Автор Тема: Атеизмът - ключът към прогреса  (Прочетена 39767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #45 -: Юни 28, 2010, 09:00:12 am »
хехехе яко пропаганда в този форум направо ЯКО ДМГ ПОЕМАТ ЧИТАТЕЛИТе

Пропагандата е за хора, които нямат мозък в тиквите си, или за такива, които имат такъв но не могат или ги мързи да го използват.

Всеки, който използва мозъка си по предназначение, не може да бъде повлиян от 'пропагандата', както ти я наричаш.

Имайки собствено мнение за нещата, ти не би се повлиял от някакви писаници в някакъв форум, пък бил той и Xnet.

Така, че... лошо няма. :) Пропагандата си има свои собствени потребители, които поемат инфо на килограм, все едно събират зимнина. Все пак и това е част от израстването нали :) трябва да се мине и през етапа пропаганда.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #46 -: Юни 28, 2010, 10:10:15 am »
Ashaman ,говориш,че би се гордял с мен,като отрицателен аспект ли :-X?И все пак аз не отричам съществуването изцяло на Бог.По-скоро казвам,че не бива толкова много да му се осланяме.Всичко си зависи от нас.А не от него.Разбираш ли ме?Нещо като приказката за неволята.Повечето хора,стоят и чакат помощ от горе.А когато сами си объркат живота,веднага започват да се питат,защо Бог ги е наказал.А не той им е виновен,а те са си виновни.
Изобщо ми намириса на Ницше,а като кажа Ницше имам предвид тотално презрение към състраданието,което ме ми допада >:( Това е едно от нещата за които може да се каже, че ни прави човеци  :i_am_so_happy:
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 10:15:20 am от Ashaman »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #47 -: Юни 28, 2010, 16:55:12 pm »
Ashaman , аз съм далече от това да отричам състраданието.Да.трябва да бъдем човеци.Но пък и не бива,да минаваме в другата крайност.Все да се изкарваме ние добрите жертви,а другите лошите.Ако нещо лошо ни се случва,причината е в нас.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #48 -: Юли 01, 2010, 12:08:40 pm »
      Всички  без  изключение  се  раждаме  атеисти,  НО  си  отиваме  като  вярващи!  Наистина  атеизъма  е  ключът  към  прогреса!   Трябва  обаче  да  си    зададем  задължително  въпроса  кой  прогрес:  Ако  се  отнася  за  материалният  ДА,  но  за  духовният......  ? 
      "Изпразвайки  чашата  на  живота,  на  дъното  й  винаги  откриваме  Бог! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #49 -: Юли 01, 2010, 14:41:39 pm »
            "Изпразвайки  чашата  на  живота,  на  дъното  й  винаги  откриваме  Бог! 
Аууу,това много ми хареса! :good: :good: :good:

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #50 -: Юли 01, 2010, 15:02:20 pm »
Принципа е ясен Не на религийте , Да на Бог. :drinks:
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #51 -: Юли 05, 2010, 21:51:56 pm »

До като не ''падне'' институцията ватикана,ще сме разделени от религиите.Неприятно,но факт.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:40:21 am от Mirotvorec »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #52 -: Юли 05, 2010, 22:05:44 pm »

ARRI, ти католик или православен си?Щото ако си православен, какво ти пука от Ватикана ;)
П.С.А аз като гледам 99,9% от Българите са езотерици,отколкото вярващи в религията ;).
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:40:33 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #53 -: Юли 05, 2010, 23:04:03 pm »
old4,не,не съм католик.Християнин съм.Ама съм в час с религиите и кой им дърпа конците . A относно езеториката,единственото което мога да ти кажа е , че е ''новата религия'' за масите ;).Който могат да вържат,го вързват.Който НЕмогат , го оставят в ''лагера'' на католиците,християните,ислямистите,талибаните.....ню ейдж ;).Абе принципът ''разделяй и владей'' . И мечо пуховското - колкото повече,толкова повече ''наши''  изгубени души  ;).


