Автор Тема: Робърт Морнинг Скай - Тера - Скритата История на Планетата Земя  (Прочетена 151986 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Божидар

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Добре ето част от текста в началото на 62-ра страница: "Та за Южния полюс- имало ли е война между нацидтите и обединените американско съветски сили? Война е имало, но разпределението на силите е било съвсем различно. Да сме наясно. На Антарктида нацисти не е имало. Имало е песоглавци използващи германски роби. Имало е летателни  идруги апарати използващи нацистка синволика"... и т. нат.... Ето това имах предвид. :)
А за това за сините очи и светлата коса и кожа, добре липсва логика да не са с по-интелигентни например. Нали човека е кръстоска между нещо като маймуна и един от Боговете, както се казва в "Боговете на новото хилядолетие" и гените които са ни докарали до тук са половината или някаква част от тези на извънземните, другата част е на маймуната и тя не е била разумен вид най-вероятно тогава, по онова време. Логически погледнато повече извънземни гени означава повече от същността на "Боговете",която е интелигентната и напредналата. Не коментираме, че майнд контрола е по лесен при тях логичиски погледнато това също би трябвало да е така. За психичните способности също може и да не е така, защото и те сигурно са нямали големи. Това са мой разсъждения на базата на факти и само факти, дано найстина да има някаква полза от тях. :)
И добре, тези със зелените очи ли имат най-много извънземно днк? Или със сините? :)

А защо им е на илюминатите хора със психични способности? Нали всичко при тях е оринтирано най-вече към техниката и материялното и за комуникация предполагам си имат техника, която да ги свързва до другия край на галактиката за секунди. И какви са им нуждите та да имат такава необходимост. :) Децата индиго да се покажат и да станат по-лесни за прибиране ли, за това ли е манията по децата индиго хвалейки ги те да свалят гарда и да се покажат и станат лесни за колекциониране? Ако правилно съм разбрал разбира се....? :)

Ти казваш: "Колкото до моя личен Път той е интересен само за мен и това ще е единствения ми отговор"... :)
Е това важи и за мен, как тогава да Ти отговоря на въпроса какво ще ми помогне това инфо в Моя Път?

Ти казваш: "Дали при теб е така и не служиш на егрегори, е въпрос, който трябва да зададеш на себе си, не на мен"....
Мисля, че Ти много добре знаеш и осъзнаваш, че всички ния в една или друга степен винаги служим на егрегори, както си казвал и преди и във Форума и в Книгите. :)
« Последна редакция: Август 06, 2010, 16:44:44 pm от H. »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Цитат
Ти казваш: "Дали при теб е така и не служиш на егрегори, е въпрос, който трябва да зададеш на себе си, не на мен"....
Мисля, че Ти много добре знаеш и осъзнаваш, че всички ния в една или друга степен винаги служим на егрегори, както си казвал и преди и във Форума и в Книгите. Smiley
Важното е егрегорите да са тези, които ни влизат в нашият личен път на тази инкарнация.

Цитат
А защо им е на илюминатите хора със психични способности? Нали всичко при тях е оринтирано най-вече към техниката и материялното и за комуникация предполагам си имат техника, която да ги свързва до другия край на галактиката за секунди. И какви са им нуждите та да имат такава необходимост. Smiley Децата индиго да се покажат и да станат по-лесни за прибиране ли, за това ли е манията по децата индиго хвалейки ги те да свалят гарда и да се покажат и станат лесни за колекциониране? Ако правилно съм разбрал разбира се....? Smiley

За да могат да променят енергията чрез ритуалите в дадена от тях посока. Мисля че правилно си разбрал за децата индиго.
« Последна редакция: Август 06, 2010, 16:47:41 pm от H. »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Добре ето част от текста в началото на 62-ра страница: "Та за Южния полюс- имало ли е война между нацидтите и обединените американско съветски сили? Война е имало, но разпределението на силите е било съвсем различно. Да сме наясно. На Антарктида нацисти не е имало. Имало е песоглавци използващи германски роби. Имало е летателни  идруги апарати използващи нацистка синволика"... и т. нат.... Ето това имах предвид. :)

Ако това е единственото, което пише и това е единствената дума, от която изхождаш, според мен е неподходяща метафора използвана от Елтимир, а не намек за същества от Сириус.

