Автор Тема: Какво може да е така нареченият Висш Аз  (Прочетена 9955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Какво може да е така нареченият Висш Аз
« -: Октомври 12, 2010, 08:22:55 am »
Живота на един човек през различните му инкарнации преминава през 3 етапа - вяра в религиите, вяра в науката и технологиите, и вяра в духовното.

Първият етап. Вярата в религиите, се стреми изцяло да те подчини и да търсиш истината извън себе си, като си отдаваш енергията на измислени и недоказани богове и божества и се оприличаваш с тях.

Втори етап. След като човек усети истинската цел на религиите се насочва да търси нещо ново, а именно това е науката. Науката е същата работа на заблуда като религията, но в другата крайност, където има само физическо съществуване.

Третият етап. Духовността според мен обединява частиците истина от първите два етапа в едно, но вече не отдаваш енергията си и не търсиш истината извън теб. Това обединяване донякъде започва тепърва да става чрез квантовата физика и торсионните полета.

Торсионното поле съдържа информацията за начина на завихряне(геометрията) на пространството за да се получи електрон, протон, атом...сложен организъм в 3D пространството от така нареченото етерно море.

Какво е висш Аз? Това сме самите ние - сложно торсионно завихряне(огромна база с информация), което не може да съществува директно в 3D пространството поради високата си честота на трептене. Висшия Аз (ние самите) може да е много съвършен и да знае всичко, но му липсва дълбочината на разбиране (все едно да знаеш само отговора на задачата без да знаеш как се е получил), което налага влизането му в 3D пространството и да трупа преживявания и опитност. Сами по себе си преживяванията са си информация, чрез която висшият Аз се развива ,или ако искате го разбирайте разширява своята геометрична и торсионна сложност. Един пример за дълбочина на разбиране: Колкото и да обяснявате на човек, колко боли да ти извадят зъб без упойка, то той ще разбира нещата повърхностно докато не го изпита сам.

Всички живи същества (хора, животни, растения) имат свой собствен Висш Аз, който е на неговия си етап на развитие (събиране на информация) и затова хората са различни. Може би и затова религията казва, че във всеки човек има частичка от бога независимо дали е добър или лош, но забравя да довърши, че този Бог си ти самият и имаш нужда от информацията, която ще събереш точно от тези добри или лоши преживявания. Тялото е една черупка или инструмент на Вас самите (Вашият Висш Аз)за самоусъвършенстване.  

Според мен дори и камъните си имат свой висш Аз, който след еон години ще стигне нашето ниво на разбиране и развитие. Годините за Висшият Аз не са проблем, защото времето за него просто не съществува.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 11:10:39 am от ₪ Eon ₪ »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2010, 10:07:48 am »
Това ти ли си го писал?
Висшият Аз е в 5-та плътност. Както и хората не са последователни инкарнации, а едновременни.
Тук също идва заключението, че голяма част от хората няма да приемат нещата, които са в този форум заради своето преживяване в настоящата инкарнация. Тяхната същност може да е спуснала инкарнация по времето на някой император в Китай която да се интересува от езотерика и тн. 
Така, че темите с победа над лошите може само да бъде на персонално ниво, но не и масово. Те се нуждаят от това нещо и нищо не може да ги убеди в обратното. Опитвал съм и само става това, че човека се отдръпва от мене.Беше важно да го разбера със собствения си опит това. Така, че организации и други, които искат общо спасение и всичко от този род са глупости на търкалета за мене. Както и всички извънземни религии.Да сега за мен цялата система на Земята е чужда само трябва да преживея различни неща от тази система, а не да се опитвам да я променя на масово ниво, а само на персонално. Вече съм минал през религии и други подобни и не ме интересуват. Там има само хора, които искат да преживеят това нещо. Има хора, които не са за там и намират форуми като този в последствие се развиват до нужното им ниво.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 10:09:09 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2010, 10:40:09 am »
Не всички хора са с едновременни инкарнации.
Освен това,за тези които се инкарнират едновременно...Ами мисля си,че ако императора в китай се интересува от езотерика,и по някакъв начин това допринася за духовното му развитие,това няма как да не се отразява в другите му паралелни инкарнации.Така де..Натрупването на количество,не води ли до изменения на качеството? :)
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 10:45:36 am от konstantin2007 »

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2010, 10:57:27 am »
Цитат
Това ти ли си го писал?
Да аз съм го писал, но не знам защо се публикува така, като дам редакция ми го дава нормално написано от началото на реда до края. Може би се получи така текста, защото дадох копи-пасте от текстовия файл на който си добавях, променях и записвах предварително мнението.

