Автор Тема: E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!  (Прочетена 19814 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« -: Февруари 21, 2010, 15:21:30 pm »
Как може толкова много медийно внимание да се отделя за някакви си улични банди, а не се спре това ненаситно РАЗГРАБВАНЕ на българските граждани от 2-3 ЧУЖДИ енергийни компании, разпределили териториите на страната досущ като едни наркобосове, което е истинският проблем! :mad: От това по-голямо престъпление НЯМА! :diablo:  Как така едни гърци, дето ВНАСЯТ ток, плащат 50 ЕВРО за сметки, а ние ще плащаме 2 пъти по толкова, след като имаме енергопроизводствена база. От 7-8 ст. произведена енергия Е.on я прави на 30-40 от енергопреносната мрежа!!!

Няма ли кой да ги спре?!?!  
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 15:27:22 pm от Peacekeeper »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2010, 15:38:14 pm »
Икономическите убийци подкупиха нашите продажни политици. Всяка чуждестранна инвестиция и отрова за страната ни, защото средствата изтичат навън.

Аз енергийните разпределителни дружества ги лекувам като съм си заменил всички електроуреди с енергоспестяващи, осветлението също. Не оставям устройства на стендбай режим да работят през ноща и когато съм на работа*. Пералнята работи на 40С макс. Готвим на газ. Термо изолация навсякъде. И като резултат най-високата сметка през зимата ми е ~86лв., а най-ниската през лятото ~30лв.

* Електроуредите, които имат стендбай режим и се оставят не изключени от контакта пак консумират електричество. 75% от общото енергопотребление на един телевизор се пада именно от този режим на работа. Затова дърпайте щепселите от кантакта, когато не ги полвзате за дълго. Веднага пада месечната сметка за ток с 5-10лв.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 15:53:56 pm от sidewinder »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2010, 15:48:04 pm »
Е как да сменя всички крушки с енергоспестяващи, след като струва 7-9 лева  крушката :(  В капан съм ???   Трябва една по една, а тия още не са изгорели :bomb:


В Щатите са по 2-3 долара крушката! Но тук няма как да тръгнат :flag_of_truce:



Изобщо тия мошеници гледат да ни довършат!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2010, 15:52:54 pm »
Прав си така е, скъпи са. В Англия Филипс енергоспестяващите са по 20 ст., а тук ги продават безбожно скъпо. Има и за по 3-5 лв. И пак са надеждни.

В момента България я разрушават със здравни, икономически и социални лостове.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 15:56:43 pm от sidewinder »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2010, 15:56:59 pm »
Ето, за това говоря. И докато оня мухльо б.б. гони бандитите, а не когото трябва, така ще е. Масов МОР!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2010, 16:00:20 pm »
Как може . . . , а ние ще плащаме 2 пъти по толкова, след като имаме енергопроизводствена база. От 7-8 ст. произведена енергия Е.on я прави на 30-40 от енергопреносната мрежа!!!

Няма ли кой да ги спре?!?!  
Може би така трябва да бъде! Това заслужават българите.
Soli Deo Gloria!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2010, 16:01:49 pm »
Ами, да. Това театро, дето ни го разиграват е просто хвърляне на прах в очите на хората. Няма да се оправим, докате не стане като в Армения - влизат в парламента с АК-47 и ги избиват до крак. Защото който дойде да ни управлява после ще си помисли преди да взима подкупи и да се гаври с народа си.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 16:05:34 pm от sidewinder »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2010, 16:32:11 pm »
Може би така трябва да бъде! Това заслужават българите.
Аллах защо е толкова зъл с нас? :(

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2010, 16:42:10 pm »
Ами, да. Това театро, дето ни го разиграват е просто хвърляне на прах в очите на хората. Няма да се оправим, докате не стане като в Армения - влизат в парламента с АК-47 и ги избиват до крак. Защото който дойде да ни управлява после ще си помисли преди да взима подкупи и да се гаври с народа си.
Знаеш колко пъти съм си го мислила това..После,вярно който се реши да управлява,бая ще се замисля какви ги върши.
А иначе,има една хубава приказка"като няма хляб,да има зрелища"И на нас така..замазват ни очите,да не скучаем.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 16:43:22 pm от konstantin2007 »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2010, 16:52:41 pm »
Ами, да. Това театро, дето ни го разиграват е просто хвърляне на прах в очите на хората. Няма да се оправим, докате не стане като в Армения - влизат в парламента с АК-47 и ги избиват до крак. Защото който дойде да ни управлява после ще си помисли преди да взима подкупи и да се гаври с народа си.

Там е работата че можеш да бъдеш убеден че описания от тебе сценарий е още по-голям театър и тези които са  влезли не са били случайни.Дори когато става дума за "големи народни недоволства" винаги има някой в сянка който или ги е организирал или ги ръководи в определена посока и със съвсем различни цели от тези на "недоволните".

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2010, 18:01:05 pm »
Аз енергийните разпределителни дружества ги лекувам като съм си заменил всички електроуреди с енергоспестяващи, осветлението също. Не оставям устройства на стендбай режим да работят през ноща и когато съм на работа*. Пералнята работи на 40С макс. Готвим на газ. Термо изолация навсякъде. И като резултат най-високата сметка през зимата ми е ~86лв., а най-ниската през лятото ~30лв.
Ок.
Да речем, че всичко това го сторим и пак продължаваме да плащаме толкова, колкото реално не сме потребили. Един път заради неоправдано високите цени, втори път заради  техните си методи на отчитане на ел. енергията(където вече е трудно да им се разберат "спатиите"), кражбите на ток, разните им загуби по преноса и т.н.
Имам чувството, че ако си отида за месец на село, пак ще ми изкарат че нещо трябва да платя, въпреки че не съм го ползвал в градското жилище. ;D

А, да...за малко да забравя, че живеем в България! :nea:

Какво ли би станало ако повече от 90% от населението престане да плаща на тези мошеници и то не поради нежелание, а поради невъзможност?
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2010, 18:05:39 pm »
Какво ли би станало ако повече от 90% от населението престане да плаща на тези мошеници и то не поради нежелание, а поради невъзможност?
Силни са когато ни държат на ръба :(

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2010, 18:29:45 pm »
Винаги държат сметка за прага на издръжливост на населението. Ако масата започне да се бунтува, отпускат юздите малко. И после като заспи народа, пак почват.

А дали цените са високи, заради ниската покупателна способност на българина?

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2010, 18:37:31 pm »
Гърците имат по-висока покупателна способност, но въпреки това са си уредили тока на по-ниска цена от тази за нас. А ние го произвеждаме, те го внасят.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:E.on и EVN смучат България до НЕНАСИТА!
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2010, 18:52:29 pm »
Гърците имат по-висока покупателна способност, но въпреки това са си уредили тока на по-ниска цена от тази за нас. А ние го произвеждаме, те го внасят.

В такъв случай какво чакаме още. БОЙКОТ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27