Автор Тема: Шистовият газ  (Прочетена 94691 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 126
Re:Шистовият газ
« Отговор #180 -: Февруари 16, 2012, 19:48:02 pm »
"Според мен ще бъде възобновен дебатът за шистовия газ, ще се постараем да представим на обществото истината такава, каквато е. Това е ценен ресурс за енергийната независимост на България, ако можем да го използваме безопасно, не виждам защо не."- думи на министър Трайков днес.
    Има едно ако.Ние един язовир/с.Бисер/ не можем да стопанисваме като хората, с шистов газ ще се занимаваме. Или някой ще каже, ама то е западна технология, стриктни, дисциплинирани, големи еколози. Имаше и такива приказки. Обаче да не забравяме каква катастрофа от планетарен мащаб направи английската BP в Мексиканския залив и най-вероятно спря Гълфстрийма. И всичко се потули. Ще заринат Добруджа с химия и боклуци и ще си идат. Предатели.
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 19:49:54 pm от bojinkata »

Неактивен diadka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Шистовият газ
« Отговор #181 -: Февруари 18, 2012, 00:06:51 am »
Руснаците отдавна са направили проби с тъй наречения хидравличен удар(миниатомен взрив)на доста места в добруджа къде бяха тогава тези палячовци(гъ.о лизци на москва)еколозите.Номера е че в добруджа има други ресурси доста по ценни от шистовия газ,които биха ни направили помалко зависими от руснаците,което тях много ама много ги дразни,но гадовете са ни стиснали за гушите от около 60 години и не изкат да ни пуснат.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Шистовият газ
« Отговор #182 -: Февруари 18, 2012, 20:18:19 pm »
Така е! Съгласен съм с теб. Аз лично знам, че в Добруджа има огромно находище на черни въглища - над 1 милиард тона!!!
http://geografia.kabinata.com/03.htm
 :o Трудно достижимо е - на дълбочина около 2000 m и е наводнено от подземните води, но все пак е най-богатото в страната ни. И като се вземат предвид съвременните възможности, никак няма да е сложно да се достигне и да бъде обработено в близките години. При това тук няма смисъл да се говори за вложени средства, защото предприемачите ще си ги избият сигурно още първата година от началото на експлоатацията. Въпросът е - защо никой не го разработва? Защото така е по-удобно на някои, както колегата каза, г*зоблизци, или по-лошо, така ни нареждат "отвън".
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 07:59:43 am от Mirotvorec »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re:Шистовият газ
« Отговор #183 -: Февруари 18, 2012, 20:37:35 pm »
На какви глупости се хващат хората.. "по-малко зависими от Москва". И започва "дебата" за енергийната независимост, светло бъдеще и просперитет. Защо трябва чужди компании да копаят? Защо изобщо трябва да копаят. За да получават комисионни под и над масата. За да тровят населението и да рушат земята, за да изкарват тлъсти суми чрез които да ви насочват в "правилната" посока.
Трябва да ви интересува дали е безопасно а то няма как да е, и не само за шистовия газ, и дали България ще спечели от това, и дали тези пари, ще отидат за развитие на държавата за да живеят хората по-добре, сред които сте и вие, а не дали фирмата е Руска или от САЩ.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 20:42:07 pm от Ashaman »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 126
Re:Шистовият газ
« Отговор #184 -: Февруари 18, 2012, 21:05:52 pm »

 Много точно казано Ashaman. :hi: Всички тези "грижи" за нашата енергонезависимост от страна на новата голяма сестра САЩ, са си приказки за наивници и хора не виждащи или не желаещи да видят какво става наоколо. Просто неоколониализма е в действие и чуждите компании въобще не се интересуват от съдбата на аборигените. Тях ги интересува единствено печалбата. Извинявам се за очевидните истини, които се налага да пиша, след като прочетох по-горните два поста.

Неактивен бате Боби

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Шистовият газ
« Отговор #185 -: Февруари 18, 2012, 21:24:56 pm »
Точно така. Нито сега се интересуват , нито когато и да било. Много бързо забравяме историята. От край време хуманна Европа само е гледала как да ни издърпа и последната чергица от гърба. Наивен е тоя , който вярва , че вълкът може да си смени нрава . И децата знаят , че може да си смени  само кожата . А напоследък  не си дава зор даже и нея да смени..

