Автор Тема: Вътрешен Космос  (Прочетена 54556 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #75 -: Ноември 27, 2011, 18:43:03 pm »
На мен ми хареса за вегетарянството. Авторът просто застъпва идеята, че яденето на месо просто носи по-ниски вибрации. В крайна сметка ако ти се прияде месо нищо няма да ти стане. Нали всичко е опитност. Една пържолка само, моля ви. ::). По-добре ли е  да ми потекат лигите, пък да се правя на strate-age. Нали идеята е човек да се овъргаля хубаво и в едното и в другото. Иначе какъв баланс.

Правилно! Преди 3 години отказах от самосебе си месото и алкохола - спряха да ми понасят на стомахчето. Сега след 2,5 години на пости вече мога отново да ям всичко и го правя когато ми е кеф. Такива прецъцнати навириносове от веганите дето ти четат "морал" по сто часа ама хич не са ми по вкуса...  ;D

Край - прочетох я с голям кеф! На 97% съдържанието се покрива с личната ми житейска философия и ми достави невероятно удоволствие да чета типичният и за мен "ургулешки" стил на писане...  ;D

Обаче имам съмнение, че авторката е в същност или сбор от автори или псевдоним...  :-X  Звучи ми прекалено познато като стил, но още не мога да хвана кое точно ме усъмнява, освен че на места пише като той, а на места като тя...  ;)
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #76 -: Декември 15, 2011, 14:47:34 pm »
Моят житейски експеримент доказва, че практикуването е за предпочитане. Съгласна съм, че дисциплината убива спонтанността, но никъде не е казано, че трябва да се практикува само чрез дисциплина, аз съм от най-недисциплинираните. Може да се практикува чрез забавление. От теоретизиране и философстване полза не виждам, другия вариант е съзерцанието, но е доста неприложим из нашите географски ширини.
Егото ми бе доволно да отбележи, че на повечето изброени догми не робувам изначално, а от други съм се освободила в последствие.
Погледнете си форумната статистика, това е времето, което сте прекарали в размяна на мнения, смятате ли, че е загубено?
Не съм му адвокат на Ян ван Хелсинг, харесвам го и намирам коментарите за него неуместни. Може би автора/рите не знаят или нарочно не споменават, че "Не пипай тази книга" е лайт версия на "Тайните общества". Чела съм и двете части, който ги е чел е видял нецепене на басма. Доколкото ми е известно все още не са издадени в нито една немскоезична страна, освен ако нещо се е променило последната година.
На Дейвид Айк предпочитам да му гледам лекциите, вместо някой да ми ги преразказва, чувството му за хумор си го бива.
Иначе става за едно четене, стилът ми допада, позабавлявах се, но проектира доста съмнения. И аз си имам своите съмнения, предпочитам вместо да се въртя в кръг, да търся инструменти за освобождаване от тях. Ей такава литература ми се чете, препоръчайте нещо :)





Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #77 -: Декември 15, 2011, 16:48:47 pm »

Обаче имам съмнение, че авторката е в същност или сбор от автори или псевдоним...  :-X  Звучи ми прекалено познато като стил, но още не мога да хвана кое точно ме усъмнява, освен че на места пише като той, а на места като тя...  ;)
Е какво като на места пише в различен род?Разбираемо е защо го прави.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #78 -: Декември 15, 2011, 18:09:43 pm »
Авторката,бе обяснила в книгата си много добре, защо пише и в мъжки и женски род, но явно вещичка я е чела по диагоналната система и е пропуснала този момент.
Може би ако я прочете повторно, ще разбере, защо автора/ката  е решил/а  да не посвещава мислите си на  отделните полярности, характерни за човека(мъж – жена), а да наблегне върху духът, контролиращ полярностите.

