Автор Тема: Ще спаси ли красотата света?  (Прочетена 17720 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #15 -: Юни 09, 2010, 19:58:59 pm »
:) Да, така е мила, не трябва, но има такъв ефект, независимо дали го искаме или не.

Мислиш ли, че един лекар може да гледа на пациентите си като хора със съдби, след определен брой години практика?
Те за него се превръщат в случаи, смъртта - в ежедневие и част от работния ден.
Рано или късно има такъв ефект.

алибаба,това категоризиране на хората-странно ми е малко.Аз познавам някои лекари,но всички?!Все има и изключения.А и хората рядко показват истинските си емоции на всеки. ;) Разни хора,разни идеали. :) :blum2:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #16 -: Юни 12, 2010, 13:02:34 pm »
Хората не показват емоциите, прикриват се, но понякога можеш да предизвикаш някого и той да си покаже....рогата (емоциите)...и стига това да не се прави с лоши намерения, а само с цел познание и при всички мерки за сигурност...е много поучително.
Именно по този начин аз предизвиках един човек да ми покаже своето отношение към красотата. Неговата реакция ми разказа много неща. Всъщност подкрепи, това, което и досега бях установила. Красотата, взета само по себе си и отделена от любовта е истинска прокоба за хората. Те се подвеждат по нея и започват преследване на НЕЯ без да си дават сметка, че тя е само съпровождащ елемент от любовта. Хората започват да търсят модели на красота и да се подлъгват...но нещо вътре в тях, в чистите им и светли души (където покварата не може да достигне) ЗНАЕ, че това е лъжа. За съжаление това знаене не достига до съзнанието и резултатът е че човекът хем я търси тази красота, хем я мрази. Той иска да я намери, да я постигне, да я има....но иска и да я нарани, да я унищожи, защото преследването и го е откъснало от много по-важни неща. Той се шизофренира. Хем я иска, хем се ужасява от нея. Докато я гони и преследва това осмисля живота му, но ако я намери ще трябва да разбере, че животът му е загубл смисъл. За това той не иска да я намери, а ако я намери ще поиска да я унищожи.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #17 -: Юни 12, 2010, 21:12:29 pm »
Добре де,защо приемаш,че само в красотата понякога липсва любов?!Има и грозни хора,да речем,които са също пълни с негативни качества.Сега трябва пак да делиме ли?!Каква полза?!Поздрави!  :flag_of_truce:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #18 -: Юни 14, 2010, 16:36:31 pm »
Красотата, взета само по себе си и отделена от любовта е истинска прокоба за хората. Те се подвеждат по нея и започват преследване на НЕЯ без да си дават сметка, че тя е само съпровождащ елемент от любовта. Хората започват да търсят модели на красота и да се подлъгват...
Това е така, защото красотата, както казах в началото е потъпкана,размита, несъхранена в нейните чисти и автентични форми, а от там и самите критерии са мутирали. Хората и условията, нужни за нейното съхраняване и оценяване са на изчезване.
"Модели" на красотата винаги е имало. Въпроса е те да бъдат съхранени, а не погазени от роботизираната маса.
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 16:49:51 pm от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #19 -: Юни 14, 2010, 16:44:40 pm »
     Когато  си  отворен  за  крсивото,  Ти,  няма  да  срещнеш  нищо  грозно,  защото  няма  да  те  вълнува  външният  образ,  а  ще  се  възхищаваш  на  съвършенството  и  хармонията  в  творението!  Съвършенната  хармония  е  винаги  красива! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #20 -: Юни 14, 2010, 17:06:03 pm »
Така е, чистия вижда само чисто. Иначе не би бил това което е, но това означава ли, че трабва да загърбим грозното и фалшивото?
Ако трябва да оценяме реално нещо, то най лесно и незряло е да сложим всичко под един покров и чистото и мръсното и да кажерм всичко е чисто и безкрайно красиво.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #21 -: Юни 14, 2010, 18:50:26 pm »
Еми точна това и аз казвам!! Като почнем да ги назоваваме и категоризираме и край! Отива си тяхната вълнуваща необикновеност, тайнството....
като знам, че дъгата се получава от разликите в пречупването на различните дължини на вълната от спектъра на светлината и....забравям да и се възхищавам и тя става за мен нещо нормално, което може и да подмина...
И така с всичко.
А ние толкова искаме ДА РАЗБЕРЕМ живота, любовта и пр.
Значи накъде сме се запътили тогава?
Ок,съгласна съм с теб,но отчасти.Понеже защо да отказвам да харесвам нещо,което разбирам?!Защо трябва да спра да харесвам дъгата само,защото знам на какъв принцип я има?!В крайна сметка това с нищо не променя нейната уникалност.Поне за мен. :)
Ех, жени,
жените по начало обичат тайнствата. Харесват и непредсказуемите мъже, които ще ги изненадат с някоя дяволия. Пак по същия начин и обичат и мистериите, необяснените неща и тн.
... но това е женският инстинкт, където емоциите водят парада.
Но в доста случаи накрая резултата е антилогичен. Особено, когато се обичат илюзии. Затова е лошо илюзиите да се развенчават и разкриват. Някак с мистерия и прикритост илюзията може да продължи много по-дълго.
Не мисля, че една истинска красота или пък една истинска любов ще се застраши някак от истината, и от разкриването. Не знам ...
Може би е редно да оставим непредсказуемостта само за мъжките хрумки, и за подаръците на дядо Коледа, но не и да генерализираме и да я искаме в красотата по принцип.
Може би 'мъжката красота' (каквото и да значи това) е добре да е прикрита, неразкрита (нематериална, дори) а 'женската красота' открита, материална, външна ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #22 -: Юни 14, 2010, 20:59:51 pm »
Хубаво,но някои хора имаме нужда от истината.Да,по-хубаво е човек да живее в илюзия,но някак истинските неща са по различни.Дори човек да не знае кое е истинско и кое фалшиво-инстинктивно го усеща.Може би затова жените харесват мистериозните мъже.А има толкова мъже/жени,които са най-обикновени на пръв поглед,но привличат като с магнит хората около себе си.Защо ли интересно?!Може би,дори,когато една красова е открита,материална,външна(пък макар да има и друга "невидима")-доста от хората имат нужда да я скрият,прикрият,и един вид за тях да остане неразкрита,просто понеже е някак "нереално" да виждаш нещо такова,каквото е-губи се смисъла,дори интереса.Та,колко хора независимо мъже или жени си сменят партньорите непрекъснато,понеже за тях тръпката се губи?!Много малко хора могат да знаят как функционира едно нещо и пак да го искат,дори повече от онези тайствените неща.А за непредсказуемите мъже-дори най-непредсказуемият мъж има желание да е предсказуем за някой,но и откъде знаем,че тези мъже просто не са си такива?За някой нещо,което е непредсказуемо,за друг е нещо обичайно.Въпрос на хора,мъже и жени.Но дори едно дете,ако му подарим една красива играчка-след време ще почне да я разглабя и ръчка,за да разбере как точно функционира,и след като разбере-ще я захвърли,и потърси някоя друга,някоя по-нова...Но има и деца,които си имат една любима играчка и все нея си я искат.Да,дори след като порастнат и се научат да разбират нещата,пак някак с умиление се сещат за детската си играчка.Може би просто си е до хора.В крайна сметка за всеки един всяко нещо е по-някакъв начин красиво или грозно...
А инак красивите неща са навсякъде около нас,непрекъснато-просто ние може би нямаме очи за тях. :)
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 23:51:13 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #23 -: Юни 14, 2010, 22:42:01 pm »
Алибаба го няма затова ще ти отговоря накратко.
Цитат
А има толкова мъже/жени,които са най-обикновени на пръв поглед,но привличат като с магнит хората около себе си.Защо ли интересно?!
Магнетизъм(според законите на физиката). Ама само с него не става...
Той е невидим за очите.
Цитат
Може би просто си е до хора.В крайна сметка за всеки един всяко нещо е по-някакъв начин красиво или грозно...
Така е но едното винаги  надделява. Няма да те питам - Познай кое? ;)
 Може изтъркано, феодално ;D и старчески да звучи но за всеки влак си има пътници.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #24 -: Юни 14, 2010, 23:04:38 pm »
Ще започна първо с лошата и тя е, че днес критерият и ясната идеология за красотата, а и не само красотата разбира се, са опошлени до неузнаваемост чак не но твъре много от нейните тайни и явни завистни противници и бездарници, каквито винаги е имало и ще има.
Не мислиш ли, че темата ти е малко лекичко измислена?
Би ли дала определение за 'красиво'?
Или за 'грозно'?
И какво изобщо могат да значат тези думи и понятия сами за себе си?
алибаба се опита да ги вмести в комплект с емоции но това измества опита ти та тема.
Та внеси малко яснота, ако не ти е проблем  :hi:

