Автор Тема: "Свободният избор" - съществува ли такъв?  (Прочетена 58055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #120 -: Февруари 24, 2011, 21:44:58 pm »
Едни  умни  хора  казват,  че  раждането  е  по  страшно  от  смъртта  и  това  е  проблема  пред  всяка  инкарнация,  Хвърляш  се  (по  скоро  изпадаш)  в  непознатото  напълно  безпомощен,  това  се  е  огромен  риск  нали?
Страшното е само едно, когато гробарите те питат, да затваряме ли .........Като ми дойде времето, доста ще "поразговарям" със истинското си аз!
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 21:46:16 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #121 -: Февруари 24, 2011, 21:49:28 pm »
За сливането в Абсолюта и прочие-така,или иначе всеки един индивид се "ражда","умира",и т.н.-монадата няма как да се разруши,просто се преобразува според мен.И в единия случай-единият помни кой е,и вече съзидателно почва да гради,докато другия индивид се лута меду раждане-смърт-"прераждане",и т.н.,понеже е трудно човек да приеме това,което е сътворил,и може би най-трудното въобще нещо е да се изправи срещу самия себе си,и да погледне в Огледалото!
 
       Ако  монадата  като  носител  на  индивидуалноста  е  неразрушима,  то  от  това  следва,  че  нирваната  е  невъзможна,  защото  инивидуолност  в  индивидуалност  не  може  да  съществува,  а  Бог  и  индивидуалност,  както  и  ние.


Страшното е само едно, когато гробарите те питат, да затваряме ли .........Като ми дойде времето, доста ще "поразговарям" със истинското си аз!
        Няма  по  мъчително  от  това! :hi:
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #122 -: Февруари 24, 2011, 22:01:06 pm »

       Ако  монадата  като  носител  на  индивидуалноста  е  неразрушима,  то  от  това  следва,  че  нирваната  е  невъзможна,  защото  инивидуолност  в  индивидуалност  не  може  да  съществува,  а  Бог  и  индивидуалност,  както  и  ние.


Еми и да,и не.
Най-простият пример и начинът,по който аз си го обяснявам е една чаша пълна с вода-дали капките ще осъзнаят,че са капки,и ще запазят индивидуалността си е техен избор,и не е!Но в крайна сметка водата си е пак вода(Примерът е мако неточен от друга гледна точка,но това е,което на мен по едно време ми помогна да си обясня идеята за индивидуалността и прочие.).
Колкото до предния ти пост,mitko-запитай се дали ти просто не отказваш да минеш нататък,понеже няма как да си хем олово,хем злато? ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #123 -: Февруари 25, 2011, 12:11:35 pm »
Като оставим всичко на страна остава едно.
Готови ли сме да действаме чрез свободния избор.Готови ли сме дори да се жертваме за този си избор?Да загърбим ли всичко за да вървим според волята си?
Имаме ли съзнанието,мечтите и поглед в бъдещето да го направим?
 ;D Май не е едно  ;)
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #124 -: Февруари 25, 2011, 12:48:50 pm »

       Ако  монадата  като  носител  на  индивидуалноста  е  неразрушима,  то  от  това  следва,  че  нирваната  е  невъзможна,  защото  инивидуолност  в  индивидуалност  не  може  да  съществува,  а  Бог  и  индивидуалност,  както  и  ние.


Еми и да,и не.
Най-простият пример и начинът,по който аз си го обяснявам е една чаша пълна с вода-дали капките ще осъзнаят,че са капки,и ще запазят индивидуалността си е техен избор,и не е!Но в крайна сметка водата си е пак вода(Примерът е мако неточен от друга гледна точка,но това е,което на мен по едно време ми помогна да си обясня идеята за индивидуалността и прочие.).
Колкото до предния ти пост,mitko-запитай се дали ти просто не отказваш да минеш нататък,понеже няма как да си хем олово,хем злато? ;)
 
        Примера  ти  е  хубав,  но  той  обяснява  загубата  на  индивидуалност!

