Автор Тема: Ценностите.  (Прочетена 26137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ценностите.
« Отговор #75 -: Септември 29, 2010, 22:10:23 pm »
  Защо  всеки  сочи  и  разисква  чуждите  ценности???   Доблеста  също  е  Ценност!

Защото е по-лесно да се вглеждаме,обсъждаме и критикуваме другите.По този начин отклоняваме погледите от себе си,и своите недостатъци.Крием се зад велики и гръмки фрази.Лъжем се,заблуждаваме се,че и си вярваме.Ама като останем очи в очи със себе си,сме отвратени от нас самите.И вместо да корегираме себе си,се вторачваме в слабостите на другите.Сигурен съм,че веднага ще ми наскачате и ще ме заубеждавате,че не съм прав,ама ако отровите главите си от пясъка,ще видите това,което виждам и аз у себе си.

Така е, точно! А само ако се замислим, че това , което виждаме в другите, което ни дразни , всъщност го притежаваме и самите ние!Точно затова и го забелязваме!  Когато гледам теб, виждам себе си, когато говоря на теб, говоря на себе си... И да, в такива случаи заравяме главата си в пясъка...защото истината боли и се изисква усилие и воля, за да променим това ,което ни дразни...По-лесно е да сме овце, сред стадото! По-лесно е с капаци на очите...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ценностите.
« Отговор #76 -: Септември 29, 2010, 22:14:28 pm »
Нормално е да ми наскачат,да започнат да се оправдават.Това е най-лесно.По-трудното е да си признаеш недостатъците.И съм сигурен,че на всеки от нас му се наложи да убие,открадне или нещо от сорта,за да спаси себе си,ще го направи.Ама на думи се изкарваме благородни,добри,прощаващи и т.нт. ценносни и стойностни хора.Стигнах до извода,че думи като марал и ценности са едни карасиви ''финтифлюшки''.Реалноста е съвсем друга.Ние сме изтъкани от пороци и недостатъци.Признайте си го.

Иначе щеше да ни е скучно! Трябва да има борба! Човекът вечно има нужда да воюва...с всички и всичко, дори със себе си... :)
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Ценностите.
« Отговор #77 -: Септември 29, 2010, 22:28:32 pm »
Цитат
Човекът вечно има нужда да воюва...с всички и всичко, дори със себе си...
Има,разбира се. :)
Радвам се,че темата се разви.И наистина нямаше и няма нужда от себедоказване.Всеки е лош в даден момент.И точно тогава се опитва да се пребори със самият себе си.Разбира какво би жертвал и какви граници би прескочил.
Тъй че,остава да се "надяваме" да не се попадаме в ситуации,когато се налага да го правим /поне не често,за да не се превърне в някой друг/. :diablo:
Спокойна вечер. :flag_of_truce:
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ценностите.
« Отговор #78 -: Септември 29, 2010, 22:28:49 pm »
Честно да Ви кажа,и аз преди време бях като щраус.Все търсех кусурите на другите.Все някой друг ми беше виновен,а аз все се изписвах-Пресвети ARRI Невиний ;D.Обаче преди по-малко от 1 год. ми се случи нещо ужасно (което не искам да коментирам) та тогава се вгледах надъъълбоко в себе си и си направих една ревизия на живот,характер и пр.,и това което ми се случи ми се видя като детско забавление пред това,което осъзнах за самия мен.Бях шокиран,ужасен и отвратен от себе си.Знам,че ще Ви се стори инфантилно и смешно това,което казвам,но за мен,да си посоча и призная недостатъците и грешките,си беше като велик подвиг.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ценностите.
« Отговор #79 -: Септември 29, 2010, 22:30:51 pm »
  Защо  всеки  сочи  и  разисква  чуждите  ценности???   Доблеста  също  е  Ценност!

Защото е по-лесно да се вглеждаме,обсъждаме и критикуваме другите.По този начин отклоняваме погледите от себе си,и своите недостатъци.Крием се зад велики и гръмки фрази.Лъжем се,заблуждаваме се,че и си вярваме.Ама като останем очи в очи със себе си,сме отвратени от нас самите.И вместо да корегираме себе си,се вторачваме в слабостите на другите.Сигурен съм,че веднага ще ми наскачате и ще ме заубеждавате,че не съм прав,ама ако отровите главите си от пясъка,ще видите това,което виждам и аз у себе си.

Така е, точно! А само ако се замислим, че това , което виждаме в другите, което ни дразни , всъщност го притежаваме и самите ние!Точно затова и го забелязваме!  Когато гледам теб, виждам себе си, когато говоря на теб, говоря на себе си... И да, в такива случаи заравяме главата си в пясъка...защото истината боли и се изисква усилие и воля, за да променим това ,което ни дразни...По-лесно е да сме овце, сред стадото! По-лесно е с капаци на очите...
       Да  така  е  когато  си  мислиш,  че  ще  ти  се  размине!  Когато  обаче  имаш  знание  за  ирационалното  сори  не  можеш  да  шикалкавиш!  Това  е  по  друга  тема!  
        Но  явно  ценностните  ни  системи  са  ни  различни!!  Вашата  е  имам  сметка  нямам  сметка  това  е  единствената  ви  дилема!
        Е  при  мен  не  е  така!  Рискувал  съм  си  живота  и  здравето  за  други  и  познавам  удоволствието  което  идва  след.............    
          
