Автор Тема: Петте планети/луни годни за живот в Слънчевата система  (Прочетена 9463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Изследване на Пуерториканския университет в Аресибо публикува имената на петте планети в Слънчевата система, които могат да служат за дом на човечеството.
На първо място с най-добри условия, разбира се, е Земята.
Съществуват обаче четири небесни тела, които все пак предлагат възможност на хората да оцелеят, ако нещо се случи с планетата ни, съобщава lenta.ru.
Лидер по най-добри условия сред тях е малката луна на Сатурн - Енцелад.
През 2008 г. сондата Касини засне гейзери на повърхността на спътника и анализът показа, че Енцелад е доста топъл, има изобилие от водна пара и органични вещества.
Друга годна за живот планета е съседът на Енцелад –Титан.
Луната на Юпитер Европа пък е покрита с дебела ледена кора и вероятно под нея се крие топъл океан, твърдят учените.
И на трите спътника обаче хората ще трябва да намерят дом дълбоко под повърхността.
Сред най-добрите кандидати за заселване е и Марс.
От доста време учените разработват модели за промени в атмосферата и затопляне на планетата, която вероятно някога е имала вода в течно състояние.
Марс и Европа предлагат най-добрия компромис между достъпност и условия за живот.




Енцелад. Снимка: БГНЕС


източник: http://www.dnes.bg/technology/2009/10/20/i-pette-planeti-godni-za-jivot-v-slynchevata-sistema-sa.79468
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 00:01:28 am от H. »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Да не би това да са местата където са изградени тайни бази  :writer:

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Да не би това да са местата където са изградени тайни бази  :writer:

Незнам ама циркулират разни мнения че по-голямата част от липсващите (неофициално доколкото знам) 24 трилиона долара от резерва на САЩ са отишли за колонизиране на слънчевата система.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Русия се подготвя за най-мащабният космически проект в цялата си история. През 2020 - 2021 година, руски космически апарат ще се отправи на изследователска мисия към спътника на Юпитер - Европа, с цел откриване на живот. По думите на академик Юрий Зайцев, полета до системата на Юпитер ще отнеме около седем години. Интересът на Русия към спътника на Юпитер, учените обясняват с това, че под ледената покривка на Европа се намира солен океан с многокилометрова дълбочина. Има и друга причина, която кара учените да проведат тази мисия - кой е построил тръбопроводите на Европа? Този на пръв поглед налудничав въпрос има своите сериозни доводи. Тях ги е изразил още през 1998 година професор Борис Радионов в свое писмо до тогавашния директор на НАСА. Ето част от него:


" Изследвайки висококачествените снимки на една от луните на Юпитер - Европа, направени от междупланетната сонда Galileo, аз открих, че цялата повърхност на юпитерианската Европа представлява многослойна мрежа от тръби, покрити с лед и сняг. Общата структура на гигантската техногенна обвивка на планетата, както и нейните отделни елементи, говорят за сложност, недостижима за нас, земните жители. Планетната система от комуникации най вече напомня артерии на жив организъм! "




Отоговорът на директора на НАСА бил много внимателен, американските учени не бързали с окончателни изводи, за разлика от порцията критика, която Радионов отнесъл в родината си. Разбираемо е! Тук би се получило същото.


Въпреки всичко мечтата на Радионов да се полети към Европа става все по реална. Русия, Европа, САЩ и Япония създават проекта "Лаплас". В състава на мисията трябва да бъдат четири апарата - един в орбита около Юпитер, друг около Европа, още един за изследване на магнитосферата на планетата и накрая апарат за кацане на повърхността на Европа.

Мога само да адмирирам подобен проект. Искренно се надявам да бъде осъществен, защото е крайно време човечеството да излезе в Космоса. За съжаление започват да се появяват мнения, че готвената мисия до Марс няма да се осъществи никога, поради всякакви причини, но най-вече психологически. Няма толкова смел човек да поеме отговорността на целия проект. Търси се един нов Наполеон.

По материали на Росийский космос и Известия науки
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 16:29:16 pm от Trandev »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
Русия се подготвя за най-мащабният космически проект в цялата си история. През 2020 - 2021 година, руски космически апарат ще се отправи на изследователска мисия към спътника на Юпитер - Европа, с цел откриване на живот.

А в един наскоро излязъл музикален видео клип се показва как се язди слон на една от луните на Юпитер и разни други "чудесии" и космически портали  ;)

Цитат
За съжаление започват да се появяват мнения, че готвената мисия до Марс няма да се осъществи никога, поради всякакви причини, но най-вече психологически. Няма толкова смел човек да поеме отговорността на целия проект. Търси се един нов Наполеон.

