Автор Тема: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки  (Прочетена 152512 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #150 -: Април 22, 2007, 18:25:59 pm »
Ашаман, темата за Нибиру, Ануннаките и рептилиите е много смесена...

Има голяма вероятност да се оплетеш, и накрая нищо да не е ясно.

И все пак някак си не може да се заключи категорично
това винаги трябва да ти мига като лампичка. А и не е ясно, даже изобщо не се знае какви са тези Аннунаки и дали те са наши богове. Всичко е относително.  ;)

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #151 -: Април 23, 2007, 11:21:22 am »
Да, така е...
Доколкото знам, дори Енки не е свързван със змии, много пъти е изобразен с водни струи и риби, около него. Свързан е с водите, блатата, но сякаш не и със змии. Например има едно негово изображение, като земноводно или нещо подобно, рибочовек, нещо подобно.

Знаем за Историята на Бероз, според който съществото Оанес(рибочовек) донесло писменоста.
Анунаки или не, боговете на древен Шумер са съществували, това е явно, но е видно, че те са ни познати от шумерските паметници най-рано. Но не знаем, дали тези данни не отговарят за по ранно време.
Единствените Рептили са тези от фигурките от ал-Обейд, интересното е че те са голи, докато шумерските богове са облечени и то необичайно. Почти е сигурно, че шумерите са пришълци(и мисля, че идват от Запад,мисля че те са живели и по нашите земи, преди това), а фигурите са отпреди някакъв голям потоп в Месопотамия, вероятно дело на предишното население там. Възможно е това да е дори библейският потоп, незнам.
В египетският пантеон също няма богове змии, а знаем как всеки бог при тях е изобразяван с глава на животно.
Доста е трудно да се открие сериозна връзка м/у Шумерските богове, а не е ли видно че боговете на различните народи оттам насетне водят началото си от Шумер или по-рано.
Незнам...но допускам, че подобни рептили а и други странни създания може би, само може би са дело пак на същите богове, които според мен наистина са се занимавали с генетика. Както и вероятно ние, хората...нещо по ДНК структурата ни е побутнато, на мен така ми се струва. И пак прословутият цитат "по свой образ и подобие" излиза на преден план в главата ми.
Иначе във фолклора има изобилие от змейове и подобни и това, да, със сигурност не е случайно.
« Последна редакция: Април 23, 2007, 11:23:36 am от Ashaman »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #152 -: Април 24, 2007, 11:25:42 am »
Абе хрумва ми в момента нещо....Та сещате ли се преди време в една темичка бях пуснал информация за некрономикона...Та нещата с които се занимава тая хубава книжка са именно боговете на древните шумери(и 50-те имена на Мардук)...и естествено кхтулусите,които са люспести,хладнокръвни и рибоподобни...
естествено това е само идея,а и аз не вярвам много-много на ситчинските идеи
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен vlex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
  • Хобот
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #153 -: Август 30, 2007, 20:09:58 pm »
Якоо... Ахм може би не много на място, но някой случайно да е слушал Running Wild - Genesis (The making and the fall of man)? За тези, които не са могат да намерят текста тук...Става въпрос как Аннунаките идват от Нибиру на Земята и посяват живота тук... А странно ми е понеже не прочетох като хората първите няколко страници, но видях разни майски барелефи. Та се сетих: Някой спменавал ли е нещо за Кетцакоатл? Перната змия, която може да лети? Съвпадение ли е или съответствията са прекалено големи? ;)

Неактивен Nion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #154 -: Септември 12, 2007, 11:57:02 am »
Отскоро взех да се интересувам от този род неща, но някак си в мойта иначе куха главица се породи странната мисъл
за някаква свързаност между Създателя,Ануннаки,Рептилии,Масони :-\ Може би неслучайно масоните вярват, че "Сатаната ще  се появи на Земята, под формата на Червен Дракон" или аз си въобгъзявам прекалено много laugh

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #155 -: Септември 12, 2007, 11:59:10 am »
Искам да обясниш връзката "Създател-Масони" :)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Nion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #156 -: Септември 12, 2007, 12:04:47 pm »
Може би като Добро - Зло или Начало - Край ? :)
« Последна редакция: Септември 12, 2007, 12:17:43 pm от Nion »

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #157 -: Септември 12, 2007, 15:07:01 pm »
"Сатаната ще  се появи на Земята, под формата на Червен Дракон"

Китай ?
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #158 -: Септември 12, 2007, 15:09:41 pm »
Китай и Сатана....не се връзва. Китайците са много по-благочестиви от нас, за съжаление наше де:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен oider

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #159 -: Септември 15, 2007, 20:33:06 pm »
     Защо аннуники толкова много ми напомнят за гадините описани от Kredu Мута под името Читахури в тази статия http://xnetbg.com/www/site/index.php?option=com_content&task=view&id=254&Itemid=40 За същите ли същества ли става дума или аз нещо се бъркам? Там той описва, че хората ги почитали като богова, и че са нещо като о;ицетворение на това, което днес ние наричаме Дявол