А за това за сините очи и светлата коса и кожа, добре липсва логика да не са с по-интелигентни например. Нали човека е кръстоска между нещо като маймуна и един от Боговете, както се казва в "Боговете на новото хилядолетие" и гените които са ни докарали до тук са половината или някаква част от тези на извънземните, другата част е на маймуната и тя не е била разумен вид най-вероятно тогава, по онова време. Логически погледнато повече извънземни гени означава повече от същността на "Боговете",която е интелигентната и напредналата. Не коментираме, че майнд контрола е по лесен при тях логичиски погледнато това също би трябвало да е така. За психичните способности също може и да не е така, защото и те сигурно са нямали големи. Това са мой разсъждения на базата на факти и само факти, дано найстина да има някаква полза от тях. :)

Първоначална грешка, от която следва основно неразбиране за нещата. Това че в човека има извънземни гени абсолютно нищо не значи. Човека е създаден, за да бъде роб, не за да бъде интелигентен. В гена ни има множество манипулации, които не ни позволяват да ползваме пълния капацитет на мозъка си и това е умишлено (нещо, което не е непреодолимо). Извънземния ген е тесто - нещо познати, върху което те могат да градят. Не можеш да направиш хляб само с мая или само с брашно или само с вода. Трябват ти и 3-те (не се хващайте за примера контрирайки, че има хляб без брашно - метафората е ясна в случая).

И добре, тези със зелените очи ли имат най-много извънземно днк? Или със сините? :)

И двете са с извънземно ДНК, просто е от различни раси.

А защо им е на илюминатите хора със психични способности? Нали всичко при тях е оринтирано най-вече към техниката и материялното и за комуникация предполагам си имат техника, която да ги свързва до другия край на галактиката за секунди. И какви са им нуждите та да имат такава необходимост. :) Децата индиго да се покажат и да станат по-лесни за прибиране ли, за това ли е манията по децата индиго хвалейки ги те да свалят гарда и да се покажат и станат лесни за колекциониране? Ако правилно съм разбрал разбира се....? :)

Отговорите на тези 2 въпроса ти ги е дал sedere.

Ти казваш: "Колкото до моя личен Път той е интересен само за мен и това ще е единствения ми отговор"... :)
Е това важи и за мен, как тогава да Ти отговоря на въпроса какво ще ми помогне това инфо в Моя Път?

Навярно си единственият, който не е разбрал, че въпроса за това, как всичкото споменато инфо помага на личния ти Път, не интересува никого. Наблегнах на това, за да си го зададеш САМ НА СЕБЕ СИ, а не да съобщиш на xnetbg какво е положението. Защото знам, че не си го задаваш. Ти просто искаш да знаеш, защото си любопитен. Само че любопитството е достатъчно условие единствено за зоопарка. Никъде другаде.

Ти казваш: "Дали при теб е така и не служиш на егрегори, е въпрос, който трябва да зададеш на себе си, не на мен"....
Мисля, че Ти много добре знаеш и осъзнаваш, че всички ния в една или друга степен винаги служим на егрегори, както си казвал и преди и във Форума и в Книгите. :)

На този въпрос отново ти е отговорил sedere.

И една молба към всички :) Това, че по стечение на обстоятелствата знаете истинското ми име, не ви дава право да се обръщате публично с него към мен в този форум. Точно както аз не злоупотребявам с това с вас, моля да ми отвърнете със същото. В случая ми стана невероятно неприятно.

Мерси предварително.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Робърт Морнинг Скай - Тера - Скритата Исторl
« Отговор #138 -: Август 07, 2010, 00:37:20 am »
Преди малко случайно попаднах на Шумеро-акадска митология и ето текста. До сега не я бях чел.

Когато Мардук (главния бог на Вавилонците) чу думите на боговете,
Неговото сърце се разтуптя и той измисли велик план.
Той отвори устата си и заговори на Еа
Относно идеята, която се бе зародила в сърцето му и му предаде следното:
„От моята кръв ще взема и от костите ще приспособя
Аз ще създам човек, човек можещ
Ще създам човек, който ще насели земята,
Ще започне да служи на боговете и ще построи техните светилища.
Но аз ще избера пътят на боговете и аз ще променя техните пътеки;
Те заедно ще бъдат притиснати и срещу злото ще …….

