Автор Тема: Маиския календар - Цолкин  (Прочетена 25266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #30 -: Септември 09, 2010, 13:36:47 pm »
Ще ми се да отворя нова тема, посветена на използването на Цолкин календара, където да се обсъжда всичко свързано с неговата практическа употреба, тъй като тази тема е обособено теоретична.

Ако модеротарския екип прецени иначе, това са линкове за по-лесен достъп към двете теми, както за потребителско улеснение, така и за улеснение на модераторски действия.

Маиския календар - Цолкин - теоретична част

Употреба на Цолкин календара - практическа дискусия

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #31 -: Септември 21, 2010, 15:06:31 pm »
Северното сияние не се ли получава от слънчевия вятър, който се сблъсква със земната атмосфера?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #32 -: Септември 21, 2010, 15:35:29 pm »
Да, но той навлиза в атмосферата вортексообразно. Думата "сблъсква" малко разваля представата, но "влива" го обяснява по-добре.

Тъй като планетата е тороидна конструкция, тези сияния се образуват на входовете й - тоест на полюсите, а не над България например.

Все едно да напълниш мивката, да отпушиш канала и да сипеш червена боичка - най-интензивното оцветяване ще е при сифонното завихряне.


А общото с темата е, че това е следствие от тороидната природа на планетата и оттам е друга връзка с тороидното й поведение - спирално орбитиране, а не "плоско".

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #33 -: Октомври 02, 2010, 01:26:14 am »


Вписано в този кръг е едно по-малко зъбно колело, на което са изписани 13 вселенски тона - звуци, които галактиката изпраща в съзнанието на човека във всеки един ден.

Тези звуци имат ли нещо общо с космическата музика,за която пише Дънов?Една от книгите му даже завършва с нотите на чуваната от него музика.


Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #34 -: Октомври 02, 2010, 07:10:02 am »
Да, има и всъщност е точно това.

Поразрови и за Питагор, понеже той е обърнал повече внимание на това от Дънов, единственият проблем е да си намериш достатъчно материали за него.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #35 -: Октомври 07, 2010, 12:11:39 pm »
Ето реално изображение на движението на Слънцето (в средата) и планетите от системата ни през пространството на галактиката.






Картинката е супер също така, понеже навежда на мисълта, че на Земята кипи по-бурен живот, отколкото на останалите планети, защото спиралата й е по-интензивна...

Не че това е подкрепено с някакви факти, просто е интересна мисъл, която нарочно или случайно е изобразена.

Неактивен vasilz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #36 -: Ноември 22, 2010, 12:29:01 pm »
Здравейте
Спорт-Здраве4, доста си се потрудил за преводите
голяма част от материалите ги има на български, на нашият сайт, при това не само за цолкина. все пак тои е един от календарите.

Отностно връзките които си дал искам да направя няколко доуточнения

има две движения които се занимават с календарите. това което е на Калеман взимат за изходна дата 3114 г преди христа и от там им се бъркат сметките по цолкина и 13 луни, сайтовете на маямаджистик и тн тн

Останалите като основатела е Хосе Аргуелес, както и всички организации на ПАН во света, които наброяват над 300 вземаме за изходна дата 3113 г. преди христа.


20 слънчеви печата

 
Тринайсетте тона на творението


както и една част от всичките елементи които съставят известните до момента 20 календара



« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 12:34:48 pm от vasilz »

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Маиския календар - Цолкин
« Отговор #37 -: Юни 01, 2011, 11:39:57 am »
Тук има доста интересна лекция на Ян Лунголд, за календара:

http://www.pan-bg.com/articles.php?id=182

Филма е от 2003 г. и ми прави впечатление, че според лектора доста неща трябваше да са станали досега, но аз не виждам някакви значими промени.
А може и да не съм минал все още ситото на етиката :)

