Автор Тема: БЪЛГАРСКОТО ТОТО  (Прочетена 19991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« -: Септември 16, 2009, 16:54:37 pm »
Лъсна истината за тотото. Не играйте

Цитат
В българския спортен тотализатор изтеглиха два пъти едни и същи числа на 6 и 10 септември. Истината лъсна – в тотото манипулират с топките.
Няма да се намери сериозен човек, който да повярва, че е възможно да се изтеглят два пъти едни и същи числа през 4 дни. Медиите цитираха математика Михаил Константинов, който смята, че шансът е едно на 4,2 милиона. Но два пъти въобще и два пъти през 4 дни – за това трудно може да се изчисли шанс. По-скоро лъсна най-после истината за манипулации, поради грешка на измамниците.

При тегленето на числата 4, 15, 23, 24,35 и 42 на 6 септември няма нито един печеливш. При второто – на 10 септември, когато са изтеглени същите числа – има 18 печеливши. Какво говори това? Че поради някаква грешка на втория път са пуснати същите манипулирани топки, както на 6 септември. И вече има много печеливши. Очевидно е, че някой манипулира с топките, на базата на данните от подадените фишове, за да има контролирано малък брой или никакви печеливши.

Зам-директорът на тотализатора Мария Янева наивно заяви, че за манипулиране на тегленето не можело да става и дума. Това било чиста случайност и тегленето се предавало пряко по БНТ в присъствието на комисия. Кой ще повярва на това? Случайността е толкова малка, че е направо изключено да се изтеглят през 4 дни едни и същи числа.

Години наред тотото е било “Тъмна Индия”. Години наред не се оповестяват печелившите, за разлика от други страни. В САЩ например, печелившият не може да си вземе печалбата, ако иска да остане анонимен – трябва да се появи публично пред камерите.

Няма какво тукашната анонимност да се обяснява със страха на печелившия да не го рекетират, крадат, нападат. В България има много богати хора, понякога стават жертви, но не са се изпокрили като тото-късметлиите. По-скоро тази практика у нас прикрива една голяма манипулация. Очевидно числата се нагласят според подадените фишове, а вероятно и печалби се прибират от фиктивни лица.

И после се чудим примерно как една бивша шефка на тотото стана собственик на половината български вестници, а сега със сина си се готви да купи и другата половина.

Ситуацията в България напомня романа “Есента на патриарха” от Габриел Гарсия Маркес. В него се описва как диктаторът мами с лотарията в държавата, именно като манипулира с топките, с които се изтеглят числата. В България няма диктатура на един човек (все още), но тя много малко се различава от латиноамериканска държава.

Изводът е само един – бойкот на тотото. Каквито и комисии да проучват и каквито и мъдри заключения да направят, измамата е очевидна.

Не играйте тото.

http://e-vestnik.bg/7142

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #1 -: Септември 16, 2009, 17:12:51 pm »
Браво ;D Аз и преди мислех че е измама но вече има и доказателства.Пък може и съвпадение да е  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #2 -: Септември 16, 2009, 19:00:09 pm »
Няма никакво съвпадение - тези са толкова нагли че няма и накъде повече. При другите видове тото - дето се вика както и да уредят мача - можеш да го познаеш -той може да е нагласен но пак имаш шанс! При държавното тото - първо се пускат комбинациите и понеже е електронно предварително се знае какви комбинации са пуснати и очевидно след това могат да се избират "желаните" номера!Така че ако искат никой няма да спечели защото ще излезе непопълнена комбинация или пък ще се падне на "който трябва".Да не говорим за смешните им печалби - петица - 800лв.Пълен смех.