А Еа отговори със следните думи:
„…. на боговете аз съм променила
…. и един …
… ще бъде разрушено и хората аз ще….
… и боговете ….
… и те ….”

(Останалата част от текста липсва, с изключение на финалните думи)

Те се зарадваха …
В Упсуккиннаку те поставиха техния замисъл.
На героичния син, техния отмъстител, те извикаха:
„Ние, на които той помогна ….!”

Те седнаха и заедно го изнамериха за него име …,
Те всички извикаха силно от радост, възхвалявайки го …

Някакви мнения ?
Текста на доста места липсва.
« Последна редакция: Август 07, 2010, 00:42:16 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Едно от доказателствата как Мардук променя историята по начин, в който да излиза той главно действащо лице.
Неговото сърце се разтуптя и той измисли велик план.- хахаха ;D

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
След като постнах текста на Шумеро-акадската митология като заспах сънувах един сън в, който някакъв човек повтаряше това ПЕСЕН ЗА СЪТВОРЕНИЕТО НА СВЕТА. Като се събудих потърсих в гугъл едно към едно това което си повтаряше и намерих текста, който си е дълъг, но интересен и може да послужи на някой. Има и доста странности в него.


В началото на времената, когато нито горе имало небе, нито тук долу земя, във всемира се въртели само прастарите води: Апсу, сладката вода, и Тиамат, големият солен океан. Безбрежните води ту се сливали, ту се разделяли; името на земята още не било назовано, а също и името на небето не се споменавало. Съзидателното божествено слово все още не било призвало нищо от безименността.
От единението на Ансу и ТИамат, древните хаоси от мъжки и женски пол, се родили Лахму и Лахаму. Те дали живот на висината и дълбината – на небето и земята Ансар и Кисар. Ансар и Кисар дали живот на владетеля на небето Ану. Ану създал силния, смелия и мъдрия Еа. И Еа бил по-могъщ от своите създатели, от предишните богове.
След Еа още редица божествени деца населили небето. По този начин “горе” изведнъж настъпил край на спокойствието, божествените внуци се движели на групи, подигравали по-възрастните богове, не почитали дори своята прастара майка Тиамат. Свирепстването на младите божества от ден на ден ставало по-разюздано, докато най-сетне разяреният Апсу заповядал да се яви пред него пратеникът му Мумму и му казал:
– Приготви са за път, радост на моето сърце, Мумму. Да идем при Тиамат, не мога да понасям повече глъчката на тези непрокопсаници.
И когато застанал лице с лице пред своята царствена жена, Апсу възкликнал:
– Няма да търпя повече лудориите и подигравките на разюзданите божествени деца! Няма да имам мира от тях, докато не ги унищожа до крак!
Тиамат се опитала да успокои своя разгневен съпруг:
– Не можем да унищожим собствения си род, Апсу! В края на краищата ние сме ги създали.
Но Апсу останал непреклонен и в решението си той бил подкрепен от Мумму:
– Не слушай Тиамат! Само тогава ще има мир и спокойствие, когато се освободиш от тия дечурлига!
Апсу прегърнал и целунал Мумму за злия му съвет и бързо свикал божествените потомци, за да им съобщи своето решение.
Изведнъж настъпил край на небесното веселие. Богове и богини уплашено се прегърнали и се разплакали на глас, като кършели ръце. Само един бог, най-мъдрият и най-силният, Еа всезнаещият запазил своето спокойствие. Когато боговете се събрали на съвет, той очертал вълшебен кръг около Апсу и Мумму и ги приспал дълбоко. Когато Апсу се свлякъл безсилен на земята, Еа го лишил от мъжката му сила, съдрал кралското му облекло, грабнал короната и скиптъра му и украсил себе си със символите на царската власт. И облеченият в царска власт Еа убил спящия дълбок сън Апсу, а злия му съветник Мумму оковал във вериги и го хвърлил вдън водите.
След победата си Еа заела палата на Апсу и устроил голямо тържество. След тържеството се оттеглил в своята спална заедно с жена си Дамкина. След изтичане на определеното от закона време тя родила царя на царете, героя на героите, най-великия бог Мардук. Разумът му бил по-бляскав, фигурата му по-стройна, държанието му по-величествено от осанката на когото и да било от боговете. На двете му глави блестели два чифта искрящи очи, четирите му уши чували и най-незначителния шум било във висините, било в дълбините. Огнените пламъци, които бълвали двете му уста, правели неговия изглед още по-страшен. Еа с гордост и радост наблюдавал своята рожба и веднага го облякъл в двойна божествена власт: той станал господар на висините и дълбините.
