Автор Тема: Еволюция на съзнанието - кой, какво и как  (Прочетена 17052 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2009, 01:17:00 am »
Просто дадох своите отношения(себе си) с масата народ около мен(вие формата) за пример.Въобще не съм възприемал адресиране, може да съм се изразил малко лошо.

Еми хайде тогава да си говорим в "езотерични термини".
това, което наричаш "даване на енергия", не е даване, а резониране - интерфериране на вълните(вибрацията) по такъв начин, че да се получи нова, която да бъде "попита" от двете страни.Никой никога до никъде не е стигнал с раздаване на енергия.

Това...
Всеки ще гледа да е с "по-яката" обвивка, за да не може никой да му краде жизнената енергия. И това да се изписва "заплаха"... Звучи просто като "ъпгрейднато" животно.
... е някакъв измислен от теб сценарии, в резултат на гледане на твърде много филми сигурно.

Да, естествено и очевидно е, че жизнената енергия е възобновима и има неизчерпаеми източници от нея, това го повтаря всеки и навсякъде. Затова сигурно трябваше да сложиш епитета "страхливо пазена" - защото просто те е мързяло да вникнеш в нещата и си се хванала за първия готов архетип.
Тук далеч не става дума за безхаберно и безпринципно пазене, а за инвестиране.Това превръща жизнената енергия не в богатство, а в актив.Още по-смешно е да се поущрява раздаването на инвестиционен актив на сульо и пульо, поради схващането, че опазването на активите било проявя на страхливост и дребнавост едва ли не.

Хаха, и ако някой наистина разбира за какво става въпрос, въобще няма да я раздава на онези, които не могат да я управляват.Това е все едно някой да тръгне да раздава пари на просяците.
Този, който наистина разбира, ще умножи акитвите си, а няма да ги подарява.


Но хей, ние тук не сме съдии и не решаваме кое как е, пишейки във форум.Не ми дреме как е.Просто ми дреме за епитетите, които лепиш.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 01:21:01 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2009, 12:26:37 pm »
Според Карлос Кастанеда и съответно Толтеките, всеки човек се ражда с определено количество енергия, която не е възможно да се увеличи, а само да се възстанови в продължение на живота ни. Ако не използваме определени техники и не водим дисциплиниран начин на живот (т.е. без излишното й изхабявяне),определеното количество енергията се натрупва и закостенява така да се каже по крайщата на лъчистата ни обвивка. Също така във взаимоотношенията си с приятели, любовници и други ние оставяме в тях част от нашата енергия. Толтеките практикуват техника т.нар. Преглед на живота си, който е придружен с определено дишане, за да върнат обратно отдадената си енергия.
Йогите също не прахосват енергията си, противно на това, което вероятно много хора си мислят. изпълнението на асани, както и задължителните дихателни упражнения,медитацията са също начин, път за възстановяване на й. Не виждам нищо лошо в това човек да не прахосва енергията си в дейности и контакти, които биха го отклонили от избраният път. 

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2009, 13:04:06 pm »
Според Карлос Кастанеда и съответно Толтеките, всеки човек се ражда с определено количество енергия, която не е възможно да се увеличи, а само да се възстанови в продължение на живота ни.

Да, това е залегнало и в концепцията за чигун от Изтока.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2009, 14:57:49 pm »
Aз пък съм чувал, че капацитета може и да се увеличава.

Но ми е чудно, вие как си обяснявате задържането на наша енергия от други хора (приятели, познати, бивши приятели); И съответно нейното обратно прибиране.
Как се познава коя част от енергията на кого е (принадлежала първоначално)? Има си сериен номер ли, какво?

Защо след като веднъж си я отдал, после не можеш да я възстановиш сам?
Защо не може просто да се забрави за човека, който ти я е отнел?

Харесва ми асоциацията на човешката енергия, с въздуха на един надут балон (примерно с диаметър 2метра)
Сякаш, когато някой ни уязви, проблема не е толкова в загубата на енергия, колкото в пробойната в балона, която се получава.
Така балона няма да може да се пълни успешно. Трябва да се заличи пробойната, а не да се възстановява енергията.
А балона да кажем винаги се помпи от самосебе си, с определен капацитет. (тялото се зарежда с определена енергия). Но от дупките зависи, доколко тялото ще задържа енергия.

