Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 343448 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Predator-S

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • Agent of Chaos
Re:Music Mind Control
« Отговор #330 -: Ноември 30, 2008, 12:50:51 pm »
Абе, хич не е малко влиянието, особено на поп-песните. "Хитовете", които са създадени да се слушат нон-стоп цяло лято (примерно). До такава степен ти се набива в главата, че мелодията и текста те преследват постоянно.

Виждам, че много хора не харесват рока и метъла, но не миждам честно с какво са по-вредни от електронната музика (техно, хаус, транс и т.н.), които ако слушаш повече от половин час рискуваш да получиш дупка в мозъка.

Като цяло, според мен, най-вредна е музиката, в която през цялата песен се повтаря един и същи ритъм без никакво развитие или отклонение (като се замисля в днешно време май почти навсякъде е така). Една песен е истински стойностна когато разказва история - като съчинение или разказ по български. Затова и Stairway To Heaven, Bohemian Rhapsody са считани за едни от най-великите песни на всички времена.
There is a secret code in the structure of the mind. Esoteric surgery, a dissection of the soul.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Music Mind Control
« Отговор #331 -: Ноември 30, 2008, 13:50:00 pm »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Music Mind Control
« Отговор #332 -: Ноември 30, 2008, 21:26:07 pm »
Ето две видеота за Експериментът в Станфорд.

http://video.google.com/videosearch?q=stanford+prison+experiment&emb=0&aq=0&oq=stanford#

http://video.google.com/videosearch?q=stanford+experiment&emb=0&aq=0&oq=stanford+experi#




Бях дал преди време един линк в Мултимедията с един филм. Филма се казваще 'Human Behaivior Experiments'. В него са показани и анализирани експеримента със затвора, експеримента на Милграм за подцинението на авторитети и още много интересни наблюдения върху цовещокото поведение в нетипицни ситуации. Потърсете го заслудава си.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Music Mind Control
« Отговор #333 -: Декември 16, 2008, 21:57:02 pm »
Ясно е, че музиката, която чуваме навсякъде ни влияе, както и рекламите, телевизията, киното....но аз искам да попитам-някой знае ли как човек може да намали това влияние върху себе си? Конкретно от музиката, все пак я чуваме навсякъде, постоянно, без да искаме, ако искаме да развиваме себе си, а тя влияе само на долните чакри, как да направим така, че да я чуваме без да ни програмира...или няма такъв начин  ::)
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 00:20:04 am от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Music Mind Control
« Отговор #334 -: Декември 16, 2008, 22:55:42 pm »
Помни коя си, не позволявай на тези вънщни неща да те смачкват оставай вибрациите да минават покрай теб.

Или просто ходи с mp3 player с любимата си музика :P

Неактивен lovesimple

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • corrupted mind
Re:Music Mind Control
« Отговор #335 -: Декември 19, 2008, 23:41:14 pm »
Помни коя си, не позволявай на тези вънщни неща да те смачкват оставай вибрациите да минават покрай теб.

Или просто ходи с mp3 player с любимата си музика :P
  добър съвет .
има ли на тоя свят цар , да е добър - да обича простите и болярите да мрази ?

Неактивен Joana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Music Mind Control
« Отговор #336 -: Декември 19, 2008, 23:57:22 pm »
съгласна съм ,че съветът е мног добър,
мерси за което  :)

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Re:Music Mind Control
« Отговор #337 -: Декември 20, 2008, 13:27:20 pm »
приятели ,аз като слушам някакви отвъдни дрилове с по 800 бпм-а габа кик за плътност отделно от нойза и някои глас дет грухти убий убий хаххаха

кво ли се причинявам  :o

Неактивен lovesimple

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • corrupted mind
Re:Music Mind Control
« Отговор #338 -: Декември 30, 2008, 05:52:11 am »
приятели ,аз като слушам някакви отвъдни дрилове с по 800 бпм-а габа кик за плътност отделно от нойза и някои глас дет грухти убий убий хаххаха

кво ли се причинявам  :o

ми това е перфектното събуждане рано сутрин спеедкора  ;D големите филми са само за изруди .. прави си изводи на мене ми е добре
има ли на тоя свят цар , да е добър - да обича простите и болярите да мрази ?

Неактивен vikeca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Music Mind Control
« Отговор #339 -: Януари 04, 2009, 00:43:50 am »
Скъпи приятели,
Изчетох всички коментари по темата и не съм много заинтригуван. Единствените компетентни изказвания бяха или от хора с висока ерудиция, или от хора, които са се занимавали с музика, аудиотехника, мултимедия. Останалата по-голяма част от коментарите бяха тийнейджърски спорове за войната между рапа и метъла, чалгата или техното; кой каква музика слушал.  :-X
И как завъртяхте всички обратни послания на текстовете към Сатана, смърт, плач итн? Как не намерихте една песен с обратна дума "любов"? Не забравяйте, че част от т.нар. "сатанински" обърнати песни са само плод на вашето въображение, тъй като дикцията е трудно се улавя и ако нямате готов текст пред вас, в който да се говори за "Satan..", трудно бихте свързали думите в този ред на мисли. С готов текст пред вас вие предварително очаквате да чуете подобни слова. И подчертавам, казвам само част от песните. Не отхвърлям теорията, но все пак и вие не изпадайте в крайности.
  Все пак това, от което най съм разочарован, е че от 20 страници тема почти никой не спомена за влиянието на класическата музика. Един-двама души загатнаха в тази посока, но темата веднага беше върната обратно към спора за чалгата или метъла. Никой не спомена за безсмъртните творци Моцарт, Бетовен, Хендел, Бах, Вивалди и много други, които са уловили хармонията и са я пренесли върху нотите. С риск да си спечеля врагове по темата ще кажа, че голяма част от това, което слушате е от днес за утре, а това, за което говоря е вечно! И някои хора знаят, че приказките ми не са без покритие.
  Като цяло пуснатата тема е идейна, но има какво повече да се желае. Макар и по-малко, имаше хубави изказвания и ми беше приятно да ги чета.  :)

