Автор Тема: Научна фантастика и Фентъзи  (Прочетена 34982 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #45 -: Април 20, 2012, 20:53:58 pm »
Това щеше да ми бъде смешно,ако го беше казал някой,прочел книгата :)

За твое сведение и успокоение книгата съм чел я още през 1982-83 година, вече не помня точно. А даденото от мен инфо за другаря Любен Дилов го получих през 1999 година. Сега какво, трябва да ти е още по-тъжно ли?
« Последна редакция: Април 20, 2012, 21:02:25 pm от SMSI-H »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #46 -: Април 21, 2012, 15:41:56 pm »
Опа, отдавна не съм писал тук.

Не знам как съм пропуснал книгата "Шанара" на Тери Брукс, която всъщност е декалогия.

Сега доколкото знам снимат филм, и ако го направят по книгата - вярвайте ми, по-батален филм едва ли ще има:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Castiel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #47 -: Април 22, 2012, 15:36:31 pm »
Наистина е невероятна книгата,миналото лято четох "Първият крал на Шанара" книга 1 и 2,но разбрах,че има и други части.
« Последна редакция: Април 23, 2012, 07:43:58 am от Mirotvorec »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #48 -: Април 22, 2012, 19:02:19 pm »
Оо, да, мисля че са 10-12 книги, аз съм ги чел навремето всичките, още 1994 когато започнаха да излизат. Приключението е невероятно!
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #49 -: Август 28, 2012, 16:35:27 pm »
Цитат
В началото на септември на българския книжен пазар ще излезе книгата „Мерлин: Изгубените години”. Фентъзито ще бъде публикувано от издателство „ ProBook”. Това е първата книга на американския писател T. A. Барън, която се превежда на български.

В нея писателят възражда старите келтски легенди за крал Артур, Моргана и рицаря Ланселот, за да създаде една завладяваща и четяща се на един дъх приказна история. Повествованието е фокусирано върху детските години на легендарния магьосник Мерлин. Под крилото на мистериозна жена, която се кълне, че е неговата майка, момчето без памет опознава света на келти и друиди. Но за да открие своята идентичност и тайната на собствената си сила, трябва да предприеме пътешествие до остров между небето и земята. Неговите жители му разкрият, че съдбата на това място и неговата собствена са мистериозно свързани, а той е орисан да стане най-великият магьосник на всички времена

Т.А. Барън отрасва в ранчо в Колорадо и пътува много като стипендиант на „Роудс”. Напук на мечтата му да стане писател никой не иска да публикува първия му роман. Присъединява се към бизнес предприятие, като в крайна сметка му става президент.
През 1989 г. изненадва партньорите си и се мести обратно в Колорадо, за да стане писател и природозащитник. Оттогава е написал над 20 романа, които се приемат от читателите ентусиазирано. Много от творбите му са се превърнали в международни бестселъри.
Печели наградата „Наутилус“, която се връчва на книги, вдъхновяващи един по-добър свят. Получава признание от Американската библиотечна асоциация и Международната читателска асоциация.
През 2000 г. основава национална награда „Глория Барън” за млади хора, допринесли за общността си или за околната среда. Тя се връчва всяка година на 25 активни в обществото момчета и момичета.
Когато не пише или не изнася лекции, Т. А. Барън участва в множество комисии, включително в управлението на университета „Принстън”. Помогнал е за създаването на Принстънския институт за околната среда и Обществото за дивата природа, което му връчва най-високото отличие за защита на природата.

http://lira.bg/?p=30318
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен buden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #50 -: Август 28, 2012, 23:02:14 pm »
GAME OF THRONES - просто няма такава история. Сериал правен(и все още го правят) по поредица от книги. Има фентъзи елементи, но малко, точно толкова колкото да не ти развалят удоволствието и достатъчно, за да мога да го предложа тук.

Тази година изгледах 1-ви и 2-ри сезон и съм доволен, че го открих. Следващите години ще има поне още 3 сезона - сезон=книга. Субтитри има при unacs, а сериите изтеглих от isohunt.com
Мисля, че в нашите торент сайтове го няма.

Който реши да го гледа след рекламата която му правя, има опасност да реши да ме черпи, а аз да не откажа.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #51 -: Август 29, 2012, 19:09:17 pm »
Благодаря! :hi:
Чета фантастика от пубертета, а сега съм на 43...смятайте...Предпочитам научната фантастика пред фентъзито, не обичам "хорър-фикшън-а", така изглеждат моите предпочитания. Напоследък препрочитам някои книги на компютъра...За разлика от други, аз обичам да чета на компютъра. Иска ми се също да правят повече филми по книгите, вместо да бълват някакви шльокавици от Холивуд, ама...Например: как може "Космическата одисея" на Артър Кларк да са я зарязали само до втората част, толкова ли няма кой да направи и третата? Особено с технологията с която в момента разполага киното...ще е нещо невероятно!...Реве ми се за хубава фантастика направо...И като няма - преповтарям старото или препрочитам книгите.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #52 -: Август 29, 2012, 23:06:06 pm »
Здравейте не видях някой да споменава романа "Колелото на времето" според мен е супер фентъзи.

