Автор Тема: Робърт Морнинг Скай - Тера - Скритата История на Планетата Земя  (Прочетена 151989 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Оригинално :)
Някои хора имат Висш Аз, някои нямат. Висшия Аз има инкарнации. Някои казват, че не е задължително да са хора.
Но предполагам сега е по-неясно отколкото в началото, нали :)
H.,ами хората,които нямат Висш Аз?!

имат групов АЗ!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Съгласен съм с морфей, но не само те имат групов Аз.
Дори смятам, че всичко има групов Аз, но някои имат и индивидуален, заедно груповия(колективния).

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Съгласен съм с морфей, но не само те имат групов Аз.
Дори смятам, че всичко има групов Аз, но някои имат и индивидуален, заедно груповия(колективния).
P.E.A.C.E.,колективното съзнание на Юнг не е ли груповото Аз,тоест всички Аз-ове?!И тези,които нямат Свръх Аз-те нямат Свръх Аз,или не знаят,че имат?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
В една част се казва,че част от първоначално създадените Зверове са били експортирани в последствие към други планети.Това значи ли,че те не се инкарнират по пътя на едновременните ? Ако някой е попадал на допълнителна информация за тях - моля да сподели. Защото според мен ако те се инкарнират последователно,то те може би живеят по-дълго и подлежат на реанимация,което пък от своя страна ще докаже,че безсмъртието е технически възможно за хората,но поради правилата на тази игра - не е възможно :) 
...което пък навежда на мисълта,че ако дадена инкарнация е "любимец",то няма да има проблем да се приложи удължаване на живота й.  Идеи ?

Това са интересни въпроси.
Няма как да знаем. Навярно са последователни и точно поради това има толкова много извънземни с форма еднаква като нашата, които живеят хиляди години. Но това мисля, че е споменато в следговора.
Разбира се, че безсмъртието е физически възможно. Просто не е достъпно за теб и мен. Аз нямам никаква нужда btw :)

Чисто теоретично, безсмислено е да се удължава живота на любимец, защото те си имат специфична функция, която се заключва в точно определена рамка. Същество с душа е много по-подходящо за такива функции, отколкото такива без. За другото си има клонинги, които са нещо различно от любимците.

Оригинално :)
Някои хора имат Висш Аз, някои нямат. Висшия Аз има инкарнации. Някои казват, че не е задължително да са хора.
Но предполагам сега е по-неясно отколкото в началото, нали :)
H.,ами хората,които нямат Висш Аз?!

Какво за тях? Не разбирам въпроса.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639

Оригинално :)
Някои хора имат Висш Аз, някои нямат. Висшия Аз има инкарнации. Някои казват, че не е задължително да са хора.
Но предполагам сега е по-неясно отколкото в началото, нали :)
H.,ами хората,които нямат Висш Аз?!

Какво за тях? Не разбирам въпроса.
H.,просто,ако приемем,че Свръх-Азовете имат множество инкарнации,а само някои отделни хора имат Свръх-Аз-излиза,че някои хора нямат Свръх-Аз,нали така(но това ми е някак странно и ми се струва неточно,непълно,затова попитах?!)?!А въпросът ми беше какво става с хората,които нямат Висш Аз?!Понеже,ако Висшият Аз има инкарнации и ако приемем,че не е задължително да са на хора,но са на такива(някои поне)-какво става с тези хора?!Защото,ако Висшият Аз има инкарнации и някои от тях са на хора,тоест Свръх Аз-ът си има хора-ок,но това е двустранен процес(или би следвало да е такъв),и е въпрос на време някой човек,който търси да събере две,и две,и в един момент да се усети,че той има Свръх Аз.А и ако се замисля върху колективното съзнание на Юнг-също интересни асоциации има.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370

Това са интересни въпроси.
Същество с душа е много по-подходящо за такива функции, отколкото такива без. За другото си има клонинги, които са нещо различно от любимците.


Тази мисъл повдигна в мен един въпрос.. Всъщност какво означава човекът/съществото да има душа и как се разпознават категорично тези, които нямат? Всеки ще каже, абе то ясно, да душа, мисли чувства, хуманност, обич, майчини/бащини чувства и т.н., но каква е разликата в проявленията им, в самите взеимоотношения ?
Имам идея по въпроса, но дали съм прав?
На пръв поглед всички хора са си с нормални души :) :blum1:
« Последна редакция: Август 29, 2010, 00:28:03 am от marhs »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
H.,просто,ако приемем,че Свръх-Азовете имат множество инкарнации,а само някои отделни хора имат Свръх-Аз-излиза,че някои хора нямат Свръх-Аз,нали така(но това ми е някак странно и ми се струва неточно,непълно,затова попитах?!)?!А въпросът ми беше какво става с хората,които нямат Висш Аз?!Понеже,ако Висшият Аз има инкарнации и ако приемем,че не е задължително да са на хора,но са на такива(някои поне)-какво става с тези хора?!Защото,ако Висшият Аз има инкарнации и някои от тях са на хора,тоест Свръх Аз-ът си има хора-ок,но това е двустранен процес(или би следвало да е такъв),и е въпрос на време някой човек,който търси да събере две,и две,и в един момент да се усети,че той има Свръх Аз.А и ако се замисля върху колективното съзнание на Юнг-също интересни асоциации има.

