Автор Тема: Нещо не ми стана ясно!!! (теоретични въпроси за извънземните и техните д  (Прочетена 8897 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен etconev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте! пиша в този форум за първи път, но се опитвам да го чета редовно. Въпреки това не можах да намеря отговорите на въпросите, които ме вълнуват.
Първо искам да кажа, че абсолютно вярвам в съществуването на извънземен живот, вярвам, че извънземни са посещавали земята и продължават да го правят, вярвам, че съществуват доказателства за това, както и вярвам, че тези доказателства се пазят строго от обикновените хора. Не ми се вярва, че извънземните са в тайна комбина с правителства, общества или както и там да се наричат някой хора, защото това противоречи на друго мое вярване, че извънземните са добри "използвам тази дума, защото вярвам, че същества, духовно и еволюционно, много по-извисени и развити от хората, не могат да се принизяват до нашето положение на хора, чието съзнание е пропито от идеи за конспирации, тайни, притежание, власт, господство и т.н." Според мене тези същества отдавна би трябвало да са надживели тези отрицателни емоции, които водят до гореописаните човешки слабости. Предвид това ми е чудно, ако е вярна частта с тайните, как те са се оставили на земните конспиратори да ги въвлекат в тези интриги. Всички тези мой размисли ме карат да и задавам редица въпроси, на които не мога да си отговоря. Ще изложа някой от вълнуващите ме въпроси с надеждата някой да ми отговори:
1.Каква е целта на посещенията на извънземните на планетата Земя, при положение, че нита сме по-развити от тях, нито разполагаме с някакви по-специални ресурси. Какво искат и какво търсят?
2.Защо се съгласяват с цялата конспирация, а не се разкриват, ако се предполага, че искат да помогнат с нещо на хората и планетата ни?
3.Във форума се говори, едва ли не за толкова раси извънземни, колкото са и държавите на земята. С какво сме им заслужили на всички тези раси вниманието?
Нека да спра с въпросите за сега, ще изчакам първите отговори и коментари и ще продължа.
Благодаря за вниманието.
ПС. Някъде бях чел, че на луната бил открит елемент с голяма енергийна стойност, нещо като плутония и урана, но много по- ефективно и много по-малко опасно. Някой знае ли нещо по въпроса ?
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 18:24:50 pm от H. »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2010, 20:43:19 pm »
Виж, сега, надявам се няма да го приемеш като заяждане, но да отбележа един граматичен проблем.

Когато разни чуждици завършващи на 'и' са в Единствено Число, тогава им се слага 'й' за да се подчертае единственото им число. Защото на български език 'и' се слага за множествено число.
Примери: алуминий, плутоний, Хораций, Клавдий, деутерий и тн.
Във ВСИЧКИ случаи, когато се използва МНОЖЕСТВЕНО число се слага накрая 'и'.
Напеример: конспирации, батерии, ситуации и тн.
Не знам каква е тази мода от около година-две, да се слага 'й' на множествено число, но е абсолютно погрешно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен etconev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2010, 21:09:23 pm »
Благодаря за пояснението,слагал съм го по-инерция и не, не го приемам за заяждане.

Грешките на другите трябва да се показват, за да не се повтарят.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2010, 07:58:12 am »
1:Искат да ни изучат
2:Защото сме много враждебни
3:Защото една раса просото не е достатъчна.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2010, 08:46:32 am »
Според мен тезата ти е грешна още в началото; т.е., че извънземните са "добри". Оттам нататък потока на мисли би приел съвсем различна посока и следователно би получил съвсем други отговори.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2010, 13:21:00 pm »
Изключително много ме учудва, как много хора поставят знак за равенство между техническия напредък и духовното развитие. :-X Съжалявам, че трябва да ги разочаровам, но връзката не е задължителна, уви, в много случаи особено надарените умствено избират тъмната страна ;D
...water can flow, and water can crash...

