Автор Тема: НЛО - Видео и коментари  (Прочетена 439088 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #525 -: Септември 30, 2010, 22:59:55 pm »
@ALive

В този форум за първи път чух за галактическа федерация, а преди това ми правеше впечатление, че на почти всеки клип свързан с НЛО му се лепваше етикет "Галактическа федерация на светлината". Поразрових се или доста се рових в търсене откъде идват тия всичките неща и установих, че зад всяка подобна конспирация си има едно "семе" да го наречем, което се посява от някого. Този някого посява семето, което започва да расте в другите, които научават от това семе това, което искат да научат и в същото време го разпространяват така сякаш са открили истините на живота.
Повярвай много е лесно човек да стане сладкодумен контактьор и да описва фантастични картини за кристални решетки, за как през 2012 година праведните ще отидат в еди си какво измерение и ала бала.
Просто това се очертава, като една нова религия и още по зле. Още по зле, защото се очертава една ксенофобско расистка представа за евентуалните извънземни раси. Имам впредвид, че хорската фантазия е стигнала до там, че тези които приличат на нас да ги издига, като ангели, а останалите, които вероятно са грозновати или рептилоподобни да ги поставя на тази база в графа злодеи.
Според мене истината е, че поради липса на информация нашите фантазии са допринесли за съставянето на редица фолклори и за съжаление засилващи се предания.
Наистина,може да е така както казваш,но във всяка измислица има малко истина!А,каква е истината?

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #526 -: Септември 30, 2010, 23:02:38 pm »
@ALive

В този форум за първи път чух за галактическа федерация, а преди това ми правеше впечатление, че на почти всеки клип свързан с НЛО му се лепваше етикет "Галактическа федерация на светлината". Поразрових се или доста се рових в търсене откъде идват тия всичките неща и установих, че зад всяка подобна конспирация си има едно "семе" да го наречем, което се посява от някого. Този някого посява семето, което започва да расте в другите, които научават от това семе това, което искат да научат и в същото време го разпространяват така сякаш са открили истините на живота.
Повярвай много е лесно човек да стане сладкодумен контактьор и да описва фантастични картини за кристални решетки, за как през 2012 година праведните ще отидат в еди си какво измерение и ала бала.
Просто това се очертава, като една нова религия и още по зле. Още по зле, защото се очертава една ксенофобско расистка представа за евентуалните извънземни раси. Имам впредвид, че хорската фантазия е стигнала до там, че тези които приличат на нас да ги издига, като ангели, а останалите, които вероятно са грозновати или рептилоподобни да ги поставя на тази база в графа злодеи.
Според мене истината е, че поради липса на информация нашите фантазии са допринесли за съставянето на редица фолклори и за съжаление засилващи се предания.
Интересна гледна точка ,за която не се бях замислял  .    :hi:


frynji  каза:
Цитат
"Наистина,може да е така както казваш,но във всяка измислица има малко истина!А,каква е истината?"

Истината е ,че плеядианци , марсианци кви се водят  там, са просто едни от напудрените кукловоди .  :hi:
ПП:Като се замисля само ,аз преди му вярвах,вярвал съм и на духат на времето и на всякаква зомбация .Колко е сложен човешкия мозак ,подвежда се от какво ли не .   :)
Дори мюсолманин  щях да ставам ,мани,мани ,не е истина .  ???    :blum2:
Затова  четете ,четете докато не ви побелеят косите.Не се оставяйте да ви  манипулират.  
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 23:32:30 pm от ALive »

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #527 -: Септември 30, 2010, 23:32:46 pm »
Аз не мога да кажа каква е истина, но съм също така и напълно убеден, че никой в този форум не е знае каква е ;)
Много е важно обаче в цялата тази кочина от фантазии да успееме да съхраним разсъдъка си и да се запазим, като едни разумни същества, които са оставили расистко-ксенофобските си представи в миналото :flag_of_truce:
Между другото това е едно истинско изпитание за човечеството, защото евентуално предстои в близко бъдеще да се установи контакт със същества, които може да са доста по различни на вид от нас и в същото време ще е много важно да не ги третираме в представите си зле, само защото не изглеждат, като нас.
В интерес на истината ние нищо не знаем за сивите или рептилите. В повечето случаи измисляме какви ли не истории свързани с тях и, което е още по зле започваме да ги възприемаме, като истината.
Лощото в ситуацията е, че евентуален контакт ще имаме с тези същества в даден момент, но в същото време и ще сме си самовтълпили какво ли не по техен адрес, което едва ли ще отговаря на реалноста.
Нека само да се позамислим над това: Хора сме и е нормално да се страхуваме от това, че на посещават по развити цивлизации от нас самите. Обаче нека също така да не мислим за това какво биха ни направили, спрямо това което ние бихме им го направили. ;)

