Автор Тема: Швеция може да се откаже от парите  (Прочетена 27239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #30 -: Юли 28, 2010, 00:02:27 am »
Ок, кое би предпочел един крадец? Кеш и карта, или само карта?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #31 -: Юли 28, 2010, 00:36:21 am »
Tangrata_ , прощавай че се вмъквам в разговора, но има къде по изпипани методи - като например да се сканира кода ти докато си използваш картата на банкомата. Е после е въпрос на време, ако имаш доста пари в нея някой да те пресрещне в тъмното с "гол в ръката нож..." :bomb: Не че го желая някому де! Аз самият преди време хванах малка липса в дебитната си и вдигнах джангъра в банката, откъдето ми отговориха че за малки суми никой и пръста си не мърда. /Малка сума, ама на мен хич не ми бяха излишни изпарилите се от там стотина лева/. Значи, от личен опит ти казвам, че сметката на пичовете е ясна - от един сто, от втори 50, от трети 80 и т.н., като в крайна сметка общата трансферна сума в личните им сметки става голяма. Имам подозрения към използвания тогава от мен банкомат, затова си смених ПИН-а овреме, но няма гаранция че на друга машина това няма да се повтори. Успех в начинанията ти! А аз ще бягам, че сега ме чакат едни яки преводи, дето съм ги натрупал от години.  ;)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #32 -: Юли 28, 2010, 01:01:02 am »
Явно правилата са различни в различните държави. Аз говорех за Канада.
Картите си обикновено ги ползвам или в офис на банка (тук офисите са буквално във всеки квартал. По ежедневния ми маршрут има най-малко 3. Съответно нищо не ми коства да спра именно там с колата си, или пеша и точно оттам да си изтегля парите)
Трудно крадците ще поставят тракинг устройство, когато банкомата е вътре в самата банка и наблюдаван с няколко камери.

Друго място, където ползвам картите са големите магазини, супермаркети и други подобни. А също и по-големи вериги ресторанти.
Да има някой там, да постави техника за крадене на пинове е абсурд.

А за България специално са ме предупреждавали, че много се сканира и ако се прибирам да не ползвам никакви карти. Да си изтегля предварително кеш, и да си нося само пари в кеш ...
Та ние българите принудително си го правим по-трудно. Затова и като дърти евреи плюнчим старите банкноти и омазаните стотинки, като си плащаме някъде.

Както казах, в бг не знам как е, но тук има лимит 500$ на ден да теглиш от автомат. Изключение е, ако си купиш някаква стока, например телевизор.
И има застраховка, независимо каква сума ти липсва от картата се възстановява.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #33 -: Юли 28, 2010, 13:46:55 pm »
Ок, кое би предпочел един крадец? Кеш и карта, или само карта?

 ;D Ти пък... 
Те ще предпочитат всичко което има цена- и кеш, и карта.
За България, почти всички вече сме на карти, носи се малко кеш.Е ако искаш, винаги може да влезеш и в банката.Специално в Бургас банките станаха, може би, повече, отколкото в твоя град, в Канада.Само по центъра са над 30 (в четириъгълника на района на бул.Х.Ботев, ул.Сан Стефано и бул.Толбухин, ул.Булаир). 

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #34 -: Юли 28, 2010, 15:11:07 pm »
Току що проверих в жълти страници. 1400 са ...  ::)
http://www.yellowpages.ca/search/si/35/Banks/Montreal+QC

Щом сте на карти и носите малко кеш, не виждам защо не се разбираме. Вярно, че като живеех в България не бяха още популярни картите.

Ти от Бургас ли си бил? Да се беше обадил миналото лято да пием по ина бира.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #35 -: Юли 28, 2010, 15:16:34 pm »
Ако съм крадец, бих предпочел картата, разбира се!
В картата има много по-голяма вероятност да има повече пари от тези в джоба на жертвата. Пък и със сигурност ще има опция за трансфер на суми между един и друг акаунт, което е още по-удобно(за крадеца).
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #36 -: Юли 28, 2010, 15:24:13 pm »
И как ще стане тоя трансфер? Щото ми се струва, че изобщо през плет не си виждал нито карти нито трансфери?

Една подсказка. Трансферите се правят между БАНКОВИ СМЕТКИ.

Едно, Трябва да имаш съвсем друга парола за да влезеш в сметката.
Второ, записват ти ИП-то, а също и много добре виждат на чия банкова сметка прехвърляш парите. Обикновено не можеш да прехвърляш пари на акаунти извън твоята банка или в чужбина.
Освен това банките имат право да връщат трансфери, когато са незаконни.
Нещо повече!
Човек, който е получил пари, които не притежава, и не е поел инициатива да ги върне и да съобщи за тях, е ПОДСЪДЕН за престъпление.

