Автор Тема: А какво ДА ядем?  (Прочетена 55409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Митко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #15 -: Май 21, 2010, 21:52:49 pm »
Яжте каквото искате.Дали ще умрем днес или утре от отровите в храните няма значение!
Доста безотговорно отношение към въпроса. Звучиш като лозунг на компания за некачествени стоки.
Аз показвам с това,че всички храни на магазина са боклуци,а не че имам безотговорно отношение.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #16 -: Май 21, 2010, 22:04:15 pm »
Цитат

Това трябва да значи че слюнката разпада само храната която е необходима на тялото? Това в най-добрия случай е неточно. В най-лошия нелепо.

Това означава, че храни, на които лошия вкус е замаскиран с подобрители след дълго здъвкване си проличава. Какво "казва" лошия вкус на нещо, което искаш да ядеш на мозъка? "Не ставам за ядене". Пробвай да дъвчеш продължително време кренвирш. Ще те питам дали ще искаш да го глътнеш. После пробвай сурово броколи, ябълка, пъпеш или ядки.  ;)

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #17 -: Май 21, 2010, 22:31:11 pm »
Ти не си се изяснил, аз съм те интерпретирал прогрешно... стават такива работи...
Повечето хора са възпитани да ги е срам да плюят. Аз директно отивам и го изплювам в кенефа.
« Последна редакция: Май 22, 2010, 10:17:12 am от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #18 -: Май 22, 2010, 01:14:45 am »
Цитат
Това трябва да значи че слюнката разпада само храната която е необходима на тялото?

Като стана дума за това, има проста теория, според която е възможон да е така (но не точно) и аз лично имам практическа случка.

Теорията е, че след като храносмилателните ензими и витамини участват в работата на мозъка, не би ли трябвало да следва, че в този процес има информационна връзка? Тоест че мозъкът е много наясно какво именно се случва с процеса хранене?
Съставът на слюнката не е постоянен муждудругото, той варира според храната, точно както има множество видове стомашен сок за различните видове храна. Тогава защо да не е възможно тялото да откаже да секретира нужинте ензими в слюнката, ако нещото в устата не е нужно?
Естествено би трябвало да има някакво съзнателно участие, контролирано или неконтролирано, става дума, че ако процесът е автоматен - да, слюнката разгражда всичко, но ако съзнанието е заето с дилемата да или не, тогава слюнката може и да не разгради всичко.


А моята лична случка е, че веднъж ми се наложи да бъда на празничен повод. Натискът върху особата ми беше значителен и се наложи да консумирам нещо, но пък затова си поръчах шопска салата без сирене, захар, сол, олио, оцет или нещо друго.
Донесоха ми я точно такава... само че вътре имаше нарязана печена червена чушка. Това щеше да е първото сготвено нещо от много време насам, но бях убеден, че няма да създаде неразположение, с която гордостта ми - биологичната ми машина -  да не се справи.
Неразположение не се получи, но на следващия ден, когато отидох по нужда, забелязах, че "товарът" ми беше целия в червеникави нишки.
Всеки нормален човек би трябвало да бъде загрижен, затова се вгледах по-отблизо и доколкото разпознах, това трябваше да бъдат печените червени чушки - явно бяха излезли така, както ги бях сдъвкал.

Не мога да направя заключение дали менталната ми предварителна нагласа е предизвикала този транзит или нещо друго. Мога да го констатирам единствено като факт, че бяха непокътнати.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #19 -: Май 22, 2010, 07:13:54 am »
По-скоро е отвикването на организма. Организмът е много гъвкаво нещо и се приспособява. Ако дълго време не ядеш месо, и изведнъж проядеш, може да го изповръщаш. Може би нещо подобно е и с печените чушки.

Бтв сега ям истински кремвирши и колкото и да ги дъвча няма грешка. С ракията са 6.

Нещата опират малко или много и до финансовата страна на въпроса. Някой спомена богатите какво ядат.
Сигурно си намират дивечово месо, риби от океаните, омари, какво ли не. А спокойно могат да си имат и лични имения и да си имат хора, дето да им отглеждат всичко.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #20 -: Май 22, 2010, 10:37:08 am »
... Някой спомена богатите какво ядат.
Сигурно си намират дивечово месо, риби от океаните, омари, какво ли не. А спокойно могат да си имат и лични имения и да си имат хора, дето да им отглеждат всичко.
И аз така си мисля..едва ли ще си пазаруват от супер-маркета гмо домати и пилета бъкани с хормони!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #21 -: Май 22, 2010, 10:57:31 am »
Четох, че Никалъс Кейдж ядял месо само от животни, които се снушавали достойно. Трябвало да ги гледа как се снушават, за да преценял дали има някаква душевност и достойнство в акта им или не.
Ако имало, значи имало достойнство и в месото им.

Когато умопобъркани са телевизионния елит, какво се очаква от народа да развие?