Може би тази дупка остава отпечатана в емоционалното тяло и периодично, ако се сещаме за нея може да я активираме. Ако въпросния познат е достатъчно лош, може нарочно да ти припомни и също да я стимулира.

Но това, което не ми е ясно, от страна на въпросния 'приятел' има ли някакъв енергиен ефект всичко това?
Това, че ти имаш пробойна и периодично губиш енергия, променя ли в него нещо?
Нима енергията се телепортира у него?
И то редовно?
Или може би има някои 3ти същества, които се лепват за пробойната и я смучат?
Но каква му е далаверата на 'приятеля' от всичко това?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2009, 15:11:41 pm »
Но ми е чудно, вие как си обяснявате задържането на наша енергия от други хора (приятели, познати, бивши приятели); И съответно нейното обратно прибиране.
Как се познава коя част от енергията на кого е (принадлежала първоначално)? Има си сериен номер ли, какво?
Защо след като веднъж си я отдал, после не можеш да я възстановиш сам?
Защо не може просто да се забрави за човека, който ти я е отнел?

Сега, останалото няма да коментирам, но за това специално четох в "Живот в сънуването" на Флоринда Донер (-Грау), една от "вещиците"  на Кастанеда, че е възможно, описана е и техника за връщането на енергията, отнема обаче доста време.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #20 -: Октомври 06, 2009, 15:15:37 pm »
 Спорт-Здраве, извинявай че съм ти "лепнала епитет". Въобще не е била това целта ми, така е достигнало до теб, ни най-малко не съм целяла да те засегна. Просто казвам това, което прочетеното ме кара да мисля. Не се ли замисляш, че би могло да звучи така? А ти вникна ли в това, което казах аз? Всичко което ти казваш би могло да се съотнесе и за теб. Да не говорим, че направо ми се накара заради това:
 
Цитат
Прекаленото пазене на жизнена енергия произлиза от невежество и от него лъха егоизъм, който според мен е основна пречка пред еволюцията.
което не знам защо си приел лично.  :unknown: Опитай се да си прочетеш постовете доколкото можеш сякаш не си ги писал ти, може и да намериш причината. "Страхливо пазена" казах защото така ми прозвуча от твоите думи. А къде казах, че жизнената енергия може да бъде безхаберно и безпринципно харчена? "Сульо и пульо"? Ето че и ти лепиш без да си поплюваш. :blum1: А измисления от мен сценарий не е "в резултат на гледане на твърде много филми", а в резултат на нищо повече от твоите думи (минали през мен, разбира се):
Цитат
А на черупката на яйцето, на обелката на плода, изписвам "невидимост" и "заплаха". Точно както правят животните в природата - всяко животно, което е от тази същност, го изписва на тялото си(отровните жаби, паяците, змиите и тн), като целта му е да го избягват враговете.
Предполагах, че ще се засегнеш (нямам предвид обидиш, а че ще ти се пусне алармата) от директните ми коментари, но въпреки това ги казах така, исках да те предизвикам и да проверя дали на "кукичките" които поставям у теб съществуват съответни "дупки". Според мен ти вкарваш "инакомислещите" в един стереотип, и в момента в който определено изказване ти пусне алармата - всичко е ясно - обектите се превръщат в "сульо и пульо", гледам твърде много филми, мързи ме да вникна, пазането е "безхаберно и безпринципно" според мен и опитът ми да вържа тезата си е неуспешен. :P Да говорим ли повече за "епитетите"?  :)
 Жизнената енергия не е нещо, което безпринципно можеш да раздаваш, но не е и бизнес. Ти можеш да я възприемеш както си и искаш, но "морала" (незнам как да го нарека иначе, колкото и дървено да звучи) играе роля дори и да не го зачиташ. Не си ме разбрал правилно (и аз имам определена вина), но не смятам, че те мързи да вникнеш, просто егото ти отказва да направи подобно нещо. :P Иначе ме кефиш, мога ли да ти пиша на лични?  :-*
 
 
For The Internets! :D

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #21 -: Октомври 06, 2009, 15:17:20 pm »
Питам се еволюцията на съзнанието включва ли социална изолация, отдръпване от всичко, което ни приковава към социума и въпреки това страх от напълно напускане на социалното гнезденце. Някак ми се струва паразитно това да се стремиш към духовното като ползваш ток и интернет.

