Автор Тема: Смирението  (Прочетена 31657 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смирението
« Отговор #30 -: Декември 13, 2009, 18:17:06 pm »
       Истината  не  може  да  бъде  лискателство!  Опровергай  ме 
       Смирението  не  е  качество  определящо  те  като  духовен  или  не,  а  по-скоро  израз  на  възможноста  реално  да  преценяваме  способностите  си. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смирението
« Отговор #31 -: Декември 13, 2009, 18:27:06 pm »
       Истината  не  може  да  бъде  лискателство!  Опровергай  ме 
       Смирението  не  е  качество  определящо  те  като  духовен  или  не,  а  по-скоро  израз  на  възможноста  реално  да  преценяваме  способностите  си. 

Митко , не съм виждал смирен Ротвайлер .... това е в кръга на шегата .
И аз съм на мнението че смирението не те прави по духовен но един духовно извисен човек може да бъде смирен!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смирението
« Отговор #32 -: Декември 13, 2009, 18:53:22 pm »
      Олд  по-лошо  това  е  питбул!
      Аз  съм  смирен  само  когато  съм  безсилен  да  променя  нещо,  но  има  ли  и  част  от  процента  да  променя  ситуацията  ставам  само  воля  и  устременост  и  уверявам  те  малко  са  нещата  които  биха  ме  спрели!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Смирението
« Отговор #33 -: Декември 13, 2009, 19:08:53 pm »
Има 2вида смирение.
Първи вид - смирението означава като ти ударят една песница от ляво, да си обърнеш и дясната страна за нов удар. Аз мисля, че такъв вид смирение е за слаби или духовно обработени хора.
Вторият вид - е благородно смирение. Когато се срещнеш с виш ум или страхотна дама(за мъжете) онемяваш :P
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смирението
« Отговор #34 -: Декември 13, 2009, 19:44:27 pm »
       Истината  не  може  да  бъде  лискателство!  Опровергай  ме 
       Смирението  не  е  качество  определящо  те  като  духовен  или  не,  а  по-скоро  израз  на  възможноста  реално  да  преценяваме  способностите  си. 
Твоето разбиране за истината. Може да е правилно, може да е погрешно, но винаги трябва да имаш едно наум, че това е само твоето разбиране за истината. Излишно е да казваш, че си смирен, ако действията ти го показват.

      Олд  по-лошо  това  е  питбул!
      Аз  съм  смирен  само  когато  съм  безсилен  да  променя  нещо,  но  има  ли  и  част  от  процента  да  променя  ситуацията  ставам  само  воля  и  устременост  и  уверявам  те  малко  са  нещата  които  биха  ме  спрели!
Много странно е да си смирен само, когато си безсилен. Или си смирен или не си смирен. Трябва да бъдеш смирен и през останалото време. Какъв е проблемът да си смирен и докато постигаш целите си? Ако смирението ни зависи от външните обстоятелства, то това смирение ли е или принуда?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смирението
« Отговор #35 -: Декември 13, 2009, 20:49:27 pm »
Iris аз разбирам написаното от Димитър по този начин :
"Може да съм смирен но не и овчедушник" 
Ако не съм разбрал правилно нека Димитър ме поправи .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смирението
« Отговор #36 -: Декември 13, 2009, 21:21:52 pm »
Разлика между смиреност и примиреност е много тънка.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смирението
« Отговор #37 -: Декември 13, 2009, 21:31:18 pm »
Разлика между смиреност и примиреност е много тънка.
[/quote

 :hi: Измори ми се ръката да свалям шапка ..... радвам се че има такива млади хора ...!
Константин трябва да се радва че има такава майка !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смирението
« Отговор #38 -: Декември 13, 2009, 21:38:04 pm »
 Old,Аз съм тази която трябва да сваля шапка в знак на искрено възхищение,най-вече за силата на духът ти.
:hi:
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 21:41:11 pm от konstantin2007 »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смирението
« Отговор #39 -: Декември 13, 2009, 23:01:14 pm »
Разлика между смиреност и примиреност е много тънка.
Вярно е защото и при смирението и при примиреността съгласието присъства, като основен компонент. И за това трябва да се обърне известно внимание. :yes:
Смятам, че безизборността не трябва да е условие или причина да се смирим, защото ако е така, то това вече е примирие а не смирение.
Смирението е по-скоро съгласие, отношение към Бога, към ближния, към самия себе си. И най-накрая то се явява като резултат от тази хармония, като добродетел.