Съгласен съм с това което си написал. В тялото ни не се намира целият ни Висш Аз а само частичка от него, която наричаме душа и дава живота на материалното ни тяло (купчината от атоми и молекули). И чрез нея се записват един вид всички преживявания и опитности през живота ни (нещо като преносима памет, може би и затова човек вижда живота си като на лента преди да умре), която се връща след смърта при Висшият ни Аз (нас самите) със записата информация.
Също съм съгласен с това че има едновременни инкарнации, но също има и последователни инкарнации при тези Висши Аз, които са по-назад с материала(някои хора, животните, растенията). Но в крайна сметка и те се развиват и рано или късно ще започнат едновременна инкарнация, при която развитието става по-бързо.
Автора на книгата Матрицата 5 ги обяснява по-подробно тези работи.

Едит: Благодаря на стафа че оправи текста!
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 12:21:47 pm от dragonn »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2010, 12:20:25 pm »
Цитат
Според мен дори и камъните си имат свой висш Аз, който след еон години ще стигне нашето ниво на разбиране и развитие

Горките камъни. Не им завиждам... ;D
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 12:21:45 pm от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2010, 12:46:38 pm »

Третият етап. Духовността според мен обединява частиците истина от първите два етапа в едно, но вече не отдаваш енергията си и не търсиш истината извън теб. Това обединяване донякъде започва тепърва да става чрез квантовата физика и торсионните полета.

Торсионното поле съдържа информацията за начина на завихряне(геометрията) на пространството за да се получи електрон, протон, атом...сложен организъм в 3D пространството от така нареченото етерно море.

Какво е висш Аз? Това сме самите ние - сложно торсионно завихряне(огромна база с информация), което не може да съществува директно в 3D пространството поради високата си честота на трептене. Висшия Аз (ние самите) може да е много съвършен и да знае всичко, но му липсва дълбочината на разбиране (все едно да знаеш само отговора на задачата без да знаеш как се е получил), което налага влизането му в 3D пространството и да трупа преживявания и опитност. Сами по себе си преживяванията са си информация, чрез която висшият Аз се развива ,или ако искате го разбирайте разширява своята геометрична и торсионна сложност. Един пример за дълбочина на разбиране: Колкото и да обяснявате на човек, колко боли да ти извадят зъб без упойка, то той ще разбира нещата повърхностно докато не го изпита сам. 

      Това  съвпада  с  информацията  която  имам  от  Паалла  и  Хоол! 
      Така  изложеното  мнение,  ако  е  вярно,  а  то  е  такова  и  според  мен,  изключва  едновременните  инкарнации,  защото  така  описаният  Висш  АЗ  отговаря  на  определението  за  съзнание,  а  всяко  съзнание  притежава  индивидуалност! 
      Индивидуалноста  е  неделима!!!!!! 
      Много  ми  е  интересно  какво  мислиш  по  въпроса - Какво  е  Душа?
      Количествените  изменения  винаги  водят  до  качествени  такива!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2010, 13:39:53 pm »
Душатата е същото като егото, само че е в по-висок разряд =)

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2010, 14:20:15 pm »
Цитат
Много  ми  е  интересно  какво  мислиш  по  въпроса - Какво  е  Душа?

Бях го написал по-нагоре, но ще го повторя.
В тялото ни не се намира целият ни Висш Аз а само частичка от него, която наричаме душа и дава живота на материалното ни тяло (купчината от атоми и молекули). И чрез нея се записват един вид всички преживявания и опитности през живота ни (нещо като преносима памет(флаш памет), може би и затова човек вижда живота си като на лента преди да умре), която се връща след смъртта при Висшият ни Аз (нас самите) със записаната информация. Също смятам, че душа е също и програмата която зарежда при раждането на човек ,какво его ще има, морал или общо казано ценностите на един човек, в зависимост от това каква опитност и преживявания търси неговия Висш Аз. Така че съм напълно съгласен със старите хора, които казват "Живота е една писалка".

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2010, 16:20:05 pm »
Така ще кача картината от Матрицата 5. Тази книга така и не ми се чете цялата ама имаше неща, които трябваше да ги прочета. То и варианта на български не е целия.
Сигурно повечето не са я виждали.
 :)
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 16:23:14 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2010, 00:04:18 am »
      "Всяка  новосъздадена  информация  се  фиксира  в  торсионното  поле  около  точка  на  фиксиране,  тази  фиксация  придава  на  всяка  информация определена  самостоятелност  в  общият  масив!  Когато  се  образува  завихряне  на  информация  около  дадена  точка  на  фиксиране,  центробежната  сила на  вихъра  увлича  околната  информация  и  откъсвайки  я  от  досегашната  й  фиксация,  лишавайки  я  от  първоначалната  й  самостоятелност  я  превръща  в  едно  цяло  с  останалата! 
      Вихърът  непрекъснато  увеличава  силата  си  с  концентрирането  на  все  повече  и  повече  информация  до  момента  на  обръщането  на  информацията  навътре,  тоест  информацията  започва  да  се  самоосъзнава  като  индивидуалност!   Понеже  индивидуалност  в  индивидуалност  не  може  да  съществува  новата  индивидуалност  се  отделя  от  цялото!  Създало се  е  индивидуално  съзнание  в  процеса  на  съзряване  се  обособява  интелекта,  същинското  съзнание  и  активното  такова - душата  е готова  за  въплътяване!!!"  -  дано  съм  превел  разбрано   
             
