Автор Тема: А вие пристрастени ли сте към телевизията?  (Прочетена 9553 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Можете ли да изкарате една седмица без телевизор?Гленето на телевизия водело до зависимост и пристрастеност,а вие какво мислите?Аз лично гласувах с последната опция,но  избягвам да пускам телевизора,а и отскоро умишлено пропускам новините,нар от мен "негативините".
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 17:16:20 pm от Търсеща »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #1 -: Юни 28, 2010, 18:51:30 pm »
Телевизия не гледам от години, но към интернет и форумите съм пристрастен. А това е една много лоша черна точка.
В момента имам телевизор, но го ползвам само за компютъра си, вместо монитор. Дори не съм си включил антена в него.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #2 -: Юни 28, 2010, 19:32:23 pm »
Аз съм пристрастен към интернета.Към телевизията не толкова,но ТВ-то ми работи постоянно.Дори когато съм на компютара той работи и доката чета нещо в някой форум слушам някой сериал,филм или мач и като стане нещо интересно обръщам поглед към него.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #3 -: Юни 28, 2010, 19:43:51 pm »
 ;D Вероятно повечето са така :)
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен stufo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #4 -: Юни 28, 2010, 19:57:58 pm »
Може да се изкара една седмица без телевизия! Може да се изкара много поовече от една седмица без телевизия! Това се случи с мен след като си дадох сметка, че ни казват неща, които са удобни за манипулирането на съзнанието ни, и тези неща основно ни насаждат СТРАХ! Е да, ама Не-е-е, не са познали!  ;D Има много хубави неща, които се случват, но от телевизора за тях няма да научим! Ако със съпругата ми не бяхме на различни позиции по тоя въпрос/за "телевизора"/, отдавна да го бях изхвърлил през балкона!  :)
Не искам да оставам в "нефтената цивилизация" като зомбиран енергиен донор за нискоастрални създания

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #5 -: Юни 28, 2010, 20:10:26 pm »
Който си мисли, че телевизора му казва нещо ново, жестоко се лъже. Направете си справка за новините три години назад и ще видите, че няма разлика. Едно и също се върти. Get some brainwash?

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #6 -: Юни 28, 2010, 20:13:24 pm »
Еми аз не гледам телевизия от година. За компютъра съм пристрастен само когато имам такъв. Ако съм на почивка на море или другаде където няма достъп въобще не усещам липса или друго нещо.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #7 -: Юни 28, 2010, 20:32:18 pm »
Е то така ли се мери дали си пристрастен? Като идеш на почивка на море?  ;D

А ако си сам, затворен в къщи, седиш така един месец без да излизаш? Тогава би ли си пускал компютъра?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #8 -: Юни 28, 2010, 20:46:26 pm »
Аз лично замених тази страст с нета..от трън,че на глог 8)
Обаче за последният месец чух от трима души(вкл.и днес),че нямат телвизори в къщи!
Възхищавам им се от сърце! 

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #9 -: Юни 28, 2010, 20:58:11 pm »
Аз лично замених тази страст с нета..от трън,че на глог 8)
Обаче за последният месец чух от трима души(вкл.и днес),че нямат телвизори в къщи!
Възхищавам им се от сърце! 

Не си само ти. Освобождаване от честотната зависимост на телевизора се разпростира лавинообразно. Много ставаме.

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #10 -: Юни 28, 2010, 21:18:28 pm »
Aз на пук на всичко ще си гледам телевизия за вбъдеще.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #11 -: Юни 28, 2010, 21:44:14 pm »
Аз гледам телевизия много рядко-от време на време си пускам Нат Гео/Говорещият с кучета/За децата ми аз съм ентъртеймънта,за да не гледат Дисни чанъл.
Опитай!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #12 -: Юни 28, 2010, 21:50:52 pm »
Позволих си да редактирам анкетата, за да мога да гласувам правилно, включих опция за промяна на гласа, така че преждеписавшите ако желаят, могат да коригират вота си.
Аз лично телевизия нe гледам от 5 години, освен когато съм на гости или в заведение, и тогава пак сядам с гръб.
Просто няма какво да науча от там, точно обратното - тя е създадена да промиване на съзнанието и манипулация.
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 23:47:23 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #13 -: Юни 28, 2010, 22:56:56 pm »
Разбира се, че не гледам. ;D Общо взето го спрях преди около 4 години. Преждепишещите резюмираха защо. Просто нямам какво да намеря там. Освен всяване на страх и апатия нищо друго не може да се види по националните телевизии. Все пак е добре човек да има под ръка един за в крайни обстоятелства най-малкото за да се наблюдават тенденциите в информационния поток, който да служи като база за сравнение. Това разбира се не изключва, че има и приятни и полезни предавания. За съжаление просто нямам времето да се заглеждам в такива.

Сега си спомням даже че имаше изследвания, които показват, че на човек никога преди гледал телевизия са му нужни около половин час и повече, за да си настрои възприятията към гледането на телевизия. На втория път времето намалява на към 15 мин. Третият път - около 5. След четвъртия и петия това става вече почти мигновенно. Също така състоянието на мозъка при гледане на ТВ е същото като в това на човек в състояние на транс. Мозъкът преминава на алфа-вълни. Усещането е равностойно на това да се взираш в стената. ;D
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 22:57:58 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:А вие пристрастени ли сте към телевизията?
« Отговор #14 -: Юни 28, 2010, 23:45:31 pm »
И аз от бая време не гледам телевизия. Еднинствено новините мога да си пусна от време на време. С цел да знам какво знаят другите хора :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27