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ценностите.
« Отговор #80 -: Септември 29, 2010, 22:39:32 pm »
Нищо не ни се разминава...това са празни надежди! Всяко действие, всяко бездействие си има последствия! Аз нямам сметка , имам съвест, и тя ме води! Да се отнасяш с погнуса към чуждите (своите) пороци е като да ритнеш камък с бос крак...
И, пак ще кажа, нека ни е различна ценностната система, само да я има! Защото тия , без ценностите, които все повече се пръкват...ох, боли ме да ги гледам...Пред тях чувствам безсилие...а виждам разрухата , която бълват след себе си...
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 22:40:33 pm от ДАВИД »
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ценностите.
« Отговор #81 -: Септември 29, 2010, 22:44:34 pm »
Защото тия , без ценностите, които все повече се пръкват...ох, боли ме да ги гледам...Пред тях чувствам безсилие...а виждам разрухата , която бълват след себе си...

ДАВИД,след ''ревизията''(ако ти се наложи да си правиш такава),да не се окаже,че нямаш ценности,а лъжеценности ;)?Много смело и открито критикуваш,че и болка изпитваш :).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ценностите.
« Отговор #82 -: Септември 29, 2010, 22:45:10 pm »
В моето семейство има подобна ситуация като при сестрата и брата в песента. Брата на баба ми не могъл дълги години да има дете и баба ми му дала втория от тримата си сина.Той обаче станал мафиот и още на 20 и няколко го убили.Та аз цял живот съм се чудила на баба ми,защо го е направила и как се е разделила с сина си.Аз не бих го направила,не бих си дала детето.Ако се разделя с баща му и на него не бих го дала ,пък камо ли на брат си.Затова че за мен тази идея е без смисъл.
относно това кой какъв се изкарва а иначе какъв е и кой в чия чиния гледа, малко са хората който не го правят.За себе си се старая,но не мога да кажа че съм без грешки.обикновенно не гледам в на другите чините ,но когато видя че те гледат в моята или че се държат с мен като наставници,тогава не издържам и им показвам ,че са сбъркали човека. Не се гордея, но не се и срамувам,това съм си аз и поне за сега не намирам да правя нещо лошо,приемам се такава и това е.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ценностите.
« Отговор #83 -: Септември 29, 2010, 22:49:22 pm »
Защото тия , без ценностите, които все повече се пръкват...ох, боли ме да ги гледам...Пред тях чувствам безсилие...а виждам разрухата , която бълват след себе си...
Няма такива, и те имат ценностна система но по различна  ;).

Мите какво искаш да кажеш с това, довърши си изречението докрая.
Рискувал  съм  си  живота  и  здравето  за  други  и  познавам  удоволствието  което  идва  след.............   
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ценностите.
« Отговор #84 -: Септември 29, 2010, 22:50:26 pm »
Защото тия , без ценностите, които все повече се пръкват...ох, боли ме да ги гледам...Пред тях чувствам безсилие...а виждам разрухата , която бълват след себе си...

ДАВИД,след ''ревизията''(ако ти се наложи да си правиш такава),да не се окаже,че нямаш ценности,а лъжеценности ;)?Много смело и открито критикуваш,че и болка изпитваш :).


Дали? Едва ли! :) Но ще се радвам да ми поясниш ...особено за лъжеценностите...
Днес се нагледах на едно дете, което е жертва на безхаберието и "ценностите" на родителите си... Зачудих се какъв човек ще порасне...И признавам, почувствах безсилие...
Дали смело критикувам или така усещам нещата...незнам...или знам... ::) :)
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ценностите.
« Отговор #85 -: Септември 29, 2010, 23:07:50 pm »
ДАВИД
,под лъжеценности,визирах нашата заблуда.Нали си чувал изказа-''Буклукът за едни,е съкровище за други''.Е,малко се отклнихме от темата,ама дали ти,което мислиш за твоя ценност е в унисон с оклоните.Защото и аз живеех с разни илюзии,ама поизтрезнях :drinks:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ценностите.
« Отговор #86 -: Септември 29, 2010, 23:21:03 pm »
ДАВИД
,под лъжеценности,визирах нашата заблуда.Нали си чувал изказа-''Буклукът за едни,е съкровище за други''.Е,малко се отклнихме от темата,ама дали ти,което мислиш за твоя ценност е в унисон с оклоните.Защото и аз живеех с разни илюзии,ама поизтрезнях :drinks:.
Да , знам го израза...За един бисер, за друг -дордонка! :),...Аз ти казах , че моите ценности зависят от другите...Повярвай ми , уважавам Човека!
Но...само аз ли си въобразявам , че виждам  зомбита по улиците... :o
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Ценностите.
« Отговор #87 -: Септември 30, 2010, 07:37:06 am »
Чудесна тема да се отсее неуравновесения, неразумен, нямащ интерес да разширява съзнанието си, плагиатстващ и живеещ в илюзии контингент на форума. За "голямо учудване" на читателя, това е най-активният форумен контингент =)

Не че ме е грижа, порсто споделям впечатленията си от позицията си на читател от всичко това до сега, особено на двете последни страници.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ценностите.
« Отговор #88 -: Септември 30, 2010, 10:33:19 am »
Освен да споделяш негативните си впечатления относно пишещите и темите им,друго май не ти се отдава да правиш.Не мога да разбера,защо когато нямате какво да кажете просто не подминете ами изливате негативизма си в/у останлите  ??? Кому е нужно това твое вмъкване в момента? Нещо положително ли смяташ че правиш или за теб няма значение?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ценностите.
« Отговор #89 -: Септември 30, 2010, 10:55:30 am »
Спорта вече ни раздели,на хора от контингента(криминалният) и такива като него-читави ;D.Еййй,не може без делене и това е :).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27