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #25 -: Юни 14, 2010, 23:21:52 pm »
Мисля но не мисля, че е измислена в смисъла който ти или някой друг може да се опита да и предаде.
Ще ми е трудно да опиша с думи нещо, което с думи на практика неможе да се опише. Красотата може да се види но няма гарнция, какво ще се схване, ка моли опише.
 П.С
Моите уважения, това не е сметката от кръчмата, нито заглавие на дипломна работа.
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 23:41:16 pm от fishbone »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #26 -: Юни 15, 2010, 00:41:00 am »
Алибаба го няма затова ще ти отговоря накратко.
Цитат
А има толкова мъже/жени,които са най-обикновени на пръв поглед,но привличат като с магнит хората около себе си.Защо ли интересно?!
Магнетизъм(според законите на физиката). Ама само с него не става...
Той е невидим за очите.
Цитат
Може би просто си е до хора.В крайна сметка за всеки един всяко нещо е по-някакъв начин красиво или грозно...
Така е но едното винаги  надделява. Няма да те питам - Познай кое? ;)
 Може изтъркано, феодално ;D и старчески да звучи но за всеки влак си има пътници.
Туше!Както самата аз написах-разни хора,разни идеали и всеки с различното си виждане на нещата.Бих се изкушила да те попитам какво е магнетизма според законите на физиката,но айде ще се усмиря.В крайна сметка някои неща е по-добре да си останат "неразбрани".Тъй де,както Tangrata_ беше написал-някои илюзии се обичат.Макар че е спорен въпрос как може да се обича една илюзия,но защо пък не?!Нали любовта е безгранична!?Хах,красиво,грозно-все трябва да го има и все го определяме според собствените си виждания,предпочитания,и дори критерий(качества).Кофти,но факт.Но пък затова светът е шарен. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #27 -: Юни 15, 2010, 00:51:28 am »
Затова съществува израза "Дерзай".  Сега за магнетизма лична обосновка ли искаш или да търся научно обяснение в учебника от 6-ти "б" клас.

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #28 -: Юни 15, 2010, 00:53:02 am »
Всеки има различни критерии за понятието "красота".
За мен лично - ДА, именно красотата и творчеството ще спасят света, защото те правят нещата живи на тази планета  :)

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Ще спаси ли красотата света?
« Отговор #29 -: Юни 15, 2010, 09:18:02 am »
Красотата е енергия. За да я спасим, трябва да се отворим и да я поемем! И тогава тя ще спаси нас!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27