Автор Тема: Членовете на Галактическата федерация  (Прочетена 29348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #30 -: Април 04, 2006, 16:48:38 pm »
Гил Галад:))) Съзвездията каквито ги познаваш идват от акадо-вавилонската цивилизация, не от египтяни или гърци. По-късно именно последните са дали други имена, но формите си остават същите. Както знаеш, арабите са тези които дават имена на повечето видими с просто око звезди. Пример - Мицар от Голяма мечка. Символиката на съзвездията се променя на всеки 2600 години приблизително, поради прецесията на равноденствията.

Оберон

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #31 -: Април 04, 2006, 17:33:40 pm »
От казаното излиза че в космоса цари хаос и безредие, което едва ли е точно така...
Това което исках да кажа е - историята на човешката цивилизация е далеч по-древна от гръцката, римската, майската, та дори и индианската... - познанията ни по астрология в повечето случаи наистина са релативни и измислени, но като цяло в гените ни се крие частица от времената на галактическото единство.
Наименованията са били измислени за да се рационализира науката, обаче енергиите си остават свързани и както има земни семейства, така има и звездни такива....
musica universalis

Oberon

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #32 -: Април 04, 2006, 17:55:37 pm »
Ултра, познанията ни по астрология са добре забравени стари такива:)))) След като Слънцето е паднало, в деня след този, хората са били като бебета...те са знаели, че има нещо важно там ама какво точно....знанията по астрология не са измислени, те са опита да си припомним забравеното познание. Така мисля аз.

Оберон

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #33 -: Април 04, 2006, 23:23:17 pm »
право мислиш, Обероне!!!
musica universalis

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #34 -: Април 06, 2006, 02:02:58 am »
http://www.gokh.net/otkr4.html Вече съм го поствал и с частичен превод.
Енерго свързаност на звездите и Земята
На руски е :)
http://www.gokh.net/otkr4-e.html
А тук е на английски.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #35 -: Април 27, 2006, 14:42:20 pm »
Никои не може да избяга от човешкото мислене!!! :)
Земните съзвездия са създадени за да се картографира по някакав начин видимата и невидимата част от небесния ни мироглед!!! Мислете в 3D . Някои хора маи още вярват че Земята е центъра на Вселената!!
« Последна редакция: Април 27, 2006, 14:46:34 pm от EfonD »
Елементарен човек!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #36 -: Май 01, 2006, 17:16:53 pm »
Никои не може да избяга от човешкото мислене!!! :)
Земните съзвездия са създадени за да се картографира по някакав начин видимата и невидимата част от небесния ни мироглед!!! Мислете в 3D . Някои хора маи още вярват че Земята е центъра на Вселената!!
За съзвездията съм съгласен.
Но да мисля в 3D, това беше вече в миналия век?
 ;)
А схемите искат да покажат, че всичко в познатия, и вероятно в непознатия ни свят е взаимосвързано.
А не виждам как иначе да е. Щом всичко е енерги, в различни вибрации.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #37 -: Май 01, 2006, 23:34:23 pm »
именно, именно...

А схемите искат да покажат, че всичко в познатия, и вероятно в непознатия ни свят е взаимосвързано.
А не виждам как иначе да е. Щом всичко е енерги, в различни вибрации.
musica universalis