Случило се обаче така, че Ану създал четирите вятъра и фучащата вихрушка. Той сътворил и бързотечните реки, за да безпокои богинята майка Тиамат. Разбирателството между старите богове престанало да съществува: те се оплаквали, стенели, в сърцето им свила гнездо злостта. Отишли при Тиамат и възкликнали:
– Ето ти претъпя, без да отмъстиш, да убият твоя мъж, да хвърлят в робство Мумму и да създадат опустошителните вихри с цел да те унищожат. Нека пламне най-сетне и твоят гняв, тръгни на бой срещу тях и ги унищожи безмилостно!
– Нека се изпълни волята ви! – казала Тиамат. – Да започне борбата и да треперят нашите врагове! Ще създам такива същества, от които бунтовниците ще се ужасят.
Тогава Тиамат, майката на боговете, създала страшни чудовища, в телата на страшилищата на мястото на кръв течала отрова, устата им бълвала огън, зъбите им били остри като резците на трион, а тяхната кръвожадност била безгранична. Дори смазващият вихър и яростният ураган съпровождали пораждащите страх пепелянки, змейове, кучета кръвопийци и хората скорпиони. Боговете наобиколили Тиамат. За пълководец на ужаса богинята определила Кингу. На неговите гърди закрепила плочките, на които била записана участта на всичко и съдбата на властта. Чрез това дала в негови ръце най-висшата власт.
Богинята майка разказала за своите бойни приготовления и на сина на Ану – Еа. Той се натъжил поради предстоящата братоубийствена борба, потърсил своя дядо Ансар и му рекъл:
– Нашата майка Тиамат ни е намразила и е вдигнала страшна войска срещу нас. Неин вожд е първородният син на Тиамат Кингу, на гърдите на когото тя е сложила плочките, върху които е записана съдбата на всичко, и с това му е поверила върховната власт.
– Ти сломи силата на Апсу, само ти можеш да се опълчиш срещу армията страшилище на Тиамат. Тръгни на бой срещу тях, дори и Кингу не може да устои на твоята сила.
Еа моментално се вдигнал и смело потеглил срещу Тиамат. но едва зърнал армията на страшилището, обзел го ужас и побягнал. Отишъл при Ансар, за да му се оплаче заради поражението си. По негов съвет Еа повикал при себе си своя храбър син Мардук и му рекъл:
– Тиамат се е заклела да унищожи боговете. Армията й е готова за бой, ако не сторим нещо, всички ще загинем. Измежду боговете няма по-могъщ от тебе, тръгни на бой и срази армията на злите страшилища. Иди първо при Ансар и му съобщи за решението си.
Ансар с радост приел героя на героите. Мардук му рекъл:
– Мой божествений татко, незабавно ще потегля срещу Тиамат и ще сразя нейната армия. Но преди това свикай боговете да ме изберат за свой вожд и да знаят, че думата ми е закон!
Ансар свикал боговете, накарал Мардук да седне на най-бляскавия престол и казал:
– От днес нататък Мардук е върховния бог. Думата му е закон, нека от него идват наказанието и милостта!
Но боговете поискали първо да поставят Мардук на изпитание. Донесли един плащ, сложили го върху раменете му и рекли: – Покажи своята власт, Мардук. Накарай този плащ да изчезне, нека видим наистина ли е преминала върху тебе божествената сила?
Той промълвил вълшебното слово и ето плащът станал невидим и при ново вълшебно слово пак се появил. Тогава боговете се хвърлили в краката му и възкликнали:
– О, боже Мардук! Боже Мардук! Вземи живота на Тиамат!
След това Мардук се заел с бойните приготовления. Прегънал огромен лък, в колчана сложил смъртоносни стрели, след това разтворил огромна мрежа, чиито ъгли дал в ръцете на четирите вятъра, за да плени своите врагове. Когато бил готов, в десницата си стиснал мълниеносния си боздуган, в левицата взел ароматни треви, за да разпръсне вонята на страшилищата на Тиамат, качил се на вихрената си колесница, теглена от четири огромни жребеца, които се зовели Заливащ, Убиващ, Безмилостен и Рогат.