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Маиския календар - Цолкин
« Отговор #38 -: Май 25, 2012, 22:47:37 pm »
Някъде четох http://2012-bg.com/2012/57-2012-maite, че за да сме готови за промяната или прехода през декември месец 2012 година, която се споменава от разни източници било необходимо да се калибрираме с този календар на "Тцолкин" тъй-като имало някои съображения за това свързани с разликите в честотите на двата календара този на маите и общоприетия наш грегориански календар. Според мен обаче това не е толкова от същественно значение защото ако въобще има промяна или преход някакъв си там то той няма да е за всеки отделно а ще обхване всички едновременно независимо дали някой го иска или не и щем нещем ще трябва да преминем през него и всъщност предполагам ще е нещо, като глобално природно бедствие (без да се приема буквално, просто асоциация) или по скоро подобно глобално събитие с друг характер и пак повтарям ако изобщо се случи някога.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re: Маиския календар - Цолкин
« Отговор #39 -: Май 25, 2012, 23:47:29 pm »
Да се синхронизираш с календара е да го следиш и тълкуваш за себе си. Помага за самоосъзнаването, което ще направи прехода ти по-лесен...
« Последна редакция: Май 25, 2012, 23:49:18 pm от monk »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Маиския календар - Цолкин
« Отговор #40 -: Май 29, 2012, 09:34:25 am »
Това тълкуване "за себе си", научава ли се? Ако да, къде? Ако е свързано с някакви инкарнациони нива и просветления, много ли ще загубя, ако не си го разтълкувам?

Както и имам въпрос, относно "личното ми име" или ... обвързаността ми (обречеността) с датата ми на раждане.


Когато някой се роди на дадена дата, неговото име е названието на тази дата. Защото според гледната точка на маите всеки ден от личния календар носи своя уникална енергия и всеки ден има своя уникална цел и метод за нейното постигане.


Понеже моето име не е название на рождената ми дата, но веднага бих поправила тази несправедливост, ако някой ми помогне да разбера какви конкретно са имената за всяка дата. Отделно имам приятелка родена точно на моята дата, различна година, но нищо не пише за годината на раждане. Не че няма много Теменужки или не може да има, но все си мисля, че би било доста объркващо "личното" тълкуване, ако се окаже, че аз имам дете, а приятелката само любим мъж. Дали е едно и също като тълкуване?

Това за "данъците" ми се стори ... тъпо, защото мисля, че календарите са създадени със съвсем различни цели, далече от разбирането за "материално" като нещо пошло и грешно. Защото няма нищо пошло, лошо и грешно в това да си отглеждаш посеви и да се изхранваш, за да не умреш от глад. Това да се опитваш да оцелееш, ако някой прилив реши да е малко над нормалното ниво или дъждовете съответно не наводнят мястото където живееш, а прекалената суша не умори всичко, което би ти помогнало да си продуктивен и полезен жив организъм.
В същото време "личните" календари ми се струват като за "по-избраните", щото тръгнеш ли на простолюдието масово да му тълкуваш и да го учиш какво му "говорят звездите" ще вземе да ти повярва и тогава какъв хаОс-купон би се случил, не е истина.

Така че в 21 век с календарите го давайте малко по-рацио (ratio) и обективно.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bella07

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Маиския календар - Цолкин
« Отговор #41 -: Декември 13, 2012, 09:11:07 am »
Искам да се синхронизирам с Цолкин, но дните не ми се връзват. В един сайт пише /http://www.mayanmajix.com/TZOLKIN/DTBGR/index1.php?day=13&month=12&year=2012&submit=1/ - че днес е знак Път/човек/, тон 9. В същото време цикълът от 260 дни свършвал на 21 декември, което значи, че днес е Път/човек/, знак 5 /от една снимка на Цолкин/. Не съвпадат знаците с тоновете. Някой ако може да го обясни това ?
Също ми трябва малко повече тълкуване на всеки ден - за какво е полезен да се прави, не с едно изречение. Само ако знаете сайт с повече информация - пишете ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27