Като оставим всичко на страна остава едно.
Готови ли сме да действаме чрез свободния избор.Готови ли сме дори да се жертваме за този си избор?Да загърбим ли всичко за да вървим според волята си?
Имаме ли съзнанието,мечтите и поглед в бъдещето да го направим?
 ;D Май не е едно  ;)
 
       Може,  но  това  се  отнася  за  арабите,  за  нас  българите  е  невалидно!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #125 -: Февруари 25, 2011, 14:02:48 pm »
Моля обясни :unknown:
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #126 -: Февруари 25, 2011, 14:08:14 pm »
Моля обясни :unknown:
   Простичко  е - колко  либиици  загубиха  живота  си  заради  своят  избор?  Колко българи  биха  направили  съшото?  Та  ние  една  стачка  не  можем  да  направим!!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #127 -: Февруари 25, 2011, 15:06:44 pm »
Да още не сме готови за този избор.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #128 -: Февруари 25, 2011, 18:03:49 pm »

       Ако  монадата  като  носител  на  индивидуалноста  е  неразрушима,  то  от  това  следва,  че  нирваната  е  невъзможна,  защото  инивидуолност  в  индивидуалност  не  може  да  съществува,  а  Бог  и  индивидуалност,  както  и  ние.


Еми и да,и не.
Най-простият пример и начинът,по който аз си го обяснявам е една чаша пълна с вода-дали капките ще осъзнаят,че са капки,и ще запазят индивидуалността си е техен избор,и не е!Но в крайна сметка водата си е пак вода(Примерът е мако неточен от друга гледна точка,но това е,което на мен по едно време ми помогна да си обясня идеята за индивидуалността и прочие.).
Колкото до предния ти пост,mitko-запитай се дали ти просто не отказваш да минеш нататък,понеже няма как да си хем олово,хем злато? ;)
 
        Примера  ти  е  хубав,  но  той  обяснява  загубата  на  индивидуалност!
Защо пък това да обяснява загубата на индивидуалност?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #129 -: Февруари 25, 2011, 18:31:27 pm »

Според мен понятия, като "свободен избор"  и "индивидуалност" съществуват единствено в човешките представи, които  съзнанието се е опитало да дефинира и регулира в рамките на човешкото познание.




Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #130 -: Април 04, 2011, 14:07:09 pm »
Мисля си, че всеки човек има право на свободен избор, но то в значителна степен е ограничено веднъж от кармата и втори път от световната мафия (правителство). Можем единствено чрез силата на мисълта си да променим някои неща като например:
Лекарства от Светлина: Защита и изцеление от радиационно отравяне, невротоксини, бактерии и вируси
Цитат
Методът включва свързването ви с вашата Божествена Душа, така наречената БА. Това действие е да се свържете с царствата на светлината, които са част от вашето същество. Важно е да разберете, че вие създавате защитата и изцелението си чрез силата на вашето собствено съзнание, която притежавате по природа и ви предлагаме да се движите през тези времена на хаос не само с умовете си, но и със сърцата си. 
 

Неактивен 396

Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #131 -: Април 04, 2011, 15:25:39 pm »
Не "съществува ли" и "има ли право"... а "способен ли" съм на свободен избор.

В способността е разликата между "съществува" и "не съществува".


И способността, се характеризира първо с кога, после с къде и после с как.


Така че към онзи, който не е способен на свободен изор, трябва да се зададе "защо", а към онзи, който е способен на свободен избор, трябва да се зададе "кога, къде и как", за да се отговори дали има или няма свободен избор.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #132 -: Април 04, 2011, 15:46:34 pm »

Според мен понятия, като "свободен избор"  и "индивидуалност" съществуват единствено в човешките представи, които  съзнанието се е опитало да дефинира и регулира в рамките на човешкото познание.


Сигурно говориш за мислене извън кутията?
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен fashion.fun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:"Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #133 -: Април 04, 2011, 16:02:45 pm »
Според мен ,ние самите сме избрали  да се родим тук, и сами сме си избрали целите. Всичко сме го преначертали, имаме крайните точки, но пътя е нашия избор. Например като ни е писано да отидем във Франиция - ще отидем, но дали на екскурзия дали случайно,дали по работа все пак ще се иде до там. Това е нашия свободен избор - пътя !

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37713 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12113 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27