Автор Тема: Атеизмът - ключът към прогреса  (Прочетена 39770 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Атеизмът - ключът към прогреса
« -: Март 10, 2010, 00:18:26 am »
Религиите не са довели човечеството до нищо добро. Само разделение и войни. Още повече се възмущавам от факта, че терминът "религиозна война" е актуален и днес, в 21 век. Затова моят призив към вярващие е да отидат в банята и да си плиснат една шепа вода на лицето и да се събудят от съненото си състояние. Бог няма и няма как да има след като е писан от ръцете на някакъв умопобъркан старец в някаква пещера. :mocking:

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #1 -: Март 10, 2010, 04:41:23 am »
Разликата между религия и вяра е огромна. Ако говориш за религия - съгласен съм с тебе, а иначе и двамата сме вярващи. Аз вярвам, че има Бог, а ти доколкото разбирам, вярваш, че няма Бог.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #2 -: Март 10, 2010, 07:59:47 am »
Ми нали думата "Бог" идва от религията ??? :negative:

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #3 -: Март 10, 2010, 16:22:29 pm »
Съгласен съм с Fossil. Според мен, атеистите правят голяма грешка като обвързват понятието "вяра" с "(организирана) религия". Аз съм агностично настроен. Има Бог, но той определено не представлява това, което е описано в т.нар. "свещени книги".

За мен Бог е онази част от природата, която човек никога(ама никога) няма да може да разбере. Атеистите може би искат да кажат, че теорията за Големия Взрив описва достатъчно добре началото на Вселената? Та тази теория изисква наличието на определено количество свръхконцентрирана материя, за която теорията не дава никаква информация откъде(как, защо) е дошла. Съвсем наскоро се появи хипотеза, че тази първоначална материя представлява остатъци от предишна Вселена. Глупости на търкалета - как се е появила предишната Вселена, тогава?

Човеците са се сетили, че без Бог обяснението на природата е невъзможно. Затова древните евреи(които са били пичове, за разлика от повечето хазари днес) са кръстили Бог "YHWH" или "Яхве" - в превод "този, който е", т.е. "този, без който не може". Проблемът е дошъл като някаква група комплексирани евреи са измислил "изискванията" на "YHWH" към хората и тогава са превърнали всичко в някакъв бълвоч, наречен Юдаизъм. А от Юдаизма тръгват и Християнството и Исляма... виждаме резултатите.

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #4 -: Март 10, 2010, 17:57:38 pm »

Човеците са се сетили, че без Бог обяснението на природата е невъзможно. Затова древните евреи(които са били пичове, за разлика от повечето хазари днес) са кръстили Бог "YHWH" или "Яхве" - в превод "този, който е", т.е. "този, без който не може". Проблемът е дошъл като някаква група комплексирани евреи са измислил "изискванията" на "YHWH" към хората и тогава са превърнали всичко в някакъв бълвоч, наречен Юдаизъм. А от Юдаизма тръгват и Християнството и Исляма... виждаме резултатите.

Споко! Боговете на маите и ацтеките изисквали от тях да правят човешки жертвоприношения.
« Последна редакция: Март 10, 2010, 18:01:44 pm от Tuki »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #5 -: Март 11, 2010, 12:09:23 pm »
Колкото и атеисти да се изкарваме, попаднем ли в безизходна ситуация нелгасно казваме :"Боже, помогни!". Дори и да не вярваме, че ще получим помощ. Няма нищо лошо да се уважава религията, в крайна сметка, всеки е свободен да вярва в каквото си иска. Стига някой да не ни го налага.
Скоро се дискутираше темата за религията в училищата. Аз съм твърдо против. Нали все пак ще искат някаква декларация каква религия изповядва семейството. Аз ако напиша атеизъм, какво ще преподават на децата ми?! Макар, че с новото правителство темата позаглъхна. Дали не са се отказали?

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #6 -: Март 20, 2010, 18:27:43 pm »
Колкото и атеисти да се изкарваме, попаднем ли в безизходна ситуация нелгасно казваме :"Боже, помогни!".
Никога не съм казвал такова нещо :)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #7 -: Март 20, 2010, 23:53:53 pm »
Такова животно, като Народ без вяра е нямало никога.
Това мисля, е достатъчно доказателство.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #8 -: Април 13, 2010, 08:43:11 am »
По анкетата се вижда, че невежеството преобладава :)  Не случайно б.б. беше избран за премиер ;D

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #9 -: Април 14, 2010, 11:06:07 am »
Аз не мога да отговоря на анкетата. Какво значи "атеист"?

Неактивен sabazii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #10 -: Април 14, 2010, 15:26:01 pm »

 аз съм бог,той е бог,ти си бог тя е бог.всички сме бог.просто някой още не е избърсал праха от огледалото.комуникацията тече на различни нива.но има надежда. ;)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #11 -: Април 14, 2010, 15:40:46 pm »
Аз бих го казала "Просто някой още не се е сетил да скрие огледалото (подаръкът на Луцифер) от лицето на земята  ;D  ;D  ;D
Не знам обаче дали вече не етвърди късно за това....огледалото се е имплантирало в ума ни....или може да се каже, ние сме влязли чрез ума в огледалото и сега живеем там  ;D  ;D  ;D
Та какво ли е атеист?
Ако допуснем, че "атист" е обратното на "религиозен" то и двете категория хора търсят Бог в огледалото. ;D


Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #12 -: Юни 10, 2010, 21:01:07 pm »
 ;D ;D ;D
Simeon A Stoianov "If there were no God, there would be no atheists"
G. K. Chesterton
 :o :o :o
Soli Deo Gloria!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #13 -: Юни 10, 2010, 21:22:49 pm »
Вярата в бог е наркотик, до който прибягват слабите и безпомощните в случаи на безизходица. Можем да ги разберем и дори да ги съжаляваме. Но да я превърнем в императив за всички – едва ли съществува по-голямо извращение в човешката история. Хората се раждат свободни и това е техният най-страшен кошмар. Религията им дава сладката увереност, че те са важни, че някой се грижи за тях, че пътят им е предначертан, че в него има сигурност. Но това е илюзия.
В живота няма сигурност. Няма нито надежда, нито обреченост. Нито рай, нито ад. Човек може да прахоса целия си живот, без да направи нищо смислено. Но непълно възможно е и да има изцяло смислен живот. Някой би казал, че не е справедливо. Но справедливост не съществува. Съществуваме само ние, и всяка минута от живота ни е в нашите ръце.`

ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #14 -: Юни 11, 2010, 10:14:12 am »
В интерес на истината тази тема предизвиква в мен доста въпроси.

Първият е:  Какво е обратното на "атеист"/атеизъм?

Атеизмът НЕ изключва ВЯРАТА.

Това, дали ще е в Бог с име или в някакъв тип необяснима, но по-съвършена съзнателна енергия не определя вярата ни, като упование в нещо.

От тук се появява и вторият ми въпрос:
Когато сме в безизходна ситуация, или в момент на колебание, от какво зависи и какъв е смисълът на живота ни, непременно ако "се сетим" за нещо по-висше от собственото ни съзнание и по-силно, дали това непременно ни успокоява, или мотивира-амбицира, да повярваме в себе си?
Това не е задължително агностицизъм.
А това е интересно, до момента, в който разберем дали сме се справили с безизходната ситуация и по-важното КАК сме се справили, и непременно ли, НЯКОЙ ни е помогнал като сме декларирали безсилието и невъзможността си?

И може би накрая ще излезе, че всъщност почти няма Атеисти по тази планета, отколкото Песимисти, които не са разбрали какво да правят с живота си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27