Автор Тема: МВР се похвали с разбита виртуална книжарница  (Прочетена 20841 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #15 -: Юни 23, 2010, 09:30:58 am »
http://chitanka.ebni.me/

и http://chitanka.gdbop.com/

пуснати са на тези 2 места цялата база на читанка.  :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #16 -: Юни 23, 2010, 09:34:41 am »
http://chitanka.ebni.me/

и http://chitanka.gdbop.com/

пуснати са на тези 2 места цялата база на читанка.  :)
хадзали,да се надяваме този път сървъра им да не е в България.Но наистина се чудя на ГДБОП нямат ли си друга работа и по-важни престъпници?Какво гонят хората,които правят онлайн библиотеки,а не книжарници,дето са написали...
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжар&
« Отговор #17 -: Юни 23, 2010, 09:43:35 am »
Да се надяваме, да.  :)
Просто много ме боли от станалото, обичам да чета и това е най-добрият сайт и евала на хората, полагащи този труд книги на бълг. да могат да стигнат до повече хора.

Ето какво четох преди малко тук -

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=521111

А в коментарите отдолу собственикът на печатницата Иван Милев, където казват, че системният админ на фирмата Светослав Станев ги и сканирал и качвал, пише следното -

"ИВАН МИЛЕВ: Уважаеми г-н Стефан Ташев, Казвам се Иван Милев и съм едноличен собственик на злополучно замесената в поредната PR акция на любимата на целия български народ ГДБОП. фирма "Амадеус Принт" ЕООД. Преди 20 години се занимавах с журналистика, работех във вестник "Орбита" член бях на СБЖ ( А дали изобщо това понятие ви е ясно какво означава?) и като чета сега вашата статия съм направо щастлив, че с "изгрева" на "демокрацията" аз се отказах от това си призвание и поех по буренясалия път на частния бизнес. Единственото което съм запомнил за цял живот когато ме приемаха за член на съюза беше обещанието да бъда обективен и никога да не публикувам непроверени факти, или факти "проверени" и "чути, ама недочути" .... по телефона...... Във Вашата статия, дори името на съпругата ми е сбъркано.... Тя се казва Лена, а не Лина.

 Кой, къде... и под каква форма ви "сподели", че служителя на фирмата ми Светослав Станев сканира и качва пиратските книги. Вие наясно ли сте, че в моя офис СКЕНЕР НЯМА. И никога не е имало.... И колегата ми е виновен единствено и само, че се е доверил на негов приятел и "приятелски" е закачил към бързата ни мрежа едно "сървърче" в което дори и той не е имал достъп... Свидетели са ни и всички главни действащи лица от операция "шок и ужас" СКЕНЕР НЯМАШЕ ! Да .... И ние станахме неволни "статисти" в един убеден съм "нескопосано" режисиран" ПР "екшън". Моята фирма от 10 години е в издателския бизнес. Макар, че винаги съм подкрепял "губещи" каузи. Десетки заглавия са в списъка на издадените от мене... Това може да го проверите в Народната библиотека "Св.св. Кирил и Методий" И винаги съм депозирал необходимите екземпляри от всяко издание в книжния фонд на библиотеката, необходими за националния и международен обмен...

 За мене книгата е общонационално богатство и ПРАВО да я прочете има всеки гражданин на света .... И това е смисълът на "библиотеките" Да сега времената са други ... и интернет пространството се превръща в новата на 21 ви век виртуална библиотека.... То дава на хората със скромни възможности свободния достъп да се докоснат до "световното" слово. И съм убеден, че не разпространените в интернет книги "свалят" печалбите на издателите. Аз ако се интересувам да прочета някоя книга и нямам финансовата възможност да си я закупя, просто ще отида до библиотеката и ще я заема .... Абсолютно безплатно! .... Това означава ли че ГДБОП трябва да атакуват и Народната Библиотека.... Или да арестуват моя приятел Х. който е имал "неблагоразумието" да ми заеме да прочета АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО поредния хит на Дан Браун в книжен вариант.???

 Не познавам момчетата (или момичетата) .... от Читанката... Но самият факт, че този сайт не е създаден за да печелят пари, ме кара виртуално да им стисна ръцете.... И да им пожелая Добри Адвокати.... Поне наполовина толкова добри, колкото адвокатите на Маргините... А в знак на солидарност в близките 10 дни на нашия сайт www.amadeuscom.eu ще публикувам абсолютно безплатно електронните варианти на всички "скромни" издания с авторски права на ръководената от мене фирма. Защото след нас остава "писаното" слово. А може и някой ФЕН да се заинтересува, да прочете.... и да стане мъничко по-богат душевно от това! А операция "Шок и ужас" да остане кошмар само в преживяванията на мен и моите служители!

 P.S. .... А за публикуване на материали с невярно съдържание и уронващи доброто име на физическо или юридическо лице в "свободния" печат май там закона имаше едно по специално мнение...... ....Дали да не попитам за това адвокатите?"



