Автор Тема: Еволюция на съзнанието - кой, какво и как  (Прочетена 16993 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #30 -: Октомври 06, 2009, 16:04:17 pm »
Според мен е трудно да има еволюция на съзнението в града, какъвто го познаваме днес. Помислете малко. Какво правят изкуствоведите, когато искат да получат вдъхновение? Ами просто те бягат далеч от града. Града за хората е като оранжерията за доматите.

Еволюция на съзнанието ще има, когато хората започнат да си строят родови имения. Да ги наследяват от поколенията. Тези родови имения трябва да са самодостатъчни. Харата да си отглеждат всичко там и да са относително независими. Да имат контакт със Земята.

Колко от вас ходят редовно боси по тревата? Ние сме тотално изолирани от изначалния начин на живот. Ние сме натикани в кошер.

Именно.Можеш ли да ми кажеш как мога аз да направя родово имение без пари, без информация(интернет) и как мога аз да си докарам тези две неща, прескачайки сегашната цивилизация?
Затова си изграждам успешен модел за поведение към нея, докато си ги докарам, като едновременно си развивам информацията и заключенията с идеята за бъдещата и минвестиция в това "родово имение".

« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 16:05:42 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #31 -: Октомври 06, 2009, 16:09:01 pm »
ТОЧНО ОБРАТНОТО !!!

АКО СИ ДАВАШ СМЕТКА ЗА ТОВА:
1.кое можеш и не можеш да контролираш на този етап
2.кои егрегори са ти полезни за момента и кои не са ти полезни на този етап
3.какво, кога и как може да съществува пълноценно с останалите неща
...ТО ТИ ЩЕ НАПРАВИШ НЕЩАТА ТАКА, ЧЕ ДА БАЧКАТ ОПТИМАЛНО.

А ако не го направиш, това вече е НЕВЕЖЕСТВО.

ТОЧНО ТАКА!

1. Ако си даваш сметка, за това кое можеш и неможеш да контролираш на този етап, значи си даваш сметка за собственото си невежество. Ок, добре, не се изразих правилно, че изолацията не е "правилен" подход, просто това не е моят подход. Ако за теб това е правилният - ама разбира се!
2. Ако си даваш сметка за егрегорите - ами ще отдаваш на тези, на които искаш
3. Да, ще правиш така че да бачкат нещата оптимално.

НО ТОВА НЕ ТЕ ПРАВИ "ВЕЖ", А ПРОСТО ПО-ОСЪЗНАТ.  :-*
For The Internets! :D

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #32 -: Октомври 06, 2009, 16:20:00 pm »
Точно така  :drinks:


Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #33 -: Октомври 06, 2009, 16:26:30 pm »
 Да добавя нещо, което не успях да коментирам:
Цитат
Първо, много съм далеч от "страх от напускане на гнезденцето".Трябва да ме познаваш лично, за да правиш такива заключения по мой адрес - нещо, което бих казал на всички, за които страх е най-лесното обяснение и затова с него най-лесно се прибързва при анализи.
Айде пак по твой адрес... ;D Страх не беше заключението ми, а първото ми предположение, което ти просто спокойно можеше да отхвърлиш като грешно. А ти би ли допуснал да те познавам лично?  :P

Цитат
Не се опитвай да ми кажеш, че едва ли не аз не съм разсъждавал над себе си и над отношенията ми с обществото и начинът, по който съм избрал да живея е просто едно първосигнално хрумване, защото съм положил много усилия и мисли в тази посока.
Едва ли някой се опитва да ти каже подобно нещо.

 И сега за родовите имения...Ще го кажа най-общо без да навлизам в детайли, помислете над това и го коментирайте, без да навлизаме с спорове и нападки:
Идеята (която иначе не е лоша) ми се струва като бягане от отговорност към настоящето общество, която всички ние носим.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 16:29:22 pm от Oneness »
For The Internets! :D

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #34 -: Октомври 06, 2009, 16:26:53 pm »
Именно.Можеш ли да ми кажеш как мога аз да направя родово имение без пари, без информация(интернет) и как мога аз да си докарам тези две неща, прескачайки сегашната цивилизация?
Затова си изграждам успешен модел за поведение към нея, докато си ги докарам, като едновременно си развивам информацията и заключенията с идеята за бъдещата и минвестиция в това "родово имение".

