Автор Тема: Някои интересни факти и нововъведения в областта на Технологиите  (Прочетена 186177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Знам, че трябва да е на специална лента. Затова казах за "Матрицата", защото съм чувал, че го има за IMAX вариант :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 780
  • Невъзможно е нищо
Това ще е страхотно, а я си представи Барака на IMAX. Ухха, уххала дечица! :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
И аз затова се сетих първо :P

milenski

  • Гост
Това ще е страхотно, а я си представи Барака на IMAX. Ухха, уххала дечица! :)

Ей, ако някой чуе за такова нещо, веднага да пише.
Тутакси си дърпам ластика и се изстрелвам към София  ;D

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851

 АЗ лично не бих отишъл да си продухам вътрешностите с УЛТРАБАСС , и какви ли не честоти  >:(

  ЕЗК 

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Antonium

  • Гост
;) ;) ;) ;) ;) ;) :-X ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Или съм нещо не схватлив или друго, ама каква е разкодировката на горното :o

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Или съм нещо не схватлив или друго, ама каква е разкодировката на горното :o
Точен превод:"Аз съм спамер,вижте ме как спамя и осирам темата"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Gil-Galadh както винаги натриса своята представа - по правило без каквото и да е основание... Може би, преди да оценява толкова зле хората около себе си и преди да е поправил мъничко правописа си, трябва да прочете темата по-нагоре и да огледа така нареченото "осиращо оспамване", в което се пропуква едно :-X - това едва ли е случайно...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
обиновено блъскането на смайлита без какъвто и да е друг текст се възприема за спам,така че едва ли е без основание.
 За правописа забележката я приемам,но нека не забравяме, че пиша бързо и не ми се занимава много-много със спазването на правилата-За сметка на това уверявам те, че при нужда си спазвам и пунктуация и всьо
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
И аз пиша бързо, но се старая. А след като напиша поста го преглеждам още веднъж за грешки, а след като го пусна, отново го гледам и ако има грешки, ги поправям на редакция. Откривал съм си грешки от постове от преди месеци и си ги оправям. Трябва да имаме уважение към себе си и към четящите.

За смайлита без текст съм абсолютно съгласен - недопустимо е! Особено да видя един емотикон - хаха. Набелязал съм някои хора, които правят така. ;)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Прави ти чест, Gil-Galadh, че приемаш забележката! В ;)-те горе има и едно :-X - то трябваше да даде ключа към моята "необикновена идея"; аз никога не спамя, почти никога не се шегувам и се старая да пиша неща, които освен заяждане, най-често са си пряко по темата. Значи, това ":-X" трябваше да създаде усещане за едно пропукване в общото усмихна;)то състояние...
Дъвиан, не налагай канони: :D без текст - не, :D с текст - да; по-добре тълкувай...

Какво е искал да каже авторът?
- пфу!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851

 ужас , ще си загубя работата преди изобщо да съм започнал  >:(

  ЕЗК 

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
5 Октомври 2006

Устройството може да бъде открито с помощта на радар, но практически не може да бъде видяно от човек.


Американската компания VeraTech разработи безпилотния летателен апарат Phantom Sentinel, който по време на движение става практически невидим за човешките очи. Phantom Sentinel използва ефекта на инертност на зрителното възприятие. Благодарение на него бързо въртящите се перки на въртолета се виждат като полупрозрачно размазано петно. Имено този принцип е използван при създаването на Phantom Sentinel.

Формата на новият летателен апарат напомня на прашка. Той е снабден с дълги крила, към които са прикрепени перки задвижвани от електродвигатели. Теглото е разпределено по такъв начин, че центърът на тежестта е разположен точно в съединението на тялото и крилата. В резултат, при работа на електродвигателите цялата конструкция се върти около центъра на тежестта, а по-дългото тяло осигурява подемна сила. Така устройството може да бъде открито с помощта на радар, но практически не може да бъде видяно от човек.

От компанията VeraTech отбелязват, че безпилотните апарати могат да имат различни размери. На борда на Phantom Sentinel може да се постави камера и по безжична връзка да се получава изображение от местността, над която прелита. Апарата може да се пусне в действие ръчно от земята или да бъде изстрелян от въртолет или самолет. За управление на работата на апарата може да се използва или дистанционно управление, или специална система на основата на GPS.

Разработката на VeraTech със сигурност ще заинтригува военните и различните служби за безопасност, а компанията вече е подала заявка за патентоването на Phantom Sentinel.


Апаратът може да се пусне в действие ръчно от земята.  >>

Центърът на тежестта е разположен точно в съединението на тялото и крилата.  >>
musica universalis

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Току що гледах по Discovery channel предаването beyond tommorow. По-голямата част беше посветена на "въздушния двигател" изобретен от Guy Nègre, френски изобретател.

Двигателят използва разширяването на сгъстен въздух, за да движи буталата, на модифицирания двигател. Самият дизайн на двигателя е толкова гениален и прост, че да се чуди човек как отдавна някой не се е сетил (но затова някой са гении други не) Ефективността се получава от използването на природна топлина с нормална температура да затопли иначе "студено разширения"(буквален превод) въздух от въздушния резервоар. Единствените "вредни емисии", които се отделят са... студен въздух(−15 °C), който може да бъде използван като климатик (air conditioning). Резервоарът е от 'carbon-fiber' побиращ въздух около 3,000 lbf/in² и се зарежда чрез обикновенна система за инжекциране (също както газта)
Двигателят е голям колкото футболна топка. Разбира се може да се прави и с по-големи размери, но като се има предвид, че може да задвижи кола и то със задоволителна скорост :) за кво си говорим баце ;D Ще има жик-так по цел ден :D
Та за колата... може да мине 160-320 км. (в зависимост от условията) с едно зареждане... Използва 'food oil' за смазка (около 1 литър на 50,000 км.  8))...резервоара се пълни за около 2 минути.
И най-хубавото в случая е, че инфото което ви дадох е старо и има подобрения към днешна дата ;D
Това е инфото от http://en.wikipedia.org/wiki/Air_engine аз само се опитах :) да преведа най-важните моменти.
Клипче с колата

Според мен тая кола е ПЕРФЕКТНА за градско ползване. Зарежда се веднъж на 160-320 км., зареждането струва около 2,20лв. (ако нямате собствен компресор вкъщи) слага се "масло" веднъж на 50,000км., няма скорости и няма никакви вредни емисии. Просто вече знам за каква кола да събирам пари :) А като се замисля маняците на тема коли какви модификации ще направят направо ме побиват тръпки.
Надявам се новината да е ви е била толкова приятна колкото и мен ;D
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 19:47:43 pm от Sikozu® »
Тъп съм не ме слушайте.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27