Автор Тема: Форума губи идентичността си  (Прочетена 14192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bonano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 61
Форума губи идентичността си
« -: Септември 16, 2009, 12:24:11 pm »
Когато се регистрирах а и преди това редовно го четях, имаши интиресни теми и най-вече анализи на членове които вече не се включват, сега се пишат теми банални и клиширани, и прецедент за админите: ??? insomnia1304 - този/тази направо залива със спам!!! такъв спамер няма никаде!!! копи, копи и копи!!!
Правописните грешки са умишлени. Всяка прилика с действителни и обозрими в близкото бъдеще събития е

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #1 -: Септември 16, 2009, 13:55:06 pm »
Така е.

А на insomnia1304 вече два пъти й/му пиша да престане, че направо спами с прекопиране на всякакви новини, които са безинтересни. Но... спре за малко и пак продължава. Явно иска да трупа публикации и участие. Писах поне да вземе да преведе нещо или да пуска само интересни и смислени неща, които са по теми, или само линкове да дава, но пак само на нещо интересно. А то конспиративната част се превърна в нея/него в новинарски сайт за политика.  ::)

Явно  insomnia1304 си е болен/болна от болестта "инсомния", сериозно има такава болест. Май беше нещо свързано с космонавтиката, сега не се сещам точно как беше. ;D

А и този "богоизбран" ръси глупост след глупост, без дори да си обосновава изказванията.


Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #2 -: Септември 16, 2009, 14:02:56 pm »
Така се получава когато теоритиците се вземат на сериозно и започнат да се присмиват на практиците и дори да им обясняват какво могат и какво не могат да преживеят...

cdms

  • Гост
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #3 -: Септември 16, 2009, 15:02:10 pm »
От доста време няма свежи материали. Пийскипър и Ултрата качваха, но напоследък няма нищо. Смятам, че трябва админите да направят тема за развитието на сайта. Също може да се направят екипи по раздели да постват нови теми, за да се разнообрази съдържанието на форума.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #4 -: Септември 16, 2009, 15:24:05 pm »
Наблюденията ви са правилни. Разбира се че форума е разводнен. Няма как да е иначе - случва се с всяко едно нещо, отворено към хората. Повечето влизат тук по навик без да дадат нищо. Админите в същото време си имаме личен живот и развитие. Мен отдавна нищо не ме провокира във форума, просто защото информацията която ми е нужна си я набавям сам.

Още по интересното е, че всички писали в темата досега (без хадзапи) не правят нищо "за развитието на любимия си сайт", и отварят и пишат в тема като тази, в стил "никой не прави нищо". И като че ли по този начин се маргинализират от групата бездейци. Ами вие също не правите нищо :) Истината е че стоите и чакате да има нещо ново.
Някой от вас писал ли е на някой от отговорните лица тук с идея за помощ или насоки на развитие? Мисля че отговор не е нужен.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #5 -: Септември 16, 2009, 22:31:02 pm »
На мен лично форума не ми е направил с нищо лошо впечатление. Все пак един форум не бива да се третира като казарма. Струва ми се, че някои хора натрупаха критична маса от знания и сега им е скучно.

Неактивен bonano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 61
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #6 -: Септември 19, 2009, 20:37:58 pm »
На мен лично форума не ми е направил с нищо лошо впечатление. Все пак един форум не бива да се третира като казарма. Струва ми се, че някои хора натрупаха критична маса от знания и сега им е скучно.

Ха?! ... направил ли си труда поне да идиш на теми много, ама много назад, виж какво се е дискутирало и на какво ниво, признавам си доста неща научих!!!
Нищо лично?!... Форем означава мяско където се съвират няколко пътища...но нека тази пътища бъдат на нивото като преди а пътеките оставим...
 
пп. не желая да разводнявам темата, моля модовете да спрат спама и обърната внимание на ХИГИЕНАТА на форума?!...
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 22:25:39 pm от H. »
Правописните грешки са умишлени. Всяка прилика с действителни и обозрими в близкото бъдеще събития е

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #7 -: Септември 19, 2009, 21:38:11 pm »
Цитат на: bonano link=topic=11827.msg183183#msg183183
Форем означава мяско където се съвират няколко пътища...
Ако може да ми преведеш подчертаните думи и смисъла на изречение, радетелю за "интиресни теми*"?

*
имаши интиресни теми

Мисля, че за теб доста интересен би бил някой речник, а защо не и обикновена книжка, с цел обогатяване на езиковата култура и опресняване на правописа.
Наблегни особено на следните:
идиш - идеш
имаши - имаше
интиресни - интересни
никаде - никъде
 :empathy3:
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #8 -: Септември 19, 2009, 22:01:01 pm »
Когато се регистрирах а и преди това редовно го четях, имаши интиресни теми и най-вече анализи на членове които вече не се включват, сега се пишат теми банални и клиширани, и прецедент за админите: ??? insomnia1304 - този/тази направо залива със спам!!! такъв спамер няма никаде!!! копи, копи и копи!!!

bonano  Зачитам правото ти на мнение и ти давам моето.С уважение.Има зрънце истина в думите ти.Но казани така :::::

Първо-доказваш, че една от най-силните страни на част от населението е да се оплаква, без да предлага нещо ново. :nea:За да предлагаш нещо на критика, трябва да имаш свое силно мнение и алтернатива на слабостите.

