Автор Тема: Една Идея  (Прочетена 13475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Една Идея
« -: Ноември 12, 2010, 13:49:57 pm »
Имам една идея и търся съмишленици и такива които да поскажат какво трябва да се направи,от какво да се пазим,с какво да се съобразим и тн.
Идеята е на 22 април 2011 (деня на земята) да се направи жива верига ,която да обедини хората от всеки един контитнент.Тази верига няма да има за цел да спира нещо или да стачкува, тя ще има за цел да създаде мощно енергиино поле, което да е в дар на земята от хората. Та мисълта ми е следната.Разпостранява се тази информация по цял свят,с клипове, блогове,феисбуци и подобни средства и всяка една държава се самоорганизира. Прави се карта на която да се обозначи от всяка една страна къде ще е връзката. И си го представям така.Събираме се Н броя българи, които се хващаме за ръце и правим верига която се свързва със същата верига на други страни съседки, сърбия или румъния,с гърция или турция,така ,че цяла европа да бъде свързана с жива верига.Какво мислите?И бихте ли се включили?
ПС няма за цел да печеля от това, бих искала просто да се случи,затова че ми е все тая дали някой ще го открадне,стига то да стане.А и не съм го измислила аз, имаше такъв клип на Майкъл Джексън.
« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 13:52:34 pm от eses »

Неактивен nikilul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Една Идея
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2010, 14:06:42 pm »
Ще е необходимо не по-малко от 300 000 българи да се хванат за ръце за да покрият разстоянието от южната до северната ни граница. Груба сметка.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Една Идея
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2010, 14:07:31 pm »
Ами мисля ,че ще намерим толкова навити  :)
И даже тръпки ме побиват ,като си го представя,такова обединение никога няма да е имало.Мисля ,че в тези преломни времена ,много хора ще са за каузата.
« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 14:10:15 pm от eses »

Неактивен bad_w0lf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:Една Идея
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2010, 15:19:44 pm »
И как ще помогне това на планетата  :(

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Една Идея
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2010, 21:04:41 pm »
Няма как да знаем, не е правено никога до сега. Но при всички положения няма да навреди на никой.Като цяло предположенията ми са ,че толкова обединена енергия в едно и също време няма как да не подейства положително.
Също може да се разгледа като символично преброяване на будните хора,а може и като евентуална провокация към тях.
« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 21:08:34 pm от eses »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Една Идея
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2010, 22:16:36 pm »
Есес, преди няколко седмици както си медитирах ми дойде същата идея, задодох си същия въпрос, как ли ще се почувстваме ако всички хора се хванем за ръце и дарим любовта си на всичко живо около нас. Започнах да си го представям, един по един хора от различни страни се включват и накрая като се затвори кръга последва експлозия...блаженство!
Мина ми през ума и друга идея, нещо по-малко...българите да се хванем на голямо хоро което да опише кръг обхващаш територията на страната.
« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 22:25:18 pm от xnet_user »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Една Идея
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2010, 00:05:13 am »
Да и аз го мислих това,но май за да стане по малкото трябва да се работи за по голямото. Не знам толкова ли наивно звучи, но според мен ще е невероятно изживяване за всички,а тази енергия обединена смятам ,ще е мощна като нищо друго.Защо обаче където и да го спомена се започва с това ,че няма да стане,че не може,че няма как да се организира и тн.Не че съм очаквала нещо друго,но така разбиращи много нещата и седейки си удобно пред монитора ,сме доста добронамерени,но не можем да направим такова нещо.Ако е така, затова ни управляват и водят за носа,защото ние дори сме неспособни на елементрни неща.Не защото неможем,а защото няма да спечелим.Не сме по различни, явно и си заслужаваме всичко от което се оплакваме.
Много ми харесва в шапката на предаване по неишънъл един мъж какво казва: Предизвиквам вярата си, да съм такъв какъвто, мисля че съм.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Една Идея
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2010, 00:10:25 am »
Започнах да правя клип,които като стане готов ще кача в нета.Няма да упоменавам дата,че да не се разбере погрешно.Просто ще е покана и ще видим какво ще се случи.Ще има ли или ще продължим да спим.Нямам представа само какви са законовите разпоредби такова нещо да се случи. трябва ли да се иска разрешение,на границите как ще става и е такива чисто юридически подробности.Ако някой има представа ще се радвам да сподели.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Една Идея
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2010, 01:07:01 am »
Ще е необходимо не по-малко от 300 000 българи да се хванат за ръце за да покрият разстоянието от южната до северната ни граница. Груба сметка.

Идеята е добра.
Но така предложеният начин за осъществяване има недостатъци :
Ако това стане по права линия, бая планини трябва да се изкачат, което си е нереално.
А ако веригата е по пътищата, бройката ще е доста повече от 300 000.
Такива вериги може да се организират и в населените места, през почивните дни.


Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Една Идея
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2010, 09:57:50 am »
Как по права линия  ;D абсурд,ще трябва и реки да преодоляваме,освен планини.  :)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Една Идея
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2010, 10:37:00 am »
Добра идея е като малка тренировка, да "прегърнем" София

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Една Идея
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2010, 10:53:42 am »
Като идея,наистина е добре но на практика "невъзможно"

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Една Идея
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2010, 11:57:40 am »
Ако Майкъл беше излязъл да каже: Хайде да го направим!..
Вярвам, че щеше да се осъществи все в някакъв мащаб. Не го приемай лично, просто разсъждавам - ти не си такъв катализатор, даже не мога да се сетя за човек или организация на планетата, който/която може да го осъществи. Иска ми се да можеше. Малко офф: Оставете планините и реките, ами какво ще правим с моретата и океаните? :)
А по принцип съм фен на замисъла и дано разсъжденията ми са грешни! :hi:

Неактивен l_estate

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Една Идея
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2010, 12:52:41 pm »
Нека го направим първо мислено - точно в определен ден и час да визуализираме. Мисълта ще създасе мисъл-форма итя ще се осъществи.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Една Идея
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2010, 14:41:30 pm »
Аз мисля,че ако го направим в София и разпостраним информацията добре,ще ни последват и други страни. Въпроса е обаче, по точно в организацията.Можем ли да се организираме за месец например да го направим в София? Защото ако не можем ,за нищо не ставаме,ще знаете.
А иначе аз работя по клипа.Малко ми е трудно да избера музика,но се надявам до седмица да съм го приключила,а дано и по малко.Иначе, съгласна съм че не съм катализатор, по точно се надявам на лавинообразно катализиране  ;D Аз не държа да стане както аз искам, да стана медиина звезда или нещо подобно,затова обмислям да зарибя първо разни екофондации,също така може Дъновистите,те са известни с Паневритмията си,една мацка от друг форум ме подсети за тях.Относно морета и океани,ясно е че това няма как да стане, Ние да го измислим как да стане за европа а пък другите континенти да си ги мислят тяхните, малко ще ни е трудно да организираме Китай, Африка и Индия  ;D а и Австралия и нея,те там дори всички да станат желаещи не ще могат да покрият тяхната територия  ;D
Тя мисъл формата иначе си я има. Вече трябва да се действа.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27