Автор Тема: Какво за вас е щастието?  (Прочетена 17758 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gerda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Какво за вас е щастието?
« -: Май 03, 2010, 22:47:26 pm »
Винаги ми е било интересно да разбера за останалите хора, дали знаят какво ги прави щастливи и ако знаят какво е то.Ако споделите честно, ще се радвам.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #1 -: Май 03, 2010, 23:16:47 pm »
Ама някаква анкета ли ще правиш?Много сухо и служебно..И като очакваш искреност и отговори,нямаше да е зле самата ти да беше споделила!Пускаш тема,а не си правиш труда да напишеш дори две неща които правят теб щастлива!Много неучтиво. :D
« Последна редакция: Май 04, 2010, 06:53:42 am от Mirotvorec »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #2 -: Май 04, 2010, 13:25:24 pm »
Ще пунликива тя след като и стана от компютъра на който има кирилица хахаха - в клуба на другите на които има са заети ...

Аз съм щастлив като помъдрявам макар че новите разбирания носят и смесени чувства.
Моя опит показва че не си ли извадиш вътрешното щастие по някакъв начин - щастие от вън не идва. Само мимолетни развеселявания които изветряват като евтин пЪрфюм.
Щастието идва от психиката, днешно време никой не си прави труда да изследва дори собствената си. А като гледам трошенето на нерви е превърнато в изкуство...

The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Gerda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #3 -: Май 04, 2010, 13:59:03 pm »
Извинявам се много не си помислих че някой ще се заинтересува от това което ме прави щастлива.Истината е че не знам. Каквото и да ме прави щастлива то е временно все още съм в период на себеопознаване.Щастлива съм сред природата сред животните и сред някои хора и направо се давя в щастие когато се слея с природата.Главно искам да знам дали наистина знаете какво ви прави щастливи.
« Последна редакция: Май 04, 2010, 14:02:21 pm от Gerda »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #4 -: Май 04, 2010, 15:05:30 pm »
Знам много добре.

Не исках вчера да пиша по темата, защото знаех, че ще ми скочат и ще ме заядат за това, което искам.
Но днес пък се чувствам готов да посрещна нападките.

Та на въпроса:
Едно ферари с цвят червен, някоя супер готина мадама, красива и с бюст към Д, но естествен. Да не е по-ниска от мен с повече от половин глава. Може и да е много духовна и да чете Хнет. Може и да е към 20.
А също и много важно допълнение: Искам да бия Майкъл Джордан на баскетбол и то редовно. Разбира се и да имам 2 метра отскок.
 8)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #5 -: Май 04, 2010, 16:33:57 pm »
Вече час и половина никой не те е заял.  :(
Тъжен ли си?  ;D
Тъй като си проявил завидно "въображение" за нещата които БИХА те направили щастлив. От друга страна си на възраст, надявам се, да си чувал израза:"няма пълно щастие". И въпросът ми от тук е (не е нападка): Кое от всички изброени неща, би избрал единствено и би те направило щастлив? Нещо да ти е най на сърцето.
Нещо, заради което знаеш, че би забравил за останалите.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #6 -: Май 05, 2010, 00:09:13 am »
Абсурдно е да избирам само едно нещо. По добре да се направи компромис паралелно с всичките три.
Например колата може да е нещо по-скромно, ауди например. И тн по същия начин за останалите.

За подчертаването на 'биха' се досетих предварително. Но определено стоя зад думите си. Наистина вярвам, че именно това ще ме направи щастлив. Затова и работя по въпроса с постигането на всички тези неща. Докъде ще стигна е отделен въпрос.
Разбира се нямам предвид някоя празноглава и надута курветина, а най-нормално и обикновено момиче.

А ако искаш да узнаеш в минало време кое ме е правило щастлив, перефразирай малко желанията ми за бъдещето и ще получиш приблизителна картина.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #7 -: Май 05, 2010, 09:47:07 am »
Може и да е клише,но съм истински щастлива когато сърцето ми е изпълнено с любов!
Преди вярвах,че материалните успехи ще ме направят щастлива.После разбрах,че не е така.Хубавата къща,може да бъде невероятно подтискаща и празна,когато няма любов която да я"озари"!Парите похарчени за скъпи дрехи,хубав живот,екскурзии и т.н.носят мимолетно удоволствие,и някакво моментно щастие..но,дрехата омръзва,екскурзията приключва и т.н.И после пак пустош и празнота!Когато няма с кого да споделиш материално,то някак губи своя чар.Истинското щастие за мен е когато имаш човек в чиито очи да се огледаш,и да знаеш,че дори и най-тъмните кътчета в душата ти са разбрани..и осветени от любов.
Любовта която изпитвам към детето ми също ме прави неимоверно щастлива.