iNViSiBLE

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #38 -: Май 03, 2006, 23:48:22 pm »
Има обаче още няколко проблема. Единият Еон доста правилно ви го каза. Просто явно този който си е измислял тези историики не се е съобразил с простият  факт, че (както вече ви го обясниха) съзвездията се виждат под такава форма само от наша гледна точка (тук на земята). Но дори и да не обърнем внимание на този факт нека се сетим какво значи "СВЕТЛИННА ГОДИНА" . Това е разстоянието за което светлината изминава за една година. Няма да коментирам факта, че според общата теория на относителността върху която се градят представите ни за света и Вселената изключва възможността да има НЕЩО по-бързо от светлината. Все пак всички сме гледали Междузвездни войни, така че приемам, че тези велики извънземни могат да си кръстосват космоса с невъобразими скорости. Уви обаче светлината си се движи с еднаква скорост, а тези звезди, които ние виждаме на "небето" са били такива преди милиони години. Тоест звезда, която е на 3 милярда светлини години я виждаме от земята такава каквато е била преди три милярда години и сега (уви!) най-вероятно вече е "умряла", превърнала се е в супернмова, черна дупка или там квото иска да си прави, но интересно как ние си комуникираме с извъземни, чието "слънце" удавна е умряло. Вселената каквато е в момента (това е ест. относително понятие) далеч не е такава каквато я виждаме, защото като гледаме "небето" ние гледаме назад във времето. А и на мене би ми било интересно как Земята, ще отиде в центъра на Галактиката това нещо не го схванах.

П.С. ;). Интересен е факта, че вярвате на хора, които никога не сте виждали, но те твърдят че си комуникират с извънземни и имат толкова ама толкова "точни" сведения.
Но нека не коментирам това, защото все пак всеки има право да си вярва в каквото си иска, нали?  ;D

Eon

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #39 -: Май 04, 2006, 13:35:07 pm »
закона за светлинната скорост не се нарушава
просто се заобикаля...
казвал съм го и мисля че е така.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #40 -: Май 04, 2006, 17:40:46 pm »

Съзвездията са видимите от дадена точка (в случая Земята) струпвания на звезди, които се подреждат по видимия начин съгласно законите на перспективата и обемното разположение на всичките обекти около планетата ни. Съзвездията са опора на астрологията и макар да са получавали разнообразни имена и тълкувания пез епохите, те представляват сигурен източник за гледащите небесния свод относно смисъла и хода на реалността. Този смисъл е различен за всяка една точка и за всеки един момент. Съществува дори направление в астрологията, което се занимава с установяване на благоприятни и неблагоприятни места по Земята за посрещане на определени събития от живота, упешно упражняване на дадени дейности и прочея. С променяне имената и тълкуванията на съзвездията тяхната същност не се променя. Променя се единствено разбирането на хората, тяхната саморефлексия спрямо съзвездийната същност и това непременно се проявява в даваните от тях имена и тълкувания. Прецесията също не подменя същността на съзвездията - тя само "превключва" Земята (или коя да е друга планета) от акцентиране на едни звезди към акцентиране на други и по този начин центърът на тежестта във влиянията, които съзвездията оказват, се нюансира.

Да се върнем на споменатия дял от астрологията, който изследваше благоприятните местоположения по Земята. Ако се качим в космически кораб за далечно плаване и се насочим извън орбита, много скоро приказките на Eon и останалите скептици ще се потвърдят - конфигурациите от звезди ще се разтеглят или ще се сплеснат, а заедно с отдалечаването ни от Слънцето връзките ще се загубят и съзвездията такива, каквито ги виждаме от Земята, ще изчезнат. Сега вече ще са се появили нови звездни конфигурации, които, за новата точка от космоса ще носят своите нови същности и влияния. Има места в космоса, където по астрологически път може да се достигне до невероятни човешки съдбини, защото там влиянията са такива, каквито на Земята въобще не биха могли да се въобразят. И така, съзвездията ще изчезнат, но същностите, чрез които те са представяли от Земята МЪДРОСТТА, ще се претворят в нови същности и те, последните, ще пресъздадат същата извечна мъдрост. Това в подкрепа на поддържниците на ценността на съзвездията.

