Автор Тема: Какво не те прави Будист?  (Прочетена 15185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #15 -: Юли 03, 2010, 03:02:36 am »
Който е чел или знае пасажи от Корана, книгата която се чете денонощно от Мюсюлманите, няма да задава подобни въпроси.
Чела съм го Корана(отчасти).И?!Ако виждаш разделение и противоречие в света,който живеем-дали противоречието,и разделението е всъщност в света,или някъде друга,а?!Как мислиш по въпроса?!Или всичко е само,и единствено будизъм?!А и това,че нещо се чете денонощно дали означава,че се разбира денонощно?!То четенето е по-лесната част от работата,но разбирането... :blush:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #16 -: Юли 04, 2010, 00:05:40 am »
Има достатъчно информация за тази нехуманна и дивашка религия. Това го казвам като Европеец, загрижен за хората, не като Будист.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #17 -: Юли 04, 2010, 01:59:36 am »
И тя... бедната религия, както всяка една е окльопана. Не виждам нищо просташко да подражаваш на Буда и пр. Просто недей ако неможеш. И аз ненавиждам много неща, ама няма как трябва да се справяш. ;)
Простаци са ония които се вързват. ;)

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #18 -: Юли 04, 2010, 07:41:33 am »
hung, човече, с предоставянето на тази книга си спечели голяма заслуга! От къде я намери? Предполагам знаеш, че Н. Св. Дзонгсар Кхиенце Ринпоче ще идва в България и ще има публична лекция на 5-ти август? Аз няма да мога да присъствам защото съм в чужбина, но се надявам много хора да посетят събитието!
Поздрави!

Който има инфорция, мове ли да помоля да се направи отделна тема за идването на този човек. Кога ще бъде, цени, място и т.н. А и в темата може да се уговорят и срещи между съфорумците които смятат да ходят.

Аз научех от тук:http://www.shechen-bg.org/
Следете редовно за нови публикаций и дано посещението на лекцията ви донесе много ползи!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #19 -: Юли 04, 2010, 14:26:31 pm »
Има достатъчно информация за тази нехуманна и дивашка религия. Това го казвам като Европеец, загрижен за хората, не като Будист.
Във всяка религия има любов.А това как я изповядват дадени хора е отделен въпрос.За будизма и това за "убежището" на единия сайт,където е написано-искам да попитам-да не би Budha да е имал Учители?!  :negative:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #20 -: Юли 04, 2010, 16:02:46 pm »
Да, в Корана с много любов е написано как да се бие жената когато не слуша и как да се убива с камъни, ако си позволи своеволия.

