Автор Тема: Санди Мурти, Тора и Българите  (Прочетена 18303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Санди Мурти, Тора и Българите
« -: Януари 13, 2010, 11:10:49 am »
Морфи, според мен си струва да отвориш тема и да кажеш сичко което знаеш :)

Като за начало ви представям само сайта на Санди Мурти - България :hi:

 8)

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #1 -: Януари 13, 2010, 12:07:10 pm »
Като за начало ви представям само сайта на Санди Мурти - България :hi:

 8)

Да си бил в Бали..Инициация от Учител...Правилно ли разбрах? "Началото",Морфей, е стар филм и не ми вдъхва доверие. Давай нататък...
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #2 -: Януари 13, 2010, 13:40:12 pm »
Аз не съм бил никъде, други са били там, които са ми познати и са в тази школа. От тях знам разни неща за това. Идеята за енергийна защита е ОК ама самата инциация не вдъхва доверие.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 13:41:33 pm от Морфей »

buden

  • Гост
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #3 -: Януари 14, 2010, 22:12:39 pm »
Морфей, спомена мисля в другата тема за филма, че движенията ти напомнят нещо.
Не знам някой чел ли е книгата "Древните тайни на извора на младостта" на Питър Келдър книга втора и правил ли е ритуалите посочени там. Пет древни тибетски ритуала, които ще ви накарат да изглеждате и да се чувствате по-млади. Пробвах го това преди 4 години, но само за едно лято, не се отдадох напълно :)
Не че това има нещо общо със Санди Мурти, но е пак вид ритуал за създаване на енергийна защита и отваряне на чакрите. Поне така е обяснено.

Ако някой знае нещо повече по въпроса?

А за Индонезия ако ми беше приоритет, защото човек може да намери средства стига да му е приоритет, бих се пробвал да намеря човекът в джунглата. Ще не ще да се среща с хора, ако отблъсне значи да остави ученикът(потенциалният) да си умре в джунглата. Да черпиш вода от извора. Да отидеш и забравиш за всичко останало не за седмица или месец, а за години.
И все пак щом ги влече да го правят при когото и за колкото си искат. Такъв вид информация винаги е била интересна.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 22:48:31 pm от H. »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #4 -: Януари 14, 2010, 23:02:44 pm »
Аз ги правя тези упражнения за 5-мата тибетци от една година(приблизително не е точно). И наистина се забелязва, собствената енергия ти се подобрява; ако се разболея, което е рядко, болеста просто не я чуствам демек не съм на легло.За сега не съм забелязал(а и не съм пробвал)да влияя  безконтакно на други и тн(още не съм се запознал с тази школа). Но горните упражнения усилват енергията за лични цели на тялото съм сигурен.Само трябва да се правят редовно.С интерес ще следя темата!
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 08:56:47 am от Mirotvorec »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #5 -: Януари 15, 2010, 00:39:02 am »
Бу_ден имах в предвид, че самия ритуал ми напомня на друг такъв, не движенията. По принцип всеки сам може да си е господар на тялото без да минава през никъкви ритуали и инициации на символи. Просто от незнание, ще се самоунищожим а това е целта на тези, които са въвели ритуалите и символите.

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #6 -: Януари 15, 2010, 00:49:37 am »
Цитирам от форума на въпросния сайт: "...целта на всяко кръщене, посвещение, инициация е да те "отключи" въпреки теб самият, а не поради."

Аз го разбирам така - значи готов или не - дай тука да те инициираме, пък ти дали си дорасъл няма значение :)
Баща ми имаше един лаф, който чувах редовно спрямо себе си: Още не си узряла  ;D ...в случая съм съгласна с него :)
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #7 -: Януари 15, 2010, 01:10:12 am »
 :yes: Забелязала си Весела тънкия лед по който се влиза в такива школи. Където ти се дава едно, но ти се взима сто.  Аз му викам ферма за луш.

buden

  • Гост
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #8 -: Януари 15, 2010, 01:48:23 am »
Ясно, не съм разбрал. Но от там се сетих за ритуалите в онази книга, които са нещо като сутришна гимнастика. Ако някой знае повече може в отделна тема да ги обсъдим, макар че и аз няма какво повече да кажа, просто питах.


Определено школи, гурута, зомбита, църкви, символи и т.н. да, както сигурно и тези Санди Мурти, са имитация на истинското себепознание.

