Автор Тема: Какво не те прави Будист?  (Прочетена 15112 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Какво не те прави Будист?
« -: Май 13, 2010, 22:47:26 pm »
Книгата която съм прикачил е прясно преведена и не е само за будисти ;D Много е увлекателна, с чуството си за хумор и ретроспекция на света от преди 300милярда години до ден днешен. Много тънко, а понякога много директно се засягат и описват конспиративни случки и събития от ежедневието ни. :drinks:
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #1 -: Май 17, 2010, 17:19:49 pm »
Благодаря за ъплоуда. За мен като доста повърхностно запознат с будизма, книгата беше доста полезна.

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #2 -: Май 26, 2010, 00:03:11 am »
Моля, радвам се че мога да споделям подобна литература. Ако искаш да усетиш вкуса на медитацията и силата на автентичните медитационни текстове, ми пиши на личен. ;)
« Последна редакция: Май 26, 2010, 00:04:36 am от hung »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #3 -: Юни 26, 2010, 16:14:29 pm »
hung, човече, с предоставянето на тази книга си спечели голяма заслуга! От къде я намери? Предполагам знаеш, че Н. Св. Дзонгсар Кхиенце Ринпоче ще идва в България и ще има публична лекция на 5-ти август? Аз няма да мога да присъствам защото съм в чужбина, но се надявам много хора да посетят събитието!
Поздрави!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #4 -: Юни 26, 2010, 18:28:29 pm »
Дръпнах си книгата.Мерси,че си споделил/а книгата с нас и си си направил/а труда да я качиш във форума.  :hi: Поздрави!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #5 -: Юни 26, 2010, 19:21:12 pm »
Благодаря.Когато имам време ще я прочета!
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #6 -: Юни 26, 2010, 21:33:18 pm »
hung, човече, с предоставянето на тази книга си спечели голяма заслуга! От къде я намери? Предполагам знаеш, че Н. Св. Дзонгсар Кхиенце Ринпоче ще идва в България и ще има публична лекция на 5-ти август? Аз няма да мога да присъствам защото съм в чужбина, но се надявам много хора да посетят събитието!
Поздрави!

Приятели я преведоха  www.diamondway.bg  всички които искат да медитират са добре дошли в нашите центрове. :drinks:
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #7 -: Юни 30, 2010, 20:19:31 pm »
hung, човече, с предоставянето на тази книга си спечели голяма заслуга! От къде я намери? Предполагам знаеш, че Н. Св. Дзонгсар Кхиенце Ринпоче ще идва в България и ще има публична лекция на 5-ти август? Аз няма да мога да присъствам защото съм в чужбина, но се надявам много хора да посетят събитието!
Поздрави!

Който има инфорция, мове ли да помоля да се направи отделна тема за идването на този човек. Кога ще бъде, цени, място и т.н. А и в темата може да се уговорят и срещи между съфорумците които смятат да ходят.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #8 -: Юли 01, 2010, 12:32:12 pm »
Книгата много ми хареса. Будистите са странни животни :)
Интересно нещо, след като я прочетох, се зачудих защо немога да намеря никъде будиските сутри (ако така се пишеше). До колкото разбрах има някакви автентични томове, доста старички. Е, на всяка религия и намирам книгите и т.н. без тези. Доста странно.

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #9 -: Юли 01, 2010, 18:21:44 pm »
Ще влезна в ролята на циничния слон и ще разваля купона :), разбира се, но това което не ме прави будист са разбира се будистите, също както кришнарите не ме правят кришнар, християните - християнин, мюсюлманите - верен на Аллах, дъновистите - бял брат, и т.н., и т.н. до безкрай.

Ако има нещо по-ефективно да ме е винаги отблъсквало от нечия доктрина, то това са били нейните последователи.

А сега ще престана да бъда циничен и ще кажа, че това което ме движи, насърчава и окриля в дните ми, е да откривам сам връзката си с Бог, да търся и намирам извора на щастие, мъдрост и упование.

Приятно будистване, Гаутами !


╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #10 -: Юли 01, 2010, 20:45:48 pm »
Ще влезна в ролята на циничния слон и ще разваля купона :), разбира се, но това което не ме прави будист са разбира се будистите, също както кришнарите не ме правят кришнар, християните - християнин, мюсюлманите - верен на Аллах, дъновистите - бял брат, и т.н., и т.н. до безкрай.

Ако има нещо по-ефективно да ме е винаги отблъсквало от нечия доктрина, то това са били нейните последователи.

А сега ще престана да бъда циничен и ще кажа, че това което ме движи, насърчава и окриля в дните ми, е да откривам сам връзката си с Бог, да търся и намирам извора на щастие, мъдрост и упование.

Приятно будистване, Гаутами !



%00,че то Буда,Иисус Христос,Мухаммед и там,които се сетиш Учители-всичките те са се опитвали да накарат хората сами да мислят,отказвайки да ги правят просто техни последователи.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #11 -: Юли 01, 2010, 23:50:28 pm »
Не бих сравнявал бодхисатви като Христос и Буда, с Мохамед. Пошло е. :blum1:
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #12 -: Юли 02, 2010, 10:00:13 am »
Какво ме прави будист и какво не ме прави будист и 1000 Бодхисатви не могат да знаят!  :unknown:
TRUE OR DEATH

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #13 -: Юли 02, 2010, 17:51:55 pm »
Не бих сравнявал бодхисатви като Христос и Буда, с Мохамед. Пошло е. :blum1:
Хахаха,понеже Мухаммед е на мюсюлманите,а?! ;D
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #14 -: Юли 03, 2010, 02:28:51 am »
Който е чел или знае пасажи от Корана, книгата която се чете денонощно от Мюсюлманите, няма да задава подобни въпроси.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27