2.Все някой друг му е виновен.
"това редовно го четях, имаши  интиресни теми и най-вече анализи на членове които вече не се включват,"-
 А ти написа ли нещо ново, направи ли някакъв анализ?
Сега тез, които не се включват да ги накараме насила ли? :rofl2:
Аз пък съм предоволен от Изомния, защото е дала толкова полезни линка и новини ,  колкото поста ти нямаш още.Мен не ме дразни това, че тя ни дава готова, добра информация, която аз нямам време да търся и открия.

3.Като гледам и аватара ти (тов.Сталин)  ;D ;D ми идва наум девиза на този човек  :rofl2: :rofl2: "Есть человек, есть проблем, нет человека, нет проблема", надявам се да не и твой истински девиз. ;D

Търси нещо за сайта и пиши, давай мнения.Това е работата на истинските форумци. :empathy3:

« Последна редакция: Септември 20, 2009, 10:32:15 am от marhs »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #9 -: Септември 20, 2009, 11:48:28 am »
Божкеее, до къде се стигна :o
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен bonano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 61
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #10 -: Септември 20, 2009, 12:14:22 pm »
Божкеее, до къде се стигна :o


Не е лесно да се потдържа този форум чист от плява и глупости, а идеята му не е да прилича на много други анархични форуми. Всеки греши, но не всеки се поучава от грешките си и тези на другите. Ако беше така, нямаше да има нужда от намесата на модератори. Наистина някои от тях прекаляват, спор да няма. Но и те са хора, човешко е да се греши. Работата е колко пъти и колко често се повтарят еднакви грешки. Никога не съм бил против да ми се трият мненията ако си го заслужават. Анонимните оценки също се научих да не им се впрягам. Ако има системен тормоз е друго, няма значение дали е модератор или не, това не е правилно. Работата на модераторите е ясна. Та всеки, който систематично тормози друг тук трябва да бъде "изловен" и наказан. И все пак форумът е полезен. А ако за някой е вреден, просто да не го чете. Аз също забелязвам доста пропуски, някои директно биват санкционирани, а други не. Все пак е субективно. Аз бих раздавал поголовно жълти картони, за всяка изцепка, но не е прието добре. Съответно за големите изцепки се обаждам, за малките си трая, писна ми да ме набеждават за спамер, само защото имам мнение по повечето теми, които ме вълнуват. Аз лично се стремя отркито да напиша в темата за даден проблем преди да дам картон. Ако трябва и на лични се доизясняват нещата. Задачата е с много възможни решения, всеки избира как да я решава. Все пак добрият тон трябва да се запази, а уважението към останалите не бива де се губи. Проблеми има, имало е и ще има, но доброто желание спомага те да се отстраняват, а управата тук е доказала, че няма желание всичко да е тип топ,  плаши с диктатура и отрича демокрацията за форума,  реално не си прави оглушки и не се вслушва в аргументирани мнения, без значение дали са на младши или старши участник. Ако не можем да се аргументираме, ако ръсим хули, не се стараем да се изразяваме разбираемо и да си помагаме, няма смисъл от цялата работа. Аз може да имам и различно и аргументирано мнение, което да е различно от неговото примерно, но мога и да си затрая. Не на всяка цена трябва да се налагаме. Все пак идеята и развитието, огромната подкрепа и работата му за да сме тук и да общуваме за мене е неоценима. Просто няма аналог за сравнение и то не само за България. Така че, ако има проблеми, те се коментират и изясняват с диалог. Има и стриктни правила, които е нормално да се спазват, всеки си избира сам мястото. Всеки си гради сам реномето с това, което пише. Имам доста мнения, които като си чета след време и умирам от срам :D. Имам и разни смислени, с които съм се опитал да помогна  :drinks:/може да е малко, но поне е от сърце/. Правилото еднаж режи, десет пъти мери важи с пълна сила за писането тук.  Написаното тук остава и това е много важно!

Та, ако мога да си позволя да перефразирам Марк Твен, форумът е като цигарите, няма нищо по-лесно да го откажеш.