Буда в историческия си живот не е имал учители. В минали съществувания съм сигурен че е имал. Той е бил просто човек, който е осъзнал как стоят нещата.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #21 -: Юли 04, 2010, 16:49:51 pm »
В книгата "какво не те прави будист" пише, че е имал учители :)
Когато е напуснал двореца си, е учил при много учители(!), надминал ги е, но е останал незадоволен от отговорите които е получил, затова е станал учител на себе си. Което е и най-важният момент.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #22 -: Юли 04, 2010, 17:39:31 pm »
В книгата "какво не те прави будист" пише, че е имал учители :)
Когато е напуснал двореца си, е учил при много учители(!), надминал ги е, но е останал незадоволен от отговорите които е получил, затова е станал учител на себе си. Което е и най-важният момент.
Демек най-добрият Учител на човека е самият той.Учителите може да ти помогнат да получиш прозрение,но ти сам трябва да го получиш. ;) А и доколкото помня Буда беше казал да се съмняваме във всичко,дори,в това,което той ни е казал.hung,за Мухаммед(С.А.С.)и мюсюлманите-много може да изпише,но има ли смисъл?!Всеки сам избира в какво да вярва,а някои дори знаят защо.Инак ти чел ли си Корана?!И кое ти е странно с биенето,и жените?В Библията не го пише-пък доста от мъжете в България го практикуват?В Тибет пък една жена може да има повече от един съпруг.Е,и?!За убиването с камъни-еми,в Америка,доколкото знам смъртното наказание е дори легализирано,но никой не съм чула да е против това официално,поне.Неофициално има доста хора.Тъй че човек иска ли винаги може да намери различията,докато има ли желание може да вижда допирните точки кажи-речи "почти" навсякъде. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #23 -: Юли 04, 2010, 22:40:55 pm »
Стар, осъзнаваш ли какви глупости дрънкаш?!
Има близо 800 милиона подтиснати мюсюлманки, а ти ми говориш за допирни точки. Ходи да ги търсиш в Иран, Анадола, Саудитска Арабия и тн.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #24 -: Юли 04, 2010, 22:56:01 pm »
Стар, осъзнаваш ли какви глупости дрънкаш?!
Има близо 800 милиона подтиснати мюсюлманки, а ти ми говориш за допирни точки. Ходи да ги търсиш в Иран, Анадола, Саудитска Арабия и тн.
hung-ок,пиша глупости.Чук-чук,всички сме Буди,но не го знаем(в това число и мюсюлманите;)).Каква е тази неприязъм към някои определени хора и религии?!Туй нещо дали не е свързано с това,което будизма се стреми на премахне,а именно дуализма?!И разделението,противоречията?!
П.С.:Написах ти,че дадена религия и хората,които я изповядват са различни неща.Но ти тези от Анадола,та Анадола,Иран и Саудитска Арабия-та,те какво са ти направили на теб конкретно,освен че имат различни от твойте възгледи-нещо друго?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #25 -: Юли 05, 2010, 01:21:01 am »
Да, в Корана с много любов е написано как да се бие жената когато не слуша и как да се убива с камъни, ако си позволи своеволия.

Буда в историческия си живот не е имал учители. В минали съществувания съм сигурен че е имал. Той е бил просто човек, който е осъзнал как стоят нещата.

hung, извинявай, но недоумявам как можеш да пишеш такива неща?!
От написаното от теб не мога да си извадя друг извод освен, че нито си чел Корана, нито познаваш историческите източници за Будизма!
Няма да е зле, ако правиш такива изказвания да ги обосноваваш със съответните източници от които черпиш информация!

Много неприятно съм изенадан!

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #26 -: Юли 05, 2010, 21:09:00 pm »
Хич не ме интересува дали сте приятно изненадани или не.
Фактите са си факти. Чел съм Корана, знам за подтиснатите жени, не искам Европа да се превръща в Арабия, за това имам подобен възглед.
Не хуманни религии, нямат място в нашият свят.
Вие като сте фенове на Исляма, си го практикувайте, но не ни го навирайте в Европа моля!
Всеки нормален човек, иска да живее в относително свободна Европа.
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 21:16:36 pm от hung »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #27 -: Юли 15, 2010, 05:23:59 am »
В книгата "какво не те прави будист" пише, че е имал учители :)
Когато е напуснал двореца си, е учил при много учители(!), надминал ги е, но е останал незадоволен от отговорите които е получил, затова е станал учител на себе си. Което е и най-важният момент.

Някои казват, че Лао Дзъ му е бил учител, но няма ка да знаем със сигурност. А трябва ли?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #28 -: Юли 16, 2010, 00:01:55 am »
Будизма или в учението се твърди че света няма начало и край. Историческия Буда може да е имал хиляди учители в минали прераждания. Звучи абстрактно но всеки си има собствено осъзнаване  ;)
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Какво не те прави Будист?
« Отговор #29 -: Юли 19, 2010, 16:03:36 pm »
Информация за посещението и лекцията на Н.Св. Дзонгсар Ринпоче.

http://upadesa.org/DJK_visit.jpg

Горещо препоръчвам ва всички да посетят лекцията! Аз лично, много съжалявам,че отсъствието ми от страната не ми позволява да го сторя...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27