Автор Тема: Кафето - колко е полезно или вредно ?  (Прочетена 52419 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rio

  • Гост
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #30 -: Юни 04, 2010, 08:55:25 am »
След време да не отворите тема: "Чайът - колко е полезен или вреден?"

 ;D
Най-добре хората да сме на фотосинтеза, всичко е "вредно". Е изключвам консервантите и стабилизаторита от Е групата, които са много "полезни".
Кафето ви е било "вредно"  ???
Всичко е въпрос на предпочитания.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #31 -: Юни 04, 2010, 09:39:32 am »
След време да не отворите тема: "Чайът - колко е полезен или вреден?"

 ;D
Идеята не е лоша, нали за това е форум.  ;D

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #32 -: Юни 04, 2010, 10:19:38 am »
Номера е, че си причинявате повече вреда от стреса кое е вредно и кое не е, и кое да се яде и кое не, отколкото от самите продукти.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #33 -: Юни 04, 2010, 10:26:32 am »
Да така си е. Това го разбрах благодарение на H. за което му благодаря, но кафето не знам как може да бъде пито. :o Явно наистина се пристрастяваш към него.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #34 -: Юни 04, 2010, 10:27:37 am »
Зависи от човека. Някои се пристрастяват, други не.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #35 -: Юни 04, 2010, 10:39:40 am »
Аз не знам от кое е по-голям стреса, но ще ви кажа само, че хранителния спектър на човека не се е променял за последните 1000 години толкова, колкото за последните 50. Така че е хубаво да поразсъждаваме малко, кое от новите измислени в кавички храни не е поредния шедьовър на конспиративната мисъл на компаниите печалбари. Този пост важи и за темата  - "А какво ДА ядем?".
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 10:48:12 am от sidewinder »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #36 -: Юни 04, 2010, 11:18:28 am »
Точно така!
Тожва СВРЪХизобилие от продукти просто налага човекът да спре и да реши КАКВО да избере.
Аз съм забелязала следното нещо - когато вляза в магазина (примерно във Фантастико)с намерението да "купя нещо за ядене", но без предварително да съм набелязала какво точно мви трябва....се получава, че първо се мотая бая време напред-назад, второ се набутвам с доста пари, а съм купила разни неща, половината от които не ми трябват.
Когаго вляза с ясното намерение какво ще купувам (първо, второ, трете...)аз директно отивам там където са продуктите, вземам ги и се оказва, че съм изхарчила много малко пари.
Това явление е много показателно, че при наличието на ОГРОМЕН брой неща, които те дърпат отвсякъде (не само хранителни), трябва сам да си изградил свои собствени критерии и да се ограничаваш само на това, което наистина ТИ ТРЯБВА и САМ искаш. Което ти е полезно, което си видял, че ти носи добри резултати.

Ако решиш да избегнеш стреса от правенето на избор....друг прави избора вместо теб...знаете кой нали?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #37 -: Юни 04, 2010, 11:20:58 am »
 :hi:

Позната ситуация до болка на много хора.

Малко офф топик. В интерес на истината, когато човек разбере кои са junk храните и започне да ги избягва, тогава и бюджета за храна ще започне да му стига. От личен опит го казвам.
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 19:21:40 pm от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #38 -: Юни 04, 2010, 12:25:22 pm »
Ммм, не мисля така.

Кофти храните - макдоналдс (хамбургери), безалкохолните,тестото, вафлите и т.н. са евтини, картофи (пържени например), олио, бяла захар.

хубавите храни - ядки,риба, чисто месо, плодове, зехтин са скъпи, че дори и някои зеленчуци.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #39 -: Юни 04, 2010, 12:30:32 pm »

Набутваш се когато не определяш съзнателно какво ти трябва..


Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #40 -: Юни 04, 2010, 12:37:23 pm »
Ммм, не мисля така.

Кофти храните - макдоналдс (хамбургери), безалкохолните,тестото, вафлите и т.н. са евтини, картофи (пържени например), олио, бяла захар.