А това даже не знам как да го коментирам - безумно нелогично е едно такова твърдение. И дали смелостта е наистина качеството което търсят.... защото ми се струва че ще им трябва "човек" с по-различни качества  ;)Но хора могат да намерят за абсолютно всичко - дори да трябва да си жертват живота - пак желаещи ще има предостатъчно.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Нелогично е първото ти изкзване Алиене. Извинявай, но това е клип на песен. Даже ми харесва песента и клипа.Недей да трещиш. :writer: :flag_of_truce:

Жертвоготовни ще има, проблема идва с финансирането. Кой ще си позволи да похарчи такъв финансов ресурс, как ще го оправдае при положение, че има стотици други дупки за запълване. Четох преди време един много хубав коментар, че ако не е имало студена война, нямало е и да има такъв напредък в космонавтиката. Естествено говоря за видимия и  не коментирам тематиката в този форум. Необходим е човек, който ще каже майната на всичко останало,- Наш основен приоритет е завладявнето на космоса и създаването на бази  на други планети. А какво ще правим там, не питайте. Просто бачкайте. Първата крачка винаги е трудна. :)


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Е аз нали точно това съм написал че е клип на песен - къде си видял да съм твърдял друго ? Съвсем отделен е въпроса как чрез определени "клипове" и "филми" се показват неща които са всъщност съвсем реални....

Колкото до оправдаването на финансовия ресурс - има доста начини това да стане - включително доста от тях са показни нагледно в някои "филми". Повечето се базират на принудата - измисля се някакъв  сериозен проблем и тръгваме да търсим неговото решение в "космоса". Но там е работата че няма изобщо нужда парите да се оправдават а си се харчат тайно чрез черни бюджети и никой не им търси сметка.
И отново ако пък трябва да бъде показано на светло някакво финансиране - и това отдавна е представено как става отново във "филми". Парите се избиват чрез реклама защото интереса към мисията ще бъде огромен. А да ми пишат как нямало толкова смел човек да поеме отговорност е просто несериозно. Финансовия въпрос винаги са го изтъквали като проблем, но той отчасти е изкуствено създаден проблем - просто трябва да се оправдае бездействието на "официално ниво" - защото на неофициално повярвай ми те изобщо не са прости и ясно осъзнават какви предимства им носи овладяването на космоса във всички възможни аспекти.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Темата е интересна.Днес 07.12.2009 г. между 18.00 и 19.00 часа по Нешънъла даваха филм за всички луни на Юпитер.Много интересн, с много снимки и разяснения.Обаче филмът не бе преведен на български.
Затова имам молба, ако някой от форума га е записал с български превод, да го пусне.  :hi: :hi:

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Ти кажи заглавието, пък превода (ако има такъв) лесен за намиране.
Може да се пробваш в Колибата, раздел Космос.

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Има една поредица 3-4 сезона казва се "The Universe" проверете по българските торент страници.Това за Европа е в 1ви сезон ако не се лъжа.
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Петте планети/луни годни за живот в Слънчевата система
« Отговор #10 -: Декември 17, 2009, 09:17:11 am »
По-лесно е в колибката. И там я има поредицата. Сваляш директно без да се занимаваш с торенти.

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Петте планети/луни годни за живот в Слънчевата система
« Отговор #11 -: Декември 17, 2009, 12:13:35 pm »
Извинете че се намесвам,но бих искал да попитам какво имате на предвид с колибката,това сайт ли е(не съм израснал в България и не знам)ако е сайт може ли някои да даде линк.
Благодаря предварително ;)
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Петте планети/луни годни за живот в Слънчевата система
« Отговор #12 -: Декември 17, 2009, 12:15:24 pm »
Сайт е http://kolibka.com/ има доста филми .  :)

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Петте планети/луни годни за живот в Слънчевата система
« Отговор #13 -: Декември 17, 2009, 12:21:17 pm »
майко милаааа ;D ;D страшен сайт(на някои може да им се стори смешно но тук в Германия такива сайтове няма)МЕРСИ МНОГО!! ;)
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Петте планети/луни годни за живот в Слънче
« Отговор #14 -: Декември 18, 2009, 19:24:49 pm »
Едно време в България имаше един много популярен израз: "Откри Америка!". Сайта е вече на дооооста годинки.

П.П.: И във Франция няма.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27