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #79 -: Юни 29, 2012, 01:05:40 am »
Изключително силна и дръзка книга, която те провокира по най-различни начини да погледнеш на света отвъд дуалната парадигма. Много ми хареса стила на авторката. Пряма, откровена, на моменти люта и нецепеща басма на никой. Единственото, което бих поставил под въпрос са нещата, които пише за висшите азове, висшите плътности, нива на съзнание, последователните и едновременните инкарнации и тн. Представените идеи ми допадат, но в личен план не съм преживявал подобни опитности и ми е чудно дали тя е имало някакъв осъзнат допир до своя висш аз или просто и е харесала тази концепция от книгата Матрица 5 и е решила да я сподели.
За тези, които още не са я чели и имат нужда от едно наистина свежо духовно-философско четиво - препоръчвам я горещо. Това е най-доброто нещо на български автор, което може да се намери (даже вече гледам, че и трудно се намира и повечето бройки в онлайн магазините са се изчерпали).
Total Liberation

Неактивен falco

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #80 -: Юли 10, 2012, 13:18:12 pm »
Здравейте,
може ли някой да ме упъти или помогне с намирането на тази книга?
Проверих доста книжарници в моя град(Варна), но навсякъде беше в липса.
Не я намирам за поръчка  и в онлайн книжарниците.
Ако случайно някой я има и желае да я продаде/заеме също съм готов да платя.

Благодаря предварително!


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #81 -: Юли 10, 2012, 13:35:41 pm »
Миналата седмица я имаше на Славейков при Мариела.По книжарниците май е изчерпана.

Неактивен sky

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2012, 11:51:09 am »
Здравейте,
може ли някой да ме упъти или помогне с намирането на тази книга?
Проверих доста книжарници в моя град(Варна), но навсякъде беше в липса.
Не я намирам за поръчка  и в онлайн книжарниците.
Ако случайно някой я има и желае да я продаде/заеме също съм готов да платя.

Благодаря предварително!


Присъединявам се със същата молба, с тази разлика, че съм от малък град и никъде не мога да я намеря. Ако някой от вас я е прочел и не му е нужна, с радост бих я купила, без значение стоянието й.

Неактивен VangelisII

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #83 -: Януари 31, 2013, 19:15:02 pm »
Еон ....няма ли да кажеш нещо по въпроса за книгата как да си я набавим? ........ ;).......
THERE IS NO GOD BUT MYSELF,KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS

Неактивен VangelisII

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #84 -: Януари 31, 2013, 19:26:29 pm »
Между другото исках да намеря накаква връзка с авторката,защото прочетох "Той говори".Разби буквално.... :) ....рядко се изпитва красотата на онова чувство при което някакси усещаш с цялото си същество и най-вече със сърцето си,че това което четеш е твоята истина.Благодаря за труда който авторката е положила за "Той говори"....., а нейните разсъждения след интервюто.....безцено.Надявам се това мое мнение да достигне до нея....по една или  друга линия.
THERE IS NO GOD BUT MYSELF,KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #85 -: Февруари 10, 2013, 20:37:11 pm »
В София не мога да намеря книгата  Вътрешен космос , изчерпана е на всякъде. Някой да даде идея как да си я намеря?
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #86 -: Февруари 12, 2013, 21:01:36 pm »
Книгата ще бъде пусната за свободно теглене в интернет в разширения й вариант.

При публикуването й ще пусна линка тук.

За въпроси към авторката пишете тука: [email protected]
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 21:06:00 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен VangelisII

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2013, 12:53:55 pm »
Благодаря ти Еон за отговора. :hi: Надявам се да излезе скоро в ел. вариант.  :yes:
THERE IS NO GOD BUT MYSELF,KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS

Неактивен sky

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #88 -: Април 16, 2013, 16:47:31 pm »
Кога да я чакаме? Направо ми се изчака чакането! :)
Надявам се да е скоро! Предварително благодаря за труда!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Вътрешен Космос
« Отговор #89 -: Май 09, 2013, 20:12:48 pm »
Книгата е онлайн за свободно теглене, може да я издърпате оттук:

http://dox.bg/files/dw?a=f54418720f

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27