Автор Тема: Свободният избор и съдбата  (Прочетена 91569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #360 -: Юли 15, 2010, 01:51:29 am »
  Една  и  съща  душа  се  преражда  с  една  и  съща  дарба  или  проблеми! 

Т.е.,Моцарт ще се прероди в себеподобен,а не в инжинер :-X.Значи ли,че ако в предишен живот съм бил масов убиец,и в този ще съм такъв.И нали в този живот ''изправяме кривините си'' от предишният?Къде е логиката,да буксуваме упорито,върху същият проблем?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #361 -: Юли 15, 2010, 09:18:52 am »
Да, но никой не е казал, че като сме дошли да изправим кривината наистина ще я изправим. Ако я изправим всичко преключва на момента и никакво родово проклятие не може да има. Ако НЕ Я изправи, ако не осъзнаем важността на задачата и изобщо каква е задачата..кривината си остава и..кармата продължава и се пренася и в поколенията напред. Това е въпросната родова карма. Просто не е имало някой да я спре. НИЕ имаме този шанс тук и сега в този живот. В противен случай оставяме работата недовършена да се бъхтат над нея и следващите поколения....и вероятно самите ние в следващо прераждане.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #362 -: Юли 15, 2010, 11:39:35 am »
  Една  и  съща  душа  се  преражда  с  една  и  съща  дарба  или  проблеми! 

Т.е.,Моцарт ще се прероди в себеподобен,а не в инжинер :-X.Значи ли,че ако в предишен живот съм бил масов убиец,и в този ще съм такъв.И нали в този живот ''изправяме кривините си'' от предишният?Къде е логиката,да буксуваме упорито,върху същият проблем?
   
     За  Моцарт  не  мога  да  ти  кажа  нищо  конкретно,  но  предпалагам,  че  е  бил  музикант  и  в  предишен  живот!
     Но  за  вторият  пример  мога!  В  предишният  си  живот  съм  бил  масов  убиец!  Сега  съм  си  забранил  да  нося  нож  и  запалка,  защото  трудно  овладявам  порива  да  ги  използвам!  Винаги  съм  знал  как  се  убива,  и  знам,  че  мога!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #363 -: Юли 15, 2010, 12:22:19 pm »
Мите,нещо като изначално знание ли?А кой ти каза?Да не би да си се подлагал на регресивна хипноза,или така сам си реши?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #364 -: Юли 15, 2010, 12:44:21 pm »
Като стана дума за Моцарт-как ще обясните невъобразимо голямото му влечение към музиката още от най-ранно детство,ако не с предишен живот?!И съвсем не е задължително в следващия епизод да бъде отново музикант.Може да е инжинер,с интереси в областа на музиката.
Опитай!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #365 -: Юли 15, 2010, 13:17:39 pm »
Генетика. Все пак е син а композитор и е седмото дете, което също не е случайно.
Другият вариянт е да е преродилият се Орфей примерно, кой знае. :-X

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #366 -: Юли 15, 2010, 13:22:53 pm »
  Една  и  съща  душа  се  преражда  с  една  и  съща  дарба  или  проблеми! 

Т.е.,Моцарт ще се прероди в себеподобен,а не в инжинер :-X.Значи ли,че ако в предишен живот съм бил масов убиец,и в този ще съм такъв.И нали в този живот ''изправяме кривините си'' от предишният?Къде е логиката,да буксуваме упорито,върху същият проблем?
   
     За  Моцарт  не  мога  да  ти  кажа  нищо  конкретно,  но  предпалагам,  че  е  бил  музикант  и  в  предишен  живот!
     Но  за  вторият  пример  мога!  В  предишният  си  живот  съм  бил  масов  убиец!  Сега  съм  си  забранил  да  нося  нож  и  запалка,  защото  трудно  овладявам  порива  да  ги  използвам!  Винаги  съм  знал  как  се  убива,  и  знам,  че  мога!! 

Ако в предишния си живот си бил масов убиец, сега няй-малкото щеше да си човек поне с някакъв недъг или най-малкото ще изпиташ страданието на жертвите си. Недей така.  :) Зла е участта на преродените убийци.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #367 -: Юли 15, 2010, 14:42:43 pm »
Генетика. Все пак е син а композитор и е седмото дете, което също не е случайно.
Другият вариянт е да е преродилият се Орфей примерно, кой знае. :-X
В семейството ми до пра-баба и дядо знам със сигурност,че са нямали нищо общо с музиката-защо тогава мен все ме тегли към пианото,ако е ген?
Опитай!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #368 -: Юли 15, 2010, 15:10:18 pm »
Чувал съм, че при различни обстоятелства например - удар в главата или някъкъв силен емоционален шок др. е възможно откючването на някои центрове в мозъка отговарящи за тези наклонности или способности.
Пример: Ванга дали е щяла да стане пророчица ако не е била завлякана и ослепена от вихрушката? Или пък В. Кочовска, пак имаше нещо.
« Последна редакция: Юли 15, 2010, 15:26:26 pm от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #369 -: Юли 15, 2010, 15:58:50 pm »
Мите,нещо като изначално знание ли?А кой ти каза?Да не би да си се подлагал на регресивна хипноза,или така сам си реши?
       Изначално  знание:  Неесествен  стремеж  към  риск,  липса  на страх!  Непреклонна  воля  за  надмощие,  а  бях  ено  джезве  кокали!  Винаги  лидер  с  отговорност!
       Когато  се  свързах  с  духовните  си  водачи  ги  попитах:  Отг.  Такъв  си  защото  духовната  ти  същност  не  може  да  се справи  със  силно  и  атлетично  тяло!  Тоест  душата  ти  не  може  да  надделее  над  първичното  (животинското!)
       Две  регресии  с  интервал  от  13г - поразително  сходство  в  спомените!!!  Убил  съм  около  50  човека! 
       Аз  съм  се  отказал  от  правото  си  на  свободна  воля,  затова  имам  водачи,  а  не  учители! 
 
