Автор Тема: Кодекса на Луиджи Серафини  (Прочетена 23137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Кодекса на Луиджи Серафини
« -: Септември 26, 2009, 09:57:26 am »
Щукайки из  нета попаднах на една странна, направо фантастична книга. Книга,написана, но не преведена. Напечатана , но не прочетена. Консумирана само визуално. Даже и от автора. Това е книга-гатанка.Казва се "Codex Seraphinianus” /Strange and Extraordinary Representations of Animals and Plants and Hellish Incarnations of Normal Items from the Annals of Naturalist/Unnaturalist Luigi Serafini/.
Книгата се състои от две части на непознат език с възхитителни илюстрации на странни растения, животни, машини, битови сцени и какво ли още не. Има раздели по физика, химия, ботаника, архитектура география и др. С една дума това е енциклопедия на един непознат за нас свят. Автора на тази своеобразна енциклопедия е Луиджи Серафини, дизайнер в театър La Scala в Милано, роден през 1949г. Първото издание е през 1981г.

Няма да ви разказвам повече, а ще сложа няколко илюстрации и вие преценете дали си заслужава да я разгледате цялата.

Ако има филми, които могат да ви направят вегетарианци, то това може да ви накара да забравите секса ;D


А тука май ги обличат с тела...






От 70-те години на миналия век го виждаме в съвременните филми:




Ето и целия кодекс:

http://www.inde.ru/tmp/Codex_Seraphinianus.pdf

"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #1 -: Септември 26, 2009, 12:27:07 pm »
Пфааа, извратенооо >:( Това да не е вариант на Войнич в съвременен прочит :P

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #2 -: Септември 26, 2009, 12:49:04 pm »
Това си превеждам аз от кодекса братко Н.
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #3 -: Септември 26, 2009, 14:21:37 pm »
Добра интерпретация, хич не се сетих. Точно "правене" на ОП си е.

Иначе тази част с крокодила я бях виждал самостойно някъде из нета. Но помислих че е някаква тантра тогава...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #4 -: Септември 26, 2009, 20:52:58 pm »
Е как може да не се сетиш ве  :blum1:

Най-якото е намека за отнемане на живота на човека чрез "уреда" за дехидратация :) После пък създаването на живот чрез поливане - растящия в саксия козирог и спиралата на ДНК.

А двата еленски задника ги приемам като пътуване от вселена във вселена, от себе си в себе си примерно :)

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #5 -: Септември 26, 2009, 22:24:49 pm »
Невенче,

Що не бъзикнеш пак нета за повече информация за тази книга. Ясно е, че е ченълингова, но е интересното дали има някакъв смислов превод /поне от автора/. Интересното е, какво казва той за нея. Интересното е какво наистина пише в нея. Егати символите...

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #6 -: Септември 27, 2009, 09:07:06 am »
Оше снощи се поразрових и открих, че Луиджи(Серафини е псевдоним, явно идва от Серафим - висш Ангел небесен)е италиански архитект, промишлен дизайнер и още какво ли не е работил... Книгата излиза през 1981 г.(поне това открих аз) в много ограничен тираж с цена 250 долара, има и издание на цена над 2000 долара...

Това определено са страниците, които най-много ме "грабнаха" - човешки очи редуващи се с откровенно рептилски... Опове... Шейпшифтинг...
« Последна редакция: Септември 27, 2009, 23:38:32 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #7 -: Септември 27, 2009, 10:13:31 am »
Настоящото издание, което всички виждаме в руския сайт, е от 2005 година в Ню Йорк. Пише го в началните страници.

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #8 -: Септември 27, 2009, 10:38:07 am »
Двете кули, масонска колона на светлината и колона на мрака, човешки ритуал на хранене на рептили, синя и червена храна(хапчетата от "Матрицата")... Хранителна верига(енергийна обвързаност) между едновременно-инкарниращи се(истински хора, които се прераждат едновременно с блокирана памет за други животи - хората на рисунката влизат едновременно) и последователно-инкарниращи се(рептили - рептилите последователно излизат през струята с ясни спомени от предишни животи)...  :yes:
« Последна редакция: Септември 27, 2009, 11:31:21 am от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #9 -: Септември 27, 2009, 10:41:18 am »
Невенче,

Що не бъзикнеш пак нета за повече информация за тази книга. Ясно е, че е ченълингова, но е интересното дали има някакъв смислов превод /поне от автора/. Интересното е, какво казва той за нея. Интересното е какво наистина пише в нея. Егати символите...

SMSI, тази книга много ме заинтерисува и затова търсих усилено нещо за автора, някакви интервюта и пр. Но навсякъде информацията е почти една и съща. Има разминавания в дати на издаване и тям подобни дреболии. Автора се споменава по-често в арт средите , понеже книгите  му са източник на идеи. А коментарите по нета са ралични, но се очертават три мнения:
-   книгата е творба на психично болен
-   книгата е творба на талантив художник
-   тя е написана и нарисувана под внушение в състояние на транс

