Автор Тема: Свободният избор и съдбата  (Прочетена 92395 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #345 -: Юли 13, 2010, 23:18:14 pm »
sidewinder,да ти кажа,под ''карма'' имах напредвид,някаква предопределеност,преди да се родим.Използвах думата неправилно.Аз не вярвам,в това,че и по време на сън,трупам карма ;D.Защото и това съм чел ;D.А сега като четя Тера,почти съм сигурен,че Твореца нехае за нас ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #346 -: Юли 13, 2010, 23:18:34 pm »
Умът,Олд.Умът...Умът е онова което ни вкарва в рамки и ограничения..Или пак ни помага да излезем от тях..

Ум царува,ум мъдрува,ум патки пасе!
За някой, умът не е пречка а даже добър помошник ;), пречи им тялото и затова непрекъснато "бягат" от него  ;).
На някой ръцете са пречка, за други краката, за трети ума ..... това са все оправдания ;)
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #347 -: Юли 13, 2010, 23:23:49 pm »
sidewinder,да ти кажа,под ''карма'' имах напредвид,някаква предопределеност,преди да се родим.Използвах думата неправилно.Аз не вярвам,в това,че и по време на сън,трупам карма ;D.Защото и това съм чел ;D.А сега като четя Тера,почти съм сигурен,че Твореца нехае за нас ;).

"Нехае", защото Неговото отношение към нас е отражение на нашето към Него. А иначе твореца е чиста форма светлина - ослепителна светлина мъдрост и любов. Любовта е тази спойваща субстанция, която кара всичко да съществува и е такова, каквото е.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #348 -: Юли 13, 2010, 23:30:44 pm »
Не мисля, че творецът нехае...по-скоро ние докато се правим на големи творци си сътворяваме кармата...ако се бяхме оставили да усетим замисъла на твореца за нас нямаше да имаме никакви проблеми..тука ще цитирам едно много хубаво изказване на Митко, който написа "започваме живота си като неверници и го завършваме като вярващи..". В началото сме нахакани, самонадеяни, упорити и опърничеви...а после - застанали на колене в практа и съжаляващи защо не сме послушали сърцето си....

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #349 -: Юли 13, 2010, 23:35:39 pm »
Дали орисниците са ни орисали, или звездите така са определили, или пък по силата на възпитанието, което ни налага граници, но наистина има съдба и съдба. Още шумерите са вярвали, че съдбата бива два вида - предопределена и такава която сам градиш и са имали и различни думи за понятията.
      Да,  така  е!   Когато  става  въпрос  за  изчистване  на  минали  кармични  задължения  -  никакви  щансове,  можем  само  да  смекчим  усвояването  на   урока!!!!    Но  извън  тези  кармични  задължения  ние  сме  волни  като  птици  да  творим  новата  си  карма  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #350 -: Юли 14, 2010, 00:09:11 am »
      Да,  така  е!   Когато  става  въпрос  за  изчистване  на  минали  кармични  задължения  -  никакви  щансове,  можем  само  да  смекчим  усвояването  на   урока!!!!    Но  извън  тези  кармични  задължения  ние  сме  волни  като  птици  да  творим  новата  си  карма  
А,да си дойдем на думата!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #351 -: Юли 14, 2010, 00:52:10 am »
За мен,под изказа ''Господ нехае за нас'' ,визирах,че Той ''обича'' и мен и този когото удрям.В този живот,който живеем сега,Той не се намесва ;).Защото ние със своите минали животи,сме си начертали сегашният.Много пъти съм чувал фразата-''Той е лош,много хора изреваха от него,но му върви в живота,и е по-добре от мен,а аз не съм направил на никой лошо,а все страдам''.Познат изказ!!!Повечето сме го употребявали,по различни поводи.Ако аз страдам в този живот,това е,че в миналият си съм бил ужасно лош и съм ''удрял''.А в този мен ме ''удрят''.Разберете,че Творецът е създал и удрящият и удареният.Той ни обича еднакво.А това в кой наш живот,ще бъдем от ударените,или удрящите,зависи от нас.Тук в този живот,свободната ни воля е в рамките да изберем,дали ще пушим скъпи,или евтини цигари.Ама мен,ако питате и това НЕ избираме ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #352 -: Юли 14, 2010, 02:09:45 am »
Аз наистина съм в потрес от това, което виждам написано като коментари ... Уау!
Единствено благодаря на алибаба. На останалите дори нямам желание да отговарям каквото и да било. Абе, хора. Жалко за вичко, което сте прочели, видяли и изпитали, защото нищо не сте разбрали. Ама не се обиждайте. Така сте си супер, в упованието на съдбата. Дерзайте. Но не се опитвайте да си мислите, че ще сте наясно някога. Защото сте ограничени като по-голямата част. Това е ключът. Ако всеки можеше да разбере, отдавна щяхме да сме по-добре и да нямаме страх от глупости. Но благодарение на подобни опити за оправдание, а не мислене сме на тоя хал.
Сполай ви.
нЕмам думи................