Има много за замисляне по горе написаното от г-н Милев.
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 09:47:56 am от хадзапи »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжар&
« Отговор #18 -: Юни 23, 2010, 09:57:10 am »
Възпроизвеждането на вече публикувани произведения от общодостъпни библиотеки е позволено: Закон за авторското право и сродните му права (откъс)

http://sites.google.com/site/chitankaarchive/zakon-za-avtorskoto-pravo-i-srodnite-mu-prava

Целия текст на закона:
http://lex.bg/laws/ldoc/2133094401



В защита на читанка.инфо -

http://sofiapartner.com/index.php?option=com_content&view=article&id=380%3Av-zastita-na-chitanka-info&catid=35%3Alast-24h-news

http://webcafe.bg/id_1446581475_Bulgaria:_451_po_Farenhayt
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 10:06:13 am от хадзапи »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #19 -: Юни 23, 2010, 11:29:40 am »
Просто нямам думи това си е направо престъпление от страна МВР и също и лъжливите неща, които са казали някои вестници и ТЕЛЕвизии. :mad:
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #20 -: Юни 23, 2010, 11:49:30 am »
сега като ви слушам трябва да си направим един огледален сайт че тия милиционери като немогат да четат искат и другите да немогат  >:(  че това е вече втори сайт дето вдигат  :---

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #21 -: Юни 23, 2010, 13:05:25 pm »
Маргините ги пускат и ми разбиват онлайн библиотека...

смешници  ;D

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #22 -: Юни 23, 2010, 14:28:16 pm »
Тези действия единствено показва безсилието и некадърността им. Първо разкрий и осъди за сделките за милиони и тогава тръгвай да "разбиваш" он-лайн библиотеки (как звучи само - "разбиха он-лайн библиотека", все едно са разбили престъпна група главорези). За тяхно съжаление, усилията им ще имат нулев резултат.
Keep 'em occupied!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #23 -: Юни 23, 2010, 15:28:50 pm »
Те знаят,че усилията им ще имат нулев успех,но все пак може и да се стремят да откажат доста хора от четенето/гледането/слушането на "неподходящи" филми/музика.Абе,това да не е по времето на Хитлер,когато се горяха книги или бай Тошо?!БИБЛИОТЕКА без плащане на членска такса беше chitankata.Аз не разбирам какво им пречат на ГДБОП библиотеките?!Но Маргините не им пречат?!  :--- ::)В заключение искам само да кажа,че тези полицейски мерки са жалки и смешни вече.Има хора,които работят в полза на обществото и го правят за друго,а парите са само добавка-туй нещо ще го разберат ли господата полицаи/търгаши на човешки животи някога,ще го разберат ли?! :unknown:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #24 -: Юни 23, 2010, 16:29:19 pm »
Почна се. Затварят училища, болници, интернет книжарници...
Кое ли ще е следващото нещо което ще затворят? Може би някой и друг колеж или летище. Само общежитията не са ги погнали ама по Господари на ефира имаше един репортаж за забранено паркиране пред един блок на живущите в него. Трябвало да си плащат за да паркират. Било частна собственост. Както са тръгнали и Google ще го затворят. ;D ЦЦЦ!!!
Ето за този процес според мен не е виновен ГДБОП, а някой над този благочестив орган а държавата.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #25 -: Юни 23, 2010, 16:38:25 pm »
Почна се. Затварят училища, болници, интернет книжарници...
Кое ли ще е следващото нещо което ще затворят? Може би някой и друг колеж или летище. Само общежитията не са ги погнали ама по Господари на ефира имаше един репортаж за забранено паркиране пред един блок на живущите в него. Трябвало да си плащат за да паркират. Било частна собственост. Както са тръгнали и Google ще го затворят. ;D ЦЦЦ!!!
Ето за този процес според мен не е виновен ГДБОП, а някой над този благочестив орган а държавата.
nikoko,сорри,че ще те разочаровам,но общежитията са ги погнати отдавна.По "Господари на ефира" преди време даваха как няма места в общежитията,а едно такова общежитие беше превърнато в хотел.  :o Chitankata не е книжарница,а онлайн библиотека.Дори нямаха рекламни банери на сайта,та интересно дейност ли симулират тези от ГДБОП или какво,Маргините ги пуснаха.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #26 -: Юни 23, 2010, 18:14:26 pm »
В тази връзка се сещам за "новина", че е заловен трафикант на цигари с (карам на спомен) около 2500 къса цигари.

Голяма новина, голямо нещо.

Единственото уточнение, което не се каза, е че тези "късове" се равняват на (пак карам на спомен) около 4-5 стека с цигари.

За по правдоподобно беше сложена някаква измислена снимка на стая пълна до половина със стекове цигари...

Голяма дейност, няма що.

Браво ГД, браво БОП.  :hi:

Толкова са смешни, че няма на къде повече.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #27 -: Юни 23, 2010, 18:53:04 pm »
В тази връзка се сещам за "новина", че е заловен трафикант на цигари с (карам на спомен) около 2500 къса цигари.

Голяма новина, голямо нещо.

Единственото уточнение, което не се каза, е че тези "късове" се равняват на (пак карам на спомен) около 4-5 стека с цигари.

За по правдоподобно беше сложена някаква измислена снимка на стая пълна до половина със стекове цигари...

Голяма дейност, няма що.

Браво ГД, браво БОП.  :hi:

Толкова са смешни, че няма на къде повече.
Eon,те какво-мислят,че хората са зле с броенето на 2500 къса цигари?! ;D И понеже спомена цигарите-защо изгоряха цигарите със старите цени?!А сега,ако ги намалят ще унищожават и цигарите с новите ли цени?! ::)  :lol:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #28 -: Юни 23, 2010, 19:04:15 pm »
Гледах клипче как изваждат компютъра. Еми той беше на обратно без да е свързан с кабели. Все едно беше нагласено това с изваждането му.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:МВР се похвали с разбита виртуална книжарница
« Отговор #29 -: Юни 23, 2010, 19:11:56 pm »
Гледах клипче как изваждат компютъра. Еми той беше на обратно без да е свързан с кабели. Все едно беше нагласено това с изваждането му.
Нали правят цирк за простолюдието и да проверят колко им е акъла.  :hi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27