хубавите храни - ядки,риба, чисто месо, плодове, зехтин са скъпи, че дори и някои зеленчуци.

Така е, съгласен съм. Но когато човек започне да се храни с храни с висок биопотенциал, той започва да яде по-малко. Не съм ли прав? Един личен пример. Хляба, който си пека сам вкъщи с пълнозърнесто брашно и без подобрители и консерванти ми стига на мен и жена ми за една седмица - 1 кг. е. Питай хората, които ядат онзи белия, пухкавия колко изяждат от него. За едно семейство два свършват на ден. Така че има много резон в това да почнем да подбираме храните и да се откажем от джънк подобните.
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 12:40:36 pm от sidewinder »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #41 -: Юни 04, 2010, 12:44:05 pm »
Не е по темата за кафето, но би ли споделил откъде си набавяш пълнозърнесто брашно?
Истинско.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #42 -: Юни 04, 2010, 13:00:17 pm »
Не е по темата за кафето, но би ли споделил откъде си набавяш пълнозърнесто брашно?
Истинско.

Грахам. Има го почти навсякъде.
http://www.titbg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=68&products_id=207

Да, не са по темата и предишните ми няколко поста. Може да се преместят в "А какво да ядем"
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 13:04:33 pm от sidewinder »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #43 -: Юни 04, 2010, 16:49:53 pm »
Аз не пия кафе и много от тези, които пият сутрин пред училище ме гледат като полезно изкопаемо. ;D
Веднъж реших да пробвам това кафе където доста хора му се наслаждават и им харесва от зависимостта им към него. Опитах го само една глътка и щях да се из повръщам, а ужким един където ги разбира кои видове кафета са добри и тн ми каза, че това е добро. Не знам тези хора как пият тази ПОМИЯ  :o
Определено не знаеш какво по-точно кафе да пиеш. А този, който се е изкарал като разбирач няма никаква гаранция, че наистина е такъв.
Наскоро си говорих с някой, който твърдеше, че е супер спец по кафетата, а като му изредих 5-6 марки кафе с различните им вкусови качества, и различните ми лични предпочитания към тях се оказа, че не е чувал нито една (а са най-известните). Отделно от това като му заговорих за различни модели еспресо машини, мощността на помпите им и други дреболии пак замига на парцали и взе да обяснява, че не пиел такова "еспресо", ами онакова, от кубинските кафеварки ...
Та всеки се пише специалист ...

За мен най-доброто кафе си остава дълго (може двойно) еспресо с доста бита сметана, която може да разбъркаш. На някои места му казват капучино (на други под 'капучино' се разбира нещо съвсем друго). В северна америка му казват (лонг) еспресо кампана. Може и малко канела и 2-3 пакетчета кафява захар. Ако няма, тогава обикновена. А най-предпочитани (в този ред) са ми сегафредо, Или, лаваца, лазарин или като цяло кафе арабика. Отделно сегафредото се дели на 3-4 подвида, като най-добро беше най-скъпото, не помня кое име. В Била ги има.

Та sedere, иди някъде, където предварително се знае, че е хубаво кафето и опитай капучиното (еспресо с бита сметана). В София не съм бил много отдавна и не се сещам за конкретно място, с изключение на сладкарница "Романс" в Симеоново. Не е най-доброто, но определено не е и най-лошото място за кафе. Там имат лаваца. Тя малко накиселява и може и да не ти хареса. Просто такъв и е вкуса. Потърси сегафредо. То има по-шоколадов вкус. И непременно сложи захар и сметана.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кафето - колко е полезно или вредно ?
« Отговор #44 -: Юни 04, 2010, 17:07:07 pm »
Предпочитам чиста Lavazza, без захар и без сметана.  :)

Иначе ако някой пие Nescafe/Jаcobs на гранули или производните им 3 в 1, 5 в 6, 7 в 10, да знае, че това не е кафе :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27