Автор Тема: Извънземни влезли в контакт с наши учени  (Прочетена 15427 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2010, 13:13:48 pm »
Сигурен съм, че Филипов не е побъркан и съм склонен да му вярвам.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #16 -: Декември 18, 2010, 14:58:13 pm »
Де факто уважяемия д-р Л.Филипов нищо съществено не е казал. Бля-бля. >:(

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #17 -: Декември 18, 2010, 20:23:06 pm »
Най-голямата глупост е да се тълкуват някакви си житни кръгове и от там да заблуждават хората, че едва ли не установяваме контакт с извънземни. Това е все едно да тълкуваме египетските пирамиди и сляпо да вярваме на всяка фантазия относно техният произход. Така, че не виждам някой с всичкия си да тръгне да вярва на  делузионните прояви на Везнева.

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #18 -: Декември 18, 2010, 21:39:25 pm »
Добре де Косьо, ама пък трябва да си много превъртял, да отделиш толкова време за "разчитането" на тези житни кръгове и да накараш да ти съдействат толкова учени, пък и да задават въпроси.. Ти чел ли си в сайта на Везнева колко информация има? Това е огромен труд! Недей, че като говориш така, се плаша, дали не започваме да  ::) откачаме на групички, започвайки от най-учените.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #19 -: Декември 18, 2010, 21:57:28 pm »
Всъщност псевдоучени ако трябва да сме по конкретни. Това са хора, които дълги години са бляли из житата и са си самовнушавали всякакви теории свързани с тях и в един момент са си повярвали.
Например Везнева наблюдава един кръг и разчита нещо си, обаче същият кръг се наблюдава и от Колин Андрюз, който от своя страна пък разчита съвсем друго. Така имаме една армия от фантазьори, които се мъчат всяка фигура да е вкарат в какви ли не тълкувания.
Каква е разликата между гледане на кафе и гледане на жита? Вземи една чаша с батак и е закарай на две гледачки и ще видиш, че и двете ще ти изтълкуват нещата по различен начин ;)

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #20 -: Декември 18, 2010, 22:01:58 pm »
Да бе така е, но едно е да ти гледа на кафе съседката или циганката пред блока, друго е да го кажат десетки авторитетни учени.  Ако баламосват, каква цел биха могли да преследват тогава? Това се чудя. :-X
« Последна редакция: Декември 18, 2010, 22:03:03 pm от ети »

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #21 -: Декември 18, 2010, 22:15:07 pm »
Цитат
десетки авторитетни учени

Обаче кои са те? Десетки незнайни или пазени в тайна, че да не ги гръмне ЦРУ  ;D
Първо, няма такава "официална" наука, която да занимава учените с изучаването на житните кръгове.
Второ, "авторитетните" учени не се занимават с несигурни неща, като житните кръгове, където може авторитета им да бъде сринат за една нощ.
Трето, повечето житни кръгове са човешко дело, а от там и тълкуванията са под голям въпрос. Дори съм гледал предаване, където група датски студенти си направиха бъзик в житата и някъде след седмица "псевдоучените" разпространиха снимки из интернет на техните житни кръгове. Веднага няколко тълкувателски групи по света започнаха да ги тълкуват, а Хайме Маусан дори ги беше включил в предаването си Терсер Миленио :)

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #22 -: Декември 18, 2010, 22:25:28 pm »
Не съм съгласна, че повечето са човешко дело. Има и такива вече, но не всички. А пък тези учени..опс, псевдоучени не са се занимавали все с житните кръгове. Те са си имали друга научна работа хората. Това тълкуване  е от миналата година.
Искаш да кажеш, че си търсят престижна работа, така ли?

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #23 -: Декември 18, 2010, 22:33:36 pm »
Е даде ама кажи ми кои са тези учени? Те нямат ли си имена все пак :)

По принцип и Везнева се води за учен за пред чуждата преса  ;D

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #24 -: Декември 18, 2010, 22:37:30 pm »
Лъчезар Филипов, Връбка Орбецова, за тези се сещам. Мариана честно казано не я бях чувала, но съм чела за нея, че е много на ТИ с едно учение, което аз много уважавам, което само по себе си изключва манипулация на хората /най-малкото/.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #25 -: Декември 18, 2010, 22:48:47 pm »
Лъчезар Филипов сам в едно интервю си призна, че повечето кръгове са може би наше дело. Беше казал нещо от типа, че ние сами си ги правим и сами си ги тълкуваме  ;D
Връбка Обрецова не е виждам, като "патобиохимик" какво се вре и с какво допринася за тяхното тълкуване  :o

Може да погледнеш тука тази галерия - http://www.circlemakers.org/exhibit_a.html

Това е изложение на житни кръгове, които са направени от този екип.

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #26 -: Декември 18, 2010, 22:53:14 pm »
Лъчезар Филипов сам в едно интервю си призна, че повечето кръгове са може би наше дело. Беше казал нещо от типа, че ние сами си ги правим и сами си ги тълкуваме
Но чрез чуждоземно внушение!!!
Връбка е многоуважаван учен в тази сфера, тя допринася с това, че знае как да зададе конкретен въпрос.
Както и да е, безмислено е да се спори за нещо, за което нито аз нито ти имаме убедителни доказателства. Надявам се все пак скоро да започнат да излизат нещата на яве.
« Последна редакция: Декември 18, 2010, 22:59:01 pm от ети »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Извънземни влезли в контакт с наши учени
« Отговор #27 -: Декември 19, 2010, 12:55:02 pm »
Едно е сигурно- истинските кръгове, направени от неизвестната цивилизация, изискват свръхвисокотехнологично оборудване. Тези, дело на човека, са далеч като качество и изпълнение от истинските.Да не говорим, че първото описание на кръг в Англия е от 1560 година. А за идеята, поради която се появяват-версии много. Търпение.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27