Неактивен VARNA_MORETO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2010, 14:26:15 pm »
На мен едно нещо не ми е ясно.
Откъде аджеба знаете за всички тея видове извънземни и откъде идват? :o
Понеже имаше теми за разни чешити от Орион и Плеядите.

edit:То още си ги има де  :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2010, 14:29:11 pm »

ПС. Някъде бях чел, че на луната бил открит елемент с голяма енергийна стойност, нещо като плутония и урана, но много по- ефективно и много по-малко опасно. Някой знае ли нещо по въпроса ?
http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=282:--9&catid=18:--&Itemid=27

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2010, 15:26:01 pm »
etconev, разбираемо е да има объркване в опита ти да разбереш целия низ от последователности още повече ако приемаш определени неща за "факти" априори точно както спомена Еон за "добрите" извънземни.

Цитат
Предвид това ми е чудно, ако е вярна частта с тайните, как те са се оставили на земните конспиратори да ги въвлекат в тези интриги. Всички тези мой размисли ме карат да и задавам редица въпроси, на които не мога да си отговоря.

Проблема идва от това че разглеждаш двата така да ги наречем субекта "тайни общества" и "извънземни" като нещо отделно и различно като всъщност те са пряко свързани по между си. Още повече че това твое недоумение всъщност произлиза от предварителната ти нагласа че хората и земята са нещо отделно от "извънземните" които идват от някъде си а ние тука сме се развили "самостоятелно" без никаква намеса. Всъщност повечето доказателства включително исторически текстове, религиозни текстове, астрономически "аномалии" и т.н. свидетелстват именно за извънземна намеса (генномодифицираните шимпанзета от раздел фън обрисуват картинката) ;)

Така че "интригите" не произлизат от "тайните общества" - те са просто техните изпълнители! А съвсем отделно именно поради огромния брой извънземни раси и съответно различни конфликти между тях - същите тези конфликти се проектират на Земята на различни нива като са замесени и различни организации.Разбира се ситуацията е много по-сложна и излиза дори извън рамките на "физическата реалност".
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 15:42:34 pm от Alien »

Неактивен etconev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2010, 16:11:09 pm »
Цитат
Така че "интригите" не произлизат от "тайните общества" - те са просто техните изпълнители! А съвсем отделно именно поради огромния брой извънземни раси и съответно различни конфликти между тях - същите тези конфликти се проектират на Земята на различни нива като са замесени и различни организации.Разбира се ситуацията е много по-сложна и излиза дори извън рамките на "физическата реалност".

Добре де, приемаме, че имат конфликти, приемам факта, че сме се развили с тяхна намеса, но не ми е ясно нашата роля каква е в тези конфликти, че едва ли не Земята е в центъра на този конфликт. Какво им помагаме или какво искат от нас? Това не ми е ясно.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 18:23:20 pm от H. »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2010, 16:35:55 pm »
Въпроса ти сам по себе си е сложен като  "готови обяснения разбира се има" но едва ли това е най-добрия подход. Дали Земята е център на конфликта или е просто поредната "забутана" планета на края на галактиката е също въпрос на спекулации. Но като някакво обобщение може да приемеш тезата че планетата е експериментално поле и огромния брой "опити" които се извършват са от изключителна важност и всеки иска да вземе по-голям дял.Може да приемеш и теза от по-ниско ниво - че става дума за контрол чисто и просто на "природни ресурси". Тук ако разширим малко кръгозора има теза че самите хора и техните емоции са "продукта който се добива".Може да приемеш и тезата че положението на планетата в галактиката я прави важна от стратегическа гледна точка тъй като е в покрайнините на галактиката и се явява гранична. Може да приемеш и че планетата се явява огромен космически затвор, огромен космически резерват и т.н.Може да приемеш че планетата няма никава особена важност но както за всеки един ресурс просто има борба за нея.Може да приемеш и че всичко изброено до тук може да е вярно в зависмост от различната гледна точка и нивото от което се гледа.Дори да изкараш сега 100 човека да отидат на площада да наблюдават определено събитие - всеки ще види различни неща. А какво остава когато информацията идва от различни гледни точки.Ако вземем примера с матрьошките може ясно да се онагледи как въпреки че на пръв поглед много неща изглеждат напълно несъвместими всъщност си пасват много добре. Дори това много умело се използва за ДЕЗИНФОРМАЦИЯ - като умишлено се акцентира на нещо принципно вярно но извадено от контекст и подчертано така че да поражда единствено и само смях.Така истина се крие най-добре. Съвсем отделен е въпроса дали има обективна истина извън собственото субективно усещане.