Или иначе казано - ще се възползвам от някои социални блага на цивилизацията, без които не мога да оцелея, поради невъзможността да се справя по друг начин, но не смятам да плащам дан за това.

Аз мисля, че отдавна сме затънали в кереча.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2009, 15:17:45 pm »
Отговорът на въпросите ти( Tangrata ) се дава от два термина.

Енергиен отпечатък.
Това е нещото, което дефинира енергията условно като "твоя".Тази енергия носи информация за цялото ти същество(поради принципа на холограмата - всяка част съдържа информация за цялото и може да го възпроизведе) - в това влиза състоянието на вибрацията й(твоята лична вибрация), нюанса на мислите ти(тя ги носи холограмно в себе си) и състоянието на здравето ти(биологично-материална информация).

Тоест тази така наречена "твоя" енергия буквално е холограмна частица от теб.
Но това може да се промени.Промяната на "чужда" енергия към "своя" изисква допълнително инвестиране на енергия в процеса - триеш, презаписваш нови данни.Триене и презаписване не са правилни метафори, а по-добре е да се каже обезформяш и оформяш отново, според твоята форма този път.

Енергийна връзка.
Това е онова, което образно наричаш "пробойна".По-точно това е "неконтролираната" енергийна връзка.
Когато концентрираш вниманието си върху нещо - предмет или някой - физическият процес представлява изпращане на "опипваща енергия".Изпращаш даден обем енергия да свали енергийният отпечатък на това нещо или някой, след което да ти го "донесе" и така да добиеш представа за нещото, върху което си спрял вниманието си.
Това е физическият процес на така нареченото "свързване" и разбиране без думи.Или "усещане на емоцията на другия".Така и ламите и йогите "разбират" кое растение какви качества има, без да са чели нищо за него, но това е доста овладяно и осъзнато ниво на процеса.

И така, "енергийна пробойна" се нарича явлението, когато не можеш да спреш да обръщаш внимание на даден обект и постоянно изпращаш енергийни връзки към него, защото той привилча вниманието ти.
Това е основата на вампиризма - привличане на вниманието на подсъзнателно ниво.


А явлението човек "да си вземе енергията" е нещо, подобно на отмъщение - енергетизиращо е и дава сили, защото отнетият обем енергия, носещ твоя енергиен отпечатък, дълго време те привлича(по закона подобно привлича подобно).Така ти си привлечен към обекта, който е задържал този "твой" обем.
Само че тялото/телата на човека винаги се стремят да не задържат чужди частици и както е с храната - чужда частица, която незабавно започва да се синхронизира с тялото(преработва), така е и с енергията.
В крайна сметка удовлетворението от отмъщението зависи от това до каква степен твоят енергиен отпечатък е вече заличен(преработен).Ако е запазен, удовлетворението е голямо, ако вече го няма или е нищожен, отмъщението е незадоволително.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 15:21:44 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #23 -: Октомври 06, 2009, 15:20:59 pm »


Но това, което не ми е ясно, от страна на въпросния 'приятел' има ли някакъв енергиен ефект всичко това?
Това, че ти имаш пробойна и периодично губиш енергия, променя ли в него нещо?
Нима енергията се телепортира у него?
И то редовно?
Или може би има някои 3ти същества, които се лепват за пробойната и я смучат?
Но каква му е далаверата на 'приятеля' от всичко това?


Танграта, на тези твои въпроси, които съм цитирал, би получил отговор ако се запознаеш с енергийният вампиризъм. Ако искаш мога да ти пратя малка книжка в ел. вариант, където ще намериш отговорите...