С каквито и очи да я разглежда човек, ще стигне до заключението: да този свят не е като нашия, но много прилича на него. И тогава от само себе си идват нови въпроси: дали това не е нашия бъдещ свят, ако не е значи има подобен на него, за що някои рисунки ме стряскат и т.н. Ако сега някой напише и нарисува по подобен начин книга за нашия свят и я изпрати в миналото, да речем преди 1000 г., какво ще мислят те, дали ще знаят че това е тяхното бъдеще. Предполагам, че ще е достатъчно стряскаща за да отговорят дали  им харесва или не.
Тази книга не е за разумни хора. Тя е за тези, които знаят, че света не е това което знаем. Тя е да интуитивните хора, които нямат нужда от доказателства, защото те ЗНАЯТ.
Самото заглавие „SERAPHINIANUS” е абревиатура на: „Strange and Extraordinary Representations of Animals and Plants and Hellish Incarnations of Normal Items from the Annals of Naturalist/Unnaturalist Luigi Serafini”. Не знам добре английски, нека който може да го преведе по точно. Аз си го преведох така:” Странни и удивитилни  представители на животни, растения и адски превъплащения от съзнанието на натуралиста/антинатуралиста Серафини.
Тази книга ме върна в моя така да се каже към моя„контактьорски период”. Тогава много се интерисувах от екстрасенси, контактьори, пророци и подобни/на това му викам бебешкия период :)/. Та, тогава ми попадна една книга на наша контактьорка, която рисува флората, фауната, съществата от други светове. Макар, че не бяха така майсторски нарисувани и в такаво количество, се впечатлих от чудноватите растения и животни които видях. Имаше и текстове с тяхна писменост, която много прилича на тази в кодекса. Но тук тя беше преведена. Май бяха някакви техни мъдри мисли. Много се впечатлих от тази книжка, макар, че не й помня името. Но добре помня това на автора: Светлана Нешева. Почни никой не споменава книгата и авторката.
Та, Луиджи Серафини има още книги. Една от тях е „PICCOLA PULCINELLOPEDIA”. Рисувана е с молив.
Ето няколко рисунки:


"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #10 -: Септември 27, 2009, 10:49:16 am »
Двете кули, масонска колона на светлината и колона на мрака, човешки ритуал на хранене на рептили, синя и червена храна(хапчетата от "Матрицата")... Хранителна верига(енергийна обвързаност) между едновременно-инкарниращи се(истински хора) и последователно-инкарниращи се(рептили)...  :yes:

Да! Това е!
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #11 -: Септември 27, 2009, 22:52:50 pm »
Пфааа, извратенооо >:( Това да не е вариант на Войнич в съвременен прочит :P

Ами има и такава теория, доколкото прочетох, че се е опитал да направи нещо като  Манускрипта на Войнич, Кодекса на Мендоса, Кодекса на Борджия  или на Борхес (BORHES) др.,  което за мен е най-вероятната версия.
Ама знае ли човек :)

Колкото до изданията - първото наистина е през 1981 г., второто издание през 1983-та година в Ню-Йорк, Мюнхен и Амстердам, трето през 2006 в Италия, и 2008.
(it.wikipedia.org)

П.П. Интересно е да се хвърли око на статията Нечитаемые шедевры (на руски е)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #12 -: Септември 27, 2009, 23:28:16 pm »
В момента нямам толкова време да се ровя из италоезичните източници. Спомням си само, че зърнах някъде, че книгата е "писана" в периода от 1976 до 1979 година.
Между другото, в един сайт за доставка на книги, който понякога ползвам, тя може да се поръча:

http://www.ibs.it/code/9788817013895/serafini-luigi/codex-seraphinianus

В Интернет пише, че цената й в момента е много висока, а я предлагат само за 89 евро, както и че много интелектуалци са почитатели на книгата (изброяват се изтъкнати имена).

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #13 -: Септември 28, 2009, 00:48:44 am »
Открих интервю с Луиджи Серафини, който развива активна дейност в много области на изкуството. Нещо като Ренесансова личност на XXI век. Не дава практически никаква информация, с изключение на едно изречение, което ми направи впечатление (подчертано от мен):
"Тoзи мой труд се роди в периода между 1976 и 1978, когато все още нямаше Интернет. Иначе щях да си направя блог. По онова време точно бях направил едно дълго пътешествие в Калифорния, където бях заразен от общия дух на хипитата. В Италия исках да създам нещо, в което да обединя същата онази смесица от визуалност и игривост, но и нещо, което да обикаля, да бъде споделяно между хората. Докато правех Кодекс-а не съм мислил, че той трява само да бъде излаган в галерии, да бъде продаван и толкова. Рисунките трябваше да са нещо, което хората да споделят, да разпространяват помежду си. И така започнах да обикалям между различни издатели в опити да издам тази книга. Идеята се хареса на Франко Мария Ричи, който я издаде през 1981 година."

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Кодекса на Луиджи Серафини
« Отговор #14 -: Септември 28, 2009, 11:05:01 am »
Рисунките трябваше да са нещо, което хората да споделят, да разпространяват помежду си.

Ако си вгледаме доста анимациони герои са взаимствани от неговата книга. Независимо, че много хора не знаят кой е източника желанието на автора се сбъдва. Впечатлителен балет по идеи от кодекса:
http://video.yandex.ru/users/denisbooks/view/1/?cauthor=denisbooks&cid=100000001

А който има желание да се запознае и с други кодекси, ето един богат материал/стига да имате регистрация/
http://torrents.ru/forum/search.php?id=bViLsMU7MUuQ&nm=All+Rare+collections+of+CODICES

"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27