Трето, което вече съм писал, тая карта може да се блокира само с едно телефонно обаждане за 5секунди. Включително и банковата сметка.
Четвърто, ти така или иначе си носиш с тебе карта. Крадеца е по на далавера да вземе и пари в кеш и картата, а не само картата. Очевидно това го отричаш, защото демагогстваш и си смучеш от пръстите локуми.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 15:29:26 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #37 -: Юли 28, 2010, 15:37:09 pm »
Tangra, как имаш нерви да се обясняваш, не знам.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #38 -: Юли 28, 2010, 16:15:56 pm »
И как ще стане тоя трансфер? Щото ми се струва, че изобщо през плет не си виждал нито карти нито трансфери?
А ти как мислиш, че ще стане? Как ще дадеш пари на детето си, ако не съществуват банкноти и монети, а се действа само с разни картички?

И защо мислиш, че ще е абсолютно невъзможно да се крадат пари от тази система? Някое банкерче ли ти го каза и ти се хвана? ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #39 -: Юли 28, 2010, 16:45:12 pm »
Абе, ти отговори ли конкретно поне на една от точките, които писах!?

Накрая това ли ти е аргумента
Цитат
И защо мислиш, че ще е абсолютно невъзможно да се крадат пари от тази система? Някое банкерче ли ти го каза и ти се хвана?
Бла-бла общи приказки.

Къде видя да твърдя, че е невъзможно да се крадат пари изобщо!?

Айде прочети пак какво твърдя, щото май си неграмотен.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 18:47:30 pm от ₪ Eon ₪ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #40 -: Юли 28, 2010, 19:29:56 pm »
Току що проверих в жълти страници. 1400 са ...  ::)
http://www.yellowpages.ca/search/si/35/Banks/Montreal+QC

Щом сте на карти и носите малко кеш, не виждам защо не се разбираме. Вярно, че като живеех в България не бяха още популярни картите.

Ти от Бургас ли си бил? Да се беше обадил миналото лято да пием по ина бира.

Е не знаех, че си от такъв голям град.Ние като Б-с сме сигурно като кварталче.
Що да не се разбираме.Е просто някога може да има различни гледни точки, но като цяло няма проблем.
Нали има и други лета :drinks:, пък и зими  :) Трябва да се опита и светло и тъмно пиво. ;D

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #41 -: Юли 28, 2010, 20:08:44 pm »
...Ти от Бургас ли си бил? Да се беше обадил миналото лято да пием по ина бира.
Нали има и други лета :drinks:, пък и зими  :) Трябва да се опита и светло и тъмно пиво. ;D

Абе спамчовци :diablo:! И ние в Русе обичаме тези гъделчета за които си гукате тука! :drinks:  :)  ;) :)

Tangrata_, не задълбахме ли много в техническата страна на въпроса. Възможностите наистина са много ограничени днес, но не е невъзможно да се пробие системата. Вероятно тук, в форума, има публикации на съобщения, че взломяване на банкови сметки е правено доста пъти вече от наши сънародници, не само на банкови сметки в БГ, а и на такива в чужбина. Сега не ми се търси обаче, имам прекалено много работа. Не искам да прозвуча примиренчески, но двамата с Raw Deal сте прави в предположенията си. Просто подхождате от различни гледни точки към въпроса. Напоследък, мен лично, много ме заинтригуваха нестандартните решения на определени въпроси, прилагани от правителствата на различни държави през произволни периоди от време. А, предложеният материал, според моето скромно мнение, съдържа точно такава информация. Всъщност, темата е отворена и за други подобни.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #42 -: Юли 29, 2010, 00:04:26 am »
...Ти от Бургас ли си бил? Да се беше обадил миналото лято да пием по ина бира.
Нали има и други лета :drinks:, пък и зими  :) Трябва да се опита и светло и тъмно пиво. ;D

Абе спамчовци :diablo:! И ние в Русе обичаме тези гъделчета за които си гукате тука! :drinks:  :)  ;) :)


Е хубаво де.Ще дойдем до Русе да опитаме и вашто бяло вино (и бяло сладко) с дунавска печена риба.От Русе имам хубави спомени от хубави вечери с компания. :drinks:  ;D Виж Sirius не може без малко майтап темата.

