Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 343435 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re:Music Mind Control
« Отговор #135 -: Септември 20, 2006, 17:16:28 pm »
flyDragon, и аз съм на същото мнение. Лошо няма да се критикува, но конструктивно, като се дават съзидателни идеи. И още нещо, рап класиките на които се възхищават 'познавачите' ("това по МТВ не е рап!") се отнасят до проблемите на американското общество и не са изцяло приложими при нас. Да, донякъде могат да се съотнесат но в повечето случаи същината на проблемите, за които говорят, нямат нищо общо с нашата действителност. И пак, не предлагат решение. И нашенските рапъри са същите, само негативизъм. Когато не е в чист вид и не се опитва да 'освети' някоя 'сериозна' тема се понася, докато отмине славата на поредния хит, но като цяло не приемам на първо място негативите.
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re:Music Mind Control
« Отговор #136 -: Септември 20, 2006, 17:21:11 pm »

 иска да се върне при рекламното съдържание, което му казва какво да направи - изпълнено е със "смисъл" - доколкото всичко, което не е обвързано с баналната тема на музиката, е безсмислено. Много могъщо средство в този античовешки атентат е обсебването на идейното пространство от ограничен обем теми и твърдения; за Бог, за мъдрост или за възнесение в популярната музика НЕ СЕ ПЕЕ!

затова някои слушат 3-4 банди на кръст но поне знаят защо го правят и какво им носи това, често доста повече смислени неща от популярните песнички. Макар че и сред тях по грешка се появяват стойностни неща, но бързо се затриват, и явно насилствено, защото не ми е ясно как иначе ще се затрият признато качествени изпълнения, а от всякъде се чуват такива полуфабрикати, че имаш чувство че тази 'нова' песен си я чувал 100 пъти преди
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:Music Mind Control
« Отговор #137 -: Септември 20, 2006, 17:28:44 pm »
Аз обичам рок музиката, особено качествения рок! Особено ми допадат старите групи като Пърпъл, Рейнбоу,Уайт Снеейк ...и класика Yngwie Malmsteen.
Не харесвам рапа, защото в него рядко откривам музиката. Само един речитатив и клатене напред-назад.
Е, има някои качествени неща...но рядко....много рядко....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Music Mind Control
« Отговор #138 -: Септември 20, 2006, 20:53:03 pm »
fly,като изключим частта за рекламите,останалото са пълни глупости,а и никой не ти говори за "хитовете".
 Вземи послушай малко по-истиснките неща..
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #139 -: Септември 20, 2006, 21:01:04 pm »
fly,като изключим частта за рекламите,останалото са пълни глупости,а и никой не ти говори за "хитовете".
 Вземи послушай малко по-истиснките неща..
ДОСТА ВЯРНО  Gil-Galadh !
FlyDragon от таз простотия дет я написа с интелигентни думи ми стана ясно че разбираш от рап, колкото баба ми от интернет и колкото Буш от хуманност ...
Типичното изказване със 5% истина която НЕ Е по темата и 95 пълна боза ...

Всеки стил има истенски изпълнители. И при рапа и при метъла и при класическата музика, но и си има комерсиални мухльовци !
Hippa To Da Hoppa And You Just Won't Stoppa

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Music Mind Control
« Отговор #140 -: Септември 21, 2006, 00:05:22 am »
They Sold Their Souls For Rock N Roll
:o
 лоша работа , на тази фирма имам реклама на всички продукти , и ще ви стане лошо ако ви кажа , че всички най - водещи имена на Дръм енд Басс сцената в лондон са облечени в такива дрехи  :o. Само не мога да разбера , рекламират НСРед или вече и антиконспирацията стана начин да печелиш пари  :o

  ЕЗК 

Това "They Sold Their Souls For Rock N Roll" е филм, защото май не стана ясно ;) Линкнал съм го.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Music Mind Control
« Отговор #141 -: Октомври 25, 2006, 00:03:59 am »
Може ли да се направят някакви филтри ,които да неутрализират ,или поне да има програма която да разпознава кога има такива вредни честоти и внушения т.е. д ани предупреди?  ::)

