Автор Тема: Ще спаси ли красотата света?  (Прочетена 17721 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #45 -: Юни 27, 2010, 09:04:19 am »
Красотата е много относително нещо. Красивото за един, не е красиво за друг. Така, че така зададен въпроса в заглавието на темата може да породи 1 милион интерпретации и пак да не достигнем до отговор.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #46 -: Юни 28, 2010, 15:01:36 pm »
Уравняването на понятието за красота сред различните хора, е възможно най-сигурния подход за задушаването й. Обществото може единствено да създаде една подходяща среда в която всеки да изявява свободно себе си (доколкото не наврежда на другите). В такова общество всеки ще може да намери съответните идеи и пример, който да приложи (но пак според индивидуалните си особености и разбиране, а не просто да копира).
Много демократично изказване и наистина точно така стоят нещата, обаче точно това обществото(масата)всячески се старае да не направи, зашото така е програмирано обаче обществото какво прави? Затвърждава успешно псевдозаконите на джунглата изковани знаете от кой.
Ето Ashaman го каза макар, че това аз бих казал за рекламата: :hi:
 
...че тя е една универсална стока, която се използва предимно за извличане на различни дивиденти, за манипулация или за господство, особено над емоциите и освен това е мн. тясно свързана с парите и власта. Много повече заробва, отколкото спасява.

Едва ли не красотата от качество се е превърнала в едно от най-успешните средства за тиха манипулация и промивка. Така е възникнало лицемерието и чародейството.

И все пак вътрешните подбуди са по важни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #47 -: Юни 28, 2010, 16:41:19 pm »
   Красивата  душа  може  да  оцени  заобикалящата  я  красота!
   Достойната  душа - достойнството  и  т.н.   
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #48 -: Юни 28, 2010, 16:50:57 pm »
Красотата не е самоцел, тя просто е следствие. Тя е индикатор за това къде има любов, добродетел и божествена намеса. Красиви неща се получават само, когато са правени със старание и любов. В природата има безброй примери.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #49 -: Юни 28, 2010, 18:53:32 pm »
аа, това е много яко. Може би ще го кажа следващия път на някоя красавица от улицата.

"Слушай, сладурано, ти сигурно си правена с голямо старание и любов, щом си толкова красива. Защо не ме запознаеш с родителите си?"
а тя може би ще отговори:
"Чакай малко, не искаш ли първо ние да се запознаем, а за другото има време"
 ;D :blush:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #50 -: Юни 28, 2010, 22:00:09 pm »
Красотата не е самоцел, тя просто е следствие. Тя е индикатор за това къде има любов, добродетел и божествена намеса. Красиви неща се получават само, когато са правени със старание и любов. В природата има безброй примери.
Искаш да кажеш,че в сътворението на грозноватите хора(сега да не кажете,че няма такива)няма божествена намеса?! И,че в тях всъщност няма добродетел и любов? :o ???

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #51 -: Юни 28, 2010, 22:05:31 pm »

Това е съвсем друго нещо. Грозни, неизлечимо болни и други подобни нямат нищо общо с божествената намеса. Това са си го направили те самите.
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 23:53:41 pm от Mirotvorec »

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #52 -: Юни 28, 2010, 23:30:37 pm »
   Красивата  душа  може  да  оцени  заобикалящата  я  красота!
   Достойната  душа - достойнството  и  т.н.   
   
Абсолютната истина!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #53 -: Юни 28, 2010, 23:45:33 pm »
Абе аз до сега се чудех защо съм толкова красив, а то било защото душата ми и тя била красива и защото може да оцени заобикалящата я красота.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #54 -: Юни 29, 2010, 00:26:13 am »
Абе аз до сега се чудех защо съм толкова красив, а то било защото душата ми и тя била красива и защото може да оцени заобикалящата я красота.
Скромността краси човека.  ;D
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #55 -: Юни 29, 2010, 09:37:51 am »
А има ли грозна душа?

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #56 -: Юни 29, 2010, 10:47:21 am »
Може да се каже, че има "грозни души", не казвайте, че не сте ги срещали! Има и такива без души дори!
Танграта, браво на теб и на душата ти! 8)
Иначе мисля, че на добрите хора и егоизма им е добър, и обратното...
Прав е бай Митко...трябва да имаме "очи", за да видим и добротата, и красотата, и доблестта,
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #57 -: Юни 29, 2010, 11:42:12 am »
     Я  сега  старото  да  ви  каже  що  е  то  кразива  душа!  Избихте  ме  на  поезия! 
         "Две  хубави  очи - музика,  лъчи
         Две  хубави  очи - душата  на  дете"
     Красива  е  всяка  жена  с  усмихнати  искрящи  от  живот  очи!!?!?!?!  Удивлаваш  се  и  се  питаш  защо  тази  нима  е  най-красивата!  Красива  е  всяка  майка;  всяка  сестра,  КРАСИВО  Е  ВСИЧКО  КОЕТО  ОБИЧАШ!!!!   
     Тангра  не  се  опитвай  да  спориш!
     Константин  не  гледай  обвивката  тя  може  да  се  е  изцапала  или  живота  да  я  е  понамачкал!
     Алибаба,  няма  грозна  душа,  но  има  грозно  активно  съзнание, а  то  е  видимо  чрез  действията  си,  за  наше  успокоение  това  е  временно  състояние,  КАЛ  ВЪРХУ  ЗЛАТО!
     Личен  пример! 
     Куцукам  си  по  улицата  и  виждам,  и  срещам  доста  по-хубави  жени  от  съпругата  ми!  НО  минават  и  отминават,  а  като  спомен  не  остават,  липсва  ми  мойта  "баба"!  Тангра  на  млади  години  половинката  ми  минаваше  за  красавица!     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #58 -: Юни 29, 2010, 17:44:07 pm »
затова казваш, че красотата е навсякъде :)

(не ми обръщай внимание. Пиша си. Наистина вътрешната красота е важна, но сега съм в период, в който искам и външна. Не мога да направя компромис.)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #59 -: Юни 29, 2010, 18:13:20 pm »
Красиво е всичко, което обича...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27