Сега, за замяната на парите с виртуални пари, на кредитни карти се говори още от преди 50-60 години.Даже и във фантастиката има термин-кредити.Но и още от тогава се говори и за фалшификации на на тези карти. Защо ? Защото в природата на някои (единици) хора още от хилядолетия е заложено заобикалянито на системата.Тръпката от нарушаването на закона.Но все пак при картите се изключва посегателството върху хора, носещи кеш.Тогава посегателствата са насочени вече към банките.Които пък си имат добре изградени системи за защита.Е авантюристите нищо не ги спира де. ;D
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 00:07:58 am от marhs »

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #43 -: Юли 29, 2010, 05:53:36 am »
Е хубаво де.Ще дойдем до Русе да опитаме и вашто бяло вино (и бяло сладко) с дунавска печена риба.От Русе имам хубави спомени от хубави вечери с компания. :drinks:  ;D Виж Sirius не може без малко майтап темата.

Сега, за замяната на парите с виртуални пари, на кредитни карти се говори още от преди 50-60 години.Даже и във фантастиката има термин-кредити.Но и още от тогава се говори и за фалшификации на на тези карти. Защо ? Защото в природата на някои (единици) хора още от хилядолетия е заложено заобикалянито на системата.Тръпката от нарушаването на закона.Но все пак при картите се изключва посегателството върху хора, носещи кеш.Тогава посегателствата са насочени вече към банките.Които пък си имат добре изградени системи за защита.Е авантюристите нищо не ги спира де. ;D

 ;DХехехе, че кой има нещо против майтапа, marhs. Абе, да си призная, достраша ме да не забъркате някоя нова конспирация насаме и реших да се намеся овреме, как ще ви оставя сами да се мъчите ;). А в Русе сте добре дошли, ама пуснете преди това едно на лични  :) ;) :)!

Виж, по принцип съзиданието и разрушението са две неотделими части на цялото, напр. след периодите на буен растеж - в гората пламват пожари, след горещите периоди идват ледниковите и т.н. Кръговрат. Обаче в природата се поддържа баланс, за да може едното да помага на другото и така живота да се развива. Цивилизацията се движи по същите закони и в този смисъл, казаното от теб е самата истина. Въпросът е че на сцената има играчи, опитващи се да нарушат нормалния ход на историята и да накарат светът да играе според техните правила. Надявам се да ми позволиш едно малко отклонение: телевизорът и радиото са хубави неща, но сами по себе си - безполезни, ако няма радиотранслация, телефоните също са добри, но едва ли ще са ефективни, ако не свързват всеки с всекиго, компютърът освен като персонална система за обработка на документи, данни /и като електронна игра  :)/ би станал незаменим като част от една глобална мрежа, а какво е дебитно/кредитната карта без изградена международна банкова система. Забелязваш тенденцията на глобализиране на света - щем не щем ние сме част от кошера. Изброените току що "благинки" обаче не само че правят живота ни интересен и удобен, но имат и скрити функции, обект на разискванията ни, влизащи в цената, която плащаме за удобствата. Честно да си призная, освен да седя и да събирам частите на пъзела парченце по парченце, не виждам какво бих могъл да направя друго. И това ме кара да се чувствам страшно несигурен днес.  ???

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Швеция може да се откаже от парите
« Отговор #44 -: Юли 29, 2010, 10:05:17 am »
А в Русе сте добре дошли, ама пуснете преди това едно на лични  :) ;) :)!


Естествено, нали трябва да се приготвиш.Но в близко време май-няма да стане.. :)

 Забелязваш тенденцията на глобализиране на света - щем не щем ние сме част от кошера. Изброените току що "благинки" обаче не само че правят живота ни интересен и удобен, но имат и скрити функции, обект на разискванията ни, влизащи в цената, която плащаме за удобствата. Честно да си призная, освен да седя и да събирам частите на пъзела парченце по парченце, не виждам какво бих могъл да направя друго. И това ме кара да се чувствам страшно несигурен днес.  ???

Доста хора (мислещи) са като тебе-знаят, но са все повече несигурни в утрешния ден. Да, и от тези "удобства" вече се чувстваме по-зависими, с повече отговорности, а животът ни не става по лек, по-приятен.Чувства се все по-голяма нужда от пари, защото покрай "благините" разходите се увеличиха в пъти, а заплатите, в десетки лева само.А сега сме и в криза !!
Добре, банките ти дават възможности, но и задължения.Въпросът е, че възможностите да погасяваш такива задържения в БГ са все по-малко.Тук вече става омагьосан кръг.

Ако направя връзка с темата за капитализма, идва изводът, че строят в който сме навлезли реално, според мен се казва БАНКОкрациа.  ;)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27