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #3 -: Септември 16, 2009, 19:12:01 pm »
Знаете ли, чия собственост е тотализатора? И колко плаща за патент на гнусните швейцарци? Знаете ли, колко изобщо влиза в касата за развитието на българския спорт и спортисти? Да сте виждали някъде отчет? Аз знам 1оо%, че има стая(скрита разбира се) където един чичка(с огромни лупи) от 15 години седи и командва с един лост силата на въздушната струя, като гледа на огромен монитор кои топки се приближават към отвора... предварително му се дава списък кои числа да не се допускат до отвора(щом допрат до отвора той просто финно отслабва струята въздух и топката пада леко и...) Това го знам от един от най-добрите ми приятели(барета е, води се на работа в три служби), охранява и важни минет-майстори-политици(политика е бил гост на Кеворк) и е длъжен да проверява всички стаи... Няма - няма, с картата си(а и с вида си- тежи 150кг, 2 метра, бицепс - 50 см. 200 кг. дига от лежанка...) не може да се спори... Влиза внезапно и какво да види - чичката ръчка с лостчето пред монитора...

Приятеля ми е рядко срещан честен човек но и промит мозък на тема чест, патриотизъм и дълг към Родината(аз му разкрих разликата между Родина и Държава)...
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 19:13:47 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #4 -: Септември 16, 2009, 23:29:12 pm »
oknele,

Като си почнал да говориш, продължавай! Това е напълно независим сайт и никой няма да изтрие мненията ти, или пък да спре сайта /опази боже!/ ;D . Сигурен съм, че знаеш още много неща за тотото у нас. Давай! Разкрий механизма им! Дай отговор на въпроса, дали, когато преди осемнайсетина години не се използваха компютри, е имало манипулация с числата, докато сега такава се прави много лесно, защото много бързо се обобщават всички цифри и се вижда кои не са били зачеркнати /пропуснати от зачеркване/ във фишовете. Нали неслучайно в неделя не се пускат фишове...

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #5 -: Септември 16, 2009, 23:52:52 pm »
SMSI-H само си спомни дори "преди 10" можеш да попълниш фиш и тиража се тегли на другия ден - има часове време дори един "Правец 82"(играл съм "Каратеката" до спукване на единствения компютър в Тетевен през 1983 г., майка ми работеше с него) може да изчисли на база вкарани данни от статистика на най-пускани числа от населението кои топки не трябва да се падат за да се генерира натрупване...
Само си спомни, че през 80-те всяка седмица имаше плакати на спечелили прегърнали семейството си залепени навсякъде... Аз познавам две семейства спечелили суми равняващи се на 2 апартамента тогава в София... Хайде сега някой да ми каже познава ли някой но лично, спечелил 100 000 лв. и нагоре от тото 2(не от еврофутбол а от тото 2)...

Дори и днес, да кажем играеш за неделния тираж - трябва да пуснещ фиш до 12-00... ЗАЩО??? След като тиража е след 17-30(защо не го правят да пускаш фиш поне половин час преди тиража? Ааа? - ами ТЕ имат време преспокойно да изчислят(според това, което са си решили) кои числа(две поне или едно) просто да не се пада. То е изчислено и зададено на чичото с големите очила следящ топките на монитор като доближи отвора да намали финно силата на струята въздух...

А замисли се това с дублажа на числата е следната проста конспирация - сега ще кажат(ако вече не са) е вижте точно това е доказателство, че всичко е в ръцете на Фортуна(късмета), ние толкова ли сме глупави да повтаряме числата нали ще се изложим като ...


Много от старите джурналя - "старите телевизионери" са светнати за тайната стая в БНТ... Това, което разказах е отпреди повече от 3 години(когато имаше "Всяка неделя" с Кеворкян)сега може да се командва на същия принцип(с въздушната струя и изчисленото да не се пада число)  дори и от швейцарските алпи...
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 23:55:42 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #6 -: Септември 17, 2009, 08:33:02 am »
Хайде сега някой да ми каже познава ли някой но лично, спечелил 100 000 лв. и нагоре от тото 2(не от еврофутбол а от тото 2)...

   Е, аз не само познавам такъв човек, но и ми е съученик, от родния ми град е. Преди четири години спечели над 700 000, а фишът беше попълнен от сина му - първолак. Но не е там работата, дали познаваме такива хора или не. Интересното е това, че хората, правеши равносметка за това, кои числа не трябва да се падат, не знаят кой е пуснал печелившия фиш - фишовете са анонимни до появата на спечелилия в управлението на тотото, за да си вземе печалбата. От родния ми град има и други хора, спечелили суми над 100 000. Не са един или двама. Лично аз, през 2000 година, отървах шестица в 6/42, падна ми се петица и печалбата беше 650 лв /шестицата беше 105 000 - представяте ли си(?)/. Тогава добре ми дойдоха, малко повече от година бях без работа и закърпихме положението за два месеца.