http://www.xnetbg.com/new/blogs/alienhorus/
« Последна редакция: Юли 06, 2010, 00:36:52 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #54 -: Юли 11, 2010, 15:14:45 pm »
Клч бил към прогреса? Кой прогрес, обаче?
Не че wiki е мерило, но ето какво пише там за атеизма:

Атеизмът отрича съществуването не само на личен бог или богове, но и наличността на други „свръхестествени“ реалности от всякакъв вид, които нямат своето обективно основание в материята и не се подчиняват на законите на природата в тяхното взаимодействие. С това атеизмът се обявява не само против религиите в техния класически вид, но и против всички форми на пантеизъм, спиритуализъм, идеализъм и др., включително против вярата в „чудеса“.
 
Атеизъм = материализъм

Какъв прогрес може да има човек без фантазията си, без вярата в чудесата и невъзможното?

Не е ключ към никакъв прогрес ами е по-скоро катинар.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #55 -: Юли 11, 2010, 16:00:53 pm »
Ashaman,материалистическата философия никога не би могла да даде обяснение за източника на човешкото съзнание, т.e. за качествата на човешката душа. За материалистическата философия материята е единственото съществуващо нещо. Принадлежащите на човешката душа качества като съзнание, мисъл, процеси на вземане на решения, способност да се изпитва щастие,наслада и разум не могат никога да бъдат обяснени посредством материалистическата идея.Материалистите казват:"човешкото съзнание е само следствие на мозъчната функция".И това е крачката към другия свят.На светът на парите,технологиите,развлеченията и лукса.За да задоволим тези свои желания ние сме готови да заплатим съответната цена.Естествено това се знае от голямите компании и те ни предлагат всеки ден,нови и нови ''изкушения''.Всяка година излиза нов модел от всяка марка автомобил.По два пъти в годината излизат нови модели на различните марки компютри,gsm и каквото още се сетиш.Динамичност при технологиите,за този процес говорим.Ако хората бяхме изцяло духовни същества не бихме се интересували от тези неща.Щяхме да живеем в колиба в гората.А там ние нямаше да имаме нужда от коли,телефони,телевизори,микровълнови печки,перални,сушилни,съдомиялни.......а ще си мием съдовете на ръка,ще си перем дрехите на ръка,и тн.т.Разбираш ли?Този свят в който живеем,е свят на материалното,а не на духовното.Ние сме консуматори,които жадно консумират и изискват все нови и нови неща.Днес си купуваме iPhone,утре се редим на опашка за  iPod.И това ние наричаме прогрес.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #56 -: Юли 11, 2010, 16:53:04 pm »
Но,когато се отхвърли материалното и дойде ред на духовното,тогава когато стигнете до ниво да съзерцавате своят АЗ,тогава се установява колко напразен и илюзорен е този свят,тогава се вижда че винаги сме били сами,не е имало богове и накакви божества на които да вярваме,на нас не ни е трябвало нищо,към което да се стремим,просто сме робували на една илюзия.

Бъдете здрави
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #57 -: Юли 11, 2010, 17:21:54 pm »
     Атеистите  също  имат  бог,  нарича  се  Алчност!  Служейки  му,  обаче  те  се отдалечават  от  всичко  това  което  ги  прави  Човеци!  Да,  атеизъмът  е  ключ  към  материалният  прогрес!

  http://textove.com/text.php?song=a1eb2607
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #58 -: Юли 11, 2010, 18:48:16 pm »
Но,когато се отхвърли материалното и дойде ред на духовното,тогава когато стигнете до ниво да съзерцавате своят АЗ,тогава се установява колко напразен и илюзорен е този свят,тогава се вижда че винаги сме били сами,не е имало богове и накакви божества на които да вярваме,на нас не ни е трябвало нищо,към което да се стремим,просто сме робували на една илюзия.Бъдете здрави
Това много ми допада!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #59 -: Юли 11, 2010, 19:40:49 pm »
Може би вече съм го писал това, но може и да не съм:


На добрият човек не му трябва религия за да прави добрини.
На злият човек не му трябва религия за да прави злини.
Но за да прави добрият човек злини, му е нужна религия.
Амин!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27