Много хора с необходимите условия пак няма да го постигнат. Защото това явление не е привично за обществото, а ще бъде изолиран случай. Системата няма да го позволи, защото няма да е изгодно за нея. Знаеш ли, че има безпрецедентно обезлюдяване на хора по малките населени места. Именно затова, защото системата ги иска натикани в кошера. Колко време ще оцелееш с такова родово имение. Системата с всички лостове на социума ще се опита да те смаже и да те върне. Състоянието на относителна независимост от системата е измамно.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #35 -: Октомври 06, 2009, 16:38:47 pm »
Цитат
Идеята (която иначе не е лоша) ми се струва като бягане от отговорност към настоящето общество, която всички ние носим.

Родовото имение няма да е бягане от отговорност, когато стане масово явление. Това е начин за бягство от кошерния модел на живот - предпоставка към еволюция на съзнанието.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #36 -: Октомври 06, 2009, 17:38:14 pm »
Именно.Можеш ли да ми кажеш как мога аз да направя родово имение без пари, без информация(интернет) и как мога аз да си докарам тези две неща, прескачайки сегашната цивилизация?
Затова си изграждам успешен модел за поведение към нея, докато си ги докарам, като едновременно си развивам информацията и заключенията с идеята за бъдещата и минвестиция в това "родово имение".

Системата няма да го позволи, защото няма да е изгодно за нея...Колко време ще оцелееш с такова родово имение. Системата с всички лостове на социума ще се опита да те смаже и да те върне. Състоянието на относителна независимост от системата е измамно.

Хе-хе-хе-хе... :)


Oneness, не го говорех по твой адрес последното, а бях цитирал sidewinder.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #37 -: Октомври 06, 2009, 17:41:14 pm »

Идеята (която иначе не е лоша) ми се струва като бягане от отговорност към настоящето общество, която всички ние носим.


Съгласен съм със sidewinder и само ще го допълня.
Сегашното "настоящо общество" не живее в нормалната си среда. Градът в сегашната му форма е ненормална измислица на Архитектите на НСР. Те насила натикаха хората в него, чрез гадния комунистически строй. Селската независимост бъркаше плановете им и затова наблъскаха хорицата принудително в КИБУЦА-ГРАД.
Това с бягането на отговорност ми прилича на безплътно клише.
Каква отговорност?!? Към кого?!? ;D

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #38 -: Октомври 06, 2009, 18:09:13 pm »
 Спорт-Здраве, ако имаш предвид:
 
Да добавя нещо, което не успях да коментирам:
Цитат
Първо, много съм далеч от "страх от напускане на гнезденцето".Трябва да ме познаваш лично, за да правиш такива заключения по мой адрес - нещо, което бих казал на всички, за които страх е най-лесното обяснение и затова с него най-лесно се прибързва при анализи.
Айде пак по твой адрес... ;D Страх не беше заключението ми, а първото ми предположение, което ти просто спокойно можеше да отхвърлиш като грешно. А ти би ли допуснал да те познавам лично?  :P
знам, че не е по мой адрес, но предположих, че ме включваш в това "всички". :P Иначе това с "адреса" не ми е любимо занимание и искам просто да коментираме мнения, без нищо по ничии адрес, ако ме разбирате... 8)

Цитат
Идеята (която иначе не е лоша) ми се струва като бягане от отговорност към настоящето общество, която всички ние носим.

Родовото имение няма да е бягане от отговорност, когато стане масово явление. Това е начин за бягство от кошерния модел на живот - предпоставка към еволюция на съзнанието.
Когато стане масово явление, може би, но не го виждам като такова. А в индивидуален план просто много прилича на илюминатско мислене. "Дай ние знаещите и можещите да се отделим от гнусната пасмина" и дори да не е "да ги поробим", то със сигурност поне е "да ги оставим да гният в собственото си невежество". Не че някой, видял се като "по-знаещ", трябва да ръчка останалите да се събудят, но имайки някакъв контакт (контролиран от самия него), той във всеки един момент дава шанс за "пробуждане".

