Автор Тема: За първи път регистрираха превръщане на материя в антиматерия и обр  (Прочетена 12673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
actualno.com

Учени за първи път успяха да регистрират превръщането на материя в антиматерия и обратно. Съгласно публикуваните днес в Токио резултати от международно изследване, такава смяна на състоянието е открита при крайно нестабилната субатомна частица на Bs-мезона, която се образува при сблъсък между потоци електрони и позитрони.

При проведените опити в американската Национална лаборатория по ускорители на елементарните частици “Ферми” е установено, че смяната на състоянието на материя и антиматерия става със скорост 2,8 трилиона пъти в секунда. Според специалистите разкриването на механизмите на антиматерията има решаващо значение за разкриване тайната на зараждането на Вселената.

Теоретично процесът на преминаване на BS мезона в анти-BS мезон е бил изчислен от японските физици Макото Кобаяши и Тосихиде Масукава през 1973 г.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Според специалистите разкриването на механизмите на антиматерията има решаващо значение за разкриване тайната на зараждането на Вселената.

само че не на зараждането на Вселената, а на придвижването в Космоса - на тази основа са построени не един и два летателни апарата...
musica universalis

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Как така предвижването на космоса. Космоса не се ли увеличава само и в един момент евентуално да започне да се смалява.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
ахахха, ти ме разби!!! ;D


Грешка!
The last posting from your IP was less than 30 seconds ago. Please try again later
musica universalis

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
кажи бе... не се прави на ударен...просвети ме...аз знам че вселената постоянно нараства...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Ами ето - антиматерията е ускорена честотна модификация, позволяваща да се прониква през материята, и да й се влияе. Тъй като тази светлинна характеристика е изключително бърза, тя създава /нещо като/ вакуум във времето, който по фракталните закони се навързва до безкрайност. Този "времеви вакуум се използва като капсула - генерира се подобен импулс в центъра на косм. кораб, той създава поле около кораба, което е с различни честотни характеристики - от гл.т. на физиката "нематериално", и това поле капсулира кораба, като му позволява да се придвижва с невъобразими скорости././.
И така...
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Админе, чети внимателно: "Придвижване в Космоса", а не "Придвижване на космоса", както ти си разбрал. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Хубава новина!! дано само да не се използва за лоши цели (съмнява ме)
ейййй когали ще дойде времето когато просто с едно натискане на бутон ще ми се появява хамбургер от нищото . И все пак първата стъпка към телепортирането е направена!!  УРААААА ;D жалко че има още много да се върви!

Елементарен човек!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Абе едва ли точно хамбургер ще се появи, ама нейсе !!! :)
musica universalis

fisk

  • Гост
Нека и аз добавя 8), това е вече не липсващо звено относнно гроуването на вселената,  антиматерията заема 70 или 75% от пространство тя го филва буквално и не толкова, не го обърквте Админа, учените си биха главите, а също и аз (ги бих по главите)  как слънцето ще държи в орбита около себе си цяла билярдна маса  само със собствена грав. е! ентимат.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Нека и аз добавя 8), това е вече не липсващо звено относнно гроуването на вселената,  антиматерията заема 70 или 75% от пространство тя го филва буквално и не толкова, не го обърквте Админа, учените си биха главите, а също и аз (ги бих по главите)  как слънцето ще държи в орбита около себе си цяла билярдна маса  само със собствена грав. е! ентимат.

Бъркаш анти-материята с тъмната материя.
 и не 75% а 15%,според последните изследвания.Почти 70%са тъмна енергия и останалото е позната ни материя.

  Анти-материята е същото като материята,само че противоположно по заряд.Позитронът има + заряд и е еквивалентен на електрона.Освен това материя и анти-материя взаимно се анихилират, при което се освобождава огромна енергия.Тъмната енергия и материя и учените не са наясно какво са точно.
   А Слънцето му е лесно да ги държи всички тея билярдни топки,споко.


Ами ето - антиматерията е ускорена честотна модификация, позволяваща да се прониква през материята, и да й се влияе. Тъй като тази светлинна характеристика е изключително бърза, тя създава /нещо като/ вакуум във времето, който по фракталните закони се навързва до безкрайност. Този "времеви вакуум се използва като капсула - генерира се подобен импулс в центъра на косм. кораб, той създава поле около кораба, което е с различни честотни характеристики - от гл.т. на физиката "нематериално", и това поле капсулира кораба, като му позволява да се придвижва с невъобразими скорости././.
И така...
Ти и ти си за 2 по Физика
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Признавам, че не го обясних достатъчно ясно, но то и още няма адекватни понятия за тези неща....
А колкото до двойката - хич не ме притеснява - можеш и 30 двойки да ми напишеш - пак ще твърдя същото  ;)...
                                         ( Днешната физика не е това, което би трябвало да бъде )
musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
честотите на анти-материята са същите като на сестра и,само че "обърнати".По същество анти-материята и материята са едно и също явление.А Частица анти-материя при сблъсъка си с материя се анихилира и се освобождава енергия и доста светлина.За това и е малко трудно съхраняването и-чрез магнитни полета.Ако направиш поле от анти-материя около кораба най-много да се види отдалече що за глупости вършиш.
 Иначе има разработени двигатели,които се движат чрез антиматерия.Само че там принципа е описания по-горе сблъсък
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Честотите на антиматерията са абсолютно различни: материята вибрира по един начин - антиматерията - по друг.
При сблъсъка на двете се получава ефект, подобен на магнетизма, и именно този ефект се използва от извънземни кораби при навлизането им в атмосферата - полето от антиматерия поддържа кораба все едно в друго измерение - това обяснява редица феномени в придвижването им, споменати от очевидци...
( Чудя се защо реагираш с такава позьорска агресия на всичко, което не е отработено в системата ти от лични убеждения  ;)  ??? )
musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
не е агресия.Ако така е прозвучало,извинявай.А физиката на частиците ми е една от любимите теми .
 Иначе просто не смятам че използват поле от анти-материя около кораба.Двигатели задвижвани на принципа на анихилацията-да.Така се развиват доста високи скорости,а може би дори скокове между измеренията,червееви дупки и т.н. Но по съвсем други причини
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27