Max

  • Гост
Re:Нещо не ми стана ясно!!!
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2010, 18:35:06 pm »
Може да приемеш и теза от по-ниско ниво - че става дума за контрол чисто и просто на "природни ресурси". Тук ако разширим малко кръгозора има теза че самите хора и техните емоции са "продукта който се добива".Може да приемеш и тезата че положението на планетата в галактиката я прави важна от стратегическа гледна точка тъй като е в покрайнините на галактиката и се явява гранична. Може да приемеш и че планетата се явява огромен космически затвор, огромен космически резерват и т.н.Може да приемеш че планетата няма никава особена важност но както за всеки един ресурс просто има борба за нея.

Alien, а самата планета как се отнася към всичко това, ако приемем, че е живо същество?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отнася се на същия този принцип на матроьшките който споменах.Разбира се че от друга гледна точка ние към Земята можем да бъдем отнесени точно както бактериите към човешкия организъм - даже може да се делим на полезни и вредни (това в кръга на шегата). В секция философски мисли (а може и друга да е) имаше интересна тема с история как един човек получил странна  телепатична комуникация и тези с които контактувал се представили именно за някаква миниатюрни от негова гледна точка същества които живеели на повърхността на неговата кожа и го помолили (вече не се сещам подробности но общо взето да не пипа нещо по тялото си което би довело пълно унищожение за тях а иначе би им дал милиони години от тяхна гледна точка за развитие).
Когато бях малък отнякъде ми се появи странната мисъл дали е възможно цялата наша вселена всъщност да е една малка клетка от черния дроб на един единствен човек  ;)

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Странно и на мене ми хрумна това преди година.  :(
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Thoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Цитат
1.Каква е целта на посещенията на извънземните на планетата Земя, при положение, че нита сме по-развити от тях, нито разполагаме с някакви по-специални ресурси. Какво искат и какво търсят?

Специалния ресурс с които разполагаме сме самите ние но не заради нашата уникланост като биологичен вид в сегашното ни състояние защото такава няма, а заради нашия "life force" който преминава в различни енергийни състояния наречени на прост език емоции.Различните емоции представляват различни рецепти за консумацията на т.нар "life force"-щастие,радост,болка,мъка,тъгa,страх,ужас и т.н. Така както ти не би се хранил с пилешко или телешко цял живот така и други биологични видове не могат да консумират едно и също енергийно състояние ,в техния случай храна(нещо като протеините,въглехидратите и мазнините от които имаме нужда консумирайки разнообразни храни).Затова в човешката история се редуват периоди на война/разруха/мир/възход/посперитет/упадък/война/разруха/мир и т.н.-нещо като смяна на диетата.


Цитат
2.Защо се съгласяват с цялата конспирация, а не се разкриват, ако се предполага, че искат да помогнат с нещо на хората и планетата ни?

Не искат да помогнат с нищо което пряко да засяга човечеството.Ако се разкрият прекалено рано тогава храната/енергийното състояние би било само едно-подобно на хората в концлагерите които знaят че са обречени. Нужен е етап на подготовка, в който човечеството трябва да повярва в извънземни,тогава ще ни бъде разкрит изкуствен/истински конфликт между извънземни раси на страната на едната от които ни ще бъдем убедени да застанем в името на собственото си спасение. Това им разкриване ще улесни манипулацията ни и в същото време ще запази мотивацията ни да съществуваме. Ако конфликта е истински то той не би включвал положително настроена извънземна раса(те не действат така)    

Цитат
3.Във форума се говори, едва ли не за толкова раси извънземни, колкото са и държавите на земята. С какво сме им заслужили на всички тези раси вниманието?

Със същото с което по-низшите биологични видове са заслужили нашето.


« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 18:32:30 pm от Thoth »
Art thou ignorant, Asklepius,that Egypt is the image of Heaven, or what is more true, a translation

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27