Автор Тема: Вътрешен Космос  (Прочетена 54233 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #30 -: Октомври 09, 2011, 22:54:27 pm »
Може ли да помоля някой да сподели малко повече информация за самата авторка, нищо не успявам да намеря?
Не си купувам книга без да съм прочела поне биографията на автора.......
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #31 -: Октомври 09, 2011, 23:36:11 pm »
Иветке, по-добре се откажи да четеш книгата. Биография няма да намериш.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #32 -: Октомври 10, 2011, 10:27:35 am »
Може ли да помоля някой да сподели малко повече информация за самата авторка, нищо не успявам да намеря?
Не си купувам книга без да съм прочела поне биографията на автора.......
Като не знаеш биографията на съфорумците, защо им четеш мненията?  ;)

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #33 -: Октомври 10, 2011, 11:33:44 am »
Авторката е гост в Дарик Радио днес в 19.00 в предаването Часът на синята мъгла с Райна Йотова.

Има ли някъде запис на предаването?
Търсих в сайта на Дарик радио, но не открих нищо.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #34 -: Октомври 10, 2011, 14:31:39 pm »
Не беше нещо особено. Не съжалявай, ако не го намериш.
Общи приказки...:
"Къде живееш?"
"Защо книгата ти е само на български?"
Авторката чела много навремето "езотерична чалга"и т.н.
Мен не ме впечатли.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #35 -: Октомври 10, 2011, 17:03:41 pm »
Цитат
Огромно количество научни „факти“ са основани на теории, които не са проверени лично и няма как да бъдат проверени лично.

Не фактите се основават на теории, а теориите се основават на факти, при това до един проверени лично. Ако се появи дори един доказан и проверен факт, който излиза извън пределите на теорията, то тя престава да бъде теория и учените започват да търсят нова такава, която да се основава на всички предходни плюс новия факт.

Фактите са всички онези неща, които могат да бъдат измерени, преброени, притеглени и въобще снемане на всякакви други видове характеристики на разглежданите обекти, явления или процеси по начин, които винаги ще дават един и същ резултат, независимо от това кой извършва замерването.
  Фактът ,Пирамидите,се основава на теориите за тяхното съществуване и функции.И още безброй примери за погрешно разбиране на причина и следствие. :blum1:


  Дали я има в електронет вариянт или някакъв начин да я получа зад граница?
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #36 -: Октомври 10, 2011, 17:25:09 pm »

Дали я има в електронет вариянт или някакъв начин да я получа зад граница?


Авторката няма желание да излиза в електронен вариант, защото се губела връзката м/у човека и книгата.

Ако си в Англия, може направо от нея да си я получиш. :)

Ако не си, някой да й предостави електронния адрес за поръчка, който е в книгата.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #37 -: Октомври 10, 2011, 18:09:38 pm »
₪ Eon ₪, благодаря.

P.E.A.C.E., има разлика между мнение и книга, нали? А и тук може да действам в обратен ред - мнение -> биография  :blum1:
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #38 -: Октомври 10, 2011, 18:17:34 pm »
  Моля,някой който има книгата да постне електронния адрес за поръчка. :hi:Благодаря.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #39 -: Октомври 10, 2011, 18:42:47 pm »
voodoogoo,пиши на някоя и-нет книжарница. Има я налична все още в някои от тях:
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43687, http://www.bgkniga.bg/articul/11412/Vytreshen_kosmos...ili_sbogom_na_maskite.html,
http://www.book.store.bg/p48993/vytreshen-kosmos-ili-sbogom-na-maskite-iuliana-doncheva.html
Директно от издател предполагам, че няма да може, защото издателят и авторът е един -мистериозната г-жа Юлияна Дончева ;D
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 18:44:00 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #40 -: Октомври 10, 2011, 19:46:47 pm »
Тук я има. Снощи я поръчах, че ми стана интересна от прочетеното тук и днес ми върнаха мейл, че са я изпратили.

http://www.book.store.bg/p48993/vytreshen-kosmos-ili-sbogom-na-maskite-iuliana-doncheva.html
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #41 -: Октомври 11, 2011, 20:08:34 pm »
Иветке, по-добре се откажи да четеш книгата. Биография няма да намериш.
Eon, не знам автобиографията на авторката, но според мен избраното име е просто като nickname и е целенасочено избрано Юлияна Дончева. Но в крайна сметка не е ли по-важно какво иска да каже един автор, а не кой е той?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #42 -: Октомври 11, 2011, 20:58:32 pm »
Но в крайна сметка не е ли по-важно какво иска да каже един автор, а не кой е той?

Така е. Затова оставете името настрана. Това, че има и други хора със същото име  не значи нищо. А и за вас името ли е важно, биографията на човека или нещата, които е написал. Ако много искате да разберете кой е автора, неговата биография/минало и личния му живот - на гърба на книгата има и-мейл за връзка - пробвайте се и пишете да видим.

Не разбирам защо изобщо го коментирате това име, че чак и теории развивате, че било никнейм.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #43 -: Октомври 11, 2011, 21:44:25 pm »
Не знам за вас, но това ми е практиката при избора на книги. Авторът ми е важен, защото той е творецът на произведението, свързани са.

По вашата логика бихте си купили и книга написана от митьо пищова, само ако книгата му носи някакво езотерично послание!?

Във време като днешното, в което в седмицата излиза по една такава книга мисля, че е задължително условие да прочетем най-напред кой е авторът.

« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 21:46:21 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #44 -: Октомври 11, 2011, 21:52:30 pm »
Не знам за вас, но това ми е практиката при избора на книги.Авторът ми е важен, защото той е творецът на произведението.
По вашата логика бихте си купили и книга написана от митьо пищова, само ако книгата му носи някакво езотерично послание!?
Във време като днешното, в което в седмицата излиза по една такава книга мисля, че е задължително условие да прочетем най-напред кой е авторът.

Ти мислиш ли, че като прочета една книга на тема езотерика, няма да разбера, че е писана от Митьо Пищова?  ;)

Или пък да е написана от Митьо Пищова с псевдоним Дейвид Айк. Как мислиш, дали няма да усетиш разликата?

Какво ще разбереш като прочетеш кой е автора? Кажи ми какво искаш да знаеш за него? Какво работи? Колко деца има? На колко години е? Къде живее? Кое от тези изброени неща ще те накарат да харесаш или да не харесаш написаното? И защо биографията на автора трябва да те кара да харесаш дадено произведение или не? Питам тези въпроси, защото ми е интересно и не мога да разбера това мислене.

Дадох ти мейл за връзка, мисля, че е най-добре директно да попиташ авторката кое точно от биографията й, те интересува - така да се каже, ще почерпиш инфо от първа ръка.

Но ако не ти се занимава предлагам да не си нарушаваш практиката и просто да не купуваш книгата - толкова е просто.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 21:56:04 pm от ₪ Eon ₪ »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27