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #353 -: Юли 14, 2010, 10:09:48 am »
Аз наистина съм в потрес от това, което виждам написано като коментари ... Уау!
Единствено благодаря на алибаба. На останалите дори нямам желание да отговарям каквото и да било. Абе, хора. Жалко за вичко, което сте прочели, видяли и изпитали, защото нищо не сте разбрали. Ама не се обиждайте. Така сте си супер, в упованието на съдбата. Дерзайте. Но не се опитвайте да си мислите, че ще сте наясно някога. Защото сте ограничени като по-голямата част. Това е ключът. Ако всеки можеше да разбере, отдавна щяхме да сме по-добре и да нямаме страх от глупости. Но благодарение на подобни опити за оправдание, а не мислене сме на тоя хал.
Сполай ви.
нЕмам думи................
cassio :( що реши,че изобщо на някой му пука пък за твоя отговор...
Божкеее,хората кво самочувствие имат за себе си..да решиш,че някой ще се обиди щото точно ти не си му отговорил..ама и аз нЕмам думи...
п.с.дерзай де..може пък и на някой да му притрябва все някога твоето мнение..

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #354 -: Юли 14, 2010, 12:19:49 pm »
..тука ще цитирам едно много хубаво изказване на Митко, който написа "започваме живота си като неверници и го завършваме като вярващи..". В началото сме нахакани, самонадеяни, упорити и опърничеви...а после - застанали на колене в практа и съжаляващи защо не сме послушали сърцето си....

алибаба, хубаво го каза ама не трябва да  изключвате и обратния вариянт. Някои хора от що-годе вярващи или силно такива, стават невярващи или друго при дадени обстоятелства. Или като станат известни и им бутнат някое друго милионче и току-виж забравили как се казват.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #355 -: Юли 14, 2010, 12:29:54 pm »
..тука ще цитирам едно много хубаво изказване на Митко, който написа "започваме живота си като неверници и го завършваме като вярващи..". В началото сме нахакани, самонадеяни, упорити и опърничеви...а после - застанали на колене в практа и съжаляващи защо не сме послушали сърцето си....

алибаба, хубаво го каза ама не трябва да  изключвате и обратния вариянт. Някои хора от що-годе вярващи или силно такива, стават невярващи или друго при дадени обстоятелства. Или като станат известни и им бутнат някое друго милионче и току-виж забравили как се казват.
Това означава, че не са били ВЯРВАЩИ наистина. Правели са се на такива, правели са мили очи на БОГ...а всъщност ги е интересувало нещо друго (милиончетата или други придобивки).Т.е опитвала са се да направят с БОГ пазарлък от типа "аз на тебе - ти на мене"  ;)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #356 -: Юли 14, 2010, 12:55:26 pm »
Даа. И много са ми интересни тея дето се представят за дарители. Примерно някои известен актьор, който "дарява" някаква наистина голяма сума, която е едва 7,8% от неговото имущество и започва скришом, а може и яве или куку - руку пред медиите да се тупа в гърдите. И това било благотворителност.
Благотворителност е ако цялото ти състоявние е на стойност 200лв. и дадеш най- малко 100. Това означава ако имаш две ризи дай-едната.
Пък тея дето се мислят за Богове няма да ги коменитрам. Те са по зле от тея дето портмонетата им ще гръмнат а даряват жълти стотинки за да изпънат вратле.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #357 -: Юли 14, 2010, 13:05:50 pm »
Благотворителност е ако цялото ти състоявние е на стойност 200лв. и дадеш най- малко 100. Това означава ако имаш две ризи дай-едната.
Пък тея дето се мислят за Богове няма да ги коменитрам. Те са по зле от тея дето портмонетата им ще гръмнат а даряват жълти стотинки за да изпънат вратле.
И за благотворителноста  :hi:
И за "боговете"  :hi:

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #358 -: Юли 14, 2010, 23:03:11 pm »
Пак, ще припомня случая с човека, който носи родово проклятие. На какъв ли принцип се предава това нещо. Това е явно някаква щампа свързана с ДНК, кръвта може би нещо такова. Обаче това не е карма, а човека е зависим по родова линия.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Свободният избор и съдбата
« Отговор #359 -: Юли 15, 2010, 00:23:10 am »
Пак, ще припомня случая с човека, който носи родово проклятие. На какъв ли принцип се предава това нещо. Това е явно някаква щампа свързана с ДНК, кръвта може би нещо такова. Обаче това не е карма, а човека е зависим по родова линия.
 
        Родовото проклятие  се  повтаря  през  няколко  поколиния,  ако  приемем  прераждането  то  значи,  че  няма  родово  проклятие!  Една  и  съща  душа  се  преражда  с  една  и  съща  дарба  или  проблеми! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27