Неактивен diadka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Шистовият газ
« Отговор #186 -: Февруари 18, 2012, 21:58:10 pm »
Мисълта ми беше неразбрана добре.Как може по времето на мандата на предишното правителство,да се правят проби за шистов газ само че от РУСКИ фирми и тогава еколозите да си мълчат като гъ.ове,а сега видители било лошо.Кой управлява тези палячовци това е въпроса.А това че сме енергиини роби на руснаците отдавна го знаем.Аз също мисля че както германия трябва тотално да обърнем енергиината си политика и инвестиции към възобновяемите източници,които са неизчерпаеми.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Шистовият газ
« Отговор #187 -: Февруари 18, 2012, 22:08:26 pm »
За възобновяемите източници съм съгласен с теб. При това в България те са наистина най-оптималния вариант за производство на електроенергия. Например, ветрогенераторите - вече ги има и у нас, но са малко. При това страната ни е разположена на "ветрови магистрали", ако може така да ги нарека. А що се отнася до слънчевата енергия, климатът ни поне през половината от годината е благоприятен за този алтернативен източник на енергия. :yes:
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 08:00:53 am от Mirotvorec »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Шистовият газ
« Отговор #188 -: Февруари 18, 2012, 22:21:12 pm »
Руснаците отдавна са направили проби с тъй наречения хидравличен удар(миниатомен взрив)на доста места в добруджа къде бяха тогава тези палячовци(гъ.о лизци на москва)еколозите.Номера е че в добруджа има други ресурси доста по ценни от шистовия газ,които биха ни направили помалко зависими от руснаците,което тях много ама много ги дразни,но гадовете са ни стиснали за гушите от около 60 години и не изкат да ни пуснат.
Така е! Съгласен съм с теб. Аз лично знам, че в Добруджа има огромно находище на черни въглища - над 1 милиард тона!!! :o
Бихте ли били така добри, да подкрепите твърденията си с линкове към новина или информация, за да не я причисляваме към раздела "Една жена каза"
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен diadka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Шистовият газ
« Отговор #189 -: Февруари 19, 2012, 14:39:30 pm »
Колегата VAN е дал доста линкове в подкрепа на твърдението,че руските компании отдавна правят проучвания в добруджа по системата хидравличен удар,но еколозите си мълчат,защото са гъ.одавци на русия.Ето и от мен линкове:http://forthenature.org/news/2146 другият е http://www.dobrichonline.com/?com=news&cid=6463 .Инфото ясно показва,че руските компании не са по малко зловещи от шеврон.Но за разлика от него са нанесли доста повече вреда на природата ни,тъй като са тук от години,НО ЧЕРВЕНИТЕ ПСЕВДОЕКОЛОЗИ НЕ СА СИ И МРЪДНАЛИ ПРЪСТА ДА ПРОТЕСТИРАТ ТОГАВА.ИНТЕРЕСНО КОЙ ДЪРПА КОНЦИТЕ НА ТАЗИ БАНДИЧКА

Неактивен diadka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Шистовият газ
« Отговор #190 -: Февруари 19, 2012, 19:23:04 pm »
Ето и едно мнение което споделям :ИЗГОНИ ШЕВРОН, ДОКАРАЙ ГАЗПРОМ!
Не на българския газ! Да на руския!
Ние, рубладжиите, не сме съгласни да се правят проучвания за добив на български газ ! Не е екологично ! Ние искаме България да закупува руски газ,защото е по-ароматичен и защото опасването на цялата ни територия с руски газопроводи и нефтопроводи е изключително екологично за българската природа ! Също считаме, че е изключително екологично,да се строят руски атомни централи в наши земетръсни зони и да се съхранява отработеното руско ядрено гориво на наша територия

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re:Шистовият газ
« Отговор #191 -: Февруари 19, 2012, 19:52:40 pm »
По тия статии, които сте дали пише, че е за конвенционални нефтени и газови находища. Като ще недоволствайте недоволствайте както казах, че чужди фирми копаят, и че изобщо се копае от което и миньорите дето са под земята не получават нищо а ги взема един чичко за да може да промива мозъци и както виждам не се е изложил.

Неактивен diadka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Шистовият газ
« Отговор #192 -: Февруари 19, 2012, 20:13:27 pm »
Та кой говори за вида на добиване,важното в случая е ,Че се трови природата  с тези радиоактивни изотопи и то от руски фирми и то от ГОДИНИ,това искам да кажа на промитите мозъци за които говориш.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 126
Re:Шистовият газ
« Отговор #193 -: Февруари 19, 2012, 20:13:50 pm »
diadka, и къде става въпрос за тези подземни ядрени взривове в Добруджа? Страхотия. :--- В посочените линкове няма нищо подобно, даже се повтарят, вероятно за по-голяма автентичност. Просто си пишеш свободни съчинения. Никой не говори за вида добиване, а какво и как се добива.
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 20:16:30 pm от bojinkata »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Шистовият газ
« Отговор #194 -: Февруари 19, 2012, 22:19:59 pm »
Та кой говори за вида на добиване,важното в случая е ,Че се трови природата  с тези радиоактивни изотопи и то от руски фирми и то от ГОДИНИ,това искам да кажа на промитите мозъци за които говориш.
Неслучайно те накарах да дадеш линкове. Явно обаче ги четеш така, както дявола чете евангелието.
Ако не престанеш да публикуваш измислени от теб твърдения, скоро ще ти се наложи само да четеш форума!!!
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27