Когато Мардук наближил армията на Тиамат, чудовищата били обхванати от неописуем страх. Само богинята Тиамат не се стреснала и с отворена уста се нахвърлила върху Мардук, като че ли искала да го погълне. Ветровете обаче светкавично прострели своята мрежа пред нозете й и когато богинята майка непредпазливо стъпила на мрежата, те я събрали. Тиамат напразно се дърпала и ритала, яката мрежа я държала в плен. Тогава Мардук заповядал на ветровете да влязат в отворената уста на неговата пленница и богинята майка не могла повече да затвори челюстите си. Господарят на боговете опънал своя лък и изстрелял стрелата в гърдите на Тиамат. Огромното тяло на богинята се сгърчило и рухнало мъртво на земята.
След смъртта на Тиамат чудовищата се спасили с бягане презглава. Но със своята яка мрежа Мардук ги изловил, строшил оръжията им и на вечни времена затворил телата им в кухината на земята. там се вайкали и стенели, та земята се тресяла от техните стенания.
Мардук се върнал при трупа на Тиамат, победоносно го стъпкал и със своя гръм го разцепил на две. Едната половина вдигна високо и от нея създал небесния свод. На небето създал слънцето, луната и звездите, измерил годината, разделил я на месеци и дни и заповядал върху месеците да застанат звезди. Вътрешността на Тиамат устроил за жилище на боговете, приготвил здрава врата, определил мястото на боговете Енлил и Еа да царуват над дълбините и висините. Другата половина на тялото отнесъл в дълбината, в средата на водите и от нея сътворил сушата.
След като Мардук победил Тиамат, той се върнал в своя дворец, заел бляскавия си престол и определил длъжностите на боговете. Ану станал бог на блестящия небосвод, Енлил царувал над лекия ефир между небето и земята, а Еа – над вълнообразните води.
Боговете се събрали около Мардук и тържествено чествали своя нов господар, славния Мардук! Единият от боговете рекъл:
– Могъщи Мардук! Ти разпредели между нас властта над небето и земята. Сега вече знаем какви са нашите задачи. Но кажи кой ще се грижи за нас. Кой ще строи нашите дворци? Кой ще сготви храна за нас?
При тия думи той се замислил и изведнъж се провикнал:
– не бойте се, богове! Зная какво трябва да сторя! От месо и кости ще направя мъничко същество, ще го нарека човек и ще наредя на вечни времена да служи на боговете.
Боговете посрещнали с одобрение плана му. Еа рекъл на сина си:
– Нека пожертваме вожда на армията на Тиамат, Кингу.
По заповед на Мардук довели от затвора първородния син на Тиамат и го предали на Еа. еа разтворил вените и артериите на Кингу, от месото и костите му направил дребно същество, което нарекъл човек. Боговете задължили човека да им бъде вечно слуга, да насели земята, да издигне светилище за прослава на боговете, да носи тухли, дъски и греди, да означи междите с колове, да постави гранични стълбове и да охранява границите. Да полива изпръхналата от суша земя, да облагородява растенията, да жъне пшеница със сърп, да носи класовете в хамбара. Човекът е длъжен да строи, да поддържа в ред своето стопанство, да увеличава мощта на страната и да дава на боговете подобаваща се част от своите блага.
Готова била голямата творба. Боговете царували на небето и земята според закона на Мардук и предложили да строят храм на господаря на вселената, където да си почива от време на време и където те ще се събират, за да славят Мардук.
И боговете усърдно се заловили за работа. Нужни били две години, за да построят Вавилон, копие на небесното жилище на боговете. На най-високата точка на града издигнали светилище за прослава на Мардук, за да разгласява надалеч властта на небесния господар.
Като привършили работата, боговете се събрали на пир. Мардук се настанил на своя бляскав трон, разположен по средата на събранието на боговете. Енлил повдигнал страшния лък и огромната мрежа на Мардук и ги окачил на небето, за да се вижда във всички времена споменът за бляскавата му победа. Лъкът на Мардук и днес още блести на небето.
Така станал човекът завинаги слуга на боговете. И оттогава насетне всяка година боговете отново се срещат във Вавилон, за да честват най-могъщия господар Мардук.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Уау :o
Нищо чудно да е някъкав знак.
Аз напоследак санувам семейството ми като рептили. Първо сестра ми. Сега сънувах себе си. Бях зелен с бяла дълга брада с рептилски очи и нещо като кимоно, но странното беше, че не мислех лошо на никой. Не излизах на улицата за да не плаша хората ::) ::) ::) ???.


