Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 343467 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Music Mind Control
« Отговор #615 -: Юни 06, 2011, 21:18:44 pm »
Far East Movement - Like A G6 ft. The Cataracs, DEV:

<a href="http://www.youtube-nocookie.com/v/w4s6H4ku6ZY?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube-nocookie.com/v/w4s6H4ku6ZY?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>

Ето припева:

Poppin bottles in the ice, like a blizzard
When we drink we do it right gettin slizzard
Sippin sizzurp in my ride, in my ride, like Three 6
Now I'm feelin so fly like a G6
Like a G6, Like a G6
Now now now now now now I'm feelin so fly like a G6
Like a G6, Like a G6
Now now now now now now I'm feelin so fly like a G6

Цялата песен с тъпото заглавие "Like a G6" просто замазва очевидното три шестици.


А сега за значението на дамата в червено, която е главната героиня в клипа.

Това е откъс от поредицата "The Arrivals". Самите "The Arrivals" и другите неща на WakeUpProject са доста манипулативни, смесвайки истини с лъжи (WakeUpProject - разкрити - The Arrivals & The Wake Up Project DEBUNKED, Clairification on The Arrivals and WUP DEBUNKED). Пускам този откъс от поредицата само заради обяснението на Дамата в червено:

« Последна редакция: Юни 06, 2011, 22:21:20 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Eagle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
    • kstoev.wordpress.com
Re:Music Mind Control
« Отговор #616 -: Юни 25, 2011, 23:25:13 pm »
Скритите послания в Alejandro на Lady Gaga. Жената хич не си поплюва :)
http://vbox7.com/play:d6ae7ec4

Здравейте, @lubricant.

Това е първото ми съобщение, понеже от много време насам не събирам смелост да напиша каквото и да било.

Видях клипчето, което сте споделил, но не видях нищо шокиращо откъм скрити послания. Тези дори са явни. В изкуството, особено в киното, такива елементи са важни за композиционния строй на произведението. Тук, в този случай, режисьорът на Lady GaGa се е справил повече от блестящо. Всичко, което е загатното, е напълно в подкрепа на мрачното настроение, в което ни въвежда от самото си начало това видео. Нещо повече - поглъщане на разпятието е много сериозно действие, особено в семиотичнен аспект, което действие Lady GaGa изпълнява с изключителен професионализъм.

С този коментар не твърдя, че съм против разгадаването на скритите послания, които ни заобикалят. Даже напротив - адмирирам разкритията. Особено в музиката. Обаче...като върл почитател на киното, смея да твърдя, че така загатнатите намеци, по-скоро засвидетелстват за брилянтните умения на режисьора. :)

Разбира се, въпросът дали трябва да одобряваме точно това поведение, е строго индивидуален. :)

Силно се надявам да не бъде изтълкуван този ми коментар като заяждане. :)

Мир, братя! :)
My God, it's full of stars!

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Music Mind Control
« Отговор #617 -: Юни 27, 2011, 10:49:35 am »
Eagle, за хора, които разбират символите наистина няма нищо скрито, но за тези, които попиват първосигнално не е така :)Въпросът е какво внушение се търси.

Неактивен Eagle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
    • kstoev.wordpress.com
Re:Music Mind Control
« Отговор #618 -: Юни 27, 2011, 13:09:33 pm »
lubricant, според мен, внушението, което се търси, а и постига, е присмех на църквата като институция. Мисля, че такава тема е дискутирана. Поне към такова мнение ме подтикват използваните символи. За първият, сатанински, не съм абсолютно убеден, че е използван. Но по-нататъшните действия говорят точно за ирония, сарказъм, изсипан срещу църквата, може би и срещу религиите като цяло.

Но имате право, защото въпросната изпълнителка произвежда (трудно ми е да кажа "твори") музика за масовата публика. Напълно резонно ми се струва мнението Ви, че в световен мащаб, далеч повече са ония, дето не са си направили труда да прочетат малко книжки. Може би трябва да намерим блог на някой почитател на изпълнителката и да анализираме поведенческите му реакции през времето. :)

Впрочем, тази изпълнителка има най-много последователи в социалната мрежа twitter, та значи, възможно е да го е постигнала чрез някакви внушения, извън ексцентрично-провокативното си облекло и поведение. ;)
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 16:09:17 pm от Mirotvorec »
My God, it's full of stars!