Цитат
Чета фантастика от пубертета, а сега съм на 43...смятайте...Предпочитам научната фантастика пред фентъзито, !...Реве ми се за хубава фантастика направо...И като няма - преповтарям старото или препрочитам книгите.
- Смятам, че и на теб ще ти хареса, наборе.
« Последна редакция: Август 30, 2012, 07:13:33 am от Mirotvorec »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #53 -: Август 30, 2012, 18:17:46 pm »
Благодаря! :hi:
Чета фантастика от пубертета, а сега съм на 43...смятайте...Предпочитам научната фантастика пред фентъзито, не обичам "хорър-фикшън-а", така изглеждат моите предпочитания. Напоследък препрочитам някои книги на компютъра...За разлика от други, аз обичам да чета на компютъра. Иска ми се също да правят повече филми по книгите, вместо да бълват някакви шльокавици от Холивуд, ама...Например: как може "Космическата одисея" на Артър Кларк да са я зарязали само до втората част, толкова ли няма кой да направи и третата? Особено с технологията с която в момента разполага киното...ще е нещо невероятно!...Реве ми се за хубава фантастика направо...И като няма - преповтарям старото или препрочитам книгите.

Веднага ти казвам, защо Холивуд прави шльокавици, макар и сама да се сещаш:) Ако направят хубав филм по "Фондация", или "Фондация и Империя", или "Странник в странна земя", нали се сещаш, че на това няма как да се ядат пуканки и да се пие кока-кола? Тряя да се помисли малко. Затова се правят безсмислени филми като "Аватар", с хубави картинки и никакъв общо взето замисъл. По-добре да бяха направили филм по "Небесните Господари" - е няма такава книга - какво ще стане в обозримото бъдеще, когато ресурсите са ограничени и тн ( позната тема ). Ами какво ще стане - човек ще покаже истинската си същност - на бездарно прасе...
Който не е ги е чел, веднага да се поправи:
"Небесните господари" ( книга 1 )
"Войната на небесните господари" ( книга 2 )
"Края на небесните господари" ( книга 3 )

За мен лично са УНИКАЛНИ и като замисъл, и като изпълнение.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #54 -: Август 30, 2012, 21:29:17 pm »
  Отделно за "дневна стража" и "нощна стража" има доста компетентен човек, доколкото разбрах, който е прочел и книгите и може да стане интересно той да отбележи каква е разликата и че може би е възможно да се направят и достатъчно добри филми по книги или обратното :)
Не го знам кой е този компетентния, но точно за книгите на Сергей Лукяненко от поредицата "Патрули" /не знам защо Дозор го превеждат Стража, който е чел книгите знае, че там Патрулират из града по двойки, не седят на едно място като "стражата" но ... така са решили преводачите/.
Та самият Лукяненко е връщал поне 3 мераклии да филмират книгите му (тогава само 2, преди 3 месеца излезе петата книга от поредицата -  "Новият патрул"). Кой на вампирите искал да наблегне, кой на магиите. Имало е даже идея да е във вид на сериал (за което е написал мааалко по-различен сюжет на развитите, публикуван е), но все нещо не му е харесвало в начина по който са искали да направят снимките.
Накрая се е съгласил на варианта на Тимур Бекмамбетов
Получи се нещо, но е наблегнато на съвсем друго спрямо книгата, но така е в кино-живота, хората искат хляб и зрелища, не да мислят докато гледат, а пък не дай си боже - след това ;)

Те и "Пътеводител на Галактическият стопаджия" затова толкова време не можаха да снимат, па накрая и него го омазаха, ама хайде да спра до тука, че много се разпрострях.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #55 -: Август 31, 2012, 16:39:02 pm »
Мда, много ме боли за "Пътеводителя ...", така го омазаха, че чак замириса! Тряяше поне Марвин да го направят повече да изглежда като идиот, или меланхолик...бе както и да е. По "Пътеводителя.." има един много як английски сериал края на 70те години, някъде го имаше ама не помня къде, доста добре направен.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #56 -: Септември 01, 2012, 01:09:50 am »
Е баш па за сериала на ББС недей да говориш, щото той пък е бозата на бозите. Дъпах го на времето и се 'опитах да го гледам', ама... все едно го бяха снимали в България със сегашните баш актьори, кой от кой по-некадърни.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Научна фантастика и Фентъзи
« Отговор #57 -: Септември 23, 2012, 19:13:50 pm »
"Вълните усмиряват вятъра" - алегорична творба на братя Стругацки за вертикалната човешка еволюция..  ;)

А Шри Ауробиндо е уникален, според мен:
Цитат
Основната тема във визията на Шри Ауробиндо е еволюцията на съзнанието...С негови думи:
"Човекът е в едно преходно съществувание. Той не е последен. Стъпката от човек до свръх-човек е следващото наближаващо осъществяване в еволюцията на земята. Неизбежно е, защото е едновременно стремежът на вътрешният дух, а и логиката на природните процеси.''
, тук.

За съжаление, на български има преведнена нищожна част от трудовете му. Ето на руски, ако някой реши да си свали /безплатно/ и прочете.
« Последна редакция: Септември 23, 2012, 19:58:37 pm от bofara »
6285174923344176257

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27