Автор Тема: Атеизмът - ключът към прогреса  (Прочетена 39768 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #30 -: Юни 27, 2010, 10:12:11 am »
Не може да си с Бог наполовина: или си с Бог, или не си!

Начало на Квантовия преход

07.01.08


http://www.otkrovenia.spiralata.net/articles.php?lng=bg&pg=119

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #31 -: Юни 27, 2010, 10:42:52 am »
http://www.otkrovenia.spiralata.net/articles.php?lng=bg&pg=119
Цитат
Цитатите от Обръщението на Създателя говорят сами за себе си:
„Настъпило е историческо време, когато АЗ, Господ Бог и Създател на Все и Вся за първи път се обръщам открито към хората…..и съобщавайки информация за Себе си и устройството на Световете, АЗ започвам преустройство на вашето общество........и т.н.
Толкова глупости съм изчел, но тази е върха  ???.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #33 -: Юни 27, 2010, 12:50:47 pm »
http://www.otkrovenia.spiralata.net/articles.php?lng=bg&pg=119
Цитат
Цитатите от Обръщението на Създателя говорят сами за себе си:
„Настъпило е историческо време, когато АЗ, Господ Бог и Създател на Все и Вся за първи път се обръщам открито към хората…..и съобщавайки информация за Себе си и устройството на Световете, АЗ започвам преустройство на вашето общество........и т.н.
Толкова глупости съм изчел, но тази е върха  ???.

Абсолютно съм съгласен с теб :yes:.Много ми е чудно,на какъв език ''Създателят'' ни,се е обърнал към нас.По-скоро ми звучи като пропаганда :yes:.

Hannibal,Iris пак не разбрах,ние богове ли сме или не?Макар,че самата мисъл,да съм Бог,определено ме ласкае.А дали съм такъв?Да не би това да е поредната манипулация,с която ни промиват мозъците ???
« Последна редакция: Юни 27, 2010, 12:56:59 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #34 -: Юни 27, 2010, 13:07:43 pm »
Не сме богове дословно..., мисля че е по-правилно да се каже частици (парченца) от божественото...частици, които сами по-себе си са безсмъртни. Далече съм от мисълта, че трябва да се възприемаме като равни на Бог, просто трябва да осъзнаем, че в нас е ключът към избавлението. Манипулацията е обратното , да те убеждават, че си нещо нисше и като такова нямаш право на избор. Религиозният фанатизъм възпитава овце с робска психика, атеизмът - материалисти... и двете насоки са еднакво пагубни
« Последна редакция: Юни 27, 2010, 13:09:06 pm от Hannibal »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #35 -: Юни 27, 2010, 13:13:49 pm »
И аз съм чел подобни неща от сорта,че имаме божествена частица в себе си.Съгласен съм,че е така.Това,че Бог ни е създал,условно казано-по свой образ и подобие,ме навежда на мисълта,че и ние също създаваме децата си по свой образ и подобие.Значи,че и ние сме един вид творци.Друг е въпросът,дали аз съм творецът,който ги ''прави'' децата,или майката,която ги ражда.Кой е по-голям Бог,мъжете или жените?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #36 -: Юни 27, 2010, 13:19:34 pm »

И мъжкото и женското начало са еднакво важни. Жената не може да зачене без мъж и обратното. Съединението на мъжа и жената символизира стремежа към божественото... Бог няма пол, защото няма физическо тяло, той носи и двете в себе си.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:38:21 am от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #37 -: Юни 27, 2010, 13:25:58 pm »
На ясно съм,че Бог няма пол.Знам и за нашите стремежи,да се доближим максимално до божественото,но все пак си мисля,че ние сме по-богове от жените.Нали и думата Бог е от мъжки род.Пък и жената е създадена от реброто на Адам.Т.е.,след нас ;).И друго да те питам.Това че геьовете,предпочитат еднополова любов,прави ли ги по-визши от нас?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #38 -: Юни 27, 2010, 13:44:28 pm »

Според мен хомосексуализмът е дефект във физическия носител (мозъчен дефект или щитовидната жлеза може би), не са по-висши от нас. 
Патриархата наложен от Библията  си е чиста манипулация. И двете половини и мъжката и женската са еднакви като важност и се допълват взаимно. Имаше едно итервю на Айк с онзи негър (забравих му името...всички сме го гледали), който разправяше, че патриархата идва от рептилите, това е тяхната система. Той също сподели, че рептилите са ни разделили на полове, преди сме били еднополови (което някак си не си го обеснявам, защото двуполовата системата е налице при почти всички животински видове... в смисъл с всяко добиче ли са си играли да го разделят на два пола???)
Описаното в библията може да е същото, за което говореше оня от интервюто ... в смисъл Адам първоначално да е бил двуполов.

Но самата душа няма пол, пола го определя материалното тяло. Някои души предпочитат да се прераждат в мъжки тела, други в женски.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:38:55 am от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #39 -: Юни 27, 2010, 15:22:40 pm »
И аз съм на мнение,че геьовете са болни или с дефекти 8).Ама не съм съгласен изначало да сме били еднополови.Някак си,не ми се връзва.Ако сме били такива,как сме се размножавали ???Нали нямаше да имаме потомство,а от там и човечество.Разбираш ли?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #40 -: Юни 27, 2010, 15:40:12 pm »
Може да се самооплождали, при този вид размножаване не е нужен втори партньор. И мен ме съмнява тази теория и не ми седи достоверно, но сега например се сещам за думите на Ванга за съществото в Царичина " То е ни маж, ни жена, жута маймуна, оти ви е?"

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #41 -: Юни 27, 2010, 15:55:17 pm »
Искаш да кажеш,че изначало сме били хермафродити,като охлювите ??? А за това същество за което Ванга говори,според мен е с неземен произход.Ние не сме били като него.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #42 -: Юни 27, 2010, 17:39:37 pm »
На ясно съм,че Бог няма пол.Знам и за нашите стремежи,да се доближим максимално до божественото,но все пак си мисля,че ние сме по-богове от жените.Нали и думата Бог е от мъжки род.Пък и жената е създадена от реброто на Адам.Т.е.,след нас ;).И друго да те питам.Това че геьовете,предпочитат еднополова любов,прави ли ги по-визши от нас?
Ари..в какъв род е думата,няма значение.не се уповавай на такива глупости.И ква е тази простотия,че жената е създадена от реброто на адам..ма недей така,моля те..умно момче си..още ли вярваш в тези нелепости,писани от някой коплексиран шовинист 8)
Иначе,и аз си мисля,че първите същества са били своего рода,хермафродити.Разделянето е станало на по-късен етап.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #43 -: Юни 27, 2010, 18:07:15 pm »
Разбира се,че не вярвам в това,че сте произлезнали от реброто на Адам :yes:.Ама не ми се иска и да сме били хермафродити :o.Като прочета документите Тера,ще разбера ,кой кой е ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #44 -: Юни 28, 2010, 08:54:18 am »
...
Hannibal,Iris пак не разбрах,ние богове ли сме или не?Макар,че самата мисъл,да съм Бог,определено ме ласкае.А дали съм такъв?Да не би това да е поредната манипулация,с която ни промиват мозъците ???
Човек е Бог дотолкова, доколкото успява да прояви божествената си същност. От теб зависи да опознаеш тази своя съкровена същност и да се научиш да разгърнеш различните й аспекти в живота си. Потенциалът е налице във всеки, един и същ за всички, но оттам нататък идват индивидуалните усилия и различията в проявлението му.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27