Но някои ритуали са по-скоро спорт, или пък бойна техника, примерно катата.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #9 -: Януари 15, 2010, 02:07:25 am »
 8) Буден, ритуалите не са упаржнения нито спорт. Ритуалите са взимане даване с ония  :diablo: 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #10 -: Януари 15, 2010, 02:49:39 am »
И на мен това не ми харесва. Същото което се наблюдава в други рейки и ню-ейдж школи. Срещу определена сума ТЕ, те отключват към енергията.
Правилното е да те научат как да го направиш сам. Не да го направят вместо теб. Всичко друго духовен тероризъм.

buden

  • Гост
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #11 -: Януари 15, 2010, 09:49:46 am »
Добре, смятам че използвам неправилно думата "ритуал".

Съгласен съм, но явно говорим за различни неща: ката не е ритуал, нито пък гимнастиката. За упражненията описани в онази книга не знам? Просто движения на тялото с премерени вдишвания и издишвания.

А йога центровете според вас? Само съм чувал или срещал по ТВ-то, но не мисля, че и те са дело на онзи.


Неактивен namma

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #12 -: Януари 15, 2010, 11:22:23 am »
Vesela, не е точно така- щом си отишъл там, значи си изявил желание за това.  Никой, или поне не познавам такъв човек, не е заведен насила и въпреки неговата воля. Изразът "Въпреки теб" може да се тълкува и по следния начин- в теб има нещо, което те е "заключило" и не ти позволява да разгърнеш пълните си възможности. Това "нещо" го наречи както искаш енергия, чуждо съзнание... Превзело е съзнанието ти и ти налага да се, и ти се отъждествяваш с него. А то не желае да изпуска контрола. Именно чрез инициацията става преодоляване на тази съпротива, която не е изначално наша.
Втората част- "поради теб"- според Тора, това не е свръх познание, достъпно за малцина избрани, а реални човешки възможности. С които всеки човек, на практика, се е сблъсквал в ежедневието си, но не го е правил съзнателно. Колцина са се замисляли, че намерението е съвсем реална субстанция, която може да бъде усетена, "хваната" и използвана?
H.- не е желателно да те научат как да го правиш сам. Това ще ти се разкрие постепенно, щом си поел по този път. Това е един вид крайната цел.
Няма как да се научиш как се проектира сграда, например, без да си научил таблицата за умножение първо.
С инициацията ти се дава достъп до невероятни на пръв поглед възможности, които постепенно се учиш как работят, как да бъдат използвани.
Нормално е новите, непознати неща, да са плашещи.


Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #13 -: Януари 15, 2010, 11:32:08 am »
Добре, смятам че използвам неправилно думата "ритуал".

Съгласен съм, но явно говорим за различни неща: ката не е ритуал, нито пък гимнастиката. За упражненията описани в онази книга не знам? Просто движения на тялото с премерени вдишвания и издишвания.

А йога центровете според вас? Само съм чувал или срещал по ТВ-то, но не мисля, че и те са дело на онзи.


По ТВ-то трудно ще чуеш такива неща за центровете(под центрове мисля,че казваш за енергините канали на човек и седемте основни центрове или още чакри енергини колела)Те не са от онзи :diablo:,но може да се занхранват такива същества посредством твоята енергия от тези центрове и да им я отдаваш.Не само на същества,но и от гледане на ТВ отдаваш(когато примерно гледаш мач,сериал,филм,предаване и се радваш или пък обратното ти отдаваш и захранваш дадено нещо).На хора също им отдаваш енергия(енергинни вампири)Ритуалите също.Трябва сами да се научиме как да си я отклучваме сами без посредници и ритуали.Според мене сами ще намериме отговора ако отново се свържеме с природата,а не да сме отделни от нея.
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 11:35:30 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен namma

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Санди Мурти, Тора и Българите
« Отговор #14 -: Януари 15, 2010, 11:49:39 am »
Защо това, защо онова? Все търсим обяснение за неща, които нямат нужда да бъдат обяснявани, а изживяни. Защо жито? А защо краставици, че и те са изключени от менюто? А какво става в края на книгата? Отгръщаме ли края на книгата, за да видим как свършва? Почваме ли да гледаме филма от края му?
Същото е и тук- на първа страница пише- недей да ядеш това и онова, прави тези и тези неща. Като стигнеш последната страница, ще си разбрал причината. Или пък няма да си я разбрал. И ще продължиш- "брех, що ги правих тез глупости".



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27