Неактивен X_observer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Music Mind Control
« Отговор #619 -: Юни 28, 2011, 01:57:34 am »
Напълно съм съгласен, с това което казваш. И искам да добавя също, че съвременните комерс изпълнителки (визирам клавно Gaga и Katy Perry), ми правят впечатление с няколко неща. Може би за добро, може би за лошо, експериментират невероятно с външния си вид, по доста внушителен начин. И другото вече, в последните им песни темите се изместват и не се пее толкова за остарялата олд фещън любов, а за съвсем различни неща. Сещам се за песента E.T. на Katy Perry и тази на Lady Gaga - Born this way, ако се загледате и в двете песни има доста елементи свързани с космоса и извънземна тематика. Това ми направи впечатление. Също така, забелязвам че Лейди Гага, меко казано се подиграва с църквата като институция в последно време. Това малко или много ме кара да се замисля. Вероятно има неща които мотивират новите изпълнители към новости, които са продиктувани от нещо, но какво? Сигурен съм че имаше още какво да кажа, но явно не мога да се изразя достатъчно добре, затова спирам. Надявам се че сте разбрали какво имам предвид, иии май се изместих от темата...
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 09:38:19 am от Mirotvorec »

Неактивен pain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Music Mind Control
« Отговор #620 -: Юли 06, 2011, 19:41:02 pm »
Много интересена тема, която следа отдавна. Както знаете "Илюминати" държат медиите, незнам дали е написано но неми се проверяваше във всичките страниците .


1 . Lil Wayne feat Rick Ross - John
Пуснете си клипчето и забележете с какъв знак е блузата на Малкия Уеин.

2 . Jessie J feat B.O.B - Price Tag
На 1:50 ако не се лъжа , Джеси показва трите шестици чрез знак с ръка.

3 . Rihanna - S&M
Рубриките които минават зад нея (заден план) ясно гласят : "Rihanna princess of the Illuminati"

Както знаете и ДМХ когато го арестуват 2-ри път , медиите били 30 мин пред ареста във съда. А и знаите че медии не се допускат във съда :)

2pac : Очаквах Илюминати да преспът тялото ми

А още от първата страница видях интересен коментар ... Как говоренето назад влияело?

Еми мозака ти го възприема , но естествено не се усещаш . По този начин манипулират и промиват мозаци ... Ефекта е както и 25-тия кадър от телевизията които доколкото знам е забранен ,но май още се използва.

Eminem - 3 A.M

Ако обърнете назад Ем казва пряко ясно : Еvil Rising (Злото се надига)

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Music Mind Control
« Отговор #621 -: Юли 23, 2011, 22:01:08 pm »
Хомосексуално послание в песента Dr. Dre ft. Eminem, Skylar Grey - I Need A Doctor

Пародиен анализ на горната песен:
http://www.youtube.com/user/barelypolitical#p/u/2/HK5cy0fUW4U

Истината за калифорнийските момичета - пародия:
http://www.youtube.com/user/barelypolitical#p/u/23/c_stcgW8E4o
« Последна редакция: Юли 23, 2011, 22:13:00 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Music Mind Control
« Отговор #622 -: Юли 24, 2011, 10:28:11 am »
Хомосексуално послание в песента Dr. Dre ft. Eminem, Skylar Grey - I Need A Doctor
За човек като мен, дето не отбира английски, може да коментира само усещането при гледане и слушане. Смятам, че Еминем в случая прави един от най-въздействащите си речитативи, като много успешно използва различните височини на тоновете, примесени с много страст. Мелодията е запомняща се, както се казва-"хитова" е, което не е често срещано явление. Изобщо, клипът е впечатляващ!
Разбира се, контролът върху моето съзнание е факт, макар и без да разбирам думите.  ;D  Какво пропускам в тях?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Just_kidding

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Music Mind Control
« Отговор #623 -: Август 07, 2011, 15:13:17 pm »
Вижте от 1:40 нататъка !

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re:Music Mind Control
« Отговор #624 -: Август 15, 2011, 21:00:08 pm »
Ladytron - White Elephant
Клипът е построен изцяло на база Монарх символика.

Неактивен Neadu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Big Air
Re:Music Mind Control
« Отговор #625 -: Август 17, 2011, 01:40:50 am »
Бих искал да споделя, с риск за офтопик, нещо което съм слушал 1000 пъти и според мен има много хипнотично звучене в положителен смисъл, някак си ме кара да се раздвижа.

http://youtu.be/geT2bYzvLcw

друга песен за която се сетих, но съм несигурен дали има вложен символизъм

http://youtu.be/9E9-L9_S3V0

0:07 пеперуда
3:43 икона с Исус? точно до китарата, на която пише "village idiot"

Скачай само ако е по-високо от преди

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Music Mind Control
« Отговор #626 -: Август 21, 2011, 02:29:01 am »