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #528 -: Септември 30, 2010, 23:39:00 pm »
Незнам,дали ще има контакт с тях,но ако има такъв то ще е в най-неочаквания момент!Без,предопреждение и известие,а може и да има....и това никой не знае!
« Последна редакция: Октомври 20, 2010, 09:12:22 am от Mirotvorec »

Неактивен JerryNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #529 -: Октомври 01, 2010, 04:14:27 am »
Според мен всичко е така измислено, че да има достатъчно доказателства да повярваш, че извънземни са идвали на Земята, и пак не достатъчно да си сигурен. Винаги има въпроси на които се дават частични отговори от което се пораждат още повече въпроси. Като погледнем реално, взимайки в предвид науката която познаваме, ако са идвали извънземни те са от слънчевата система. Ако са от планета в системата на друга звезда, растоянията са толкова големи, че са нужни милиони години, при положение, че се движиш със скоростта на светлината за да успееш да ги минеш. Можеби всичките фантастични филми, филми за НЛО и т.н. да са част от това, да се замисляме още повече и така да е по-удобно за тях. Във измислиците понякога има капчица истина. Все идеята за тези филми и зараждането им идва от някаде. Също така мисля, че не може да сме сигурни, че още преди 100 години не е имало полети до космоса. Баси, ами ако сме като един алгоритъм - всичките филми, музика, фантастика, книги да са създадени за да ни настроят и програмират по начин, по който сме удобни.

Щом преди 4000 години са описвали планетите Нептун и Плутон с подробности, като сини близнаци, /което не можеше да се каже преди Вояджър да прати снимки от тях/ идва и идеята, че може великото знание да е покрито. Знанията и тайнствата на човечеството от древността да не са удобни за сегашната структура. Също тогава са описали и човешкото ДНК. Това само по намерени части на 4000 години, а всичко което се е знаело тогава можем само да гадаем. Да не забравяме и описанията на пришълци от небето, космически кораби и т.н. Много въпроси.

Бях чел някаде за една теория, че под пустинята Сахара има нещо като древен космодрум, който е заровен прекалено дълбоко за да може да бъде изследван. Засечен е, но не може да е се изследва. Всичко това разбирасе е покрито. Някой чувал ли е за това и може ли да даде линк с повече информация и твърдения?
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 04:22:11 am от JerryNP »

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #530 -: Октомври 01, 2010, 12:15:36 pm »
JerryNP каза:
Цитат
"Бях чел някаде за една теория, че под пустинята Сахара има нещо като древен космодрум, който е заровен прекалено дълбоко за да може да бъде изследван. Засечен е, но не може да е се изследва. Всичко това разбирасе е покрито. Някой чувал ли е за това и може ли да даде линк с повече информация и твърдения?"
Нещо такова :
Тунели под земята - пътища към чужди цивилизации?

 :)
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 12:19:16 pm от ALive »

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #531 -: Октомври 01, 2010, 12:50:56 pm »
Според мен всичко е така измислено, че да има достатъчно доказателства да повярваш, че извънземни са идвали на Земята, и пак не достатъчно да си сигурен. Винаги има въпроси на които се дават частични отговори от което се пораждат още повече въпроси. Като погледнем реално, взимайки в предвид науката която познаваме, ако са идвали извънземни те са от слънчевата система. Ако са от планета в системата на друга звезда, растоянията са толкова големи, че са нужни милиони години, при положение, че се движиш със скоростта на светлината за да успееш да ги минеш. Можеби всичките фантастични филми, филми за НЛО и т.н. да са част от това, да се замисляме още повече и така да е по-удобно за тях. Във измислиците понякога има капчица истина. Все идеята за тези филми и зараждането им идва от някаде. Също така мисля, че не може да сме сигурни, че още преди 100 години не е имало полети до космоса. Баси, ами ако сме като един алгоритъм - всичките филми, музика, фантастика, книги да са създадени за да ни настроят и програмират по начин, по който сме удобни.

Щом преди 4000 години са описвали планетите Нептун и Плутон с подробности, като сини близнаци, /което не можеше да се каже преди Вояджър да прати снимки от тях/ идва и идеята, че може великото знание да е покрито. Знанията и тайнствата на човечеството от древността да не са удобни за сегашната структура. Също тогава са описали и човешкото ДНК. Това само по намерени части на 4000 години, а всичко което се е знаело тогава можем само да гадаем. Да не забравяме и описанията на пришълци от небето, космически кораби и т.н. Много въпроси.