Що се отнася до останалата част от спора - за териториалното разпределение на отделните цивилизации, мисля, че повечето допуснаха една и съща грешка - да гледат на тези извънземни цивилизации по същия геостратегически начин, по който до не отдавна гледаха земните военни власти и национални държави. Този възглед дори на Земята вече се измества от абсурдно новите технологии, медии и цивилизационни феномени, които правят териториите, границите и разположението да отстъпват на заден план пред владеенето на информация, блага или властови позици. Дори на Земята вече става ясно, че дъжавните, федеративни или други формации на организация във все по-голяма степен ще се разделят със своите телесни обусловености и ще излизат на едно виртуално или някакво друго подобно, ниво. Вижте само нашия форум - къде е залата, в която ние се събираме и обсъждаме?! Ето защо, смело можем да допуснем, че онези извънземни цивилизации може би имат коренно различно поставяне на своето писъствие, което не рядко съвсем няма общи черти с въпроа за териториалност, растояния и съседства. А що се отнася до съзвездията, гледани от Земята - нека да не забравяме, че тази малка планета, поставена в една глуха провинция на не много голямата ни галактика, е терен на един величествен всекосмически проект - също като забутаното селце Назарет преди около 2000 години... И поради това, поради същността на Човека, може би има и малко по-голямо значение какво точно се вижда от Земята - значение, което надхвърля статистическите съотношения на нашия брой, тежест и разпространеност из всемирните селения!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

aro

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #41 -: Май 04, 2006, 19:52:46 pm »
закона за светлинната скорост не се нарушава
просто се заобикаля...
казвал съм го и мисля че е така.
Как, чрез огъване на време-пространството ли?Някаква магия с времето? :-[ Много ще ми е интересно да кажеш по какъв начин.Не отричам, че съществува, просто ми е интересно на къде ти е насочено мисленето по въпроса. :)
Иначе съм съгласна за останалото с iNViSiBLE.

fisk

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #42 -: Май 04, 2006, 21:41:34 pm »
Мда, аро, тук не става въпрос за изкривяване на кривите, а за това дали се минава бариерата на скоростта 4рез заобикаляне както казва Еон, според мен абсурдно твърдение, то зна4ение не основно, скоростта не те ограни4ава за изминаване на по-големи разстояния, за това и там не се копае! 

iNViSiBLE

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #43 -: Май 04, 2006, 22:02:33 pm »
И все пак изпуснахте да коментирате другото нещо което казах. Разстоянията. Приемам, че тези извънземни могат да стигнат до Земята за 1 секунда ако искат. ОК, но светлината от тяхната звезда, която вие виждате нощем и си казвате "Ето сега от там ми маха командир Ащар" е "стара". Както споменах голяма част от по-отдалечениите звезди сигурно "вече" не съществуват (тука "в момента" е доста относително понятие, както е и времето като цяло). Т.е. (сега не ме карайте да правя изчисления) примерно някой от "цивилизациите", с които така приятелски си контактувате вече или са станали жертви на черни дупки, супер нови и т.н. или ако със своите така неоспорими технологии, които явно се базират на мистични сили и не се подчиняват на каквито и да е физични закони, може да са се измъкнали, но тогава ви лъжат, че живеят до несъществуващи звезди (чисто теоретично.)  :D ;D Така ако се ровим можем да намерим още хиляди несъответствия, но при такава сляпа вяра, която изключва фактите и физичните закони и се доверява на чужди думи и разкази, без да се изискват факти...  няма смисъл от спор  :P И пак споменавам, всеки да си вярва в каквото иска. Аз не смятам, че извънземни няма. Напротив, но просто идеята, че сме от всякъде заобиколени от извънземни, че ВСИЧКИ ни лъжат със или без причина, и тези Империи и Федерации... прекалено starwars-ско ми изглежда, за да е реално, НО това си е чисто и само мое мнение.

aro

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #44 -: Май 04, 2006, 22:20:45 pm »
Хубуу де, на всички ни е ясно, че като погледнем към нощното небе гледаме в миналото, но ако данните са от от скоро, какво им пречи да са верни.Аз лично не съм седнала да ги проверявам(не че ще мога :D), още повече като попрочетох отгоре отгоре за някакво конеподобно-разумно и се отказах, да не говорим, че изтеглих с документчето и някаква тъпа гад.
« Последна редакция: Май 04, 2006, 22:24:20 pm от aro »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27