Съгласен съм със sidewinder и само ще го допълня.
Сегашното "настоящо общество" не живее в нормалната си среда. Градът в сегашната му форма е ненормална измислица на Архитектите на НСР. Те насила натикаха хората в него, чрез гадния комунистически строй. Селската независимост бъркаше плановете им и затова наблъскаха хорицата принудително в КИБУЦА-ГРАД.
Това с бягането на отговорност ми прилича на безплътно клише.
Каква отговорност?!? Към кого?!? ;D
Никой никого насила не е вкарал в нищо, това просто е невъзможно. Въпроса е до осъзнатост. Това, че ти неосъзнато се съгласяваш с нещо, не значи че е насила. Това с отговорността само ти прилича на клише обаче... Каква отговорност и към кого се съдържа в самия ми цитат и за да поясня още, защото явно не си разбрал - смятам, че всички сме отговорни, за това което се случва (което още повече ще ти заприлича на клише ;D). Когато разбереш напълно, че ти не си нещо отделно от обществото "по подразбиране" (както се казва на програмистки език), ще разбереш за какво говоря.
For The Internets! :D

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #39 -: Октомври 06, 2009, 19:31:26 pm »
Не е илюминатско мислене! Това е изход за спасение. Има го в Русия и мисля, че на места и в България. Това е древен начин на живот на ведрусите - племе в Сибир.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #40 -: Октомври 06, 2009, 20:21:26 pm »
 Ок, аз ще се осведомя за последователите на ведрусите, защото признавам си, че не знам нищо за тях. Но ти разбираш ли паралела, който правя аз с илюминатското мислене и защо го казвам? Въпроса е, че да имаш езотерично знание не е единственото условие за еволюция, номера е как ще го използваш - за доброто само на себе си, или и за доброто на другите. Ако идеята е да се изолираш от другите, за да не те "заразяват" с "низшетата" си (от "низш", не знам как да образувам съществително  :P) и да можеш на спокойствие да си ползваш знанието за собствена облага си е чист илюминатски манталитет.  :)
For The Internets! :D

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #41 -: Октомври 06, 2009, 20:24:13 pm »
Ведрусите не са били племе, а народ, предтечите на днешните руси. Повече информация за тях има в последните книги на Вл. Мегре за Анастасия и в руския форум за Анастасия. Тя се определя като ведруса и дава части и от историята им. ;)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #42 -: Октомври 06, 2009, 21:01:27 pm »
ОК! Грешка на езика. Изчел съм всичко на Владимир Мегре за Анастасия. От там го знам това.
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 08:44:23 am от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #43 -: Октомври 06, 2009, 22:09:01 pm »
Не беше ли писано именно в този форум, че тези самозадоволяващи се градове в Русия всъщност се управляват чрез вътрешни лица от хора на службите?

Хората били гладни, болни, занемарени.

А за склонността на просветените да странят от обществото; може би те знаят нещо повече, което ние не?
Може би човек първо трябва да узрее достатъчно сам, да започне да ТЪРСИ активно, преди да намери някой просветен. Може просто да не му е писано.

А може би светът няма нужда от спасение? И така си е добре.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #44 -: Октомври 06, 2009, 22:42:50 pm »
Няма нужда да се залита по Магрета, Висарионовци и Анастасии. Всичко за пример си го имаме тук у дома. В практиките на гореизброените наставници в кацата с мед има и лъжичка с л...., а при някои даже по повече...
Само се замислете кой влачи от селата всяка есен зимнина, а и през цялата година други продукти. Гражданина! Пълнят багажниците и се прибират в кибуца.  ;D

П.п. Oneness, Спорта може да ти се закача на кукичките, но при мен не вървиш. Плувай... ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27