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2010, 12:28:17 pm »
сори за офа ама мите... :)
Стига с тия удивителни бе, всеки пост, във всяка тема, всяко изречение - все с удивителни знаци.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #11 -: Октомври 26, 2010, 11:15:10 am »
Всеки е наясно че на Земята се води битка между доброто и злото, но всъщност тези понятия са различни за всеки човек. Доброто ,което прави един човек може да е злото за друг.
Битката на Земята не е между хората а между Висшите Азове на едновременно и последователно инкарниращите се.
За да се развива по-бързо един едновременно инкарниращ се Висш Аз му трябва разнообразие или така нареченият хаос, за да може в един и същи момент чрез многобройните си инкарнации да изпита едновременно крайности като добро-зло, красиво-грозно, мъж-жена и т.н. Всъщност няма добро и зло всичко е информация която ни доразвива. За да се разбере в дълбочина какво е доброто трябва преди това да се разбере какво е злото (или обратното). Така че всеки трябва да се инкарнира и като добър и като лош за да е наясно.
На последователно инкарниращият се Висш Аз не му трябва голямо разнообразие в един и същи момент, защото неговата следваща инкарнация започва едва след като сегашната умре. Това води до по-бавно развитие на Висшият Аз(по-малко събрана информация от преживявания) в сравнение с едновременно инкарниращият се.
Последователно инкарниращият се Висш Аз се стреми към еднообразие и ред и това се наблюдава в момента на Земята чрез опитите да се въведе Нов световен ред, единна религия на Земята, равенство между мъжете и жените и др. - един вид да се заличат различията между хората, което пречи на едновременно инкарниращите си.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #12 -: Октомври 26, 2010, 12:28:10 pm »
Дракон-чо, аз си мисля, че на Земята, в света в Астралните ви фантастики дори, няма само добър или само лош човек или индивид. Респективно Добър Висш Аз (ДВА-  ;D) или ЛошВисшАз (ЛВА).
И така не е много ясно за какво всъщност са битките. Щото, ако е да избием лошите, може да се окажат "омагьосани зомбита", които като ги умъртвим и магията се развали ще се окаже, че сме унищожили себеподобни.
А и повечето сме гледали Междузвездните войни и как се "криейтва" Лорд Вейдър  8)
Как?

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #13 -: Октомври 26, 2010, 13:50:56 pm »
Реално няма никаква битка между тях.  :P
Просто различни преживявания. ;)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какво може да е така нареченият Висш Аз
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2010, 14:03:21 pm »
Висшият Аз...
За мен горните 3 поста са типичен пример за така наречения "ню ейдж", в който и мен са ме обвинявали.
Истината е, че няма "ню ейдж" - тва са си пра стари неща, ние пак откриваме топлата вода.
Но ние ли я откриваме?

Точно в момента елита вече я "пуска" тази информация, но отново по Контролиран модел!
Основното което се прави е, разбира се, смесване на истината с лъжата.
Какво е най-общото което се извежда от тези нови "проповеди":
Арминаистичното унищожаване на Аза
Големите Лъжи:
- Бог е безличен.
- Индивидуалността е илюзия.
- Трябва да се премине през тъмната страна за да се опознае светлата.

1) Бог не е безличен, защото не би създал индивидуалности, ако и Той нямаше такава (пиша Той за лично удобство при писане, да не си помислите нещо). Или с други думи - As above, so below.

2) Много се спекулира с тези илюзии, Мая и т.н.
Илюзията е реална. От това по ясно няма :) И двете неща са верни, който както иска да го разбира.

3) Това последното е вярно, но САМО за "най-глупавите". На мен не ми трябва да си инжектирам хероин, нито в тази инкарнация, нито в следващи, за да разбера че е лошо. Може и да съм го правил в преден живот, не помня, но да се твърди че ВСЯКА душа трябва да мине през "око да види, ръка да пипне"...
Е колкото лъжа и манипилация, толкова и смешно :)

Висшият Аз...
Незнам какво е със сигурност, но знам че горните неща по отношение към темата са умишлени лъжи и дезинформация от Елита.
 :hi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27