Ако в предишния си живот си бил масов убиец, сега няй-малкото щеше да си човек поне с някакъв недъг или най-малкото ще изпиташ страданието на жертвите си. Недей така. Зла е участта на преродените убийци.
        Ако  кой  е  казал,  че  нямам  недъг!  Имам  няколко  физически  недъга!  Умирал  съм  стотици  пъти,  смъртта  ми  е  лична  позната!  Затова  знам  от  опит,  че  смисълът  на  живота  е:  Живей  така,  че  да  оставяш  в  другите  хубави  спомени  за  себе  си!  Когато  другите  си  спомнят  за  тебе  с  благодарност   все  едно  отправят  молитва  към  Божественото  помогни  му,  а  тези  гласове  винаги  се  чуват  там  горе! 
        Съдбата  има  само  едно  прилагателно  СТРАВЕДЛИВА!  Дали  я  разбираме  или  не,  няма  значение  тя  следва  своя  ход  неумолимо  решена  да  ни  отвори  очите!
        Фишбоне,  убивал  съм  заради  вяра!  Затова  сега  мразя  фанатиците!     
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #370 -: Юли 15, 2010, 16:06:55 pm »
Лелее Мите ,чак настръхнах.Заради коя вяра си убивал?В кой век си живял?Как си умрял в предишният живот?И защо са ти пратени тези водачи и от кого?Да не би да те пазят,да не вземеш пак да убиваш?А по някога иска ли ти се да убиваш?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #371 -: Юли 15, 2010, 22:33:30 pm »
Пак, ще припомня случая с човека, който носи родово проклятие. На какъв ли принцип се предава това нещо. Това е явно някаква щампа свързана с ДНК, кръвта може би нещо такова. Обаче това не е карма, а човека е зависим по родова линия.
 
        Родовото проклятие  се  повтаря  през  няколко  поколиния,  ако  приемем  прераждането  то  значи,  че  няма  родово  проклятие!  Една  и  съща  душа  се  преражда  с  една  и  съща  дарба  или  проблеми!  
Това е случай от Ванга а на нея и имам вяра. Израза "до девето коляно" не е дошъл отникъде...
И точно така, нещо такова изглежда несъвместимо с кармата..обаче?
И въобще това е от вида твърдение, че плащаме за грешките на други хора пък били то и родственици. И според мен е нещо напълно реално.
И всъщност дори може да не е за нещо извършено някой е  успял да прокълне прадядото примерно и правнука още го носи това!
« Последна редакция: Юли 15, 2010, 22:36:46 pm от Ashaman »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #372 -: Юли 15, 2010, 22:42:19 pm »
Чувал съм, че при различни обстоятелства например - удар в главата или някъкъв силен емоционален шок др. е възможно откючването на някои центрове в мозъка отговарящи за тези наклонности или способности.
Пример: Ванга дали е щяла да стане пророчица ако не е била завлякана и ослепена от вихрушката? Или пък В. Кочовска, пак имаше нещо.
Да точно така, много медиуми им се отключват дарбите след някаква травма, понякога и психическа.
А специално за физическите травми и способностите, това може да е нещо изключително ключово. Ами ако тези дарби са във потенциал на материята? Материя за която материалистичният ни свят знае изключително малко.
Защото ето какво се получава, след физическата травма започват да "виждат". ?
Това са озадачаващи неща относно твърденията, че материята била само етап и най-низша форма?

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #373 -: Юли 16, 2010, 00:21:38 am »
Цитат
Да точно така, много медиуми им се отключват дарбите след някаква травма, понякога и психическа.
А специално за физическите травми и способностите, това може да е нещо изключително ключово. Ами ако тези дарби са във потенциал на материята? Материя за която материалистичният ни свят знае изключително малко.
Защото ето какво се получава, след физическата травма започват да "виждат". ?
Това са озадачаващи неща относно твърденията, че материята била само етап и най-низша форма?

Аз имам друго мнение.
Човек използва 5%-10% от мозъка си за ходене, говорене, виждане, и всичко друго което правите и чувствате през деня. Мозъка ни използва 80% от енергията, която получаваме от храненето. Не вярвайте на това, че неизползваните 90% от мозъка се използват за памет. Ако едно от сетивата се загуби (примерно да виждате), това не значи, че и енергията отделена за това сетиво се губи - просто се пренасочва към друга част от мозъка, която до момента сме нямали възможност да захраним поради липса на енергия (и това може да се прояви като видения, левитация, по добър слух, обоняние и др., в зависимост къде е била пренасочена енергията. А това зависи от нас самите.)
И като заключение ще кажа, че във всеки човек е заложено да бъде всичко което си помисли стига да накара мозъка си да заработи на 100%.  ;)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #374 -: Юли 16, 2010, 22:29:08 pm »
Във вътрешността на човешкия мозък се намира“рептилоидния мозък”, примитивния дял на мозъка на човека ;). Рептилоидният мозък е неизменяем в хода на еволюцията :yes:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27