Мод.Едит.- Black Adder
Чукча писател, чукча не читател.
- препинателни знаци, нов ред, стилистика - няма значение, важното е да се критикува, да се всява негативизъм.
Никой насила не е заставен да ползва форума и всеки недоволен от него може да направи 2 неща:
1. Да не го ползва повече
2. Да се опита да го промени към по-добро

Изцепки като на създалия темата се появяват периодично през 2 месеца, скоро ще публикувам и статистика по въпроса. Кой, кога и как се е регистрирал, колко е писал, колко е бил полезен и след колко време е решил да дава наклон на развитието на системата.
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 16:31:55 pm от Black Adder »
Правописните грешки са умишлени. Всяка прилика с действителни и обозрими в близкото бъдеще събития е

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #11 -: Септември 20, 2009, 12:45:04 pm »
Бонано,един съвет за твоя проблем: не приемай нищо лично!
Приятен ден :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #12 -: Септември 20, 2009, 19:56:27 pm »
Вече и споровете в темите предназначени за спорове не са същите както преди. Няма я тази страст на някои енигматични потребители, някак си нещо липсва. Спомням си невероятните дебати в някои теми, които доста често завършваха с "преставам да пиша в този форум" и потребителите наистина се оттегляха.
Беше хубаво едно време и яйцата бяха по - евтини.  :unknown:
Но колелото се върти и нещата се развиват. Та ако искаме промяна, трябва първо план + действия по въпроса.
По - здрави.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен bonano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 61
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #13 -: Септември 21, 2009, 10:26:09 am »
Цитат на: bonano link=topic=11827.msg183183#msg183183
Форем означава мяско където се съвират няколко пътища...
Ако може да ми преведеш подчертаните думи и смисъла на изречение, радетелю за "интиресни теми*"?

*
имаши интиресни теми

Мисля, че за теб доста интересен би бил някой речник, а защо не и обикновена книжка, с цел обогатяване на езиковата култура и опресняване на правописа.
Наблегни особено на следните:
идиш - идеш
имаши - имаше
интиресни - интересни
никаде - никъде
 :empathy3:

Здравей,Black Adder
Не се е получило добре, че си приел лично изказването ми. Взел съм повод от думите ти, но коментирам явлението, което тия думи представят теб. И явлението е повсеместно. Извинявам се, ако не съм направил това достатъчно очевидно.
Съгласен съм, че не съм предложил нещо. Ако приемем, че твоето предложение по темата. Сам разбирате, че това е пожелание да се коригира с администраторска намеса / което няма да стане / вашето поведение, по този начин гоните останалите.Колкото до мен, аз не правя изключение - осъзнаването на действителността ми е първостепенна задача.
Сега няма да отговарям на ожесточените въпроси какво съм постигнал, каква ми е професията и прочие, защото виждам, че те не предполагат отговор.

Не се гневи,Black Adder. Използвай информацията като информация, не гради предположения. Ние не се познаваме и независимо колко ще ти говоря за мен и заниманията ми, от това няма да ти стане по-леко и по-ясно.

Успех ви желая и всичко добро.
bonano.
Правописните грешки са умишлени. Всяка прилика с действителни и обозрими в близкото бъдеще събития е

Неактивен bonano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 61
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #14 -: Септември 21, 2009, 10:37:25 am »
Започвам с това че ми е ясно че темата ми ще бъде изтрита или заключена 10 мин, че и по-малко след като я пусна, всеки потребител има право на мнение. Бях на твърдо мнение повече да не пиша, но получих поне 18 ЛС от хора, които са на същото мнение но не искат да го изразят гласно във форума, направете сами изводите...Проблем за този форум е че той вече не е същият, да в буквалния смисъл на думата има съфорумци до такава степен вкоренили се тук че са напълно изчерпани, погледни им коментарите като чели бягат от действителността а най-страшното е че въвличат и околните, имена не цитерам то се вижда, до такава баналност и БИТОВИЗЪМ са се превърнали дискусйте че просто на да ли някой интелигентен човек ще се задържи по дълго, а форума застарява и това е страшно но никой не го забелязва. ЗА съжаление така ще си останат 10ина човека ...да си лафят глупости без полза, наистина много съжалявам , че е така... но няма значение форуми колкото искаш нали, " това е като гнездо на змии..."
         Дано, дори хипотетично съм отговорил.На доста хора (мои познати де..) им е писнало от постоянните препирни и подигравки на Black Adder ,Всеки гледа тук да се покаже, че е нещо повече от другите и иска да е нещо...в света на нищото,Хората са забравили, че форумa е средство за комуникация между хора от отдалечени места (а и не само), хората с права почнаха да се понадуват. И нормално обикновения юзър да предпочете скайп, айсикю или някакъв друг вид чат, където ще са му само най-близките хора и няма да има такива...никчета, които да пречат на нормалното общуване.
Aко трябва да говорим за бъдещето, а именно Web 3.0 или Интернет като една мултимедййна платформа, без да бъда лош пророк, но може би тогава напълно ще забравим за този вид комуникация, при положение, че ще имаме постоянен видео/аудио контакт през платформено независими сървиси.
Правописните грешки са умишлени. Всяка прилика с действителни и обозрими в близкото бъдеще събития е

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27