Въобще странна работа.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен rius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,

Бих искал първо да благодаря на Робърт и на ИК "Паралелна реалност" за безценната книга, която достигна до нас. Всеки, който все още не я е чел, просто не знае какво пропуска  :)
Стойността на книгата допълнително нараства и от предговора и послеслова, в които  издателите демонстрират не само задълбочено познание на материята и много добро осмисляне на информацията, но и откровено заявяват "това е само извънземната перспектива, не оставайте при нея!".
По мое мнение /без да се чувствам уверен в материята/ въпросните "богове" създали човека са приблизително толкова негови създатели, колкото и аз бих бил създател на ново същество, ако кръстосам кон и магаре, само че с тази разлика, че те са технологично напреднали и всичко това го правят вероятно далеч по-бързо чрез директни генетични промени, а не си губят времето да чакат да се развият хибридите и след това пак да ги чифтосат. В крайна сметка те не могат да създадат човек от нищото и пак ползват материал на Създателите, които са направили въобще възможно съществуването на разумен живот във Вселената и са създали и въпросните извънземни раси, които след това си играят на "богове". Повечето от тези Висши Йерархии са на съвсем друго духовно ниво и въобще нямат проявление във физическия свят. /А и как биха намерили място в този брутален свят?  :D/

Друг интересен момент е информацията на Старейшината, че откакто влечугите завзеха контрола над този свят човеците и влечугите започнаха да се събират, а поколението им има силата и на двете /стр. 71/. Някой има ли предположение коя от днешните човешки раси е най-близко до въпросните наследници?

За съжаление в книгата остава неизяснен и въпросът към коя групировка принадлежи Старейшината. Единствената информация е, че той не воюва на страната на Пазителите /SSS и ASA-RRR/, а явно не е и на страната на бунтовниците, които по-късно завладяват Земята и явно все още я владеят. Тогава неговата позиция и мотивация каква е? Явно тя трябва да е доста сериозна, след като тръгва на война! Надали е само с цел да освободи човека и да го дари със свобода отново?
Въпросът е изключително важен, за да може да се прецени дали подаваната от него информация не е твърде изкривена, защото е ясно, че тя неизбежно пак е някакъв субективен поглед върху случилото се.

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Здравейте,

 Някой има ли предположение коя от днешните човешки раси е най-близко до въпросните наследници?


Според мене става въпрос за евреите,няма как друго яче.Където има мръсна работа са те , а и не забравяйте ,че те са едни от най-старите раси дошли тука на Земята ,като пришълци.Познайте кои са другите :)

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Дрън...дрън...дрън... .А бе вии добре ли сте бря?-не разбрахте ли че вии сте свободни от всякъде,кви са тия богове,кви са тия божества,всичко е шантаж-новел,ако вие не си изживеете живота на 100%,за какво сте се родили....Може би за да вярвате на измислени божества и разни мошеници,които по някъкъв начин са станали по добре от вас.

Един ден вие ще остановите че сте сами и не е имало нищо друго освен вас и заобикалящата ви природа,майката на цялото знание,която ви води за ръчичка към всезнанието.
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен rius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,

 Някой има ли предположение коя от днешните човешки раси е най-близко до въпросните наследници?


Според мене става въпрос за евреите,няма как друго яче.Където има мръсна работа са те , а и не забравяйте ,че те са едни от най-старите раси дошли тука на Земята ,като пришълци.Познайте кои са другите :)
Евреите не са отделна раса. Основните раси са европеиди, австралоиди, негроиди, монголоиди.

