Автор Тема: Атеизмът - ключът към прогреса  (Прочетена 40009 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #75 -: Юли 14, 2010, 08:32:56 am »
Човешкото тяло е уникално,като се съсредоточиш вътре в него по разните центрове да речем се вижда всичко.Тялото е проекция на самата вселена.Всеки център е отделен свят/отделна вселена/.Краката са за да носят тялото,ръцете да се храни и работи,във торса са най важните  системи,храносмилателна,отделителна,полова,двигателна,нервна,дихателна,те функционират перфектно заедно и не си пречат/изключение в случай на болест/,шията,главата/.
Обаче ние от незнание и заблуди сме забравили колко сме уникални и търсим външни Божества на които да се кланяме.
Като се съберът лъчите на Умът,той ще ни разкрие всички тайни на съзнанието,подсъзнанието и дори на първичното съзнание,което се намира в кръстният/пъпният/център.

За това се казва че първо трябва да имаме вяра на себе си и на второ място остават Божествата избрани индивидуално.

Бъдете здрави
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #76 -: Юли 14, 2010, 08:52:08 am »
......................................

Elen,не се обиждай но звучиш като телевизионна реклама ;).Дават 20 годишно момиче и един сапун и вижте каква кожа ще имате като се изкъпите с него ;D.
Не искам да поствам снимки на "уникални" тела за да разбереш каква "вселена" са някои човеци.
Ако беше писала уникален дух, щях да се съглася но тяло ........ ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #77 -: Юли 14, 2010, 09:09:25 am »
Предпочитам да остана поредният "Луд" за тебе.
Вервай на каквото пожелаеш,вервай в Божествата,те ща изкарат на прав път.
"Акъл не се налива с кофа-та"
получава се от пусто в празно
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #78 -: Юли 14, 2010, 10:19:44 am »
Кой всъщност е Бог? не си ли ти този Бог? помисли малко


И АЗ се имах за Бог,но алибаба прозря,че сме фантоми ;D.Ама АЗ си знам,че съм това с което се индентифицирам.Т.е.,АЗ Бог ли съм?

Както се казва благодаря за въпроса  :)
Отговор: Когато си осъзнат си Бог, когато си несъзнателен си фантом.
Какво значи осъзнат и несъзнателен?
По-лесно ще  еда обясня второто - несъзнателен.
Пример - някой ти казва "глупак" и ти му удряш един юмрук или пък му казваш "простак" и го гледаш кръвнишки, качваш адреналина и си в пълна бойна готовност. Тоест ти си РЕАГИРАЩ. Което означава, че твоето действие и поведение в момента е пряко следствие от чуждото действие...т.е. ТЕБ те няма в момента. Твоята воля отсъства. Другият човек е завдижил нещата и ти си въвлечен вътре като пионка...ти си ФАНТОМ в този момент, макар, че можеш да си мислиш, че си го фраснал по своя воля.
Осъзнат - едикой си ми каза "глупак"..оставаш НЕРЕАГИРАЩ за да си дадеш време за избор. Разсъждаваш "защо ми каза, че съм глупак? Може би това мисли за мен? Да, вероятно, но нима той ме познава, че неговото мнение да е важно? Първо той няма как да ме познава,след като самият аз не е сигурно доколко се познавам, второ и да ме смята за глупак съди по собствени критерии, които не са обективни, а пък в крайна сметка дори и да съм глупак - какво от това?!" Когато си разнищил и осъзнал случващото се и следващият път някой ти каже "глупак", а ти му се усмихнеш и с пълно спокойствие му кажеш "приятен ден и на теб" и подминеш....тогава си Бог.
Сега ясно ли е?
Сам си прецени в какъв % от битието си си фантом и в какъв си Бог. :)
 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #79 -: Юли 14, 2010, 12:16:57 pm »
     Много  съдържателен  пост,  дано  те  разбере  адресанта! 
     Не  съм  съгласен  само  с  определението - " тогава  си  Бог " - мисля,  че  тогава  се  приближаваш  до  божественото  е  по-добре!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #80 -: Юли 14, 2010, 12:40:53 pm »
Не съм съгласна с "приближаването"...защото излиза, че БОГ винаги стои някъде си отдалечен, а ти само се приближаваш ли приближамаш в различна степен...но така или иначе не го достигаш.
Това НЕ Е ВЯРНО. Бог като състояние директно се преживява. Когато си в осъзнатостта СИ в божественото състояние. Когато си неосъзнат те просто НЕ СИ.
Въпросът е само колко ще се задържиш в едното или другото. Някои все още познават само едното.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #81 -: Юли 14, 2010, 12:41:45 pm »
Алибаба ,напълно те разбрах :yes:.Значи съм Бог,щом подминавам с усмивка,определението за мен -''тъп адресант'' ;D.Нали ;D.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #82 -: Юли 14, 2010, 12:49:10 pm »
Цитат
Всеки човек съдържа в себе си ядро от божествена сила и неограничени възможности. Когато всеки осъзнае този потенциал, ще стигнем окончателния момент във времето, в което всички ще станем едно с Бога.
Хироши Мотояма