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #24 -: Октомври 06, 2009, 15:24:01 pm »
Силата, която прави възможна обратното събиране на енергията отдадена във взаимоотношенията си с другите, се нарича от учителя на Кастанеда НАМЕРЕНИЕ. Като ти е толкова интересно как става това,Танграта, ми прочети книгите на Кастанеда. Има ги в spiralata.net. Там ще намериш отговорите на твоите над 10 въпроса.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #25 -: Октомври 06, 2009, 15:34:14 pm »
Питам се еволюцията на съзнанието включва ли социална изолация, отдръпване от всичко, което ни приковава към социума и въпреки това страх от напълно напускане на социалното гнезденце. Някак ми се струва паразитно това да се стремиш към духовното като ползваш ток и интернет.

Или иначе казано - ще се възползвам от някои социални блага на цивилизацията, без които не мога да оцелея, поради невъзможността да се справя по друг начин, но не смятам да плащам дан за това.

Аз мисля, че отдавна сме затънали в кереча.

Sidewinder, аз не казвам как трябва да се правят нещата, а казвам как аз се справям с тях.Аз съм изработил система, която най-добре мога да управлявам и чрез която мога да реагирам най-бързо и най-гъвкаво, когато ми се налага да съм гъвкав.Тази система работи, защото представлява моята природа.

Първо, много съм далеч от "страх от напускане на гнезденцето".Трябва да ме познаваш лично, за да правиш такива заключения по мой адрес - нещо, което бих казал на всички, за които страх е най-лесното обяснение и затова с него най-лесно се прибързва при анализи.


Виж липсата на логика в собствените си думи - "употреба на блага, без които не мога да оцелея".
Това първо не е дефиницията за благо.Може би искаш да кажеш, че използвам капризи, които за момента са ми необходими като ускоряващи развитието ми.Да, това е така, и го правя, защото съм умен.Така би постъпил всеки умен човек.

Второ - плащането на дан е съвсем друг и на всичкото отгоре относителен въпрос.Защото аз не се пестя в приказки(като други от форума например) и винаги обяснявам какво говоря, мисля и правя.Това го правя главно в мое собствено име, вярно е(защото преговарям теорията си и разсъждавам над нея още веднъж), но оставям вратата отворена и на другите, които имат интерес.

Така че всеки плаща своя принос към социума, ако има контакт с него.Съгласи се, че плащането на парно и дупченето на билетче не е никакъв дан към социума - това е каляване на СВОИТЕ СОБСТВЕНИ ОКОВИ и каляване на ОКОВИТЕ НА ДРУГИТЕ.
Така че може да ти се стори странно, но чрез моето бунтарство, аз полагам усилия не само за своята лична свобода, но и за свободата на много други хора - всички, които са като мен, защото аз не съм единствен в този свят.


Не се опитвай да ми кажеш, че едва ли не аз не съм разсъждавал над себе си и над отношенията ми с обществото и начинът, по който съм избрал да живея е просто едно първосигнално хрумване, защото съм положил много усилия и мисли в тази посока.


И също така - в моето общество "мечта" присъстват същите тези "блага", но са реализирани по съвършено друг начин, защото хората от това мое виждане за обществото са съвсем различни.Но понеже то все още не съществува, ползвам продуктите на това общество.
А и тези продукти не са НЕГОВИ. То е ПРИНУДЕНО ДА ПРОИЗВЕЖДА, и не го прави по свое собствено желание.Отиди при ел.техника в ел.станцията и му предложи да му даваш по 2 хилки на месец да видим, дали ще продължи да работи, за да имат ток останалите.
Така че не само, че съм полезен на обществото с онова, в което съм най-добър, но и дори не взимам нещо от него - просто взимам от онова, което ТАКА И ТАКА ще го има, независимо дали всички ние искаме, или не.Като пластмасовите чашки например.