Моята мисъл беше не би ли трябвало, след като се твърди, че една част от хората са произлезли от примата, а друга от влечугите този толкова различен произход /макар и много отдалечен във времето/ все още да си личи по някои белези?
Примерно:
1. Слабо окосмяване - влечугите нямат такова.
2. Много специфичен горен клепач.
3. Повечето сегашни видове влечуги имат доста по-широка глава, отколкото висока.
4. Слабо развит нос и устни.
5. Сравнително нисък ръст.
6. По-слабо влечение към секса и като цяло темата за секса не заема такова място в обществото, както при другите раси.
7. Спокоен и сдържан характер, но същевременно може и много бързо и рязко да "експлоадира"

/Далеч съм от какъвто и да било расизъм - просто се замислям над определени белези./

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Във връзка с професионалният предговор и следговор на издателство "Паралелна Реалност" с примера за римейка на V

V и "Сърцето на Змията" – Иван Ефремов ("Сердце Змеи"), повест - 1948 г. Книгата с разкази излиза у нас през 1983 г.

OMG(омайгодайкентбеливетт  ;)) H. както ти ме хвалиш - имам "очи за тези неща(жокери)"

Постнах го и в моята тема http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4485.new.html
« Последна редакция: Август 12, 2010, 10:09:56 am от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Друг интересен момент е информацията на Старейшината, че откакто влечугите завзеха контрола над този свят човеците и влечугите започнаха да се събират, а поколението им има силата и на двете /стр. 71/. Някой има ли предположение коя от днешните човешки раси е най-близко до въпросните наследници?

Конкретна раса няма. Някои от тъй наречените "примитивни" племена са имали такива гени в повече, но както съм писал на други места във форума тези хора са систематично избивани от илюминати, защото макар и нищожна - те са заплаха. А те не искат никой да има никакъв шанс.

Иначе най-близкото, което можем да наречем "човек" и същевременно "не-човек" са илюминатските фамилии.

За съжаление в книгата остава неизяснен и въпросът към коя групировка принадлежи Старейшината. Единствената информация е, че той не воюва на страната на Пазителите /SSS и ASA-RRR/, а явно не е и на страната на бунтовниците, които по-късно завладяват Земята и явно все още я владеят. Тогава неговата позиция и мотивация каква е? Явно тя трябва да е доста сериозна, след като тръгва на война! Надали е само с цел да освободи човека и да го дари със свобода отново?
Въпросът е изключително важен, за да може да се прецени дали подаваната от него информация не е твърде изкривена, защото е ясно, че тя неизбежно пак е някакъв субективен поглед върху случилото се.

Знам че е любопитно и аз самият съм се питал неведнъж, но наистина ти пожелавам да разбереш незначителността на този въпрос :) Не ти е нужно да знаеш мотивацията му, за да си наясно, че информацията е много изкривена, просто поради естеството на това кой ни я предоставя ;) И с идеята, че това (поне според нас) е една от най-качествените информации излезли на светло и въпреки това изкривена - можеш да си създадеш представа пред какво умишлено информационно затъмнение сме изправени.

Най-доброто, което можете да направите е (повтарям) да имате тази информация предвид, но винаги да помните, че тя е нещо извън вас и следователно е само катализатор. Не е основа за развитие. Точно с тази идея бе издадена и самата книга. За мен лично - няма мотивация отвъд споменатата. Затова ми е странно, че на много хора акъла им е в това какъв е цвета на очите на рептилиите. Това е тъжно. Но си давам и ясна сметка, че това е единственото възможно развитие на нещата :)



Еленко, както винаги съм казвал - имаш очи за тези неща бро :)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Аз чаках, чаках някой запита по-смислениите неща, ама няма. Затова като начало (2ро за мен) искам да обърна внимание на 2 неща.

"Отмъщението на Принц ЕА било просто - вместо да използва генетични материали от един конкретен работник от аннунаки, принц ЕА използвал СОБСТВЕНАТА СИ КРЪВ."

И другият Важен момент - Дарът на перото. AKHU предоставят една единствена нишка ДНК с "огън" в нея, "страст". И когато била имплантирана тази нишка, звярът си казал "Ооо... там има звезди, там има цяла вселена."
После следва интересна история за "слизането" на AKHU при нас, като биват подмамени от някакъв ренегат.
Но дали слизат в тела, за да играят и са сред нас?
Или са дали на звяра нишка ДНК, за да слязат В него? Част ли са от него? Изобщо тук се навлиза в много дълбока вода.  8)

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Ако си чел след говора на книгата в авторския текст на издателството се споменава това нещо.  Прави се предположение, че това може да са Висшите ни Аз.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27