Бях чел някаде за една теория, че под пустинята Сахара има нещо като древен космодрум, който е заровен прекалено дълбоко за да може да бъде изследван. Засечен е, но не може да е се изследва. Всичко това разбирасе е покрито. Някой чувал ли е за това и може ли да даде линк с повече информация и твърдения?

Изникна ми факта за шумерските плочи. Как голяма част от тях са изпокрити от правителствата (ако не се лъжа в НАСА), а разбира се там пише всичко за човешката цивилизация - кой ни е докарал и прочие. Ама нали сме сган и стадо, нямаме право на такава информация.

А тия тунели и площадки под Сахара ми напомнят на "Градът и Звездите" на Сър Кларк.

Мда, идеята е че цялата музика, филми и книги ни подготвят за истината. А в един момент всичките идеи и вариации ще се изчерпат. То даже вече се случва..на фона на всичките глупави високобюджетни филми, които са или безумно глупави или просто римейкове на стари филми, книги или каквото и да е. Искам да кажа, че са дадени толкова много идеи, като в един момент, като дойде истината, реално нея ще я има има описана някъде..по случайност или не.

Като се замисля, половината (ако не и почти всички) неща от Стар Трек са ежедневие за нас :D

С всеки прочетен пост в тази тема и изобщо форума постоянно ми изникват аналогии с филми и книги. На сега правят йонни двигатели. Ами не отдавна четах едни руски фантастики писани преди 70 години, ставаше дума за същите работи.

Хаха а някъде бях попаднал на теори, че сегашните платки и електроника, които буквално движат света са ни дадени от другаде. :)

В крайна сметка каквото и да стане, ние единствено можем да седим, гледаме и да си чешем езиците. Нямаме власт над нищо. Нека опора ни е знанието. Все пак, нали това е най-силното оръжие? Когато света оглупее от страх и паника, знаещите ще се подсмихваме и ще се чувстваме на мястото си.
daku ilu

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #532 -: Октомври 03, 2010, 13:28:15 pm »
Това видео коментирано ли е ,че ми стана интересно?  :–

Неактивен MindOrganizer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #533 -: Октомври 03, 2010, 13:32:57 pm »
Изглежда изкуствено. А и е нереално репортажа да прекъсне просто ей така на фона на такова "голямо" събитие.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #534 -: Октомври 03, 2010, 13:57:21 pm »
  Тоя оператор така се развълнува-защо му трябваше да бяга 20 крачки да снима-да не би да очакваше да достигне целта.Нормална реакция бих нарекла,ако си стоеше на мястото и снима нагоре с треперещи ръце.
Опитай!

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #535 -: Октомври 03, 2010, 14:42:50 pm »
Това е, в категория топ 10 за най-добър фейк!

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #536 -: Октомври 03, 2010, 14:50:06 pm »
личи, че е нагласено особено как излизат хората първо минават двама после един хаха
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #537 -: Октомври 03, 2010, 15:28:30 pm »
http://vbox7.com/play:acb724fd Извънземните Са Вече Тук?!? 01.10.10
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #538 -: Октомври 03, 2010, 16:27:15 pm »
http://vbox7.com/play:acb724fd Извънземните Са Вече Тук?!? 01.10.10

Точно това щях да пускам в тази тема...Като гледам коментарите под клипа виждам деградацията на хората. Ужас :( ! А в последно време все повече се говори за подобни неща и се прави нарочно сякаш си правят някаква гавра от сорта "нека този човек да говори истината, всички ще го помислят за луд и без това".

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re: НЛО - Видео и коментари
« Отговор #539 -: Октомври 03, 2010, 18:00:43 pm »
Е Стамен Стаменов се е повлиял от лудницата около Галактическата Федерация на Светлината и доста крайно се изказа. В интерес на истината тази шумутевица около тази федерация е един доста вече доходоен бизнес. Представете си само колко книги се пишат по тази тема и колко контактьори се извъдиха, че чак започнаха да пишат послания от Исус, Ра(Египетския Бог), Архангел Михаил и какви ли още не. Сиреч има публика, която иска да чува това "модерно християнство" и разбира се фантазьори, които да си продават фантазиите  ;D
Ако някой от вас е бил в САЩ и би трябвало с очите си да е виждал там какъв религиозен фанатизъм има и в какви ли не християнски идиотии не вярват. Там положението е много зле, а тази Галактическа Федерация е точно копие на християнския им фанатизъм.
Задавали ли сте си въпроса защо такива "контакьори" няма при другите религии, а само се срещат сред християните? ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27