Автор Тема: Ще спаси ли красотата света?  (Прочетена 17628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #60 -: Юни 29, 2010, 19:54:41 pm »
А има ли грозна душа?
Има момиче, има!

А Митака така го е ударил на поезия и спомени че чак ме просълзи, не се шегувам.

П.С.Как ми се иска да се върне времето когато бях на 27години..............
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #61 -: Юни 29, 2010, 22:56:43 pm »
И аз ...  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #62 -: Юли 01, 2010, 18:33:54 pm »
Много интересно се е развила темата.  :) Аз докато се наканя да се включа вие сте стигнали до любовта. Чакайте малко, де. Да ви "догоня".
Всъщност, преди няколко дни исках да пиша по тази тема, но нещо ... не ми се получи  :( "отблъсква" ме този форум от време на време и това си е. Не ме иска.

И тогава исках да напиша нещо за "хармонията".
Поради репликата на Еон, че красотата е относителна. Относителна е, ако е сложена в рамки и ограничения. Ако е в предразсъдъците. Ако е декларирана и популяризирана като ... че трябва да харесвам картините на Пикасо, а аз не ги харесвам, защото не са ми красиви. Защо не са красиви (за мен). Защото в тях няма грам хармония.
Случвало се е реално грозно лице, част по част от него да не е правилна и хармонична, но да ме впечатли и да запомня ...цвета на очите, примерно. И обратно- супер красиво само по себе си лице - външно хармонично и с правилни черти, да го забравя на мига. Затова хармонията и красотата за мен, не трябва да са само външни, а дълбоки. Т.е. хармонията трябва да е на ниво външно и вътрешно. И тогава вече, нещо някой някога определено ще се спасят, защото ще останат в съзнанието.  :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #63 -: Юли 01, 2010, 19:56:41 pm »
Съгласна съм с Cassio - от мига в който се сложи рамка или модел за красота настъпва трагедията.
И пак се сещам за "Дзен и изкуството да поддържаш мотоциклет" - всички я чувстваха, усещаха и посочваха и никой не можа да я дефинира.
Правила съм си експеримент. Човек с харизма и обаяние - опитвала съм се да си отговоря на въпроса "какво в него, кое в него...е хубавото" и никога не се е получавало. Никога не успявах да сложа този човек в някакви определени, еднозначни категории. Примерно да кажа "той е добър" или "той е красив", или "той е умен" или.....каквото и да било...тези хора...или неща, които са доксвали душата ми и са предизвиквали отзвук никога не се поместваха в рамки, абсолютно не бих могла да кажа защо този човек или това нещо предизвиква в мен този ефект....и мисля, че това е една от характерните особености на красивото - то не се помества в категори и рамки, не подлежи на дефиниране, не подлежи дори на интелектуално знаене...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #64 -: Юли 01, 2010, 20:46:32 pm »
Липсата на страх дава доста харизма. (Психическата сила)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #65 -: Юли 01, 2010, 20:52:24 pm »
Така е, а липсата на страх идва когато си в истината. Когато си честен със и пред себе си. Когато лъжеш се страхуваш.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #66 -: Септември 21, 2010, 09:42:38 am »
Ще спаси ли красотата света?

За предварително неподготвения човек е много трудно да не попадне под въздействието на тази, така да се каже, оптическа измама. Голяма роля при изкривяването на статистическата картина имат и средставата за масова информация, които отразяват най-вече редките, необичайни и нетипични явления, създавайки илюзията за тяхната масовост и типичност.


А лавината от тунинговани биороботи кой свят ше спаси? ;)

 :)
---

    Какво търсиш? — Изгубих си ключовете.

    И къде ги изгуби? — Ей там.

    А защо ги търсиш тук? — Тук е по светло!

    (стар виц)

---

 ;)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #67 -: Септември 21, 2010, 11:37:10 am »
      Не  си  ли  променим  ценностната  система с  човечеството  е  свършено!
      За  се  променим  света  трябва  първо  да  се  научим  да  мислим  самостоятелно!  Робуваме  ли  на  клишета???  Тогава  друг  ще  ни казва  какво  е  красиво  какво  е  добро,  какво  да  правим  какво  не...................
      Кого  устройва  това ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #68 -: Септември 21, 2010, 12:24:27 pm »
ИМЕННО! :hi:

А за да не робуваме на клишета трябва много внимателно и много съзнателно да ги разчленим...тези клишета...на съставните им части (които са понятия) и после всяка една част (понятие) да поразръчкаме...да видим взета така отделно какъв смисъл има....и после токувиж...се е получила друга фигурка...и дори може в същото клише да видим друг смисъл и тогава то престава лично за нас да е клише.

Това е забележителен момент.
Разказвала съм това, как веднъж попитах един човек какво мисли за смисъла на живота и той отговори "смисъла на живота е да го живееш", нещо което по всички параграфи може да мине за клише, но тогава, в онзи точно момент, за мен лично то престана да е клише, защото ме достигна нещо...иманно тогава.
После изпровах и го казах на други хора, които се смяха и казаха, че това е клише...да, за тях все още беше...за мен - вече не.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #69 -: Септември 22, 2010, 09:04:13 am »
 ;)
...човек е отговорен не само за това,което мисли и изговаря,но и за това,което примълчава...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #70 -: Октомври 18, 2010, 23:58:44 pm »

А Митака така го е ударил на поезия и спомени че чак ме просълзи, не се шегувам.

П.С.Как ми се иска да се върне времето когато бях на 27години..............
Мда, тогава бяхме млади и красиви, а сега сме ... само красиви. Е, значи спасяването на света предстои.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27