П.П.
Танграта, ракията е добавка като подправките, пробвай без нея. Кренвиршите са баласта, който прави ракията по-вкусна. Както кафето е носещата основа, която цели да вкара захар, а не кафе в организма и тн и тн.
« Последна редакция: Май 22, 2010, 11:00:31 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен ShaDai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #22 -: Май 22, 2010, 18:22:03 pm »
Добре а вие как мислите дали марихуаната се вписва в здравословните неща, все пак тютюна не е ли по вреден и опасен , имаме си представа какво да ядем,пием но какво да пушим  :-X
Чувствам си сърцето колко меко биее в яркочервена тишинаа - лично в зеленото време! http://www.youtu

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #23 -: Май 22, 2010, 18:36:18 pm »
Добре а вие как мислите дали марихуаната се вписва в здравословните неща, все пак тютюна не е ли по вреден и опасен , имаме си представа какво да ядем,пием но какво да пушим  :-X


интересен въпрос. Дали не е риторичен? :-X

Значи, доколкото виждам темата е за кльопане- ядене. Не е за пиене- от там и няма как да обсъждаме дали виното, бирата, водката, уискито, а може и водата и млякото са полезни. Ако излезе, все пак, че водата е най-полезна. Може да се обсъди водата от кой район на планетата е най-полезна, или от минералната дали `Хисар` или `Горна Баня` е по-полезна.
Стигаме до пушенето. Ако марихуаната беше ДОСТАТЪЧНО полезна, може би щяха съвсем свободно да я продават по магазините. На цигари направо.
Сега е интересно, че с вдигането на цените масово хората започнаха да пушат тютюн и да си свиват цигари. Реално тютюнът, сам по себе си не е толкова вреден- чистия- колкото този в цигарите с примесите.
И аз мисля, че както пушенето, така и пиенето, а пък най вече и храната, когато е в някакви здравословни и приемливи за организма комбинации и количества е не само полезна, но и благодарение на нея сме живи.  :)
Така че си пафкай марихуана, ама по една-две за цял живот, колкото да опиташ и да разбереш, че не ти дава нещо по-различно като усещане и емоция от това да изпиеш сто грама уиски или да изядеш два, ама истински швейцарски шоколада, а не "Милка"  8)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #24 -: Май 22, 2010, 21:15:05 pm »
Добре а вие как мислите дали марихуаната се вписва в здравословните неща, все пак тютюна не е ли по вреден и опасен , имаме си представа какво да ядем,пием но какво да пушим  :-X

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,190.0.html

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4418.0.html

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #25 -: Май 24, 2010, 17:46:37 pm »
Суперхраните, тайните на супермаркета

BBC Horizon 2008 Prof Regan's Supermarket Secrets

Това е интересно изследване на ББС-и и британска лекарка дали рекламите в магазина отговарят на истината. Засегнати са наводняващите пазара "суперхрани", "биопродукти", "органична храна", както и праха за пране при ниски температури и някакъв продаван само в Англия биопрепарат за премахване на микроорганизми. За ползата от; "суперхрани", "биопродукти", "органична храна" не се намериха никакви доказателства и потвърждения, като дори като състав не са открити разлики. Най-интересното беше, че и въпроса за пестицидите бе засегнат и се разбра, че в готовата продукция не само няма установени пестициди, но и дори методите на откриване са крайно съмнителни.
Извода е, че търговците просто спекулират с тези названия на храна, само за да вдигат цената, без да предлагат нещо различно.

http://www.youtube.com/watch?v=ScnIq7mQ5F4

http://www.bbc.co.uk/sn/tvradio/programmes/horizon/broadband/tx/supermarket/

Целия филм го има на външните торенти.
Soli Deo Gloria!

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #26 -: Май 24, 2010, 23:12:02 pm »
Я вижте това, става дума за хляб с квас - има и рецепта на сайта, не съм я опитал, но изглежда лесно. Твърдят, че е много по-добро от обикновената мая. Изглежда малко странно, но твърденията са че е здравословно.
Цитат
Квасът е естесвения процес за набухване на хляб, древната и първоначална форма на маята, открита от времето на египтяните и използвана масово по цял свят до преди 70г. В него съществуват и млечни бактерии и гъбени бактерии. Квас е брашно замесено с вода на гъста каша. В тази гъста смес се активират много ензимни и бактерийни процеси както и най-важния симбиозата на Лактобациликус бактерия (Lactobacillus sanfranciscensis) и гъбичната мая (Candida milleri). В днешната пресирана/купешка мая "учените" са оставили само гъбените бактерии и затова хляба мухлясва често и няма живот както хлябът с квас.  Може да се добие от почети всяко брашно пшеница, ръж, нахут, грах и др. За предпочитане е брашното да е пълнозърнесто. Съществува дори ябълков квас.
« Последна редакция: Май 24, 2010, 23:14:27 pm от %00 »
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #27 -: Май 25, 2010, 09:16:42 am »
Ха! Тъй, тъй... и в крайна сметка остава ли нещо живо и полезно след като го ИЗПЕЧЕШ?  :negative:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #28 -: Май 25, 2010, 20:38:43 pm »
Ами аз ям само месо и немско масло, месото си го взимам от една месарница проверена до нас, за която и с други хора съм говорила и е от 40 години убийствена. Когато няма пари - яйца. Пилешко не ям, но яйцата не мога да махна, щото са ми супер вкусни и полезни, вярно че не винаги са селски, понеже село си нямам  и само ако някой може да ми уреди си набавям.
От гледна точка на месото най-чисто (изобщо от всички храни 0% са му вредните добавки единствено на него) е говеждото. От време на време сега ям и домати със зехтин, че като е горещо ми се прияжда. Иначе свинското го обичам, ама е доста по-замърсено от говеждото.
Всякакви субпродукти и т.н.
Наистина рядко млечни. Алкохол обичам, ама се ограничавам, когато има пари за марков, има, когато няма - сухо.
Плодове ич.
И ако някой пита холестерол, захар, кръвно и т.н. са ми идеални, макар че 65 процента от храната ми е животински мазнини, а към 90 - изобщо животински храни. Кръвното даже ми е ниско, но съм щиглец и е нормално. Кафе и чай доста (да знам - не е хубаво, ама обичам). Не подсладени.
Всичко сладко и зърнено в боклука!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #29 -: Май 25, 2010, 21:16:15 pm »
Много добър пример, какво не трябва да ядем...
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 19:27:10 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27