EDIT:  някви до нас пуснаха чалгат чалга от няколко часа а вече минава 12ч ,та като чета тук се чудя дали да не запиша оново словещо грохтене  в War of the worlds  или подобно ,да насоча субвуферът 25W и още две колони по 50W  и да го надуя до дупка за 10 сек  :D ,какъв ли ефект ще има ?! Отдавна си мисля да направя нещо подобно  8)
  Май идеята не е много добра :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 00:20:23 am от hakama »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Music Mind Control
« Отговор #142 -: Октомври 25, 2006, 02:04:16 am »
за съжаление не , а ти можеш ли да ми кажеш точно каква етническа принадлежност е ИБРЯМА /  мохамеданин, помак или ...  :-\ /   ??? , и още нещо ми е интересно , той нашата ФОЛКЛОРНА музика ли копира , или го отдава повече на племменият си ФОЛК  ???
 ЕЗК 

Хей - аз сега се зачетох тука и доста отдавна се интересувам от "Ибряма". Той лично обяви по телевизията, че е турчин, но се чувства българин - гледах го лично.

И не го класифицирайте никъде - според мен той е проводник на древната музика от нашите земи (независимо какъв се чувства) и изкуството му е ключово, ако не се забърка психически!

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Music Mind Control
« Отговор #143 -: Октомври 25, 2006, 16:21:40 pm »
Backstreet Boys Албум: "Black and Blue" Песен: "Everybody" ("Всички")
Напред: "Let's get started"
Превод: "Нека да почва"
Назад: "They love Satan"
Превод: "Те обичат Сатаната"

"Д2 и Део Песен:"Две следи напред"

Everybody гледам тука че е от
Backstreet's back(1997)  ,та тези две песни не мога все още да ги открия   :o,помагайте ,за илиева го врътнах ,на "нищо " отговаря "мълчи" ,но е много завоалирано ;)
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 20:25:27 pm от hakama »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #144 -: Октомври 25, 2006, 19:59:27 pm »
Аз проверих на Д2 и Део ...
Останах покъртително ОТВРАТЕН !
 :( :( :(

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Music Mind Control
« Отговор #145 -: Октомври 25, 2006, 20:25:45 pm »
Аз проверих на Д2 и Део ...
Останах покъртително ОТВРАТЕН !
 :( :( :(

сега ще видя другите две ,май ги намерих ::)\

EDit:  на д2 чувам само " еби...еби " нищо друго 
на Everybody нали е тая дето са в наква къща на духове ?  Щото в нея нама let's get started ?  ::)
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 20:45:51 pm от hakama »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Music Mind Control
« Отговор #146 -: Октомври 25, 2006, 20:45:21 pm »
EDIT:  някви до нас пуснаха чалгат от няколко часа, а вече минава 12 (...) да насоча субвуфера 25W и още две колони по 50W,  и да ги надуя до дупка за 10 сек  :D ,какъв ли ефект ще има ?!
Веднъж бях на гости у един приятел и съседите надуха чалгата си. В това време при нас звучеше Моцарт. Овеличихме звука доста силно, именно за около десетина секунди. Когато върнахме силата на Моцарт в първоначалното й, нормално състояние, чалгата замлъкна и не се обади повече за този ден. В операцията имаше и значителен духовен заряд - не беше само силата и качеството на звука, но...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Music Mind Control
« Отговор #147 -: Октомври 25, 2006, 20:48:50 pm »
Ахам ,или Вагнер :)
Лошото е че ще усвиря и доста други хора .

« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 20:59:46 pm от Eon »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #148 -: Октомври 26, 2006, 13:51:45 pm »
за съжаление не , а ти можеш ли да ми кажеш точно каква етническа принадлежност е ИБРЯМА /  мохамеданин, помак или ...  :-\ /   ??? , и още нещо ми е интересно , той нашата ФОЛКЛОРНА музика ли копира , или го отдава повече на племменият си ФОЛК  ???
 ЕЗК 

И не го класифицирайте никъде - според мен той е проводник на древната музика от нашите земи (независимо какъв се чувства) и изкуството му е ключово, ако не се забърка психически!

   я виж тук :

 доста странна ГЛОБЛНА идеология имат , а Ибряма е един от хората който свирят за тази фирма :

  http://www.kuker-music.com/bgkoreni.htm


  ЕЗК 
 съжалявам , че пак го слагам този линк , но е хубаво да се прегледа  :-\

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Music Mind Control
« Отговор #149 -: Октомври 26, 2006, 14:27:29 pm »
Цитат
доста странна ГЛОБЛНА идеология имат
Добре де, какво им е странното на идеологията? Ти самият какво против имаш ? Ама обясни ми с твои думи, а не ме пращай към някакви линкове. Моля!
Не мисли като човек!-Крион

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5526 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6102 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21557 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12078 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10253 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27