Androctonus

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #340 -: Януари 04, 2009, 14:46:32 pm »
Аз да си призная тези песни с обърнатите текстове ги бях слушал преди години и ми беше забавно, нищо повече - Мария Илиева, Слави, Д2.
Дори след като прочетох какво са "искали да ни кажат", пак не ми звучеше това, което е написано. А ако не бях чел, както са "казвали" надали изобщо съм щял да разбера аджеба, къде е сатанизма.

Според мен такива "послания" могат да се открият в много, много, много песни, стига човек да поиска да си губи времето.

А колкото до "Слушайте си вашата любима музика, за да не ви промият мозъка"...
От къде сте толкова сигурни, че степента ви на информираност и ментално развитие е толкова напреднала, че да сте сигурни, че слушайки любимата си музика, някой не ви промива мозъка да си купувате бирени фъстъци?
Много несериозно.

По-добре не слушайте никаква музика, така е най-сигурно.
И класическа не слушайте, защото макар да е композирана преди столетия, записвана е на масонска техника и следователно ви промива мозъка.
Просто... недейте.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Music Mind Control
« Отговор #341 -: Януари 04, 2009, 19:18:26 pm »
По-добре не слушайте никаква музика, така е най-сигурно.
И класическа не слушайте, защото макар да е композирана преди столетия, записвана е на масонска техника и следователно ви промива мозъка.
Просто... недейте.
Това цитираното не е пример за свободомислие. Бягството не може да бъде решение. Като иска човек музиката да не влияе на подсъзнанието му... да я слуша съзнателно, т.е. да знае за какво я слуша и да приема само това, което иска да приеме. Всъщност ако нещо отрицателно от дадена песен ни засегне, това означава, че една част от нас го иска. Песента не може да породи нищо ново в човека като отрицателни желания и модели на поведение, но може да стимулира съществуващи и неотработени такива. Ако ги отработим, ако ги трансформираме, песента няма да ни окаже никакво негативно влияние.

Androctonus

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #342 -: Януари 04, 2009, 20:29:46 pm »
От къде си толкова сигурен? Можеби масоните точно така искат да си мислиш  :-\ .
Пък и в крайна сметка, целта на което и да е било изкуство е да въздейства. Ако не ти въздейства по никакъв начин или не е изкуство, или няма как да разбираш изкуството. т.е. няма смисъл да се мъчиш да му се наслаждаваш.
А това, дали въздейства позитивно или негативно - как точно преценяваме, кое е едното и кое е другото?
Ииии... дали когато си мислим, че музиката ни влияе позитивно, всъщност не е
една долна масоно-илюминатска инсинулация и да се окаже точно обратното.
Лъжат ни хора, не слушайте музика :/

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Music Mind Control
« Отговор #343 -: Януари 05, 2009, 01:10:33 am »
Ако аз сам напиша някоя песен ще знам, какво съм написал, нали така? И тази песен няма да е масоно-илюминатска инсинуация, освен ако аз самият не съм масон/илюминат. Значи, проблемът не е в музиката като цяло, а в отделни песни имащи негативно влияние. Всъщност не виждам голям проблем в това да определиш влиянието на една песен. Просто трябва да наблюдаваш състоянието си, какви чувства, мисли и усещания предизвиква в тебе. После можеш да неутрализираш това влияние, просто като не допускаш нежелано състояние на съзнанието си.

п.п. Когато имаме контрол над нечие съзнание, контролиращия задължително трябва от време на време да "отпуска хватката", т.е. временно да освобождава контролирания от контрола си. В тези моменти контролираният е отново себе си и съвсем ясно може да осъзнае неправилността на действията си и да съжалява за тях. Дори и когато говорим за влияние на медиите, музиката и други подобни, имаме периоди в които сме тотално заслепени (заслепението може да бъде от най-различна степен) и периоди на проясняване. Та, положителното влияние е това за което не съжаляваме когато попаднем в периода на проясняване. Това са закони, които управляват всички човешки емоции и желания. Всъщност човешката мисъл се контролира чрез емоциите и желанията.

Androctonus

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #344 -: Януари 05, 2009, 10:43:46 am »
Аааа. ето, че идваш на моето мнение, само дето не го осъзнаваш!!!!


Ти хубаво си написал една песен, ама цялото ти съществуване е продиктувано от масоно-илюминатите. Тогава тази песен твоя ли е или тяхна?
Мен ако питаш - тяхна.
И от къде си толкова сигурен, че се контрулираш, а не, че някой е установил над теб един доста прецизен контрол, който да те кара да мислиш, че си господар на мислите и действията си?
Няма ли голям шанс на трансцедентално ниво всички да сме слуги на масоно-илюминатите, но да не го съзнаваме, защото те така са ни наредили :/
Затова: Не на музиката. Да се закрие.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5527 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6103 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21559 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10254 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27