   Според скромното ми мнение, понятието вероятност има твърде малка, когато някой спечели в българското тото. Съществува желание на ръководещите го и собствениците му дали да дадат печалба или не, а това съответно се определя от различни фактори. Определя се; първо - от зададения седмичен норматив на собственика за извлечена печалба /ако има малко пуснати фишове печалбата му ще е малка/, при набиране на необходимата печалба - моля, шестиците валят, колкото ви душа сака; второ - при малка изчислена печалба, изкуствено се задържа даването на печалба, хората се активизират и пускат фишове, защото джакпота расте, но тук се намесва и допълнителния фактор, дали собствениа има спешна нужда от пари; трето - чичкото в тайната стаичка понякога има неточни реакции и греши, а тогава печалбата наистина се пада. Един господ знае собствениците, какви други мотиви още може да имат при игрите на тотото. Сложно да се помисли, когато не сме вътре в нещата. Някой, ако се сети, да пише в тази тема.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #7 -: Септември 17, 2009, 19:44:09 pm »
Ето какво рише комисията.

Цитат
Играта "6 от 42" не е манипулирана и се е случило „Тото в тотото" независимо от почти невероятната възможност в два поредни тиража да се изтеглят едни и същи числа, обяви на специална пресконефренция изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор Дамян Дамянов.

Той уточни, че резултатите от проверката, назначена от спортния министър Свилен Нейков не е констатирала нарушения при двата последователни тиража. Няма основание и за съмнение за резултатите по отношение на числата.

По географско разпределение хората, които са спечелили шестте изтеглени числа, покрива цялата карта на България. Късметлии са хора от София, Бургас, Варна, Ловеч, а средната възраст на печелившите е над средната.

Дамянов каза още, че няма манипулации и от страна на участниците и от страната на организаторите на играта.

По време на пресконференцията бе измерено теглото на топките, които са били изтеглени в двата последователни тиража, както и такива с цифри, които не са изтеглени. Проверката установи разлика от порядъка на един сантиграм, а допустимото отклонение според организаторите е 15 сантиграма.

Фишовете с печелившите числа са обикновенни, а десет души вече са потърсили печалбата си.

Относно обвиненията на Нешка Робева, че игрите са манипулирани и това е станало причина за напускането й от спортния тотализатор, Дамянов заяви: "Подобен род обвинения ще тежат на съвестта на Нешка Робева."

Той разказа, че през 2002 г. е работил заедно с Нешка Робева и Христо Марков, когато тотото е управлявано от Ирена Кръстева. Тогава е имало разминаване във вижданията им за управляването на тотализатора и този проблем, а не манипулации с игрите, са станали причина за напускането на Марков и Робева.

След това са извършени три одита през 2005 година, които са доказали, че няма нарушения в организацията и провеждането на играта.

Относно обвиненията, че не разполага с нужното образование, за да оглавява спортния тотализатор, Дамянов заяви лаконично: "Смятам, че съм полезен!"

Зам.-директорът на тотализатора Мария Янева заяви, че подобни съвпаденвия в изтеглянето на числата не са изключение в практиката и посочи подобни примери. През 2004 г. и през 2009 г. в играта "6 от 42" в 4 и 37 тираж са се паднали числата еднакви числа - 10, 12, 15, 23, 30, 33, 36. През 2006 и 1997 г. в 72 и 26 тираж са изтеглени числата 15, 19, 21, 31, 39, 41.


http://money.ibox.bg/news/id_815586838
Явно не е измама  :lol: :lol:.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #8 -: Септември 17, 2009, 22:08:32 pm »
Зам.-директорът на тотализатора Мария Янева заяви, че подобни съвпаденвия в изтеглянето на числата не са изключение в практиката и посочи подобни примери. През 2004 г. и през 2009 г. в играта "6 от 42" в 4 и 37 тираж са се паднали числата еднакви числа - 10, 12, 15, 23, 30, 33, 36. През 2006 и 1997 г. в 72 и 26 тираж са изтеглени числата 15, 19, 21, 31, 39, 41.

