Автор Тема: Разкритие: Левски имал любовница... и не само това?!  (Прочетена 14382 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен T0d0rrr

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Министърът за българите в чужбина Божидар Димитров прави сензационни разкрития, свързани с историята на България.


В интервю за предаването „Горещо” на Нова телевизия той заявява, че създаденият през годините образ на Васил Левски не е съвсем обективен. „Той е човек като всички хора! Има си любовница и то монахиня!”, казва Димитров, който дълги години е шеф на Националния исторически музей.


Според него историята не може да бъде написана обективно, преди да са минали 100 г. „Как да напишеш, че Цар Борис III не е спасител, а е виновен за смъртта на 11 000 евреи, след като внукът му е министър-председател?! Как да напишеш, че Г.М. Димитров е един най-долен агент на пет чужди разузнавания, когато дъщеря му е политик и обикновено е в управляващата партия?!”, разсъждава министърът.


Той прави разкрития и по разразилия се преди 2 г. скандал с немския учен Улф Брунбауер и българската му колежка Мариела Балева. Двамата разработиха проект, според който Баташко клане е мит.


Димитров твърди, че работата им е активно мероприятие, финансирано от турските тайни служби. Според министъра немският учен дори не се е опитал да скрие политическата цел на съчинението си, а именно да фалшифицира историята с цел българите да приемат по-лесно влизането на Турция в ЕС. „В случая той не е историк, когато формулира целта на изследването си така: Да докажем, че не е имало клане или ако е имало, то е било много малко, с оглед скорошното приемане на Република Турция в ЕС и намаляване на омразата на българите-християни към българите-мюсюлмани и към турците”, обяснява Димитров. По думите му това изобщо не е необходимо на Турция, но някой от службите там е решил да даде пари за това и двамата учени са се възползвали.


Министърът разказва и за своята шпионска дейност в секретните архиви на Ватикана, където открива и донася на микрофилми много документи, свързани с българската история за институт на бившата Държавна сигурност: „Хората знаеха какъв съм! Просто имаше взаимно уважение и си играехме играта”.


Здравейте преди няколко минути прочетох тази статия и лично мен доста ме запали това което видях!Най-вече това за случая с този Улф Брунбауер,а още повече ме заинтригува случая с Ватикана.Та реших да споделя с вас...Какво мислите?Много ми е интересно да разбера други хора какво смятат,че се крие в архивите на Ватикана и то за нашата България???Лично според мен не са изобщо някакви маловажни неща,но ми идват толкова мисли на ум,че просто незнам...
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 00:25:31 am от H. »

Неактивен ddt

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Разкритие: Левски имал любовница...И не самl
« Отговор #1 -: Септември 22, 2009, 01:21:11 am »
Историята се пише от силните на деня. Както е тръгнало то Левски може и турски шпионин да го изкарат. ???
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 08:22:37 am от Mirotvorec »

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Разкритие: Левски имал любовница...И не само това!?
« Отговор #2 -: Септември 22, 2009, 11:07:13 am »
"„Той е човек като всички хора! Има си любовница и то монахиня!”"

Е то оставаще да си е заминал девствен човека :blum2:
Ами нормално е.Не виждам нищо сензационно.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Разкритие: Левски имал любовница...И не самl
« Отговор #3 -: Септември 22, 2009, 15:09:35 pm »
Историята се пише от силните на деня. Както е тръгнало то Левски може и турски шпионин да го изкарат. ???
няма, щото в единственото турско сведение за него пише, че е разбойник...
а това :
"Министърът за българите в чужбина Божидар Димитров прави сензационни разкрития, свързани с историята на България."
е най-якото откриващо изречение за статия свързана с историята.

Иначе БД много си обича медийното внимание и редовно плещи глупости в ефир.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Разкритие: Левски имал любовница...И не само това!?
« Отговор #4 -: Септември 22, 2009, 16:51:42 pm »
И какво от това?!
Иначе, да, Божидар Димитров (някой да ми обясни, какви ги върши на измисления министерски стол, в какво се изразяват правомощията му, какви са функциите на повереното му министерство или е "министър без портфейл"?)по примера на други медийни звезди историци (да не споменаваме имена), се опитва отново да бъде оригинален.

Неактивен goldeneagle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
  • no world order
Re:Разкритие: Левски имал любовница...И не само това!?
« Отговор #5 -: Септември 22, 2009, 19:09:43 pm »
По скоро е министър на иманярите  >:( личен слуга на най "богатия" "Българин"

Неактивен T0d0rrr

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Разкритие: Левски имал любовница...И не само това!?
« Отговор #6 -: Септември 22, 2009, 20:03:49 pm »
Мен главно ме интересуваше да споделите някакво мнение за архивите на Ватика и какво може да се крие там за България?Това ми е по-интересно,а какъв бил БД на някой си там това са празни приказки :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Разкритие: Левски имал любовница...И не само това!?
« Отговор #7 -: Септември 22, 2009, 20:25:06 pm »
Привет T0d0rrr-е.

