Автор Тема: Членовете на Галактическата федерация  (Прочетена 29380 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Зарибих Зайо да преведе това материалче, описващо някои основни раси от Федерацията и което ще породи интерес за истинските фенове  ;) Както винаги си дръпнете прикачения файл  :P


ЧЛЕНОВЕТЕ НА ГАЛАКТИЧЕСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ

Галактическата федарция на Светлината  е създадена преди повече от  4.5 милиона години за да предотврати доминацията и експлоатацията на  многоизмерните тъмни сили над тази галактика. Понастоящем има над 200 000 членове- звездни нации, конфедерации и съюзи.  Приблизително 40 % са хуманоиди, а останалите са различни разумни форми на живот. Повечето членове на Галактическата федерация са напълно съзнателни същества. 

Дъвиан

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #1 -: Март 27, 2006, 21:12:56 pm »
 :D Браво на вас. Да се направи превод е наистина достойно начинание! Но откъде идва цялата тази осведоменост за тези същества? Малко ми прилича на онези компютърни игри и малко ми е като каталог!

"Вметка от Alien – Сега знам от къде идва Чубака – хо хо хо" - и аз  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #2 -: Март 27, 2006, 21:16:34 pm »
:D Браво на вас. Да се направи превод е наистина достойно начинание! Но откъде идва цялата тази осведоменост за тези същества? Малко ми прилича на онези компютърни игри и малко ми е като каталог!

Ми ченълинг батка няма отде другаде да дойде щото всички други документи даващи информация за извънземни раси са или ревностно пазени или ликвидирани  ;)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #3 -: Март 27, 2006, 21:23:50 pm »
Да де, това го знам! Исках да попитам кой го е получил този ченълинг - жена ли, мъж ли, име има ли си, има ли някакви "особени белези" - т.е. контактьор ли е, има ли биография - ето такива неща! Или е просто взето някъде из дебрите на интернет без да се знае нищо... :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #4 -: Март 27, 2006, 21:31:51 pm »
Тоз е един от известните - SHELDAN NIDLE  има и някои книги 'YOUR GALACTIC NEIGHBORS', 'YOUR FIRST CONTACT', има и биграфията му  ТУК

Дъвиан

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #5 -: Март 27, 2006, 21:37:34 pm »
Ето това е! Благодаря! :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #6 -: Март 27, 2006, 22:13:19 pm »
Ех, да се навиеше някой да превежда на Крион съобщенията....Имам предвид директно от сайта на английски, щото като мине през руския, та чак тогаз на български...
Тази информация за представителите на Галактиката точно онзи ден я четох в руски сайт и си мислех-толкова ли няма превод на български, че да се запознаем вече с бъдещите си гости  :P
Евалла, Зайо, Alien!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #7 -: Март 27, 2006, 23:36:31 pm »
 :-*
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Eon

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #8 -: Март 28, 2006, 11:47:33 am »
Човека нещо се е объркал.

1. При условие, че ми казва че Тау Сети е най-близката звезда до Земята на 11 и нещо св.г. А всички знаем коя е най-близката звезда до Земята отстояща на 4 и нещо св.г. Алфа Кентавър 4,5 св.г.

2. Той пише, че Белатрикс е на 112,5 св. г., а тя се намира на 470 св.г.

3. Той пише, че Минтака е на 233 св.г., а всъщност тя е на 915 св.г.

Сега, той разделя цивилизациите според съзвездията. Първо това е страшно глупаво според мен! Никоя цивилизация като тръгне на експанзия да разширява териториите си няма да се ръководи от съзвездията според земята... Това е глупаво! Представяте ли си, цивилизация намираща се на да кажем 1000 св.г. от нас си казва: "Ние ще колонизираме само тези и тези планети от тези и тези звезди, защото споменатите звезди образуват едно съзвездие според оная планета на майната си от нас. Дори и тези зведзи да се намират на хиляди св.г. от нас ние ще колонизираме точно тях, а не тези намиращи се 'с извинение' до гъза ни..."

Цивилизациите при колонизирането не се съобразяват със съзвездия, а с разстояния (което пак е безмислено при условие, че имаме свръхсветлинна скорост... Но все пак трябва да се усеща разлика между пътуване до една звезда на 4,5 св.г. до друга намираща се на 200 000 св.г.). Така чепри колонизация ще се колонизират по-близките звезди...

Толкоз.

Иначе браво на Зайо за превода...




« Последна редакция: Март 28, 2006, 12:11:10 pm от Eon »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #9 -: Март 28, 2006, 22:36:49 pm »
Еонски при промяната на местоположението както на самите галактики така и на планетите вътре в тях е съвсем нормално тези "светлинни години" да не са константа! Планетата Земя в момента се намира в покрайнините на галактиката, но в бъдеще  ще заеме много по-централно място.
Относно заселването - Ами води се война - заселват се тези планети които са далече от влиянието на противника. Все пак  Империята има също много колонии и никой няма да иска да се цопне до тях. А и нещата постоянно се менятсменят се лагери и така нататъка. Ти изхождаш от някакви земни разбирания за колонизация докато правилата на играта в космоса са по-различни.

Eon

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #10 -: Март 29, 2006, 10:48:43 am »
Ти изхождаш от някакви земни разбирания за колонизация докато правилата на играта в космоса са по-различни.
Именно... За това е абсурдно да се твърди, че звездите се колонизират според съзвездията...

А това движение не става за 5-6 години....

Малко ми е трудно да си представя, че Земята един ден ще се озове в централните области на Галактиката...
Обоснови се...

Еонски при промяната на местоположението както на самите галактики така и на планетите вътре в тях е съвсем нормално тези "светлинни години" да не са константа!
Хахаха... :D

Те звездите се мърдат като топки за билярд.....
Стига де...

Днес са на 50 св.г., утре на 500 св.г.

 :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #11 -: Март 29, 2006, 11:00:43 am »
Както разтоянието на Земята до другите планети не е константа така това се отнася и за слънчевите системи. без да си запознат с механизмите по които се движат системите и галктиките критиката ти нищо не доказва. Още повече че незнаеш кой движи целия този парад и дали на известен интервал не си "подрежда" сътвореното точно както ти подреждаш шорткътките по десктопа  ;)

Eon

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #12 -: Март 29, 2006, 11:07:57 am »
Отиди в някоя обсерватория (по-модерна) и направи експериментално измерване с наличната апаратура до Минтака например (метода на червеното отместване), след това ела и напиши колко св. г. ще излязат..
 ;D

Да видим кой ще е прав.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #13 -: Март 29, 2006, 11:21:56 am »
Сега, той разделя цивилизациите според съзвездията. Първо това е страшно глупаво според мен! Никоя цивилизация като тръгне на експанзия да разширява териториите си няма да се ръководи от съзвездията според земята... Това е глупаво! Представяте ли си, цивилизация намираща се на да кажем 1000 св.г. от нас си казва: "Ние ще колонизираме само тези и тези планети от тези и тези звезди, защото споменатите звезди образуват едно съзвездие според оная планета на майната си от нас. Дори и тези зведзи да се намират на хиляди св.г. от нас ние ще колонизираме точно тях, а не тези намиращи се 'с извинение' до гъза ни..."

Евала за тази забележка. Напълно подкрепям! :>

Eon

  • Гост
Отг: Членовете на Галактическата федерация
« Отговор #14 -: Март 29, 2006, 11:24:53 am »
елементарна логика според мен, надявам се да съм я обяснил добре...

Звездите от едно съзвездие не са близко една до друга както изглеждат на нашето небе...

Това трябва да го знае всеки.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27