Хората като мен са изключително полезни на това общество и единственият проблем е, че сме твърде малко.Обществото може и да си мисли друго, но това е поради неговото невежество.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 15:40:46 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #26 -: Октомври 06, 2009, 15:43:52 pm »
Питам се еволюцията на съзнанието включва ли социална изолация, отдръпване от всичко, което ни приковава към социума и въпреки това страх от напълно напускане на социалното гнезденце. Някак ми се струва паразитно това да се стремиш към духовното като ползваш ток и интернет.

Или иначе казано - ще се възползвам от някои социални блага на цивилизацията, без които не мога да оцелея, поради невъзможността да се справя по друг начин, но не смятам да плащам дан за това.

Аз мисля, че отдавна сме затънали в кереча.
Точно това исках да кажа - не смятам социалната изолация за правилен подход, според мен желанието за нея произлиза от невежество. Човек може да се научи да контролира енергията си и тогава никой не може насила да му бърка в нея, за това не е нужна изолация. Изолацията е в случай, че не можеш да контролираш процеса и единствения ти изход е да анулираш източника на различни процеси. Няма нужда (а и е нежъзможно) да се изолираш от матералния свят, за да не насочваш енергията си към него. Никой егрегор не може да те завлече без твое желание. Също така смятам, че има и полезни егрегори. Не е нужно да се дели духовно от материално, за да могат двете да съществуват пълноценно, напротив, това е задачата ни - в един напълно духовен свят е много лесно да не си материалист.  :P
For The Internets! :D

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #27 -: Октомври 06, 2009, 15:47:36 pm »
Ок, Oneness, за това, че стереотипизирам инакомислещите, ме хвана.Връщам си думите назад.

Това за бизнеса е просто метафора.Колкото хора има, толкова и начини на отношение към жизнената енергия.Аз се отнасям към нея като към "бизнес" - намалявам/увеличавам, инвестирам/харча/възвръщам, разширявам/променям/менажирам.

Към себе си се отнасям като към кооперация, в която има съвършено единен директорски борд и един главен директор - аз.И когато някой от борда не е съгласен с мое решение, се получава проблем във функционирането на тази кооперация и аз се заемам с изчестване на противоречията помежду ни - межди ме ни този подчинен директор.

Това е моя "бизнес", но за жалост така не се изкарват пари.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #28 -: Октомври 06, 2009, 15:52:43 pm »
Точно това исках да кажа - не смятам социалната изолация за правилен подход, според мен желанието за нея произлиза от невежество... Изолацията е в случай, че не можеш да контролираш процеса и единствения ти изход е да анулираш източника на различни процеси... Също така смятам, че има и полезни егрегори. Не е нужно да се дели духовно от материално, за да могат двете да съществуват пълноценно, напротив, това е задачата ни - в един напълно духовен свят е много лесно да не си материалист.  :P

ТОЧНО ОБРАТНОТО !!!

АКО СИ ДАВАШ СМЕТКА ЗА ТОВА:
1.кое можеш и не можеш да контролираш на този етап
2.кои егрегори са ти полезни за момента и кои не са ти полезни на този етап
3.какво, кога и как може да съществува пълноценно с останалите неща
...ТО ТИ ЩЕ НАПРАВИШ НЕЩАТА ТАКА, ЧЕ ДА БАЧКАТ ОПТИМАЛНО.

А ако не го направиш, това вече е НЕВЕЖЕСТВО.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #29 -: Октомври 06, 2009, 16:00:34 pm »
Според мен е трудно да има еволюция на съзнението в града, какъвто го познаваме днес. Помислете малко. Какво правят изкуствоведите, когато искат да получат вдъхновение? Ами просто те бягат далеч от града. Града за хората е като оранжерията за доматите.

Еволюция на съзнанието ще има, когато хората започнат да си строят родови имения. Да ги наследяват от поколенията. Тези родови имения трябва да са самодостатъчни. Харата да си отглеждат всичко там и да са относително независими. Да имат контакт със Земята.

Колко от вас ходят редовно боси по тревата? Ние сме тотално изолирани от изначалния начин на живот. Ние сме натикани в кошер.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27