Автор Тема: Конспирацията Биг Брадър  (Прочетена 18406 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Конспирацията Биг Брадър
« -: Март 29, 2010, 21:23:02 pm »
Много ми е неприятно това предаване. Има в него много мърсотия и цинизъм.
Ако това беше извадка на средно статистически български семейства, бих могъл да се съглася с неговото предаване. Лошото е че са събрани само двойки с много комплекси и това тихомълком  се представя от водещия като нормални отношения в българските семейства.
Това предаване всъщност е в услуга на процеса на разединяване на българския народ.
Нямам нерви да изгледам цялото предаване. Чувствам се умърсен.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 20:22:27 pm от Invisible World »

Rio

  • Гост
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #1 -: Март 29, 2010, 21:26:03 pm »
Никой нормален човек не гледа тази боза. Събрали паплач от близо и далеч и ни го представят за нещо хубаво.  :negative:

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #2 -: Март 29, 2010, 21:54:43 pm »
Никой нормален човек не гледа тази боза. Събрали паплач от близо и далеч и ни го представят за нещо хубаво.  :negative:

Лошото е че това не е само боза .  Това е част от съвременната политика на определени среди.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #3 -: Март 29, 2010, 22:34:16 pm »
Това преди всичко е социален експеримент. Играят си с чуствата на зрителя. Като по-малки всички сме били любопитни какво става в къщата на съседа и сме шпионирали. Това е. Те задоволяват любопитството на хората. Манипулират човешките взаимоотношения и ги тласкат на където си поискат чрез специфичните лостове за това предаване. Които лостове не се различават от истинсата социална среда - мащабите са различни.

Това предаване изкривява представите на малките деца. Те започват да копират поведение от участниците. Създателите на този формат печелят от потребността на хората да бъдат арбитери, да наказват и поущряват, да изливат гняв. Това е театър, на който обикновения човек реагира безрезервно, защото елементът на съмнение липсва, както е при филмите. Там знаеш, че е измислен сценарий.


Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #4 -: Март 29, 2010, 23:17:37 pm »
Според мен няма никва конспирация . Това е просто едно шоу и всички хора обичат да гледат сеир  . Провокират ги и  става шоу. Точно това иска зрителя да гледа как некви се карат и правят цинични неща и така нататак . Търсете някъде другаде конспирация  :flag_of_truce:

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #5 -: Март 29, 2010, 23:43:33 pm »
Не знам дали зрителят иска това или просто му е втълпено, че иска това, но както и да е.

Това, което наистина ме дразни в цялото предаване е, че са намесили децата по-обстойно този път.


Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #6 -: Март 30, 2010, 00:25:23 am »
Това е и един тест за интелигентност и социално развитие на българина.Леки и по-силни боцкания по заспалото и объркано съзнание на народа. ;)
Интересни са реакциите.

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #7 -: Март 30, 2010, 01:36:52 am »
да не забравяме че е имало кастинг  и   избраха най-глупавите измежду глупавите . Мисля че едно нормално българско семейство не изглежда така   ::) имам наблюдение и до сега не съм виждал такова нещо !

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #8 -: Март 30, 2010, 18:33:20 pm »
Едно нормално семейство няма необходимост да кандидатства за одобрение на подобни "кастинги". Смятам, че това е сценарий априори - тоест железен сценарий какво да се случва и т.н., вътре няма случаен подбор.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:КОНСПИРАЦИЯТА “БИГ БРЪДЪР”
« Отговор #9 -: Март 30, 2010, 19:52:36 pm »
Именно.Цялата "конспирация" се състои в перфектният подбор и умелото манипулиране.Това е.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 20:49:02 pm от Mirotvorec »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Конспирацията Биг Брадър
« Отговор #10 -: Март 30, 2010, 22:14:03 pm »
Съгласен :shok:
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Конспирацията Биг Брадър
« Отговор #11 -: Март 30, 2010, 23:58:41 pm »
да не забравяме че е имало кастинг  и   избраха най-глупавите измежду глупавите . Мисля че едно нормално българско семейство не изглежда така   ::) имам наблюдение и до сега не съм виждал такова нещо !

Гъделичкат самочувствието на българина.Голяма част от хората обичат да обсъждат кусурите на другите, а собствените не.А в Биг брадър хора с кусури, колкото щеш и наистина затова са подбрани така.За да бъдат обсъждани и одумвани с кеф от  зрителите, по пейки, домове и мегдани, както и в кръчмите.

Е така се разрежда и част от съциалното напрежение.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Конспирацията Биг Брадър
« Отговор #12 -: Март 31, 2010, 12:43:05 pm »
да не забравяме че е имало кастинг  и   избраха най-глупавите измежду глупавите . Мисля че едно нормално българско семейство не изглежда така   ::) имам наблюдение и до сега не съм виждал такова нещо !

Голяма част от хората обичат да обсъждат кусурите на другите, а собствените не.А в Биг брадър хора с кусури, колкото щеш и наистина затова са подбрани така.
Е така се разрежда и част от съциалното напрежение.

Не обръщате достатъчно внимание на водещия и цинизма в неговото отношение към нещата в къщата.

Това не е само разтоварване на социалното напрежение. Това е схема която е създадена да раздели хората един от друг по много циничен начин. Това е и основната цел на предаването.

Неактивен moralist7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Конспирацията Биг Брадър
« Отговор #13 -: Април 09, 2010, 21:22:45 pm »
 :bad:Ставам и още по-зелена когато случайно попадна на това шоу.Напълно съм съгласна че нито едно нормално семейство не би се подложило на това.Аз лично много се съмнявам че повечето от хората там въобще са семейни.Личното ми мнение е че всеки влязъл в къщата ,има договорена роля и договорено заплащане съответно!Колко ли пари струва да се къшмериш така?Със всяко следващо предаванията им стават все по гнусни,не искам и да знам докъде ще стигнат! :bomb:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Конспирацията Биг Брадър
« Отговор #14 -: Април 10, 2010, 14:12:31 pm »
Как може да казвате, че "шоу" (всъщност не е шоу, а пълна помия) което се води за reality, а всъщност е по сценарий нямало конспирация...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27