Иисус е казал в Библията същото, но това не значи че ние сме богове ;), ние само носим Божествена частица.

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #83 -: Юли 14, 2010, 12:54:45 pm »
Алибаба ,напълно те разбрах :yes:.Значи съм Бог,щом подминавам с усмивка,определението за мен -''тъп адресант'' ;D.Нали ;D.
;D  ;D  ;D  ;D  :i_am_so_happy:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #84 -: Юли 14, 2010, 14:20:17 pm »
Алибаба ,напълно те разбрах :yes:.Значи съм Бог,щом подминавам с усмивка,определението за мен -''тъп адресант'' ;D.Нали ;D.
       Да,  Бог  си !!!!  Сега  трябва  да  напишеш  десетте  си  заповеди!  Да  се  снимаш  за  иконите!  Да  обясниш,  че  си  второто  дете  на  Отца!  И  накрая  да  те  разпънем !
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #85 -: Юли 14, 2010, 14:26:32 pm »

Казах Бог.Не Исус Христос.Него го рисуват по икони и са го разпънали на кръста :yes:.Пък и естествено,че не се имам за Бог :).
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:44:09 am от Mirotvorec »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #86 -: Юли 14, 2010, 17:56:28 pm »
Алибаба ,напълно те разбрах :yes:.Значи съм Бог,щом подминавам с усмивка,определението за мен -''тъп адресант'' ;D.Нали ;D.
       Да,  Бог  си !!!!  Сега  трябва  да  напишеш  десетте  си  заповеди!  Да  се  снимаш  за  иконите!  Да  обясниш,  че  си  второто  дете  на  Отца!  И  накрая  да  те  разпънем !

Ами че то Мойсей е написал 10-те заповеди, светии обявени за такива от други хора са били снимани за икони. Исус е бил разпънат.

Къде е тука Бог? Нещо не схващам?

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #87 -: Юли 14, 2010, 18:09:54 pm »
Ей сега ще ти обясня като на....тъп адресат (нали не се обиждаш  ;))

Бог-ът е свързващото звено между всичките тези персонажи :yes:

Разбра ли сега?
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 18:26:16 pm от алибаба »

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #88 -: Юли 14, 2010, 18:47:58 pm »
Всъщност, индустриалната революция настъпва в едно общество, възпитавано и живеещо по нормите на католицизма. В последствие човекът започва да си вярва прекалено много, следва поколение агностици, после поколение истински атеисти, а днес дори и нещо по-страшно - материалист-нихилисти, за да станем свидетели на откровен регрес на науката и заменянето й с "люботини факти" и нелепи изследвания в наши дни.
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 18:49:29 pm от negative »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #89 -: Юли 14, 2010, 20:01:27 pm »
Всъщност, индустриалната революция настъпва в едно общество, възпитавано и живеещо по нормите на католицизма.
Искаш да кажеш протестантството
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27