Неактивен dark

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #8 -: Май 05, 2010, 18:18:45 pm »
истинската любов, макар че тя вече не съществува така че може да се приеме, че нищо не може да ме направи щастлив !

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #9 -: Май 05, 2010, 18:59:51 pm »
Може и да е клише,но съм истински щастлива когато сърцето ми е изпълнено с любов!
Преди вярвах,че материалните успехи ще ме направят щастлива.После разбрах,че не е така.Хубавата къща,може да бъде невероятно подтискаща и празна,когато няма любов която да я"озари"!Парите похарчени за скъпи дрехи,хубав живот,екскурзии и т.н.носят мимолетно удоволствие,и някакво моментно щастие..но,дрехата омръзва,екскурзията приключва и т.н.И после пак пустош и празнота!Когато няма с кого да споделиш материално,то някак губи своя чар.Истинското щастие за мен е когато имаш човек в чиито очи да се огледаш,и да знаеш,че дори и най-тъмните кътчета в душата ти са разбрани..и осветени от любов.
Любовта която изпитвам към детето ми също ме прави неимоверно щастлива.
Да, и за мен човека до теб е най-важен. Но тук се получава един парадокс. Ако нямаш това, което те прави щастлив, може да се почувстваш съвсем нещастен. А не бива да позволяваме да ни обземат такива чувства. И то поради много причини. Включително и, че така по-трудно ще намерим това, което ни прави щастливи.
Никой не обича да се обвързва с нещастници ... (не-щастливци исках да кажа, де)
Просто човек трябва да намери сили, да скъта желанията си в някое ъгълче на съзнанието, а всичко останало да изпълни с оптимизъм и позитивност.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #10 -: Май 05, 2010, 20:32:12 pm »
Просто човек трябва да намери сили, да скъта желанията си в някое ъгълче на съзнанието, а всичко останало да изпълни с оптимизъм и позитивност.
Точно :)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #11 -: Май 06, 2010, 17:39:47 pm »
Винаги ми е било интересно да разбера за останалите хора, дали знаят какво ги прави щастливи и ако знаят какво е то.Ако споделите честно, ще се радвам.
Ако тръгна да умувам какво ме прави щастлив и какво означава за мене щастието, мисля, че това би бил най-сигурния знак, че щастието е доста далече от мене. Иначе човек във всичко може да намери причина да бъде щастлив или тъжен, но това не е нищо повече от самозалъгване.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #12 -: Май 06, 2010, 20:55:58 pm »
Абе до днес се чудих къде съм чел желанието на Танграта и се сетих, във книгата на Ян ван Хелсинг /Не пипай тази книга/ .
Цитат
„Искам ново Ферари, жена с руса коса и го-леми...,
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #13 -: Май 06, 2010, 21:03:08 pm »
Хмм не съм я чел тази книга.
А за русите, хмм, ще отговоря като негъра от вица "it doesnt matter"  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #14 -: Май 06, 2010, 21:32:24 pm »
Хмм не съм я чел тази книга.
А за русите, хмм, ще отговоря като негъра от вица "it doesnt matter"  ;D

Ами прочети я , нищо няма да загубиш  ;).Там пише и това :
Цитат
Това ни напомня една стара поговорка, която казва: „Внимавай за какво се молиш, защото желанието ти може да се сбъдне!" или смешното „Дано Господ ме опази от желанията ми!"
Цитат
Може би наистина ще получим нашето Ферари, но после ще се блъснем в някое дърво и ще куцаме до края на живота си, защото до момента сме карали само Голф дизел и не сме се научили да управляваме такъв „звяр"; или съседите ни ще започнат да ни избягват, защото ще решат, че сме станали мегаломани...
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27