Eon

  • Гост
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #160 -: Септември 15, 2007, 21:15:30 pm »
Работата е объркана, не се знае кой кой е...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #161 -: Ноември 06, 2007, 15:56:15 pm »
     Защо аннуники толкова много ми напомнят за гадините описани от Kredu Мута под името Читахури в тази статия http://xnetbg.com/www/site/index.php?option=com_content&task=view&id=254&Itemid=40 За същите ли същества ли става дума или аз нещо се бъркам? Там той описва, че хората ги почитали като богова, и че са нещо като о;ицетворение на това, което днес ние наричаме Дявол

Да, но са по-висши от обикновените рептилии - т.е. по-високо са в йерархията им. Пак са от рептилоиден тип иначе.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #162 -: Септември 14, 2008, 17:19:43 pm »
  Относно Нибиру и Анунаките - аз също все още имам някои проблеми за разрешаване. Например - ясно е, че на някакъв етап от миналото в човешката история широко и брутално е влияла по-скоро негативна формация високи руси същества от Орион/Бетелгейзе (това неколкократно се потвърди, при това от несъвпадащи екстрасензорни източници). В същото време обаче се споменава и за някакви земноводни същества от Сириус (също повече или по-малко негативна формация, след като не спазват пълна ненамеса спрямо развитието на човешкия вид). На този етап ми се струва, че неяснотата Орион и/или Сириус се нуждае от допълнителни проверки, за да получи по-малко оспорима яснота.


Според информацията, която имам от различни източници от интернет - земноводните същества от Сириус играят много важна роля в развитието на човечеството.

Същите се споменават (доколкото си спомям) при догоните. Но със сигурност мога да кажа, че съм попадал на няколко източника, които твърдят, че същите тези същества са построили пирамидите и са повлияли върху египетската цивилизация. Има твърдения, които казват, че земноводните са живели в близост до строежа на пирамидите в близки блата и езера по времето когато Сахара не е била пустиня. Същите с помощта на звука са успявали да вдигнат големите каменни блокове на такава височина.

Пак карам по спомени - предания за земноводните може да се намерят и в древен Вавилон, където ясно можем да видим, че са обрисувани с рибешки опашки. А всички знаем, че древните богове на Вавилон са били Ануннаките. Ето защо това ме кара да предположа, че земноводните същества и Ануннаките са едно и също нещо - извънземни идващи от Сириус.

Вече по прилагателното земноводни и обрисуването им с рибешки опашки могат да се правят най-различни теории, предположения и спекулации.
« Последна редакция: Септември 14, 2008, 17:45:27 pm от Eon »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #163 -: Септември 14, 2008, 20:29:25 pm »
По тази тема знам много малко.Само теорията, че едни от първите "богове" са слезли от небето в древен Шумер.И то от самоунищожилата се планета Фаетон-която е била в слънчевата система и пръстените на Сатурн са от нейните отломки.
Това, което казвате е много интересно.Добре де, а има категорични доказателства за съществуването на планетата Нибиру : видима ли е в Космоса , предполагаема орбита , големина и т.н. Защото от прочетеното, не само по тази тема, разбирам, че влиянието и в/у Земята, преди е било много голямо. И вероятно може да бъде.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Относно: Май - 2006: Нибиру и Ануннаки
« Отговор #164 -: Септември 15, 2008, 07:53:46 am »
По тази тема знам много малко.Само теорията, че едни от първите "богове" са слезли от небето в древен Шумер.И то от самоунищожилата се планета Фаетон-която е била в слънчевата система и пръстените на Сатурн са от нейните отломки.
Това, което казвате е много интересно.Добре де, а има категорични доказателства за съществуването на планетата Нибиру : видима ли е в Космоса , предполагаема орбита , големина и т.н. Защото от прочетеното, не само по тази тема, разбирам, че влиянието и в/у Земята, преди е било много голямо. И вероятно може да бъде.


Не знам, все повече си мисля, че тая работа с Нибиру е една измишльотина, а шумерските богове идват от Сириус - и са едни и същи с тези на Догоните и строителите на пирамидите.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
224 Отговора
94308 Прегледи
Последна публикация Февруари 06, 2007, 08:03:30 am
от H.
11 Отговора
8595 Прегледи
Последна публикация Февруари 24, 2006, 10:49:47 am
от firma
37 Отговора
17665 Прегледи
Последна публикация Януари 24, 2009, 15:36:22 pm
от Peacekeeper
24 Отговора
13678 Прегледи
Последна публикация Май 30, 2006, 11:18:34 am
от llara
0 Отговора
6390 Прегледи
Последна публикация Юни 04, 2006, 15:19:05 pm
от Eon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27