Дам ама не през един тираж! ;) Тука си личи,че има нещо гнило от сто километра както си му казвам аз а и както казва Еленко Ангелов за стаичката.
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 22:09:22 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #9 -: Септември 18, 2009, 08:37:28 am »
Скандалът с тотото отива нависоко и надълбоко
Цитат
АнонсИ — от admin, публикувано четвъртък, 17 септември 2009

Подадохме оставка от Управителния съвет на Спортния тотализатор в знак на протест и точно по такива поводи – че може да се манипулира, това заяви пред „Фокус” Нешка Робева, която преди време беше член на УС, но заедно с Христо Марков напусна.
Според Нешка Робева новоназначеният изпълнителен директор на тотото Дамян Дамянов е този, който трябва да се пита за повтарящите се числа в два поредни тиража на играта „6 от 42”, което разбуни скандал в тотото. Робева припомни, че той е бил тотализатора през целия мандат на скандалната бивша шефка Ирена Кръстева.
„Когато ние подадохме оставка, Дамянов остана в УС, сега аз разбирам, че е назначен за изпълнителен директор. Това е интересно съчетание”, заяви още бившата треньорка на националния отбор по художествена гимнастика.
Тя припомни, че е писала срещу това, което се прави в Управителния съвет. „Подадох оставка в знак на протест. Комисия имаше в Народното събрание. Колегата ми Христо Марков напусна с мен, остана Дамянов, който в момента е даже повишен. За мен е много странна цялата тази история”, коментира още Робева.
Тя препоръча сигналът за повтарящите се числа да се препрати на прокуратурата и да се проучи.
Заместник-председателят на спортния тотализатор Мария Янева заяви тази сутрин пред БНТ, че системата на контрол при тегленето на тиражите е достатъчно надеждна. Тя подчерта, че спечелилите шестици в коментираните тиражи с еднакви числа от играта 6 от 42 са от различни населени места и нямат нищо общо помежду си.
“На този въпрос и аз не мога да отговоря – как са се паднали по този начин числата. Нека да го кажат специалистите, да им назначим на експертните органи тази дейност, за да може това да стане”, каза вчера спортният министър Свилен Нейков.
Днес се очакват резултатите от проверката в тотализатора как се е получило съвпадението на числа. Математици изчисляват, че вероятността в два поредни тиража да бъдат изтеглени еднакви числа е едно към 4 милиона и 200 хиляди.
http://blog.gradskijivot.com/publikaciq/11044

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #10 -: Септември 18, 2009, 15:27:53 pm »
Ще го използват скандала за вътрешно разчистване на сметки между групировките, които контролират тотото.А схемата ще се запази  ;)

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #11 -: Септември 18, 2009, 16:05:16 pm »
Точно!

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #12 -: Септември 18, 2009, 16:53:14 pm »
Гнило е доста, личи си........................ това, че някой проверява не е никаква гаранция, ДАЛАВЕРАТА е яСННа!  :rofl2: :) ;)
11

Неактивен gengan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #13 -: Септември 18, 2009, 22:49:02 pm »
 Според мен номера е ясен, направили са техническа грешка, пуснали са записа от тегленето на предния тириаж вместо изработения за целта видеоматериал на "тегленето което се прави в момента"  8) 8) 8)
 Манипулацията на тотото явно се прави чрез телевизията, всичко може да се нагласи. Така че правилно апелират колегите Не играйте тото  :negative:

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:БЪЛГАРСКОТО ТОТО
« Отговор #14 -: Септември 18, 2009, 23:15:05 pm »
Нещо ме глождеше тези дни, гледайки и четейки за тези числа
направих сверка и какво се оказа:
изтеглените прословути повтарящи се числа:
4,15,23,24,35,42
числата от сериала LOST:
4,8,15,16,23,42
Ако ги бях написал, и двата тиража щях да имам 4-ка, ама те пък не се изплащат  ;D
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27