Има всякакви типове същества на планетата ни.
Има много варианти за това какво може да е едно създание, което няма Висш Аз, но има човешко тяло. Твърде голяма и сложна тема е за да се говори общо за нея.
Съществата, които нямат Висш Аз просто се разтварят в астралните си колективни матрици, към които принадлежат. Например любимците - към съзнанието на Планетарния Дух.
Извънземните също имат Висш Аз, но техния Висш Аз няма инкарнации на хора от Земята и се инкарнират последователно.


Това са интересни въпроси.
Същество с душа е много по-подходящо за такива функции, отколкото такива без. За другото си има клонинги, които са нещо различно от любимците.


Тази мисъл повдигна в мен един въпрос.. Всъщност какво означава човекът/съществото да има душа и как се разпознават категорично тези, които нямат? Всеки ще каже, абе то ясно, да душа, мисли чувства, хуманност, обич, майчини/бащини чувства и т.н., но каква е разликата в проявленията им, в самите взеимоотношения ?
Имам идея по въпроса, но дали съм прав?
На пръв поглед всички хора са си с нормални души :) :blum1:

Прочети статията за органичните портали. Твърде оф-топик взе да става, а и темата е сложна и нямам намерение да я разгръщам в отделна тема, защото не ми се занимава вече. Всеки да открива сам, както сме го правили и ние с Alien.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
H.,просто,ако приемем,че Свръх-Азовете имат множество инкарнации,а само някои отделни хора имат Свръх-Аз-излиза,че някои хора нямат Свръх-Аз,нали така(но това ми е някак странно и ми се струва неточно,непълно,затова попитах?!)?!А въпросът ми беше какво става с хората,които нямат Висш Аз?!Понеже,ако Висшият Аз има инкарнации и ако приемем,че не е задължително да са на хора,но са на такива(някои поне)-какво става с тези хора?!Защото,ако Висшият Аз има инкарнации и някои от тях са на хора,тоест Свръх Аз-ът си има хора-ок,но това е двустранен процес(или би следвало да е такъв),и е въпрос на време някой човек,който търси да събере две,и две,и в един момент да се усети,че той има Свръх Аз.А и ако се замисля върху колективното съзнание на Юнг-също интересни асоциации има.

Има всякакви типове същества на планетата ни.
Има много варианти за това какво може да е едно създание, което няма Висш Аз, но има човешко тяло. Твърде голяма и сложна тема е за да се говори общо за нея.
Съществата, които нямат Висш Аз просто се разтварят в астралните си колективни матрици, към които принадлежат. Например любимците - към съзнанието на Планетарния Дух.
Извънземните също имат Висш Аз, но техния Висш Аз няма инкарнации на хора от Земята и се инкарнират последователно.


H.,мерси за отговорите.Ще си замълча за изводите,до които стигнах.Приемам,че отказваш да пишеш по темата-аз същото мисля да направя.Благодаря ти още веднъж. :)
marhs,понеже на мен дълго време оп-овете ми бяха странни искам само да вметна,че има огромна разлика между емоции и чувства.
« Последна редакция: Август 29, 2010, 01:19:11 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Във връзка информацията предсравена в книгата, по какъв начин ще се интерпретира този текст :) ?

Bob Marley Iron, Lion, Zion Lyrics

I am on the rock and then I check a stock
I have to run like a fugitive to save the life I live
I'm gonna be Iron like a Lion in Zion (repeat)
Iron Lion Zion
I'm on the run but I ain't got no gun
See they want to be the star
So they fighting tribal war
And they saying Iron like a Lion in Zion
Iron like a Lion in Zion,
Iron Lion Zion

I'm on the rock, (running and you running)
I take a stock, (running like a fugitive)
I had to run like a fugitive just to save the life I live
I'm gonna be Iron like a Lion in Zion (repeat)
Iron Lion Zion, Iron Lion Zion, Iron Lion Zion
Iron like a Lion in Zion, Iron like a Lion in Zion
Iron like a Lion in Zion

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Абе не знам как се тълкува, но наскоро ми попадна информация, че Едгар Кейси (никога не съм се интересувал в дълбочина от него) е казал, че пирамидите са построени от котко-подобни същества (разбирай Империята Сириус). Интересното за Кейси е, че е един от малкото от този тип хора, който е бил свързан с Висшия си Аз.
Тъй че става интересно :)

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
За това и котките в Египет са били почитани.
Както и пирамидите съвпадат с Орион.
Много намеци в древното минало има.
 :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
За това и котките в Египет са били почитани.
Както и пирамидите съвпадат с Орион.
Много намеци в древното минало има.
 :)

Да.И частите на тоя пъзел са разхвърляни по целия свят. Но с модерните средства, днес, се събират по-лесно.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Според вас може ли да се направи аналогия между информацията в книгата и историята за Атлантида, Лемурия и изобщо митът за петте раси преди нашата?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Има вероятност някой да си е купил от книжарница Елрид в София дефектна бройка от книгата. Дефекта се състои в това, че на една страница са напечатани няколко и книгата почва с нейния край, т.е. - със следговора. Просто неправилно сглобена книга, явно машината в печатницата е зацепила.
Ако някой се разпознае, моля да пише на [email protected] - дефектната му бройка ще бъде заменена с читава. Абсолютно безплатно разбира се :)

Неактивен ceco

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
За тези, които са харесали Робърт Морнингскай могат да прослушат това радиопредаване от 1996 година. В него авторът доста добре обяснява проблемите, които са изложени в книгата.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27