Мен главно ме интересуваше да споделите някакво мнение за архивите на Ватика и какво може да се крие там за България?Това ми е по-интересно,а какъв бил БД на някой си там това са празни приказки :)

Ами защо не озаглави темата така.?? За Ватикана. Там са големите отговори.Поразтърси се из сайта и тук има нещо.

Аз лично не бих започнал тема за националния ни символ Левски с такова заглавие. Явно жълтата преса, правзема все повече хора.

В тоя сайт има разделИ Новини, или Fun-там обикновено се публикуват всякакви истории.НЕ ВИЖДАМ КАКВА ИСТОРИЧЕСКА КОНСПИРАЦИЯ Е ТАЗИ НОВИНА.
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 20:27:23 pm от marhs »

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Разкритие: Левски имал любовница... и не само това?!
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2009, 16:42:02 pm »
Естествено, че Левски си е имал любовница, но едва ли се знае коя е.

Неактивен Girion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Разкритие: Левски имал любовница... и не само това?!
« Отговор #9 -: Октомври 05, 2009, 14:22:59 pm »
Ами аз не виждам нищо лошо в това да си е имал любовница,в крайна сметка доколкото ми е  известно е бил човек,и то даже доста симпатичен мъж,че и герой.Така че не виждам какво толкова е станало.Кой знае колко жени са въздишали след него.
Gortozet 'm eus, gortozet pell E skeud teñval tourioù gell C'hwi am gwelo 'c'hortoz atav

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Разкритие: Левски имал любовница... и не сам
« Отговор #10 -: Октомври 05, 2009, 14:52:58 pm »
Съгласен съм.
Не ми харесва само дето някои се влияят от жълтата преса, която започва да определя начинът им на мислене. ;) ;D
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 17:54:31 pm от Mirotvorec »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Разкритие: Левски имал любовница... и не само това?!
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2009, 23:44:41 pm »
Заглавието на темата е подвеждащо и некоректно.Как да тълкуваме "...и не само това?!" ? Не съм допускал,че тук може да се използва подобен жълтовестникарски похват.
Лвски е бил силно харизматична личност и би било ненрмално да не е имал отношения с жени.Та той приживе е олицетворение на духовната и физическа мъжка красота.
Проблемът е в поколенията преди нас,за които сексът е бил табу,просташка и недискутируема тема.

За да усетите най-точно и ясно енигмата на Апостола прочетете романът "Левски" на Яна Язова.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен kallojan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Разкритие: Левски имал любовница... и не само това?!
« Отговор #12 -: Ноември 20, 2009, 20:36:36 pm »
Нищо сензационно не е казал Б.Димитров. Историците ги знаят тези неща от десетилетия защото четат архиви и документи.... Аз лично ги знам от 30 години. Знам още че Георги Димитров е имал алиби за нощта на запалване на Райхстага, бил е при любовницата си - пише го в стенограмата на процеса. Подобни неща обаче не се огласяваха публично за да не се петни чистия образ на революционера.
ЕДИНСТВЕНО ЖУРНАЛИСТИТЕ ОБИЧАТ ДА ХВЪРЛАТ БОМБАТА, ЧЕ ТОВА ИЛИ ОНОВА Е СЕНЗАЦИОННА НОВИНА, за да привличат публиката, което много ме дразни. Постоянно "пускат" заглавия с гръмки и бомбастимни думи в тях. Както казваше един руски хуморист: На първа страница пише с главни букви: УТРЕ СВЕТЪТ ЩЕ ЗАГИНЕ ОТ СБЛЪСЪК С КОМЕТА, а на шеста страница има програма на телевизията и прогноза за времето за цялата седмица! Кое е вярно от двете?!? 
САМО БАЛЪЦИТЕ ВЯРВАТ НА ТАКИВА СЕНЗАЦИИ.
Хора, четете сериозни неща - не четете вестници и не слушайте журналисти!
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 20:39:01 pm от kallojan »

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
Re:Разкритие: Левски имал любовница... и не само това?!
« Отговор #13 -: Декември 02, 2009, 13:02:27 pm »
Монахинята не е била любовница на Левски в смисъла, който влагаме сега в тези думи. Това е трудно да се разбере от днешното поколение, за това е по-дбре да не се коментира много. Някога, много отдавана едно българско момиче се е влюбило в Левски, в последствие е станало монахиня, обичало е с цялото си сърце и душа, виждали са се много рядко, отошенията им са били по-скоро духовни отколкото физически. Момичето умира в манастира малко след смъртта на Левски, прдполага се, че се е самоубила. Гробът й се намира в малък изоставен манастир в южна БГ.
В жълтата преса могат да пишат всякакви сензации и глупости по тази тема, те какво ли не биха наравили за пари.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Разкритие: Левски имал любовница... и не само това?!
« Отговор #14 -: Декември 02, 2009, 13:09:50 pm »
Цитат
Гробът й се намира в малък изоставен манастир в южна БГ.
Къде по-точно, знаеш ли?
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27