Ето и дев парчета: http://www.youtube.com/watch?v=cQoIiUtUhPk&feature=relmfu
[/b]
А ето и обложката от предния албум. :)

http://www.urbanchaotism.com/wp/tag/bassnectar/
« Последна редакция: Август 21, 2011, 02:48:29 am от fishbone »

Неактивен Rukahs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Music Mind Control
« Отговор #627 -: Август 29, 2011, 17:15:04 pm »
Eminem vs Illuminati - - за англоговорящи

Eminem - The Shit Is Real - 666, its Illuminati... ?! -
Отново за тези, които разбират английски - DXM - Def Jam Poerty

Eminem - Not Afraid на обратно - пълно със скрити послания като "I SURVIVED ILLUMINATI" - "Оцелях Илюминати"; "THE DEVIL FAILS, MY HEARTS STILL GOOD" - "Дяволът се провали, сърцето ми все още е добро"; "AND I SWEAR THEIR FILTY HANDS SHALL DIE" - "И заклевам се, гнусните им ръце ще умрат"; "I MISS MY FAMILY, I CANT LIVE WITH THINGS I'VE LOST" - "Липсва ми семейството ми, не мога да живея с нещата, които изгубих" -

« Последна редакция: Август 29, 2011, 17:23:19 pm от Rukahs »

Неактивен PanasonicMobile

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Music Mind Control
« Отговор #628 -: Август 30, 2011, 23:25:30 pm »
Такааа и аз да пиша.  ;D Аз съм от тези дето слушат "зомбираща" музика - електронна. Адски много я слушам, нон стоп, средно 20 часа на ден поне(нощем оставям лаптопа да свири любимо мое радио, което пуска цяла нощ миксове, отделни парчета и никакво бърборене и реклами на чорапи "Трявна"). Слушам много стилове музика по принцип, чалгата не ми допадна заради простотията в нея. Има парчета които ми харесват, но са 1-2, и те нямат особено общо с чалгата освен че я изпълнява певица от гилдията. Метъл и рок също много съм слушал, повече преди, беше ми яко, но ми омръзна бързо. Като цяло почти няма музика, която да не е минавала известно време покрай ушите ми. От народна музика било българска, рмънска, ирландска или на некое африканско племе, било класика като някоя симфония, или написана такава за определени филми, било то поп като Бритни Спиърс, Джъстин Биибър, разни рапъри като Шамара, Еминем, 50 cent, руските им аналози и тн та чак до Арета Франклин, Луис Армстрог, че и химна на Румъния хоровата версия дето е 5 минути.  :drinks: Електронна музика си ми допада най-много, главно заради липсата на текстове, което те оставя да си мечтаеш. Има адски много разновидности, и както всеки стил има голяма боза - точно това което всеки противник на този вид музика вика - че е зомбиращо и повтарящо се "тъп съм тъп съм тъп съм". Качествената електронна музика винаги изненадва, впечатлява и вдъхновява. Орбитал са едни от тези, които просто са уникални като звучене и индивидуалност. Но стига за музика.
Мисълта ми беше че аз съм човек, който слуша много музика, но не вярвам в сатаната, не съм и набожен, факт е че чета този форум, нямам синджири и не се стремя да копирам никого(щото никой не ме кефи :D), и се питам ежедневно неща на които не мога да си отговоря, както и повечето хора. Ако музиката реално те зомбираше, или те правеше овца, от аз определено да съм зомбиран отдавна, щото от 12 годишен съм със слушалки на ушите ежедневно. :D

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Music Mind Control
« Отговор #629 -: Август 31, 2011, 07:42:53 am »

Мисълта ми беше че аз съм човек, който слуша много музика, но не вярвам в сатаната, не съм и набожен, факт е че чета този форум, нямам синджири и не се стремя да копирам никого(щото никой не ме кефи :D),

Нямаш синджири!?! Е хайде сега... ;D
Думкащите слушалки в ушите, са вид синджир. :)

Казваш, че се стремиш да не копираш, но го правиш несъзнателно, както и много други хора.
Копираш и още как. Много хора го правим несъзнателно.
Ето ти, например в горното мнение използваш думата "АДСКИ" два пъти.

Адски много я слушам

и

Има адски много разновидности


Сигурен съм, че се изразяваш и със "СТРАХотни са", ДЯВОЛски добри са", ЖЕСТОКи са" и т.н. Нали? ;)
Не използвай думи с негативно значение за хубави неща.
Повечето хора го правят несъзнателно, защото са заразени от други хора, с които контактуват-използващи тези изразни средства. Забелязвам, че заразата навлиза и от рекламите по дебилизатора.
НЛП-то работи здраво, освен ММС-ла. ;D
« Последна редакция: Август 31, 2011, 07:47:49 am от Гален »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5527 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6103 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21559 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10254 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27