trader

  • Гост
Re:Смирението
« Отговор #40 -: Декември 13, 2009, 23:08:16 pm »
Абе примиреност и смиреност са съвсем различни понятия!!!!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смирението
« Отговор #41 -: Декември 13, 2009, 23:52:10 pm »
Така e trader...Но защо тогава толкова много хора ги бъркат тези понятия в смисъл смесват ... не правят разлика? Нямам предвид конкретно тука във форума ::)
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 23:54:15 pm от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смирението
« Отговор #42 -: Декември 13, 2009, 23:58:27 pm »

Твоето разбиране за истината. Може да е правилно, може да е погрешно, но винаги трябва да имаш едно наум, че това е само твоето разбиране за истината. Излишно е да казваш, че си смирен, ако действията ти го показват.

Много странно е да си смирен само, когато си безсилен. Или си смирен или не си смирен. Трябва да бъдеш смирен и през останалото време. Какъв е проблемът да си смирен и докато постигаш целите си? Ако смирението ни зависи от външните обстоятелства, то това смирение ли е или принуда?

     Прав  си  за  истината,  но  аз  живея  с  моята  истина,  а  тя  е  винаги  проверена  в  практиката!  За  мен  истина  позволяваща  тълкуване  не  е  цялостна  истина!  Чуждата  истина  я  приемам  само  за  сведение,  размисъл  и  проверка  в  практиката,  чак  след  това  мога  да  я  допусна  в  себе  си  като  моя!!
     Не  е  излишно  да  казваш,  че  си  смирен  защото  много  хора  бъркат  понятието  смирен  с  подчинен  или  примирен!  
     Винаги  се  чуствам  спокоен  и  смирен  пред  интелект  с  по-голям  капацитет  от  моя  и  пред  нещата  които  са  даденост,  но  тези  дадености  не  ги  приемам  за  застинали  във  времето!  Всичко  друго  за  мен  е  предизвикателство  и  тези  предизвикателства  ме  поддържат  все  още  жив!!
     И  ако  смирението  ни  зависи  от  външните  обстоятелства,  то  това  смирение  ли  е  или  принуда?
     Когато  си  винаги  смирен,  Хунг  го  дифинира  най-добре - овчедушие!  Със  сигурност  не  съм  такъв!!!  Истинското,  достойното  смириние  е  да  да  не  чустваш  принудата  като  бреме,  а  като  нещо  с  което  трябва  да  свикнеш,  да  стане  част  от  тебе!    
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Смирението
« Отговор #43 -: Декември 14, 2009, 01:00:17 am »
Цитат
Винаги  се  чуствам  спокоен  и  смирен  пред  интелект  с  по-голям  капацитет  от  моя  и  пред  нещата  които  са  даденост,  но  тези  дадености  не  ги  приемам  за  застинали  във  времето! 

Това е! Смирението не е примирение! То е поклон! Уважение! Признание!

Съгласна съм и с Танграта , че..."Нещата винаги са в движение, няма непроменливи и абсолютни твърдения."
Понякога има и разочарования! А друг път надминаваме авторитетите си!

Мое мнение... :)
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Смирението
« Отговор #44 -: Декември 14, 2009, 01:06:25 am »
Цитат
Истинското смирение в дълбочина води човека към нищото. Там изчезват абсолютно всички врагове, в нищото няма врагове. В смирението не може да има зло и затова смирението е много важно.  Достатъчно е само една капка гордост и тогава, щеш не щеш ще обикнеш определени заблуждения, ще настояваш на тях, ще четеш книги, но всичко ще бъде една тънка заблуда, един дълъг път на заблуждение и в този и в онзи свят. Злото никога не може да разрушава нищото, защото това е пустотата, няма условия за разрушаване и Истинският човек никога не може да бъде разрушен.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27